Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Devgums

 
Reitings 193
Reģ: 29.01.2009
Sveikas, kā var attīstīt sevī devīgumu,prasmi dot citiem vairāk?
Man gribētos pamainīt sevi, bet nav ne jausmas pie kā pieķerties un ar ko sākt. Pati saprotu, ka esmu tā uzaugusi ,ka dabūnu gandrīz visu ko vēlos, jaunākais bērns, vienmēr un vēl arī tagad tieku lutināta no vecāku puses, no draugiem..Bet reāli es visu laiku tikai ņemu un ņemu, esmu priecīga un laimīga. Bet aizdomājos, ka gandrīz nekad neiepriecinu citus, vienmēr par maz naudas,žēl utt. Kā sākt beidzot domāt par citiem un iepriecināt līdzcilvēkus, ko vispār vajadzētu darīt,lai sakārtotu savu domāšanu un vērtības. ?
25.04.2015 11:17 |
 
Reitings 193
Reģ: 29.01.2009
*Devīgums
25.04.2015 11:18 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Nu, ja esošā situācija Tev nešķiet riktīga, un Tu vēlētos vairāk iepriecināt apkārtējos, tad varbūt jāstrādā nevis pie vērtībām (tās taču Tev jau ir tādas, ka Tu gribētu vairāk par citiem domāt un rūpēties), bet ieradumiem.
Nu un to var mainīt, darot. Nevis sēdi un filosofē, kā mainīt, bet vienkārši aizej, nopērc mammai puķu pušķi (bez kāda iemesla) vai uzaicini kādu draugu uz kino. Sacienā kolēģus par pašceptiem kēksiņiem.
Varbūt vari sākumā to izvirzīt kā mērķi - noteiktā laika periodā Tev jāsagādā kādam sev tuvam cilvēkam kāds patīkams pārsteigums. Nu un nav tam nekam dārgam jābūt.
Domāju, jo biežāk tā darīsi, jo vairāk pieradīsi darīt jaukas lietas citiem, kā arī pati jutīsi kādu gandarījumu par to, ka iepriecini citus.
25.04.2015 11:45 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Interesanti... es arī esmu lutinātais bērns, bet rezultātā es par sevi tikpat kā nedomāju (to taču dara citi) un cenšos rūpēties par apkārtējiem :)
Visu naudu varu iztērēt dāvanās citiem un sev nepieciešamas preces tā vietā nenopirkt..

Iesaku koncentrēties uz to prieka momentu, kas rodas izpalīdzot otram cilvēkam.. :)
25.04.2015 11:50 |
 
Reitings 193
Reģ: 29.01.2009
Meitenes, liels paldies! Turpmāk,to tiešām uzstādīšu par savu mērķi un iešu uz to. :) jo saprotu,ka negribu būt tāda savtīga un egoiste visu laiku, tomēr tā tas ir iegājies visu līdzšinējo dzīvi,ka man līdzās ir cilvēki,kuri tik daudz dod, rūpējas un lutina. Bet es sāku justies nožēlojami,jo pretī neko nespēju iedot, un trakākais,ka liekas arī nemāku vairs izdarīt neko,kas citus iepriecina. Tik ļoti esmu pieradusi koncentrēties uz sevi un savu labumu.
25.04.2015 13:39 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits