Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bēbis un studijas

 
Reitings 40
Reģ: 02.03.2014
Sveikas!
Tās, kurām mazais pieteicās studējot pilna laika studiju programmā. Pēc dzimšanas turpinājāt studēt? Pārgājāt uz nepilnu laiku? Ņēmāt akadēmisko? Interesē personīgā pieredze, kā tikāt galā ar mācībām, kad piedzima bērniņš.
18.04.2015 23:56 |
 
Reitings 40
Reģ: 02.03.2014
:-)
19.04.2015 10:16 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Atkarīgs no:

a) bērna. Ir mazuļi, kas ēd, guļ un smaida, ir, kas neguļ, raud un terorizē. attiecīgi, ja tev trapīsies mierīgais bēbis, nebūs problēmu atrast laiku un enerģiju mācībām. Ja gadīsies otra galējība, būsi laimīga, ja varēsi ieiet lieku reizi dušā.

b) vai ir, kas palīdz. Tas var būt vīrietis, mamma vai ome, vai auklīte. Kāds, kam ir ilgas stundas, kuras regulāri veltīt tavam bēbim. Arī nepilna laika studijās ir jāapmeklē lekcijas, jāraksta studiju darbi, jākārto eksāmeni.
19.04.2015 10:22 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Šobrīd studēju maģistros, palicis ir tikai darbs, kas baiiigi lēni iet uz priekšu :D
Uz paredzētu dzemdību datumu un pēc tam bija 2 lielās prakses, uz kurām gāju arī pēc dzemdībām, bija grūti, likās neiespējami, bet es to visu izdarīju, tagad jāsaņemas suņa astei....tā kā domāju, ka akadēmisko nav vērts ņemt, ja vēl tev ir kāds atbalsta personāls, tad vispār.
19.04.2015 10:23 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
pirmais mēnesis pēc dzemdībām gan bija traks, ne bēbja dēļ, bet sevis, jo bija šuves un nevarēju normāli funkcionēt, bet ar visu to saņēmos.
19.04.2015 10:25 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Es gan spriežu pēc savas pieredzes. Bet nu pirmos mēnešus es gulēju 4 h naktī, visu laiku biju nogurusi, staigāju apkārt kā zombijs. Un sākumā tāpat visu laiku bērns ir jābaro. Tam visam klāt vēl mācīties? Priekš manis tas nebūtu reāli.
Pirmo gadu noteikti akadēmiskais, pēc tam vari domāt.
19.04.2015 10:29 |
 
Reitings 403
Reģ: 30.08.2014
Draudzenei pieteicās bērniņš studiju laikā, piedzima 3. kursa sākumā. Turpināja studēt pilna laika studijās. Protams, bija ļoti grūti, bērns arī nebija no tiem pašiem mierīgākajiem, bet mēs visi teicām, lai neņem akadēmisko, turpina, ka visi palīdzēsim. Tā nu ar bērna tēva, pašas ģimenes, kursabiedru, draugu un nu jau arī ar auklītes palīdzību audzina mazo un turpina studijas. Uz praktiskajām nodarbībām mēdza doties ar bēbi, viņai bija liels atbalsts, kas noteikti palīdzēja :) tagad jau ir auklīte un ir daudz vieglāk :)
19.04.2015 10:33 |
 
Reitings 24
Reģ: 26.03.2015
Es studēju nepilna laika studijās. Bērnu plānoju. Domāju, ka spēšu mierīgi turpināt studijas. Gala rezultāts - pēc bērna piedzimšanas paņēmu akadēmisko gadu. Man vnk nebija un nav neviens, kam uzticēt savu bērnu uz to vienu dienu nedēļā..
19.04.2015 22:19 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Kad pieteicās, tad studēju, grūtniecības laikā vēl bija ok, bet pēc dzimšanas... nu negribējās man neko citu, kā būt mājās ar savu mazo. Es negribēju upurēt to laiku, nevarēju uzticēt viņu nevienam, negribēju atstāt... bet savienot var, ja grib. Es negribēju.
19.04.2015 22:23 |
 
10 gadi
Reitings 55
Reģ: 29.01.2009
Man bija viss suprer. Mazais piedzima vasarā, ka reiz pēc sesijas. Bija paicis vēl 1 studiju gads un es mācijos tālāk. Mazo pārsvara, kad biju skolā skatījas vīramate un es tikai katru vakaru atslaucu pienu, nakamai dienai. Protams, katru dienu pārnākt mājās un vēl mazo skatīties, un tikai kad aiziet čučāt mazliet atvilkt elpu un pildīt majas darbus, viegli nebija... turklāt kad jau mazajam bija gads, es aizgaju vel ari strādāt, uzreiz pēc mācībām... vnk biju no tam kas pasēdēt tāpat miera nevarēja!
Bet godīgi sakot ikviena māmiņa kura to visu paveic ir supersieviete! Medaļu katrai, un ari vīriem, jo manuprāt, ja vīrs nepalīdz tas nav iespējams
19.04.2015 22:45 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Es turpinu studijas, dzivoju pari ielai no macibu iestades, tadelj man ir vieglaak, ja kas minutes laikaa varu but pie mazaas. Dienas, kad studeju viirs ir maajaas ar mazo. Vai var savienot?? Nu ja esmu veljoprojaam labaakaa studente grupaa, tad savienot var. :)

Uzskatu, viss ir atkarigs no taa, kaadu atbalstu sanemsi no viriesha, mani atbalsta ljoti, tadelj viss ir baigi forshi un viegli :)
10.05.2015 02:22 |
 
Reitings 386
Reģ: 15.11.2014
Story, Jā, tas tiešām tā ir. (l):-)
10.05.2015 08:41 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Savienot var. Protams, ja ir liela vēlēšanās un degsme. Ir grūti, ļoti. Arī mierīgie bērni pieprasa laiku un uzmanību. Es studēju. Bet mani atbalstīja vīrs. Paralēli vēl arī strādāju. Un visu savienoju. Nebija tā, ka nebija problēmu - reizēm vienkārši uznāca tāds bespēks, ka pakritu uz grīdas un gribējās raudāt un necelties. Bet visbiežāk tomēr ir liels lepnums pašai par sevi - strādāt, mācīties un vēl kvalitatīvi veltīt laiku bērnam - tie ir kā trīs pilnas slodzes darbi kopā. Un, ja vēl mājās nekad nav bardaks un vīrs pabarots... Uh. :D
Bet, teikšu tā - ir jāgrib mācīties. Ja rodas šaubas, tad visticamāk arī padosies. Ar gribēšanu var visu, bez tās būs atrunas pilns koferis.
10.05.2015 09:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits