Vākšana/krāmi

 
Reitings 90
Reģ: 05.03.2015
Sveikas. Mana vecmamma dzīvo laukos, patālāk no pilsētas, bet! Vienmēr pamanās savākt visādus krāmus, ar kuriem tad ir piekrāmētas visas malas, kaut kā šādi
Un tas pats ar mājas pagalmu,

Un cik ir gadījies runāt, tik daudzi cilvēki saka, ka viņu radiem vai paziņu radiem ir tie vākšanas sindromi.

Ko lai ar tādiem dara? Manu vecomammu ar sūdaini mietu no tās mājas ārā nedabūsi un pat, ja kaut ko savākt. Sāks raudāt, ka neko nevar atrast un, ka visus asinsspiedienus un sirdsklauves mūsu vainas dēļ tagad pacieš.
27.04.2015 12:13 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
Pansionāts ir drausmīgs, sava veida nepateicība. Izņēmums, ja cilvēks sevi vairs aprūpēt nevar fiziski (nevis negrib vai ir sava kārtība).
27.04.2015 12:49 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
NordicBelle, nē, nav gerontofobija :D Dzīvē ir nācies saskarties ar tādiem cilvēkiem un esmu izgājusi cauri plānprātības diagnozes nepieņemšanai-centos izskaidrot ar kara sekām, depresiju, vientulību, utt., līdz nonācu pie atklāsmes, ka vecuma plānprātība ir slimība un ja kādam tā ir, apkārtējiem adekvāti jāpalīdz, jo tā progresē un veciem cilvēkiem paliek arvien sliktāk.
Pansionāti sen vairs nav nabagmājas-tā ir dārga iestāde, kurā par tiem vecajiem parūpējas medicīnas personāls, kur viņiem ir citu cilvēku kompānija. Nevis vientulīgas dienas netīrā mājā un vecs ēdiens.
27.04.2015 13:03 |
 
Reitings 112
Reģ: 23.09.2014
Manai vecmammai arī kaut kāds vācējs iekšā sēź, bet tu neko padarīt. Tas viņai tīri psiholoğiski no izsūtījuma laikiem,kad nekā nebija. Kā mēs ar to tiekam galā? Nav tāda nedēļas nogale, kad kāds bērns vai mazbērns neaizbrauktu ciemos, tad arī parasti tiek palīdzēts mājas darbos un +- viss liekais ārā izmests. Negribam stresināt viņu, ne mācīt kā dzīvot, ja viņa grib, lai vāc.
27.04.2015 13:19 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Nu lai tak vecmamma vāc tos krāmus. Cik tad viņai tas laiks ko dzīvot atlicis, nav ko stresot vecu cilvēku, ja vienīgi negribi lai ātrāk tai saulē aiziet.


+++
Mana vīra vecmammai ir līdzīgi, kad pāris reizes vīrs ieminējās par to, ka varētu palīdzēt viņai, atbrīvoties no nevajadzīgajām lietām, atbrīvot telpu, tad sākās runas par to, ka gribam viņu kapā ātrāk dabūt un, ka nākamā pēc mantām, kas izlidos no pašas mājās, būs viņa.
27.04.2015 16:50 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Manai omei ir mazliet savādāka krāšanas fobija. Viņa visu pensiju tērē produktos, jo jebkuru brīdi varot karš uznākt. Mājās sekcijā stāv sakrauti milti, cukurs, sāls, makaroni, rīsi, griķi, eļļa u.c. produkti. Viņas dzīves jēga ir reizi mēnesī stiept uz 4.stāvu pa 20kg maisiem. Neviens cits viņas vietā nedrīkst stiept maisus. Un tad viņa dod man tos produktus, jo mēs esot jaunā ģimene un noteikti mirstam badā. Atteikties nedrīkst, citādi viņa tik ilgi bojās apkārtējiem nervus, kamēr tos produktus es mīļā miera labad nepaņemšu. Cīnīties ir bezjēdzīgi:-(
27.04.2015 17:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!