Attiecibas ar mīļoto (bet runa par naudu)

 
Sveikas!

Gribēju pajautāt par jūsu attiecībām ar otru pusi naudaa jautājumos.
Mani reāli sadusmo mana situācija - ar draugu dzīvojam kopā 4 mēnešus, bet draudzējamies jau vairākus gadus. Abi strādājam, bet valsts iestādēs, līdz ar ko algas mazas. Vēl pirms gada es mācījos un strādāju, sanemot aptuveni 150eur. Draugs saņēma VISMAZ 3x vairāk. Protams, kino utt. apmaksāja viņš (bet pat visus tos pasākumus apmeklējām ļoti reti), viņš man NE REIZI nepiedāvāja kaut ko nopirkt, samaksāt. Ok, tajā laikā tam arī īsti uzmanību nepievērsu un neuztvēru to nekā (tikai tagad par to vispar tā aizdomājos).
Tagad ir tā, ka viņam ir kredīts auto + dažādi maksājumi (daudz maz uz pusem, jo arī man ir jāveic dažādi maks.). Bet viņš vēl maksā mātes telefona rēķinu. Mani tas sadusmo, ka paši dzīvojam "no algas līdz algai", bet viņas rēķinu viņš maksā. Un nav viņa nekāda tāda, kas pati nevar samaksāt.
Reizēm man pat gribas darīt tā, ka, lai maksā par visu un dzīvo kā grib, bet tad man paliek žel, ka viņam jau tā kredīts, utt
Nevaru beigt vārīties. Bezjēdzīgi
21.04.2015 12:15 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Pievienojos tām, kas rakstīja, ka tevi laikam vairāk aizvaino tas, ka vīrietis nepadomā par kādiem maziem pārsteigumiem vai sīkumiem. Es varu godīgi tev pateikt, ka tā burkšķēšana nepāries, kamēr jums katram nebūs pietiekoši daudz naudas, lai varētu aiziet izklaidēties, neskaitot katru pēdējo kapeiku. Kad būs normāla pelnīšana, tad tu to mātes telefona rēķinu pat neatcerēsies.
21.04.2015 14:14 |
 
Reitings 2279
Reģ: 29.01.2009
Es maksāju ne tikai savas mammas telefona rēķinu, bet arī sava mīļotā mammas telefona rēķinu.. :D un viņam tas nešķiet dīvaini.. :D

bet ja nopietni - kāpēc Tu lien svešā makā? Ja Tu gribi iet uz teātri, tad tu arī maksā par biļetēm. Ja draugs būs iniciators izklaidei, tad lai viņš maksā! ;) Ja nevienam no jums nav naudas, izklaidējieties bez naudas - ejiet pastaigāties, runājiet, smejieties kopā.. :) Kopā var iesākt arī daudz ko bez naudas, vajag tikai gribēt! Un galvenais - kopā! ;)
21.04.2015 14:28 |
 
Reitings 704
Reģ: 29.01.2009
Situācija saprotama, taču ne par mammas telefona rēķinu. Tā ir mamma tomēr un Tu vēl neesi sieva. Domāju, ka vīrietis vnk nav par kopīgajām aktivitātēm iedomājies, cilvēki ir dažādi. Neko citu kā izrunāšanos ieteikt nevaru.
21.04.2015 14:37 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Pēc tava teksta izskatās, ka esi viņam ērta, ka viens viņš nevarētu visu to pavilkt. Mans viedoklis atšķirsies no visa bara :-DNemaksā kaut ko ko maksāji uz pusēm. Iekrāj naudu savam auto vai kādām citām vajadzībām. Sanāk, ka tu sev neko nevari atļauties. Tomēr iekrājumiem arī ir jābūt kaut vai tie būtu 10eiro mēnesī, bet kko atliec, lai ir rezerves. Par to tev nav jāatskaitās viņam.
21.04.2015 14:56 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Sunce, nevienam tāpēc nav jājūtas sliktāk vai vainīgam, ka Tu maksā sava mīļotā mammas rēķinu. Varbūt, ka Tev pietiek samaksāt visus vecāku un radu rēķinus un paliek pāri pašai, bet runa ka pašiem nekas nepaliek, vai otrs cilvēks vispār neizrāda iniciatīvu.
Un kopš kura laika svešs ir draugs, mīļotais? Ja jau tiek pieminēts sveša cilvēka maks. Un vai tikai saistīts laulības saitēm, laulībām kas noformētas oficiāli reģistrā ir tiesības vai pienākums. Ja ir šāds pieņēmums, tad nav nekāds brīnums, ka veči mēdz tautas valodā teikt, ka laulības ir mazākie rokudzelži pasaulē ;) .
Vai esot kopdzīvē divi cilvēki viens otram nav nekas un var nerēķināties ar otru?
Protams, es arī domāju, ka nevienam nav nekāda daļa par to kur un kā tērēju naudu es vai mana otra puse, tomēr ja sanāk tā, ka viens atdod sevis sapelnītu naudu visam nepieciešamajam ģimenei, kopīgi pavadītam laikam, tātad izklaidēm - teātris, koncerts, kas tomēr mēdz būt visai izglītojoši, ne tikai izklaidējoši pasākumi utt., bet otrs kaut kur pa savam, tad tomēr tas īsti nav godīgi, un to vajag izrunāt, pašiem, savā starpā nevis caur cosmo.
21.04.2015 15:00 |
 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
Super!
Lielisks piemērs par to, kā sievietes kliedz- "mēs esam vienlīdzīgi, es visu varu pati, es taču esmu stiprāāā sieviete, nedrīkst ļaut vīrietim maksāt par mani, tā viņš iegūs varu pār mani!" Un pēc tam ir neapmierinātas, nelaimīgas, pārstrādājušās, īgnas, kašķīgas, un nabaga vīrietis tikai cieš dēļ tā, jo viņu regulāri kāds zāģē. Un arī pati sieviete nav laimīga. Kāpēc? Jo viņa sev neļauj būt laimīgai. Viņa neļauj sev būt sievietei, īstai sievietei, kas rūpējas par attiecībām, par mīļoto vīrieti un par, galvenokārt, SEVI! Viņa strādā darbu, par kuru nav sajūsmā, strādā tikai dēļ naudas, un nāk mājas dusmīga, ar domām - kāpēc man jāmaksā puse no rēķiniem? Es jau nedēļām neesmu bijusi uz teātri!!
Labi, ja vēl viņa mocītu tikai sevi, bet šāda sieviete moka arī savu vīrieti. Vīrietis jūtas kā vīrietis, tikai, kad viņš rūpējas par saviem tuviniekiem. Un Tu ne tikai neļauj viņam rūpēties par sevi, bet pilnībā centies noniecināt viņu - aizliedzot apmaksāt mammas rēķinu!!
Grūti būs kaut ko mainīt Jūsu attiecības, jo Tu jau esi uzstādaijusi šo modeli, Tu jau esi parādījusi vīrietim, ka esi vīriešsieviete, bet tas nav neiespējami. Ja vēlies kaut ko mainīt attiecības, sāc ar sevi - palasi par SIEVIŠĶĪBU
21.04.2015 15:01 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Kaitiņa, un vīrietim nevar būt neciešams darbs, kas riebjas un kurā gūsti negatīvas emocijas?
Pēc Tava teiktā sanāk, ka vīriešiem viss ir perfekti, perfekts darbs un perfekta alga un viņiem nav jādomā par SEVI, bet par abiem, jo sieviete domā par SEVI :-D
21.04.2015 15:07 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Ehh, ko man tagad darīt? Manējā vecāki vispār dzīvo tikai no viņa naudas.:'-(
21.04.2015 15:13 |
 
10 gadi
Reitings 4032
Reģ: 02.01.2011
cik tad liels tas rēķins, ja tāda brēka?

bet ja nopietni- runā ar draugu, skaidri un gaiši pasaki, ka ar finansēm ir tā, kā ir un viss..


p.s. tās, kas te kliedz, ka tas ir svešs maks- nopietni????? cilvēks, ar kuru dzīvo kopā? ar kuru ir kopīgi komunālie, īre, pārtikas iegāde???? tiešām svešs????? kaut kā tomēr šķiet, ka visi šie maksājumi tos viņu makus sasaista...
21.04.2015 15:13 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
man ģimenē vienmēr bijis cits modelis , ka vecāki gādā par bērniem , neviss otrādi, kā arī nav saistīts konkrēti ar vecumu... nu respektīvi , mani vecāki nekad negaidītu no manis , ka es apmaksāšu kādus viņu rēķinus, pat ja piedāvātu vecāki pasmietos un teiktu , lai aizeju labāk paballēt ar draudzenēm vai nopērku sev/ meitai ko ... Tāpat audzināšu arī savu meitu... vīrietis arī nekad nevāku rēķinus nav maksājis , man tas vispār šķiet kaut kā jocīgi
21.04.2015 15:15 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Mums laikam attiecībās ir otrādi - es bieži palīdzu savai ģimenei, dodu gan naudu māsām/brālim, gan esmu atlaidusi parādus māsām (jo zinu, ka pelnu vairāk), mēdzu šad tad vecākiem kaut ko sponsorēt utt. Vīrs mēdz pret to iebilst, bet nav jau tā, ka mums pašiem ar vīru kaut kas trūktu. Bērnībā drīzāk bijām pieskaitāmi pie maznodrošinātām ģimenēm, nevarējām atļauties ne ceļojumus, ne dārgas drēbes utt. Tagad ir vēl brālis un māsa, kuri mācās un man tiešām gribas viņiem palīdzēt, dot to, kas man pašai bērnībā trūka un ko es kā bērns ļoti ļoti vēlējos (stilīgas drēbes, ekskursijas utt.). Tāpat arī vecākiem cenšos palīdzēt, gan sponsorējot nelielus remontus viņu mājā, gan citas lietas.
Uzskatu, ka manā ģimenē tā ir vislielākā vērtība - ka varam viens uz otru paļauties, ka viens otram palīdzēsim finansiālās grūtībās utt. Līdz ar to cepuri nost Tava drauga priekšā - ja viņš mammai atmaksā tādu nieku kā telefona rēķinu (kas tiešām nevar būt lielāks par 10 eur/mēnesī)! :-)
21.04.2015 15:17 |
 
Reitings 811
Reģ: 09.06.2011
Kāpēc tā uzreiz jādala naudas maki? Es, piemēram, neuzskatu, ka man tagad ar zobiem un nagiem būtu jāturas pie savas naudas un draugam pie savas. Es nekad nepažēlošu naudu un nopirkšu kaut ko gan viņam, gan viņa vecākiem, ja vajadzēs. Arī mans draugs palīdz saviem vecākiem un man tas liekas tikai normāli.
Tas, ka uzsāk attiecības jau nenozīmē, ka ģimene pēkšņi pazūd.
21.04.2015 15:19 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Nav man nekad bijusi tāda situācija, mums abiem vecāki paši pelna un nekad neko neesam maksājuši. Bet nu tavā vietā laikam būtu tādas divejādas sajūtas, no vienas puses liekas ok, ja savai mātei kaut ko apmaksā, no otras puses galīgi neliekas normāli, ka vīrietis nekad nekur neaizved, neizmaksā.

Runājot par vispārīgu naudas sadalījumu attiecībās , tad neesmu no tām, kas uzskata, ka vīrietim būtu viss jāmaksā, bet vēl vairāk man nepatīk tā striktā dalīšana uz pusēm. Manās attiecībās tā nekad nav bijis, maksā tas, kuram ir vai sanāk un neko mēs tā nedalam, visu uztveram kā kopēju. Bet tajā pašā laikā mums katram ir arī savi personīgie izdevumi, par kuriem viens otram neatskaitāmies.
21.04.2015 15:21 |
 
10 gadi
Reitings 4032
Reģ: 02.01.2011
neesmu no tām, kas uzskata, ka vīrietim būtu viss jāmaksā, bet vēl vairāk man nepatīk tā striktā dalīšana uz pusēm


+1000000
21.04.2015 15:27 |
 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
Gurri1, var, kāpēc, lai nevarētu?
Bet vīrietis un sieviete - tas nav viens un tas pats :) Sieviete ir jūtu un emociju cilvēks, viņa nedrīkst darīt darbu, kas viņai ir nesimpātisks. Tādā veidā sieviete izjūt sliktas emocijas un pēc tam baro savu vīrieti ar šīm emocijām, jo vīrietis pats nav emociju cilvēks, viņš to saņem no sievietes. Vīrietis ir darbu cilvēks - viņš strādā, mācās, aug, rūpējas par savu ģimeni, viņš ir stiprs un ģimenes dēļ ir gatavs sākumā pastrādāt arī sliktāku darbu, bet vīrietis darīs, lai pelnītu vairāk, darītu labāku darbu (iedvesmai lieliski noder sievietes mīlestība un pozitīvas emocijas, ticība vīrietim). Pamēģiniet vīrietim izstāstīt par kādu problēmu, kas jūs nomāc un paskatieties ko viņš dara. :D vīrietis nekad nesāks teikt, kā Tavas deaudzenes "ārprāts, nopietni? Varu iedomāties kā Tu jūties! Turies, es jūtu Tev līdz!"
Vīrietis pēc tam, kad būs uzklausijis Jūsu žēlošanos, piedāvās risinājumu problēmas atrisināšanai. Tāds ir vīrietis - darbu, nevis jūtu cilvēks.
21.04.2015 15:28 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
vīrietis arī nekad nevāku rēķinus nav maksājis , man tas vispār šķiet kaut kā jocīgi


Man ir draugu lokā daži tādi cilvēki, kuri uzskata, ka vecāku pienākums ir nodrošināt bērnus, un nekad otrādi. Arī viņu vecāki sakot, ka nekad neņemšot naudu no saviem bērniem. Man atkal šis šķiet jocīgi. Nekad nevarētu pieņemt naudu no vecākiem, zinot, ka viņi paši knapinās, un es pati mierīgi varu atļauties gan ceļojumus, gan visādas citādas ekstras Protams, arī mani vecāki īpaši negrib tiešā veidā pieņemt naudu no manis, retu reizi ir izdevies iespiest mammai skaidru naudu, lai arī zinu, ka viņai tiešām vajag, bet man šķiet, ka tieši tam jau ģimene ir domāta - lai bez vārdiem saprastu, ka otram iet slikti un palīdzētu, vai arī nekautrētos pajautāt palīdzību, ja tāda tiešām vajadzīga :)
21.04.2015 15:34 |
 
Reitings 2279
Reģ: 29.01.2009
Otras puses maks ir svešs maks. Neskatoties ne uz draudzības laiku, kopā dzīvošanas laiku vai laulības laiku. Pusēm vienojoties, var būt kopīgs budžets, taču maks tik un tā katram paliks savs un katrs pats noteiks, kā tērēt savas finanses (tās, kas ir ārpus kopīgā budžeta). Taču svešs maks nenozīmē, Gurri1, ka cilvēks ir svešs!
Piekritīšu visām, ka to nevajag risināt cosmo, bet gan runāt ar draugu. Attiecību modeļi ir dažādi un katram ir jāatrod savējais. Mēs tikai varam padalīties ar viedokli par saviem attiecību modeļiem..
Es, piemēram, nevarētu dzīvot, ja otra puse skaitītu visu manu naudu, kur, kam un ko es maksāju un teiktu, ka es kaut kādām lietām dodu par maz naudas..
P.S. un kur teikts, ka vīrietis grib uz to teātri iet, uz kuru viņu velk draudzene un čīkst, ka viņš nemaksā par biļetēm?
21.04.2015 15:35 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
freya, tāds uzskats var būt gados jauniem, labi nodrošinātiem vecākiem.
21.04.2015 15:40 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
un kur teikts, ka vīrietis grib uz to teātri iet, uz kuru viņu velk draudzene un čīkst, ka viņš nemaksā par biļetēm?


Iespējams, ka vīrietis negrib iet uz teātri, bet te nav runa par naudu, bet gan par to, ka normāls vīrietis, kam rūp sava sieviete, gribēs viņu ik pa laikam iepriecināt un atradīs veidu, kā nopelnīt un aizvest savu sievieti tur, kur viņa vēlas. Tā darītu mīlošs vīrietis.
Tas taču ir attiecību pamatā - iepriecināt otru, meklēt kompromisus un reizēm arī darīt to, kas tev pašam varbūt neiet pie sirds, bet ar domu, ka iepriecināsi no sirds savu mīļoto cilvēku.
21.04.2015 15:43 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Man atkal šis šķiet jocīgi. Nekad nevarētu pieņemt naudu no vecākiem, zinot, ka viņi paši knapinās, un es pati mierīgi varu atļauties gan ceļojumus, gan visādas citādas ekstras


nē nu ja vecāki kanpinās , tad jau laikam cits stāsts ... man vecāki paši vairāk kā labi pelna + mani nodrošinājuši + studijas maksājuši , arī ceļojumam var piemest ... tā kā man, vismaz ,tas pats jānodrošina meitai...
21.04.2015 15:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits