Attiecibas ar mīļoto (bet runa par naudu)

 
Sveikas!

Gribēju pajautāt par jūsu attiecībām ar otru pusi naudaa jautājumos.
Mani reāli sadusmo mana situācija - ar draugu dzīvojam kopā 4 mēnešus, bet draudzējamies jau vairākus gadus. Abi strādājam, bet valsts iestādēs, līdz ar ko algas mazas. Vēl pirms gada es mācījos un strādāju, sanemot aptuveni 150eur. Draugs saņēma VISMAZ 3x vairāk. Protams, kino utt. apmaksāja viņš (bet pat visus tos pasākumus apmeklējām ļoti reti), viņš man NE REIZI nepiedāvāja kaut ko nopirkt, samaksāt. Ok, tajā laikā tam arī īsti uzmanību nepievērsu un neuztvēru to nekā (tikai tagad par to vispar tā aizdomājos).
Tagad ir tā, ka viņam ir kredīts auto + dažādi maksājumi (daudz maz uz pusem, jo arī man ir jāveic dažādi maks.). Bet viņš vēl maksā mātes telefona rēķinu. Mani tas sadusmo, ka paši dzīvojam "no algas līdz algai", bet viņas rēķinu viņš maksā. Un nav viņa nekāda tāda, kas pati nevar samaksāt.
Reizēm man pat gribas darīt tā, ka, lai maksā par visu un dzīvo kā grib, bet tad man paliek žel, ka viņam jau tā kredīts, utt
Nevaru beigt vārīties. Bezjēdzīgi
21.04.2015 12:15 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Protams, vienalga par Kaitiņām, ja vien pēc tam šitādas dīkdienes neietu uz sociālajiem dienestiem dīkt pabalstus, ko cītīgi pelna- ak, kāda ironija- ar dzīvi apmierinātas, veiksmīgas vīriešsievietes


Bet viņa teica, ka strādā ;) Tikai darbs ir kā hobijs - nav dzīvības un nāves jautājums, bet sirds darbs. Bet tas jau nenozīmē, ka nodokļi netiek mainīti, tikai ģimenes modeļa turpinājums - nauda tiek tērēta savam priekam, bet tas jau neskar nevienu, izņemot to vīru un to sievu :)
21.04.2015 18:44 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
krista
Ja sieviete darba nebaidaas, tad arii peec maajsaimnieces lomas tiks pie darba un leenaam sasniegs patstaaviibu.

Agrāk mājsaimnieces vismaz strādāja mājās, mūsdienu mājsaimnieces tik pa skaistumkopšanas saloniem dzīvo un šopingo, jo visus mājsaimniecības darbus paveic tehnoloģijas. :D
Tad saki, kāds labums vīrietim pusi algas atdot tādai dīkdienei, kas viņu "iedvesmo", ja lētāk ir iztikt ar prostitūtām un mājkalpotājām, jo viņām reizi mēnesī samaksā un miers- nav jāklausās visādas čīkstēšanas par garlaicīgiem teātriem, operām un viņas nepieprasa visādus "pārsteigumiņus", "mīlestības apliecinājumus" u.tml. Tici vai nē, vīrieši nav tik stulbi, lai nespētu nonākt līdz tādai atziņai. Un vispār- tas izskaidro mūsdienu tendenci veiksmīgiem vīriešiem neprecēties.
21.04.2015 18:48 |
 
Reitings 883
Reģ: 29.01.2009
Mjaa, pēc būtības jau skaisti, ka sieviete savu naudu var paturēt tikai sev un tas ir viņas laimes podiņs.. Tikai kas notiek, ja virietis zaudē darbu un vairs nevar apmaksāt rēkinus? Tad gan jau zaudē arī savu sievu, jo viņai taču negribas savu naudu pielikt rēkiniem( vai strādāt vairāk), citādi nelaimīga būs un nevarēs vairs masāžās taisīt...
21.04.2015 18:50 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
meksikanka
Interesanta attieksme- vīrietim jāvar pelnīt daudz, jāstrādā netīkams darbs, bet sievietes darbam jābūt hobijam. Domā vīrietim nekad neiezagsies prātā doma, ka varbūt ar to smuko, veiksmīgo kolēģi kopdzīve būtu foršāka, jo mazāk būtu jāiespringst par naudu, kopējā ģimenes labklājība būtu 2 reizes lielāka?
21.04.2015 18:52 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
teika_spolite Tev beerni ir? Ir arii cita kategorijas maajsaimnieceem, ne tikai cacas skaistumkopshanas salonu apmekleetaajas. Dazas audzina vairaakus mazus beernus, citas njemaas pa nelielu lauksaimnieciibu, citas straadaa no maajaam. Taadaam 1x menesii tas pats frizieris ir lukss jo neatliek laika.
21.04.2015 18:52 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
++ scarllet
Tu raksti manas domas :D :D
21.04.2015 18:53 |
 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
Scarllet, es teicu, ka sievietei ir jāstrādā darbs, kas patīk, lai var būt laimīga un tad arī būs laimīgs vīrietis. :) Es pati strādāju ar grūti audzināmiem bērniem, tas ir mans sirdsdarbs, tiesa gan nestrādāju katru dienu, bet tam nav nozīmes. Un tieši mans vīrietis man iemācīja dzīvot tādu dzīvi - viņš atteicās no manas naudas, sakot, ka tas ir vīrieša pienākums uzturēt savu ģimeni, nekas netika pieprasīts. Es no savas puses, piedāvāju darīt mājas darbiņus, jo man patīk gatavot ēst un 5 minūtes veltīt uzkopšanai no rīta nav smagais darbs. Toties katrs no mums ko ieliek fiziskajā ģimenes dzīvē. :)
Neizslēdzu iespēju, ka varētu kaut kas dzīvē notikt, ha ha, bet vai tāpēc man jāuzstāj, ka maksāšu pusi no rēķiniem? Ko tas dos? :) Vai tā ir pārliecība, ka tad vīrietis nekad neaizies, ja maksāsi pusi par visu? :D

Mans attiecību modelis ir glābējs visās problēmās, es galvoju, jo ed jau minēju, ka es sludinu - darbu ar sevi! Ir jāmaina sevi, nevis citi cilvēki :)

Man žēl, ka nestrādājot jūties kā parazits un dārzenis. Nedomāju, ka tā izsakās par sevi pašpietiekam sieviete. Un man žēl, ka pārliecību par sevi sieviete iegūst tikai darbā. :( tas tiešām ir vīrišķīgi.

Teika_spolite, no kurienes Tevī tāds skopums? Kas slikts, ka sievietes, kurām dzīvē notikusi nelaime, dodas uz soc.dien. pēc palīdzības? Man nav žēl savu nodokļu, ja tie tiek izmantoti šādi.
21.04.2015 18:55 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
krista 21
Bērnu audzināšana ir līdz bērndārza (maksimāli- sākumskolas) vecumam. Tas ir kāds konkrēts dzīves posms. Mājās sēdoša mamma skolniekam vairs nav vajadzīga. Vēl vairāk- apkaunojums klasesbiedru priekšā, kad jāsaka vecāku nodarbošanās.
Darbs no mājām, neliela lauksaimniecība jau vairs nav mājsaimniece klasiskā izpratnē. Tā jau ir strādājoša sieviete.
21.04.2015 18:56 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Interesanta attieksme- vīrietim jāvar pelnīt daudz, jāstrādā netīkams darbs, bet sievietes darbam jābūt hobijam. Domā vīrietim nekad neiezagsies prātā doma, ka varbūt ar to smuko, veiksmīgo kolēģi kopdzīve būtu foršāka, jo mazāk būtu jāiespringst par naudu, kopējā ģimenes labklājība būtu 2 reizes lielāka?

Ir arii varianti, kad viirietis nopelna tik daudz, ka vinjam sievietes nauda neko nemainiitu.
Mjaa, pēc būtības jau skaisti, ka sieviete savu naudu var paturēt tikai sev un tas ir viņas laimes podiņs.. Tikai kas notiek, ja virietis zaudē darbu un vairs nevar apmaksāt rēkinus? Tad gan jau zaudē arī savu sievu, jo viņai taču negribas savu naudu pielikt rēkiniem( vai strādāt vairāk), citādi nelaimīga būs un nevarēs vairs masāžās taisīt...

Liela dalja sievieshu tomeer uznjemsies reekjinus uz seviim taadaa gadiijumaa un straadaas vairaak, un tas ir tikai normaali veseliigaas attieciibaas kad viens otru pabalsta. Ja sieviete ir ar viirieti tikai deelj naudas, tad jaa, vinja aizies pie cita. Es nespeeju iedomaaties, ka ja manam viiram vairs nebuutu bizness, mums nebuutu ko eest un es savu naudu teereetu tikai uz sevi. Tas man liekaas ljoti cuuciigi un nekrietni.
21.04.2015 18:57 |
 
Reitings 811
Reģ: 09.06.2011
Vēl vairāk- apkaunojums klasesbiedru priekšā, kad jāsaka vecāku nodarbošanās.


Par ko tieši tad ir tas apkaunojums?
21.04.2015 18:58 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Un ko te sacepaas latvieshu cieteejas? Autore ne ar vienu vaardu nemineeja, ka viirietim vinja buutu jaauztur, veel vairaak, tur viss tiek daliits uz puseem, plus veel tas nejeega savu sievieti nekur neveelas ne uzaicinaat, ne kaadu nieku nopirkt, ideaali, vai ne? Bezmaksas sekss, paika, savaakta maaja, plus veel puse reekjinu nomaksaata, forshi iekaartojies:-D Ko tur iespringt ar savas sievietes iepriecinaashanu :-D

Es ar taadu vispaar nekaadu kopdziivi nebuutu uzsaakusi, viirietim, kad tas daudz maz iekaartojies dziivee, jaaspeej nodroshinaat gan dziivesvieta, gan auto, gan reekjini jaanomaksaa, gan paika jaaspeej nopirkt. Ja vins to nevar, tad pavisam vienkaarshi, paarstaasim vairoties, jo, kad jaavairojas, tad sieviete veic sho funkciju, un tad nu nekaadi nesanaak shii liidztiesiiba, velciet uz kuru pusi gribat.

Un nav ko te gaudot, ka taas, kuras viirieshi uztur, ja nu kas, ies ar ubaga tarbu uz ielas, ja sievietei nav smadzenju, tad ies, ja ir smadzenes, tad nu tieshaam badaa nenomirs, naudu var nopelniit arii ar kreklu gludinaashanu, uzkopshanu, eest gatavoshanu, beernu pieskatiishanu utt, ja kaadai tas sagaadaa prieku, kaapeec, lai vinja to nedariitu.

Veel varu piemetinaat, ka es shobriid NESTRAADAAJU, dziivoju viirietim uz kakla, beernu man nav, un, ak sveetaas shausmas, preceejushies neesam, ha, ha, ha. Laikam mani sagaida renstele un sociaalais dienests naakotnee (kad noviitiishu) :-D Cik te dazhas ir aprobezhotas.

P.S. Kreklus negludinu, nemaz laagaa neprotu to izdariit un man neviens to neprasa, brokastinjas negatavoju, vakarinjas arii nee, ja nu kas, tad naudu pelniishu savaa profesijaa, kura shobriid tiek piekopta hobija liimenii :-D Normaali domaajoshai sievietei vienmeer buus idejas, ko dariit, ja nu kas :-D
P.P.S. Vispaar te izskataas, ka dazha laba sajuusmaa, ka tik bikshainis blakus pie saaniem, skries kaa darba zirgs, plus veel mitekli izshrubees un zupiiti pienesiis pie gultas. Prasiibu nekaadu.
21.04.2015 18:58 |
 
Reitings 16
Reģ: 20.03.2015
Varrbūt, ka puisim nemaz neinteresē teātri, kuno utt.?
21.04.2015 18:58 |
 
Reitings 16
Reģ: 20.03.2015
*kino
21.04.2015 18:59 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Manuprat, saja situacija galvena problema nav ne nauda, ne izklaides. Sai sievietei, manuprat, ari nepatiktu, ja virietis maksatu mammas rekinu ari pie lielakas algas, jo 'nauda iziet no ligzdinas'. Mes ar viru maksajam savus rekinus. Tas ir, vinsh maksa rekinus, bet es peeku partiku, saimniecibas preces, lietas, zales bernam. Ari vins ko noperk majamm. Vai es gribetu but sieviete-majsaimniece-nezinu. Bet sievietei kkas ir jadarea. Vina nevar tikai tupet majas un lakot nagus. Nu tiri intelektuala limeni.
Un tas, ka autore uzsver,'ka vina pirkusi teatra biletes, bet draugs neko tadu nedarot-nu varbut vinam nepatik teatris. Manam viram ari nepatik, piemeram, teatris, restorani, bet patik koncerti, izbraucieni. Darat varbut kopa to, kas jums abiem patik. Vins varbut nav aizdomajies,'ka tu gribi, lai vins jums (tev) noperk biletes uz teatri. Nu viriesi tadi ir. Citrreiz,'kamer ar pirkstu neiebakstis-nesapratis. Bet neticu,'ka vinsh tevi ipasi nelutina. Varbut vinsh ir vairak tendets uz darbiem, izpalidzesanu u.tml. ok,'novirzijos no teemas. Bet liec miera viriesa maku. It seviski, ja iet runa par nieka 10 euro. Varbut pat mazak. Tagad tacu visasi letie pieslegumi, ka gandriz par velti. Vinsh tacu neskaita, cik tu liekas sokolades aped, sampunus noperc vai ka parak biezi /vinaprat/ ej pie friziera. Nedomaju, ka jums delj tiem 5- 10 eur jamirst bada. Tapec, mila miera labad, liec mieru viriesa makam. Badu jus neciesat. Ja vinsh velas samaksat mates telefonrekinu-lai maksa. Tev tacu vinsh neliek to darit...
21.04.2015 18:59 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Bērnu audzināšana ir līdz bērndārza (maksimāli- sākumskolas) vecumam. Tas ir kāds konkrēts dzīves posms. Mājās sēdoša mamma skolniekam vairs nav vajadzīga. Vēl vairāk- apkaunojums klasesbiedru priekšā, kad jāsaka vecāku nodarbošanās.

4 beerni ar divu gadu starpiibu katrs? Sanaak krietns laicinjsh ko paseedeet maajaas. :-) Turklaat lv ar beernudaarziem ir kaa ir. Ja sievietes alga visa aiziet aukliiteem un beernudaarziem, tad nav iisti jeegas dot beernus audzinaat sveshiem. Turklaat pat ja beerns iet mazaakajaas klasees, skola neilgst 9, 10h. Vai nu taalaak maksaa aukliiteem, vai nu straadaa tikai uz pusslodzi. Taapat uz kaadu pulcinju, nodarbi beerni jaaizved. Dazas gjimenes izveelaas variantu, kur beernus sveshiem neuztic, ja nav omiishu, opiishu apkaart.
21.04.2015 19:02 |
 
Reitings 883
Reģ: 29.01.2009
Kaitina Ne tikai strādajot, bet piepildot personīgās ambīcijas. Un jā, dzīvot uz cita rēķina man nepatīk un tas rada dārzeņa sajutu un kad tieku pie naudas, vienmēr to cenšos terēt kopējām vajadzībām.
Varbūt mums tur atšķiras, jo es esmu laimīga sieviete, kad manas ambīcijas ir piepilditas un kad mācos jaunas lietas, pelnu pati savu naudu un varu iepriecināt savu virieti, nevis tikai viņš dot man.

Krista21

Par bērnu audzināšānu mēs te ne, jo tas patiešām ir full time job

teika_spolite Jap, mums domas pat ļoti sakrīt :-D
21.04.2015 19:07 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Tas taa, bet nu nezinu,'sakot jau no kadiem 8 gadiem, pati devos uz saviem pulciniem un pati nacu majas. Bernustacu nevajag pieskati lidz pilngadibai :-D nee nu labi, ir jau ari ipashi gadijumi. Varbut, ja bernam japarvietojas ar desmit transportlidzekliem, ir savadak, bet taa....ir jau ari skolas tas pagarinatas grupas, kuras berns macas lidz pecpusdienai. Es kadu laiku tada vecuma pati uz tadam gaaju. Nav jau taa,'ka piedzimst berns, taa sieviete lidz berna pilngadibai majas sedet, jo nabadzins nekur nevar tikt pats.
21.04.2015 19:13 |
 
Reitings 883
Reģ: 29.01.2009
Par tiem rēkiniem arī runajot, Maksājot rēkinu, vienmēr zini, ka puse piederēs tev, jo esi godigi maksājusi (ipasi ja taa nav iire, bet ipasums) Nevis beigās viss pieder vīram un sieva tik vien kā savas lupatas drēbju skapī.
Tās, kuras te domā, ka pēc mājsaimnieces lomas domā, ka nu tik ies un strādās, ja vajadzēs.. Nu nesmīdiniet.. Ilgstosi padzīvojot ārpus darba tirgus, ir ļoti grūti tikt atpakal un smadzenes dīkdienīga mājsaimnies dziivee arii mazliet atrofējas. Gan jau drīzāk atrastu sev citu maku, jo dažas te uzskata, ka vrietis, kas nespēj uzturēt, nav vīrietis. Bāc, seiviete tacu nav mans bērns.
Super ja pašai nepar ko nav jadomā un rēķini jamaskā, bet es sliecos domāt, ka ir forši, ja sieviete var nopelnit vairāk naudas , nekā tikai saviem nagiem.
21.04.2015 19:15 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Par tiem rēkiniem arī runajot, Maksājot rēkinu, vienmēr zini, ka puse piederēs tev, jo esi godigi maksājusi (ipasi ja taa nav iire, bet ipasums) Nevis beigās viss pieder vīram un sieva tik vien kā savas lupatas drēbju skapī.
Tās, kuras te domā, ka pēc mājsaimnieces lomas domā, ka nu tik ies un strādās, ja vajadzēs.. Nu nesmīdiniet.. Ilgstosi padzīvojot ārpus darba tirgus, ir ļoti grūti tikt atpakal un smadzenes dīkdienīga mājsaimnies dziivee arii mazliet atrofējas.

:D Man nekas nav atrofeejies, lai gan ir vairaaki gadi pavadiiti maajsaimnieces lomaa. Pat izdevaas iestaaties augstskolas programmaa kur bija 1 vieta uz 20 un vairaak cilveekiem un vareeja pieteikties tikai tie, kuriem atziimes ir A liimenii. Arii darba atrashana nebija probleema, jo briivpraatiigais darbs ko dariiju, bija atbildiigs un organizeeshanas liimenii un tika skaitiits kaa jebkursh cits, apmaksaats darbs. Lauliibu skjirot, sapelniitaa manta dalaas uz puseem kura ieguuta lauliibas laikaa, taapeec arii nesaprotu par kaadaam plikaam lupataam tu runaa.
21.04.2015 19:23 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Manā ģimenē šādu problēmu nav. Mums ar vīru ir kopīgs konts, kur mēneša sākumā ieskaitām summu (vienādu) un tērējam kopīgo naudu maksājumiem, kino, ēšanai utt. Reizēm viņš mani aizved uz restorānu un izmakaā, reizēm es nopērku teātra biļetes. Viņš samaksā par degvielu, es par kādu dāvanu draugiem. Es maksāju vecmāmiņas telefona rēķinu, viņš reizēm palīdz mammai. Jo tā ĢIMENĒ DARA. Palīdz viens otram!
21.04.2015 19:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits