Kāda ir normāla alga Rīgā?

 
Reitings 7
Reģ: 02.04.2015
Kāda jūsuprāt būtu normāla alga Rīgā vidusmēra darbiniekam ar augstāko izglītību, ja nav jāmaksā kredīti un mājvieta ir savējā?
Tāda reālistiska, nevis par ko sapņojat.
Kāda būtu apakšējā robeža, ko varētu uzskatīt par normālu?
02.04.2015 14:52 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Sarlote-lasot tavu ierakstu likaas,ka tu esi viens no tiem cilvekiem,kuriem ir loti gruuti priecaaties par tiem,kuriem iet labi...Tu runaa par sevi-nespeej izteereet utt,tas labi,ka esi iemaacijusies dziivi pienemt taadu kaada taa ir ,nekaaro neko vairaak utt.Tomeer ir jaasaprot,ka visi cilveeki nav vienaadi,veelas labus dziivoklus,meebeles uttEs piemeeram, loti priecaajos par cilveekiem,kuri grib nodziivot dziivi peec iespeejas labaakos apstaaklos,nemot veeraa veel to ,ka esmu pati izbaudijusi gan malkas apkures laikus ar aukstiem uudeniem ,gan loti sauro dziivokliiti utt
Tie 1000+$ tacu nemaz nav tik daudz.lai buutu iemesls melot,sleept utt
02.04.2015 19:59 |
 
Reitings 183
Reģ: 28.03.2015
Tās, kuras pelna tā lielās algas nemaz nevarētu te caurām, dienām kopā ar mums pārējām trūcīgajām sēdēt cosmo.
02.04.2015 20:04 |
 
Reitings 183
Reģ: 28.03.2015
Bet... ja godīgi, ikdienā paziņas un radi domā, ka es arī pelnu vismaz 2 reizes lielāku algu nekā patiesībā. Es taču neiešu teikt, ka alga ir maza.
02.04.2015 20:06 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
Atbildot autorei, ņemot vērā minētos apstākļus, zemākā robeža ir 500. Tieši tik vienkārši, cik jautāts, neiedziļinoties dažādos apsvērumos.
02.04.2015 20:06 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
MaunaKea
Tava izpratne par Latvijā pieņemto vidējo ir pavisam savādāka nekā tā reāli ir. Tu šeit nedzīvo, neredzi situāciju, nesaproti.
Autores jautājums nebija par to uz kurieni, kādu algu tiekties. Autores jautājums bija par vidējo aritmētisko, kas iekļaujas normā. Pie tam, atmetot visādus papildus izdevumus - īri, bērnus, piektās pakāpes tantes un viņas bērnus, māsas, brāļus, zvēru fermu.
Latvijā sākotnēji normālā alga (atskaites punkts) ir 500eur uz rokas. Un nekādi iedomāti skaitļi, kaut kādi vēlamie, kaut kādi mērķi šeit nav vietā.
02.04.2015 20:07 |
 
Reitings 1338
Reģ: 15.03.2009
Kāda jūsuprāt būtu normāla alga Rīgā vidusmēra darbiniekam ar augstāko izglītību, ja nav jāmaksā kredīti un mājvieta ir savējā?


Droši vien jau, ka "normāla alga" būtu kkur ap 700, tikko pēc skolas, protams, var sākt ar mazāku, galvenais, lai ir izaugsmes iespējas.

Bet nu, piekrītu meitenēm, kas saka, ka ar to ir stipri par maz, un vienmēr ir iespējas atrast veidus, kā pelnīt labāk, ja ir galva. Izdzīvot jau var arī ar 300 eur, bet nu - diez vai kādai dzīves sapnis ir izdzīvot...
02.04.2015 20:13 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
MaunaKea, aplams priekštats tev par mani radies, es nevērtēju pēc naudas daudzuma, lai priecātos vai nepriecātos par kādu. Iespējams, tev arī radies maldīgs priekštats par mani, ka es strādāju par minimālo algu vai ko tamlīdzīgu, taču tā nav :) un nav tā, ka es nekāroju neko vairāk un samierinos ar to, kas ir - un kā vēl kāroju un uz to arī eju, bet man ir skumji noskatīties, kad jauni cilvēki, tikko no skolas sola, labāk sēž vecākiem uz kakla, vai pat nepūloties atrast darbu aizbrauc uz ārzemēm, čīkst, cik viss ir slikti un ka valdība vainīga, nevis iet strādāt par algu zem 1000 eiro! jo neviens nekļūst par turīgu jau pirmajā dienā!
es vienkārši gribu teikt, ka ir profesijas, kur nereti un diemžēl, bet tie 1500 un 2000 eiro ir maksimums, ko vispār Latvijā var nopelnīt. Taču ne vienmēr laime ir naudā, kāds būs laimīgāks, saņemot mazāk, bet strādājot savu sapņu darbu, par tādu, kas pelna tūkstošus, taču uz darbu iet sažmiegtiem zobiem un nepatiku.
Un kur ir visi tie, kas treknajos gados pelnīja daudzus, daudzus tūkstošus mēnesī un pat dienā? 99% no šiem cilvēkiem šodien nav nekā, tikai milzīgi kredīti un parādi vai arī nulle kontā. Galvenā manu ierakstu doma bija tā, ka bieži vien cilvēkiem ir daudz naudas, bet viņi nemāk to tērēt, un, pat miljonus pelnot, viņiem būs par maz un viņi aizņemsies ātrajos kredītos. Ne jau naudas daudzumā ir tas sāls, bet prasmē pareizi tērēt! (l)
02.04.2015 20:14 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Runajot par autores pieteikto situaciju,tad formula varetu but shada: nemainiigie maksajumi (komunalie pakalpojumi+interneta un tel pieslegums+transporta izdevumi) + mainiigie (partika+higienas un kosmetikas preces,kas atkarigas no taa,cik daargu ierasts lietot+izklaides izdevumi)+10% no algas iekrajumiem un arkartas situacijaam. Ja ir savs maajoklis,tad manuprat problemai dziivot un sevi iepriecinat nevajadzetu buut,jo tik daudz,lai apmaksatu komunalos, cilveks ar augstako jau nu maces .
02.04.2015 20:14 |
 
Reitings 1338
Reģ: 15.03.2009
kad jauni cilvēki, tikko no skolas sola, labāk sēž vecākiem uz kakla, vai pat nepūloties atrast darbu aizbrauc uz ārzemēm, čīkst, cik viss ir slikti un ka valdība vainīga, nevis iet strādāt par algu zem 1000 eiro!


Tas man arī liekas jocīgi - tie uzsakti, ka labāk, tiklīdz esi ieguvis izglītību, ir nestrādāt, kā pelnīt kaut minimālu, bet SAVU naudu, un nesēdēt vecākiem uz kakla + uzkrāt pieredzi. Uz kuras balstoties, var meklēt darbu tālāk un pelnīt sev vēlamos ciparus.Ja Tu sevi parādi - 2x lielāku algu nav sarežģīti nopelnīt, galvenais ir sākt un būt motivētam.
02.04.2015 20:21 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Visus sos gadus,lasot Cosmo meitenu rakstiito ,man vispaar liekas,ka visas dziivo loti turiigi,jo visi ieraksti par pirkumiem,celosanu utt,dod taadu priekstatu,ka naudas ir pietiekosi.Parunaajot ar saveejiem,kuri pelna +1000$meenesii,liekas, ka taa vien iznaak,lai savilktu galus kopaa.
Atvainojos ,ka novirzijos no teemas!
02.04.2015 20:23 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
kārtējā diskusija, kurā vienas un tās pašas tukšpaures bauro un saka, ka visas stāsta muļķības, kurām ir laba (priekš Latvijas) alga vai kurām liekas, ka ar 500eur var tikai pakaļu noslaucīt. Spiežas ārā skaudība un kaut kāda sāpīte par to, ka kādam liekas, ka norma ir 1500-2000eur, lai var LABI dzīvot. Pietam tā summa arī nav nemaz tik liela, lai tā šausminātos! Diezgan skumji, ka vidējais latvietis nav vairāk par 500eur savā kontā redzējis un paradokss ir tāds, ka tieši tas vidējais latvietis apsmej un noliek tos, kuriem vēlmes, vajadzības un varēšana krietni pārspēj viņu pašu kontu bilanci.

Man personīgi liekas, ka labi dzīvot šeit var ar 1200-1500 eur mēnesī. Tā, lai var labu un kvalitatīvu pārtiku pirkt, apģērbties, sevi palutināt ar ikmēneša kosmetologu, masāžu, vaksēšanu, manikīru/pedikīru, frizieri matu sakņu piekrāsošanai, 5-6 reizes uz solāriju aiziet, sporta klubā abonementu apmaksāt, tad pāris reizes nedēļā ārpus mājas paēst, aiziet uz kino 1-2x mēnesī, uz kādu klubu aiziet 1-2x mēnesī un vēl kādu koncertu, izrādi apmeklēt. Mašīna vien jau rij labu kumosu no šīs summas. Lai nu kas, bet ar 500eur mēnesī pat 1/10 no tā visa izdarīt nevar! Pat ja pašam pieder mājoklis, komunālie ir 100-150 vai pat vairāk eiro.

Saprotams, ka vēlmes aug līdz ar varēšanu un 16 gados man arī 10LS nedēļas kabatas nauda likās kā vesela bagātība, bet nu ar 500 eur dzīvot LABI Rīgā? Ja sēž mājās 4 sienās visu mēnesi, tad varbūt, jā....
02.04.2015 20:27 |
 
Reitings 1338
Reģ: 15.03.2009
Piekrītu meooooww. Bet nu - viss nenāk no zila gaisa, un sākumā, tikko pēc skolas, ir jābūt gatavam strādāt par ne sev vēlamo summu. Bet tiekties pēc kā labāka, nevis samierināties ar iztikas minimumu, gan ir jābūt katram, man liekas :)
02.04.2015 20:33 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
meooow nu jau atkal ir par skarbu, nu ne visi atradīs darbu ar 1500 lielu atalgojumu, bet ar to, ka ar 500 jāsēž mājā, please. Es pēc augtskolas labu laiku ar tādu algu dzīvoju, mājā nesēdēju, vienkārši vajag salikt pa plauktiņiem vajadzības un sekot līdzi pirkumiem.
02.04.2015 20:34 |
 
Reitings 81
Reģ: 22.07.2014
Sākot ar 700.00 EUR uz rokas. Pieņemot, ka ir veselības apdrošināšana.
02.04.2015 20:47 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Meitenes,nu luudzu,pa tēmu! Runa ir par vidusmēra darbinieku!Nav runa par spreciālistiem vai summu,kas ļauj dzīvot kā vēlies.
02.04.2015 20:48 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
Scarlett* , bet plānot pirkumus jau nozīmē knapināšanos. Izdzīvot var, bet kāpēc ?
02.04.2015 20:48 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Tādēļ tas jautājums par to, kāda ir tā īstā summa ir diezgan nekorekts, jo katram tās vēlmes un vajadzības ir citādākas. Un pakārtoti tām vēlmēm un vajadzībām, cilvēks pratīs veidu kā sazīmēt naudu tām lietām, kas viņam liekas vitāli vajadzīgas, lai LABI dzīvotu!

Te jau netiek runāts vairs par tiem, kas pēc skolas tikko iznākuši. Te regulāri tiek iesmieties par sievietēm, kuras nebaidās pateikt, ka pelna labi un ar to arī lepojas. Tikai te ir pilns ar skaudīgiem tarakāniem, kuri paši pat iztēloties tādu algu un dzīvi nevar, tādēļ tik bauro, ka visas šeit kaut ko izdomā, kosmētikas diskusijās bezmaz vai melo, jo redz neliek personīgi fočētas bildes utt. Vienkārši nožēlojami, cik tomēr parazītisks ir vidējais latvietis, kuram pašam nekā nav, bet citu, kam nedod Dievs par eiro kabatā vairāk, nodirsīs no galvas līdz kājām tādā veidā maskējot un attaisnojot savu negribēšanu un nevarēšanu.
02.04.2015 20:48 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
meooooww ko tu tur dirs :-D katru reizi savādāk :-D
Vēl pirms, kāda laiciņa man pārmeti to ka es 20 gadīgu BMW nosaucu par lētu lūzni :-D a tagad jau atkal savus tūkstošus skaiti, vēl piemini, cik tērē krutajos krogos :-D
02.04.2015 20:48 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
The..One
Nav jēgas, es šo skandinu jau kuro reizi, Šarlote to vairākas reizes uzsvēra un Tu arī jau sāc atkārtoties. :D Acīmredzot nav būtiski ko tieši jautāja autore, svarīgi ir palielīties ar savu algu, lai celtu krutuma reitingu iekš cosmo. :D :D
02.04.2015 20:50 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
The..one , jautājums bija , cik mums katrai šķiet minimums, ar ko izdzīvot. Meitenes arī katra sauc savu ciparu pēc sava dzīvesveida. Makaroniem pa 20 centiem vai kvalitatīvām un veselīgām vakariņām. Katram savas vajadzības
02.04.2015 20:50 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits