Šķidrumi ceļojot

 
Reitings 344
Reģ: 29.01.2009
Man ir jautājums par šķidrumiem, lidojot ar rokas bagāžu. Saprotu, ka šķidrumu iepakojumi nedrīkst būt lielāki par 100 ml, kā arī to, ka viss jāliek 1l maisiņā un šķidrumi nedrīkst pārsniegt 1l. Bet vai šis maisiņš drīkst būt tikai viens? Vai arī tās šķidrumu pudelītes drīkst salikt pa vairākiem maisiņiem un galvenais, lai kopējais apjoms nav vairāk par 1l
Kā īsti ir?
25.04.2015 16:25 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Man nekad neviens nav piesējies par ko tādu un es lidoju gana bieži. Parasti arī nelieku maisiņos, bet gan caurspīdīgā kosmētikas makā.
AirBaltic, man šķiet, ir speciāls amats, kura pienākumos ietilpst izdomāt maksimāli kretīniskus noteikumus un papildmaksas :-D Izvairos lidot ar šo kompāniju, jo nenormāli kretinē tā politika.
25.04.2015 16:51 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Esmu šmaukusies un likusi sejas krēmu, tušu, tonālo somā nevis maisiņā. Tās reizes neviens nav rakņājies pa somu. Man arī tie maisiņi daudz par mazu. :D
25.04.2015 17:06 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Kad pag.gada oktobra beigās lidojām no Kauņas uz Maltu ar raynair. Man arī nebija kosmētika salikta atsevišķos maisiņos vai vispār kādā maisiņā. Viss man satilpa smuki kosmetikas maciņā. Es neņēmu līdzi nekādus šampūnus un kondicionierus, kā arī zobupastu. Man nekur neko nepiesējās. Un lidojot atpakaļ caur Milānu arī viss bija čotka. :) stāstīja ka ir stingri noteikumi Milānas lidostā, tad ar ir biju gatava mest ar ar ja nu kas. Pat nagu vīlīti es biju paņēmusi līdzi.
25.04.2015 17:08 |
 
10 gadi
Reitings 1025
Reģ: 29.01.2009
Es tikko lidoju no Mančesteras - tur lidostā tāda kontrole. Man uzkratīja visu koferi. Nepatika arī tušas, birstošaus pūderis.
Laida 2reiz caur rtg.
Bet bija ok. Un neko neatņema.
25.04.2015 17:15 |
 
Reitings 195
Reģ: 22.01.2015
agrāk strādāju lidostā.
1 personai 1 maisiņš, maisiņā šķidrumu iepakojumi, kur katrs iepakojums nepārsniedz 100ml. pie rentgenstaru aparāta maisiņš jānovieto atsevišķi no pārbaudāmās bagāžas.
nekad neesmu dzirdējusi un redzējusi, ka kāds drošībnieks būtu ļāvis to visu darīt citādi, tas ir pret ES drošības prasībām.
man ieteikums, ja tiešām nav iespējams satilpināt visu, ir, kā jau te minēja, viekāršākās preces iegādāties uz vietas.
25.04.2015 17:22 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Noteikumi var but vieni bet ne visur tor vienlīdz strikti ievēro. Rigas lidostā somā var likt vienalga ko un cik un nekas netiek pieprasīts izņemt no somas pavisam. Sliktākajā gadījuma paskatās kas tas ir un ļauj likt atpakaļ.
Turpretī UK lidostas loti strikti skatās un labak neko daudz virs 100 ml neņemt jo var nākties no tā atvadīties.

Es neko maisiņos nelieku, jo man nepieciešamas lietas maisiņos nesalien, zīmētāju kosmētiku pa somu un ja man prasa atvērt somu izņemu vienu burciņu un ielieku to maisiņā.
Lidostu darbinieki ļoti labi saprot ka ne ar kādu zobu pastas tūbiņas spridzekli lidmašīnas netiks nolaupītas.
25.04.2015 17:24 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
komēdija, UK lidostas ir viskretīniskākās. Izlidojot izkrata tevi līdz apenēm, ielidojot tevi nopratina kā trīskāršu krievu, ķīniešu un Irānas spiegu. (e)
25.04.2015 17:27 |
 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Es lidoju daudz.. rokas bagāžā šķidrumus nekad neesmu likusi caurspīdīgajā maisiņā, protams 100ml nepārsniedzu, bet nelieku par caurspīdīgajā maisiņā, ejot cauri kontrolei atvertu kosmētikas maciņu un viss :)
25.04.2015 17:30 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Man gan ar UK lidostām pavisam cita pieredze - nekādas mantas nepārbaudīja, nebiju pāris lietas ielikusi maisiņā, jo likās, ka tādas nevajag, jo nav īsti šķidrumi, un tad pie rentgena vienkārši prasīja, cik maisiņus vajag, lai ātri salieku un miers :D

Draugs vispār nekad neko neliek maisiņos, laikam sāks likt tikai tad, kad kāds liks mest ārā :D
25.04.2015 18:14 |
 
Reitings 45
Reģ: 18.10.2014
Es parasti neko daudz no šķidrumiem neņemu līdzi, jo pērku uz vietas, bet, kad ņemu, tad maisiņā nekad nelieku- salieku katru lietu citā somas stūrī un miers. :D
Šķiet, ka tas nebija Rīgas lidostā, bet esmu redzējusi, ka vienai personai ir divi maisiņi un tiek garām kontrolei bez problēmām. Lai gan.. Šogad, sakarā ar ES prezidējošās valsts statusu ir pastiprinātas drošības pārbaudes, kas tev šajā gadījumā var nenākt par labu.
Cik saprotu, ceļosi viena, tāpēc variants par padalīšanos ar draugu, kuram pašam nav daudz šķidrumi līdzi, nebūs iespējams, vai ne?
25.04.2015 20:06 |
 
Reitings 74
Reģ: 29.01.2009
Pie reizes pajautāšu, kā ar sieviešu skuvekļiem, vai kādai ir atņemti? It kā varētu klasificēt kā bīstamu priekšmetu.
25.04.2015 20:12 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
ruuu, domāju, ka labāk neņemt, bet nopirkt tur, uz kurieni lido. Tos, manuprāt, vairāk skatās, ja jau pat vienam vīrietim neļāva ņemt līdzi suvenīra tipa sērkociņu kastītes :D
25.04.2015 20:22 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
jēziņ.... tikai latvieši ņems līdzi pus māju ceļojumos :D zobupastu, skuvekļus un dušas želejas taču var nopirkt uz vietas vai arī lidostā jau pēc pārbaudēm ir mazo izmēru iepakojumi, kurus var likt kur vien tīk, tad izlietot ceļojuma laikā un neko nevajadzēs stiept mājās.

Dažas piebildes...

1. rtg var redzēt tos šķidrumus, kurus jūs tik cītīgi nomaskējat pa visu somu. Pirms daudziem gadiem pati nevarēju iestūķēt smaržas nekādīgi tajā maisā, iebāzu somas nostūrī.. izgāja cauri mašīnai, tad man to kasti ar somu atnesa atpakaļ un pateica, ka rtg uzrāda vēl šķidrumus somā. Nu neko, beigās izlidināju pusi maisa satura, lai iestūķētu smaržas, jo tās bija vērtīgākas nekā viss maisa saturs kopā. Nekad vairs neņemu līdzi tādas lietas, kuras par kapeikām var nopirkt uz vietas.

2. Maisiņam ir jābūt vienam. Tas, ka kādai ir gadījies, ka neko nepasaka, tā ir tīrākā veiksme. Tikko kā pagadīsies kāds darbinieks, kas patiešām ievēro noteikumus, tā būs jāraud, ka 20 pudelītes, bez kurām nevarējāt izdzīvot 7< dienas, būs jālidina miskastē.

3. maisiņam ir jātaisās ciet un visam ir jāsatilpst iekšā. Agrāk, kad ņēmu daudz šķidrumus līdzi, vainu knapi varēju aizvērt vai nu nekā. 2x man likuši kaut ko lidināt ārā un nelaida tālāk, kamēr maisiņš nav ciet.


Protams, ka var riskēt un cerēt, ka pagadīsies normāls cilvēks, kurš par liekiem pieciem lūpu spīdumiem, kuri spraucas ārā no maisa, neko neteiks, bet var arī gadīties tā, ka pēctam jābesās par to, ka pusi izmest vajadzēja. Nevajag bomžot - paņem līdzi tikai tās nepieciešamākās lietas, bet pārējās nopērc uz vietas, ja reiz nevaru dažas dienas padzīvot bez tām.
25.04.2015 20:44 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Pie reizes pajautāšu, kā ar sieviešu skuvekļiem, vai kādai ir atņemti? It kā varētu klasificēt kā bīstamu priekšmetu.


Nē, nav atņemuši. Turklāt vairākas reizes, bet.. tas ir izņēmums/veiksme. Bet, ja atņemtu, nekas traks. Tāpat līdzi tikai vienreiz lietojamie
25.04.2015 20:47 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Vnk nevajag tik daudz krāmus ņemt līdzi. Es parasti pirms ceļojuma savas caurspīdīgās skropstas un uzacis nokrāsoju ar ķīmisko krāsu, kas turas vismaz 3 nedēļas. Aizeju paris reizes uz solāriju, lai sejas ada nav bāla un nevienmērīga paskata bez tonālā krēma un viss. Līdzi paņemu mitrinošu sejas krēmu, kuru var smērēt pilnīgi visam ķērmenim un dezodorantu, jo no dažiem man ir alerģija tāpēc nevar zinat via galamērķī tāds veikalos būs, bet parasti jau ir :D
Izsaku līdzjūtību visam cacām, kas bez 1/2kg špahteles ikdienā nespēj justies labi un pašapzinīgi pat atvaļinājumā. Pieņemu, ka biznesa braucienos var atļauties lielāku bagāžu.
25.04.2015 21:17 |
 
Reitings 74
Reģ: 29.01.2009
meooooww, reiz braucot uz Oslo, aizmirsu zobu birsti, par visparastāko atdevu krietnu summiņu. Nu labi, ja viena lieta, sīkums, bet ja visu sapirkt uz vietas, kopā savāktos iespaidīga summa, manuprāt. Bet nu katram jau savs. :) Es labāk to naudu uz vietas tērētu kaut kādai izklaidei nevis sadzīves precēm. :)

Paldies par atbildēm. :)
25.04.2015 21:23 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Sunset, to savu līdzjūtību gan varēji paturēt pati un iemarinēt! :-D
25.04.2015 21:26 |
 
Reitings 524
Reģ: 31.07.2012
jā, es arī no tām latvietēm- vācējām, kasielidojot galamērķī vakarā, mani vairāk interesē nokļūt līdz viesnīcai,ne skriet meklēt lielveikalus vai aptiekas,lai nopirktu zobupastu :D

es saliktu vienā,bet lielākā maisiņā. parasti paņemu kādu lielāku zipojamo maisu no mājām, pārloku,nekad neviens īpaši nav interesējies, cik,kas kā. Lidots gan Eiropā,gan tālāk- dzīva un vesela esmu, lai tik pamēģina kāds manas smaržas mēģināt izlidināt misenē :D
25.04.2015 21:32 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Es arī vienmēr lidoju ar 2-3 maisiņiem. bet pēdējo reizi pateica, ka jāliek tas viss vienā maisiņā, un lieko jāizmet.
25.04.2015 21:36 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Tādas ikdienas preces supermārketos vai tieši mazajos, tā saucamajos "čurku" veikalos, parasti pa lēto var nopirkt. Vēl jau arī izejot pasu un rokas bagāžas kontroli, tax free zonā parasti var nopirkt mazos tilpumus pirmās nepieciešamības precēm. Vēl alternatīva iepakošanai, ko kaut kur izlasīju - krēmus likt nevis plastmasas trauciņos, bet gan tajos caurspīdīgajos maisiņos (tādi paši kā lielais, kur visus šķidrumus liek, bet tikai maziņa izmēra). Daudz mazāk vietas aizņem, kas ļauj vairāk paņemt šķidro kosmētiku, kuru nevar tā pārpakot citā konteinerītī!
25.04.2015 21:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits