Šķidrumi ceļojot

 
Reitings 344
Reģ: 29.01.2009
Man ir jautājums par šķidrumiem, lidojot ar rokas bagāžu. Saprotu, ka šķidrumu iepakojumi nedrīkst būt lielāki par 100 ml, kā arī to, ka viss jāliek 1l maisiņā un šķidrumi nedrīkst pārsniegt 1l. Bet vai šis maisiņš drīkst būt tikai viens? Vai arī tās šķidrumu pudelītes drīkst salikt pa vairākiem maisiņiem un galvenais, lai kopējais apjoms nav vairāk par 1l
Kā īsti ir?
25.04.2015 16:25 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
1) drošības kontroli nodrošina Rīgas lidosta - ejot cauri detektoram un liekot savas siksnas, zābakus un pulksteņus kastēs, neviens vairs nepēta, ar kādu kompāniju lido, tātad - NAV svarīgi, vai airBaltic, vai Ryanair. Drošības noteikumus nosaka ES regulas utt.
2) visprecīzāko info meklē attiecīgajos avotos - šeit jau citēja Rīgas lidostas mājaslapu, bet nē - jāsaklausās "pieredze" no malu malām un tad būs jābrīnās, kāpēc liek izmest 2 no 3 maisiņiem.
3) Ieteikums - pameklē lielāku maisiņu vai arī liec caurspīdīgā kosmētikas makā. Kopējais tilpums PUDELĪTĒM (nevis maisiņam) lai nepārsniedz 1 L.
26.04.2015 09:43 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Lidostaas lielaaku nav. Tad kaut kur speciaali jaameklee.

Aptiekā var nopirkt. :)
26.04.2015 10:33 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
quince, nejauc gaisu ar izdomātu info :D nu nav tāds ierobežojums 100ml kopā. max 100ml ir 1 iepakojuma/konteinera tilpums un tajā standarta maisiņā noteikti ielien krietni vairāk kā 100ml kopā. eksperimentālos nolūkos, ja atradīšu mājās maisiņu, pamēğināšu salikt savas essential lietas un parēķināšu cik ml tur ietilpa.
26.04.2015 10:57 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
1) drošības kontroli nodrošina Rīgas lidosta - ejot cauri detektoram un liekot savas siksnas, zābakus un pulksteņus kastēs, neviens vairs nepēta, ar kādu kompāniju lido, tātad - NAV svarīgi, vai airBaltic, vai Ryanair. Drošības noteikumus nosaka ES regulas utt.
2) visprecīzāko info meklē attiecīgajos avotos - šeit jau citēja Rīgas lidostas mājaslapu, bet nē - jāsaklausās "pieredze" no malu malām un tad būs jābrīnās, kāpēc liek izmest 2 no 3 maisiņiem.
+++
26.04.2015 11:20 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Man šķiet, ka tie maisiņi, kurus dod lidostā vnk ir nedaudz mazāki par 1l, tādēļ pat minimumu ir grūti satilpināt :D
Es ceļoju ar kkādu ikea caurspīdīgo 1l maiziņu, viss, parasti, salien. Bet tušu, lūpeni un tādas "pastveidīgās" lietas i necenšos stūķēt (lai gan zinu, ka - teorētiski- arī pastveidīgie skaitās šķidrums).
Pie situācijas, kad vairāki sķidrumu maisiņi no neviena nav nācies šķirties, bet tas, nudien, atkarīģs no personāla garstāvokļa. Reiz gadījās kaza, kas centās manu eko šmeko krēmu izlidināt, jo trauciņš bija bez marķējuma un vīzdegunīgā, pavēlošā balsī deklamēja, ka šķidrumi drīkst būt tikai ražotāju trauciņos ar etiķeti.. Beigās nācās uzstāt uz augstākstāvošas personas iesaistīšanu, jo nevienu reglamentu par viņas vārdu patiesumu ar' nevarēja parādīt (un, protams, ka tā tam nav jābūt). Visādi putni tur gadāsm izvērtē, ko un vai esi ar mieru atstāt lidostas atkritumos ;)
26.04.2015 13:23 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
par to marķējumu un oriģināltrauciņu tiešām muļķības, pareizi darīji, ka nepiekriti, ka lidina ārā. Tomēr daudz kur var nopirkt gatavos komplektus ar līdzi ņemamajiem trauciņiem atļautajos tilpumos, kur pārlej savus šampūnus, krēmus, kondicionierus utt. Nezinātājs tā arī piekristu, ka met ārā.
26.04.2015 13:27 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Kas tur tik nesaprotams? 1 litrs kopā, drīkst būt sadalīts pa iepakojumiem līdz 100ml tilpumā katrs. un 100ml nevis trauciņā iekšā, bet trauciņa tilpumam, jo lidostas darbiniekiem nav jāmēra, vai tiešām puslitrīgajā šampūna pudelē ir atlikuši vien 100ml. Tā ka trauciņiem jābūt marķētiem. Maisiņš var būt kaut pieclitrīgs, bet tam jābūt vienam un noslēdzamam.
Līdz šim biju lidojusi liekot kosmētikas vairākos maisiņos, bet pavisam nesen lidostas darbinieks manus maisiņus sameta vienā lielā un pateica, ka tagad jābūt tā.
26.04.2015 13:37 |
 
Reitings 90
Reģ: 05.03.2015
Rokas bagāžā ir atļauts tikai neliels daudzums šķidru vielu. Šķidrumiem ir jābūt atsevišķās tvertnēs un katras ietilpība nedrīkst pārsniegt 100 mililitrus. Visas tvertnes ir jāievieto vienā caurspīdīgā atkārtoti attaisāmā un aiztaisāmā viena litra ietilpības plastikāta maisiņā. Viena pasažiera rokas bagāžā var būt tikai viens šāds maisiņš.
(Šos maisiņus jūs varat iegādāties Starptautiskās lidostas "Rīga" publiskās zonas veikalos.)
26.04.2015 13:47 |
 
Reitings 752
Reģ: 30.05.2013
Esmu ceļojusi apkārt un parasti ar diviem maisiņiem (Vācijas lidostā nopirku un man iepakojumā izmeta divus maisiņus, kas gan laikam ir 500ml katrs). Neviens nekad nav piesējies, kā arī vienreiz pat aizmirsu izņemt laukā maisiņus un man neko neteica.
26.04.2015 15:34 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Omg, meitenes lūdzu lasiet noteikumus uzmanīgāk un nemaldiniet citus. Jūsu dēļ kāds uzrausies un šķirsies no dārgiem produktiem. 4 ajā lapā ir links uz noteikumiem latviešu valodā

Mēs visas acīmredzami ņemam daudz par daudz nekā atļauts šķidrumu rokas bagāžā, bet šoreiz ir svarīgi zināt likumu kāds tas ir patiesībā, lai izbēgtu no nepatīkamiem pārsteigumiem, kad 100€ vērta smaržu pudele lido miskastē.
26.04.2015 17:17 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits