Kāda ir normāla alga Rīgā?

 
Reitings 7
Reģ: 02.04.2015
Kāda jūsuprāt būtu normāla alga Rīgā vidusmēra darbiniekam ar augstāko izglītību, ja nav jāmaksā kredīti un mājvieta ir savējā?
Tāda reālistiska, nevis par ko sapņojat.
Kāda būtu apakšējā robeža, ko varētu uzskatīt par normālu?
02.04.2015 14:52 |
 
Reitings 119
Reģ: 29.12.2014
Tādēļ arī esmu nesaprašanā par to, kādēļ te kaut kādas PERSONĪGĀS algas tiek jauktas iekšā?

Tikko mani sauci par nabagu un rakstīji par vidējām latvietītēm kuras šeit vairāk par 500 eur kontā nav redzējušas, bet pēkši esi pats svētuma iemiesojums un nesaproti, kādēļ kāds atļaujas runāt par TAVU algu :D :D :D kuras nav :D :D uz varžacs uzkāpa, fantāziju burbuli pārplēsa? :D
03.04.2015 13:23 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Haha šī diskusija ir pārvērtusies par tādu KRĀNU mērīšanu, ka vienkārši smiekli nāk, ko Jūs te tagad gribat pierādīt ar cik lielu naudas summu katram būs pietiekoši uz vienu mēnesi?

*izsmējīgi "Ai nē, man pietiek ar 500, ārprāc tu esi tāda kuce, ko tu te lielies ar savu štuku"
"Ak tu nabadzīgais lops, ko tu lien šajā diskusijā ar savu minimālo algu"

Katram ir sava komforta zona ar ādu naudas summu viņam ir labi, un novēlu tikties uz labāku, ja vien ir iespējams un pašam ir vēlēšanās! :)
03.04.2015 13:23 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
alīna, labi, nav vērts ;) Tu esi sev smadzenēs iespiedusi kaut ko tik dziļi, ka tev pat psihologs diezvai spētu palīdzēt :)

Tu visu apskati no savas puses. Jā, cilvēks, kurš nav redzējis labāku dzīvi, nodirsīs (un arī ne katrs ;)) tos, kuriem tā labākā dzīve ir, jo viņam pat nebūs ne jausmas, ka ir iespējams dzīvot labāk un tam tā būt kā normai. Tādēļ arī tādi cilvēki kā tu, nodirš tos, kuriem ir iespējas vai līdzekļi dzīvot labāk, jo tev liekas, ka tā ir kaut kāda lielīšanās un izpatikšana citiem ēdot suši vai apmeklējot manikīri (sorry, bet stulbākais apgalvojums visā 15 lapu diskusijā).

Ar manu algu, kuras nav, te sakara nekāda nav. Jo jautājums ir kāda summa nodrošina komfortablu dzīvi, un parēķinot visu, kas manu dzīvi padara komfortablu, summa ir tāda kāda tā ir. No kurienes tā tiek nosegta, tā nav tada darīšana :)
03.04.2015 13:30 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Tu esi sev smadzenēs iespiedusi kaut ko tik dziļi, ka tev pat psihologs diezvai spētu palīdzēt


Sorry, bet nu tipisks teksts, kad nespēj pieņemt cita domas, tad viņš kkur ir galvu iespiedis vai olas aiķēris aiz pūpoliem *lieldienu tēmā.
03.04.2015 13:35 |
 
Reitings 979
Reģ: 03.01.2015
Jums te tie teksti - "lai normāli dzīvotu pietiek ar 1000-1500", bet godīgi - cik jūs pelnat pašas?
Es savā amatā pelnu šo summu uz rokas un mazliet virs, bet ļoti bieži paziņu lokā jūtu tādu kā skaudību un esmu dzirdējusi izteicienus: "Tam kam nauda ir, tam nesaprast utt". Tad no kurienes ir šie teksti un skaudība, ja visas tā pelna 1000+?
Es ļoti labi apzinos, ka savā draugu un paziņu lokā esmu no tām, kas pelna diezgan labi, te es neskaitu visus ģimenes ienākumus, bet tikai sevis pelnīto, bet draugu lokā izjūtu to, ka viņiem šie ienākumi nav tik augsti. Algas apmēru neesmu prasījusi, bet to, ka tas ir mazāks par manu, es saprotu.
Bet cosmo izskatās, ka apgrozās tikai tādas, kas ieņem labus amatus. Es ticētu, ka visas pelna četrciparu summu, ja vien apkārt nebūtu cilvēku, kuri, kā nojaušu, pelna ap 500.
03.04.2015 13:35 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
un starp citu, par nabagu es tevi vai kādu citu saucu nejau bankas konta bilances dēļ, bet domāšanas. Knapināšanās un naudīgāko nolikšana utt. Līdz nabagam par ar minimālo algu cilvēkam ir tik tālu kā līdz mēnesim, jo izdzīvot jau var....IZDZĪVOT. Bet vai dzīvot? ;)
03.04.2015 13:36 |
 
Reitings 119
Reģ: 29.12.2014
Tu izdzīvoji ar 500eur uz rokas un tev tas likās normāli, cita dzīvo ar 1000+ eur uz rokas un tas viņai liekas normāli.

tipisks meow komentārs - dzīvot var tikai ar 1000, viss pārējais ir izdzīvošana, jo solāriju taču par 500 nevar atļauties :D Scarlett ne jau par summām te iet runa, bet gan par šo 1k entuziastu attieksmi pret citiem cilvēkiem, kas visi kā viens tiek saukti par ubagiem, izdzīvotājiem, grašu skaitītājiem utt., kamēr viņas redz dzīvo labi (ar caps lock un underline :D).

vēl meow apgalvojums par latviešiem :D :D
99% apkārtējo ir skaudīgi un dzīves nelaimīgi cilvēki


un vēl:
Ne visiem gribas šajos laukos palikt!


Jā, cilvēks, kurš nav redzējis labāku dzīvi, nodirsīs (un arī ne katrs ) tos, kuriem tā labākā dzīve ir, jo viņam pat nebūs ne jausmas, ka ir iespējams dzīvot labāk un tam tā būt kā normai.

Bet kā tu zini, cik pārtikusi ir mana ģimene, kā esmu uzaugusi, un cik pati tagad pelnu? Tas ir tipiski, ka cilvēki kā tu vienā komentārā noliek visu valsti, 99% apkārtējo, un visi tev defaultā skaitās psihiski slimi ubagi, kuri labu (ar caps lock un underline) dzīvi par 1k eiro nekad nav redzējuši un pat nenojauš, ka tāda ir.

Ar manu algu, kuras nav, te sakara nekāda nav. Jo jautājums ir kāda summa nodrošina komfortablu dzīvi, un parēķinot visu, kas manu dzīvi padara komfortablu, summa ir tāda kāda tā ir. No kurienes tā tiek nosegta, tā nav tada darīšana

Bet kur es tev jautāju par tavu algu un izdevumu segšanu? Tu pati visu laiku diskusijās bāzies ar savu finanšu apcerēšanu.
03.04.2015 13:38 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015

Sorry, bet nu tipisks teksts, kad nespēj pieņemt cita domas, tad viņš kkur ir galvu iespiedis vai olas aiķēris aiz pūpoliem *lieldienu tēmā.


cita domas pieņemt ir viens, bet nepieņemt cita apvainojumus pavisam kas cits ;)

Katya - man atkal liekas, ka tas strādā apbusēji. Nabagais bagāto nesapratīs, tieši tāpat bagātais nabago. Un par bagātajiem un nabagajiem šoreiz ne ciparu ziņā, bet tīri filozofiski. Tas, kurš knapi rēķinus nomaksā, nesapratīs kā kāds var taīsīt manikīru/pedikīru salonā, ja to var izdarīt pats, bet tas, kuram ir nauda, domās - priekš kam man pašam to darīt, ja cita darīts tas manikīrs būs smukāks, labāks un ērtāks?
03.04.2015 13:40 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
slinkums 16 lapas lasīt, taču citētajiem meow komentāriem piekrītu :D

uz diviem var mēģināt iztikt ar 1k, man vienai prasītos normāli arī ap tūkstoti. Ideāli priekš rīgas šķiet robežās no 1,5-2k, tā, lai var atļauties arī reizi mēnesī normāli iepirkties un netaupīt uz pārtiku. Un vispār netaupīt. Kā sākumā bija teikts - normāli ir tad, kad nav jādomā par to, ka vakariņas vai kvalitatīvāka rīsu paka sitīs pa maciņu.
03.04.2015 13:43 |
 
Reitings 119
Reģ: 29.12.2014
Katya - man atkal liekas, ka tas strādā apbusēji. Nabagais bagāto nesapratīs, tieši tāpat bagātais nabago. Un par bagātajiem un nabagajiem šoreiz ne ciparu ziņā, bet tīri filozofiski. Tas, kurš knapi rēķinus nomaksā, nesapratīs kā kāds var taīsīt manikīru/pedikīru salonā, ja to var izdarīt pats, bet tas, kuram ir nauda, domās - priekš kam man pašam to darīt, ja cita darīts tas manikīrs būs smukāks, labāks un ērtāks?

Kārtējais komentārs, kurš parāda, ka tev par naudu un jo īpaši bagātību nav ne mazākās sajēgas :D
03.04.2015 13:44 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Scarlett ne jau par summām te iet runa, bet gan par šo 1k entuziastu attieksmi pret citiem cilvēkiem, kas visi kā viens tiek saukti par ubagiem, izdzīvotājiem, grašu skaitītājiem utt., kamēr viņas redz dzīvo labi (ar caps lock un underline


Bljin, nu ta necepies, jūs te ņemoties šo bezjēdzīgo diskusiju (kā pirms divām nedēļām veina no muļķēm par lieliem pupiem) neko nepanāksiet.

Ja patīk kādam mākonī sēdēt ar savu štuku, tad, lai sēž :D Arī ar 500 var normāli izdzīvot *no pieredzes* ja māk finanses rēķināt...un jā jā, atkal sāksies "jā, bet tā ir izdzīvošana nevis dzīvošana bla bla bla, vot man ar štuku pat nepietiek bla bla bla"
03.04.2015 13:44 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Loģiski, ka jo lielāka summa jo mazāka knapinšanās, kam ta tas nav skaidrs, bet bieži vien jo lielākas naudas ienāk, jo lielākas vēlmes, tā jau mēs varam aiziet līdz tam ka ar 7 k būtu par maz, jo mēs no New torker pārejam uz Guess un prada veikaliem :D tas ir TIK vienkārši cik izklausas.
03.04.2015 13:47 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
kāds štukai sakars ar guess un prada veikaliem? :D paskaties vidējās cenas normāliem dzīvokļiem, piemet vēl 150 par komunālajiem, vēl 150-200 par ēdienu un visi tavi 500eur ar kuriem var normāli izdzīvot ir kaķim zem astes :D
03.04.2015 13:50 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
alīna, bet mani jau neinteresē cik situēta ir tava ģimene vai tu pati? Mani vairak izbrīna tas, kā tu skaties uz to, ka cilvēki, kas grib un var dzīvot komfortā, to dara, lai izpatiktu citiem un ir lielībnieki? ;) Kāda ir tava finansiālā puse nav ne mana darīšana, ne tas mani interesē, bet tas kā tu izsakies, man asociējas ar nabagu domāšanu!

Sorry, bet mani interesē tēmas par dzīvi, par ikdienu utt. Tie, kas "bāžas" kulinārijas diskusijās ar savām receptēm un vakariņām arī plātās visu laiku? ;) Beidz... šitas sāk palikt smieklīgi...Tu sāc piekasīties cilvēkam par viņa interesēm un viņam interesējošajām tēmām! ;)

Un par Latviju - jā, es atzīstu, ka man liekas, ka Latvija lielos vilcienos ir lauki. Gan cilvēki (lielākais vairākums) domāšana, gan karjeras iespējas, izklaides iespējas utt. Nu ir tā zeme tik maza, cik tā ir, diemžēl. Tas ierobežo domāšanu, tas ierobežo iespējas. Ja tev tā neliekas, nu lieliski! Bet man tā liekas! Tieši tādēļ es plānoju pēc studiju beigšanas braukt prom, jo man šeit ir par šauru! Man nepatīk braukt cauri pilsētai no rītiem, kad pilns ar mašīnām un sastrēgumos gribas nošauties, bet tāpat katras 5. komerctelpas ir ar "IZĪRĒ" zīmēm. Teju katrs restorāns, kas tiek atvērts, jau gada laikā tiek slēgts, nemaz nerunāsim par mazajiem veikaliņiem utt... Man ir žēl, ka šeit vienkārši nav dzīvības! Te ir maz cilvēku, pa lielam visi dara vienu un to pašu, te ir ļoti ierobežotas iespējas! Un ir cilvēki, kuriem tas der un patīk, bet ir tādi, kuriem nē! Ja tu esi no tiem, kam patīk - nu forši, bet man gribas ko vairāk sev, savai nākotnes ģimenei utt. Bet nu tas jau vispār ir cits stāsts....
03.04.2015 13:50 |
 
Reitings 181
Reģ: 02.03.2015
Meoow pa kuru laiku tad stude ja cosmo tupi 24/7:-P:-D
03.04.2015 13:52 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Winterra tekstu lasi? Es par veikaliem uzrakstīju, jo cilvēkiem lielāki ienākumi, jo vēlmes ir augstākas, sāk meklēt kvalitatīvākas lietas, jo to var atļauties, tapēc arī pieminēju,....tukšais sakars tu
03.04.2015 13:54 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
tavu tekstu pēdējā lapā izlasīju, jā. vēl aizvien nesaskatu, kā cilvēkam, kurš pelna tūkstoti pēkšņi var augt prasības tik krietni vairāk par cilvēku, kuram ir 500eur. bet tā esmu tikai es. :)
03.04.2015 13:59 |
 
Reitings 394
Reģ: 14.07.2012
Taas nu gan ir mulkjibas, ka cosmo visas pelna 1000eur. Nav taa gan, kaut vai sajaa diskusijaa ir juutams ka katra spriez aptuveni pec saviem un apkarteejo ienaakumiem. Kaskis rodas no taa, ka te ir dazaada liimena un vecuma cilveeki un tie kas dziivo labi taa ir pieradusi dziivot un uztver to par normu savukaart tie kas pelna mazaak iemaacijusies izdzivot ar mazaaku summu. Man gan liekas ka kaskis aizsaakaas ar to ka taa puse kas pelna ap 500eur saaka apvainot to pusi kas pelna vairaak. Laikam jau vienkaarsi skauz. Tas arii viss, nav ko te ciiniities. Ir jaasaprot, ka katram no mums ir savaadaakas prioritaates un dziives limenis un ja kaadu laiku padziivo labi tad logiski vairs negribaas izdzivot ar 500eur. Un par vajadziibaam taas tik tiesaam katram ir savas, viena grib iet uz solaariju, otra negrib, viena eed maajas vai lidiņā bet cita iecinijusi restoranus. Lai tacu katrs dara kaa grib. Bet nevajag taapeec nolikt savaadaakos. Seit gan juutu, ka tiek nolikti tie kas pelna vairaak paarsvaraa, daudzas raksta, ka tas ir izdomaats, taa nav realitaate. Tas jau paliek smiekliigi. Kaa jus domaajiet vai ar 500eur tiesaam var atlauties daargas masiinas, dargus celojumus, labus dziivoklus, kas ir lielai dalai iedzivotaaju? Nu paveriet acis un paskatieties plasaak ja dziivojiet kaada mazaa latvijas nostuurii kur 300eur ir normaala un 500eur alga ir liela. Nav visur taa, ir arii labas algas daudziem. It seviski Riigaa.

Par teemu piekriitu ka lai dziivotu normaali vajag vismaz 1000eur.
03.04.2015 13:59 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
NORMĀLA nevis LABA alga. VIDUSMĒRA DARBIENIEKAM nevis jomas SPECIĀLISTAM, INŽENIERIM, PROFESIONĀLIM. Un, jā - augstākā izglītība ir tik plaši pateikts, ka katram trešajam ir šī augstākā izglītība, tas ne tuvu nav rādītājs.

NORMĀLA alga, nevis LABA ir robežās no 500 - 700 eur uz rokas, cilvēkam VIDUSMĒRA darbiniekam ar normēto grafiku, cieto algu - kādam papīru stumdītājam, kādā birojā no 9 - 17.oo, no pirmdienas līdz piektdienai. NORMĀLA nevis LABA, VIDUSMĒRA nevis SPECIĀLISTA alga. Eksistējoša nevis izdomāta, vēlama vai SASNIEGTA.


+ 1

Es arī uzskatu, ka normāla, bieži sastopama alga Rīgā ir 500 - 700. Ja vēl būtu lati, tad skaitļi izskatītos krietni vien pieticīgāki, arī tas bieži piesauktais tūkstotis :)
Rīga no pārējās Latvijas atšķiras, dziļos laukos arī 500 eiro alga ir laba, Rīgā tā ir normāla, bet nekas dižs.
Neuzturos tikai vidusmēra 1000 eiro pelnītāju vidū - ir radu un draugu lokā pedagogi, ir policisti, ir medicīnas darbinieki un pa kādai pārdevējai. Protams, šie cilvēki pelna mazāk, bet tas ir raksturīgi konkrētajām profesijām. Ja strādā IT, tad 1000 ir normāla alga, nevis laba. Viss ir relatīvs.
Kašķis par šo tēmu ir absolūti bezjēdzīgs - katram savas prasības pret dzīvi, ierastais komforta līmenis un vajadzības. Un, kā jau iepriekš minēja - aug ienākumi, aug arī vajadzības un vēlmes ;)
03.04.2015 14:01 |
 
Reitings 119
Reģ: 29.12.2014
alīna, bet mani jau neinteresē cik situēta ir tava ģimene vai tu pati?

Protams, ka tevi svēto Mariju tas neinteresē, tikai ka 5min atpakaļ tu pati par mani rakstīji:

tādi cilvēki kā tu, nodirš tos, kuriem ir līdzekļi dzīvot labāk


man patīk dzīvot labi, kas man skaitās normāli, tev patīk knapināties, nu bet lūdzu!


novēlu tev piedzīvot kādu dienu, kad arī tu vari darīt liekas, kas tev patīk un liek justies labi


Baigi skumji, ka vidējais latvietis pieņemis savu "likteni"


nē, nevienā vietā tu nedevi norādes uz manu materiālo stāvokli, tikai un vienīgi uz manu ''domāšanu'' :D
03.04.2015 14:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits