Kāda ir normāla alga Rīgā?

 
Reitings 7
Reģ: 02.04.2015
Kāda jūsuprāt būtu normāla alga Rīgā vidusmēra darbiniekam ar augstāko izglītību, ja nav jāmaksā kredīti un mājvieta ir savējā?
Tāda reālistiska, nevis par ko sapņojat.
Kāda būtu apakšējā robeža, ko varētu uzskatīt par normālu?
02.04.2015 14:52 |
 
Reitings 119
Reģ: 29.12.2014
Izlasīju visu tēmu, nosmējos. Viena uzskata, ka kvalitatīvas dzīves pazīme ir cepšanās solārijā, otrai tā ir nespēja sevi kontrolēt un pilna groza iznešana no jebkura veikala, kurā ieiet, citai ēšana ārpus mājas 7 dienas nedēļā, tā, lai dzīvē nekam citam vairs nav laika, tikai ēšanai :D :D

Šādi uzskati ir raksturīgi 2 sabiedrības grupām:
1) tukšpaurainām meitenēm ar bagātiem vecākiem (tas ir UK/USA fenomens), kuras nekas vairāk par mani/pedi un klubiem dzīvē vairs neinteresē
2) dažiem nabadzīgu valstu iedzīvotājiem, kuri tikko saoduši minimālu naudas smaku obligāti visiem grib demonstrēt, cik 'bagāti' viņi ir, dzīvo kā 'bagātie', pilnīgs luksuss utt.

No malas izskatās smieklīgi, lūdzu turpiniet :D
03.04.2015 11:30 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
kuram fantāzija strādā uz urrā..


Tā nav fantāzija vienkārsi noradu, ko pati tu esi teikusi šajā forumā. Ja būs laiks salikšu daudz ekrānšāviņu :-P savādāk izliecies pa beigtu un sauc mani par fantazētaju :-D

Vari turpmāk nepūlēties man veltīt komentārus, tos vienkārši ignorēšu

Papūlēsos gan, jo esi losene. Manis pēc neatbildi :-D ;-)
03.04.2015 11:55 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
+ 1000000000 Alīna__
03.04.2015 11:57 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Jā, protams, Alīna :D no malas smieklīgi ir tas, ka nabagajiem latvietīšiem solārijs un manikīrs liekas kaut kâda baigā ekstra. To, ka tas ir vienīgais, kas dzīvē interesē, izdomā tu pati ;) kas kuram liekas pašsaprotams, kas kuram kā nenormālākais luksuss ;) man patīk dzīvot labi, kas man skaitās normāli, tev patīk knapināties, nu bet lūdzu! ;)
03.04.2015 12:01 |
 
Reitings 620
Reģ: 22.10.2010
Labākais šajā visā ir tas, ka normāla diskusija bija līdz brīdim, kamēr 500eur algas atbalstītājas nesāka nolikt ar personīgiem apvainojumiem tās, kas pēc savas pieredzes un algas spriežot, uzrakstīja, ka normāla alga liekas ap 1000eur. Varētu domāt, ka te kāda runāja par 5000 vai 10000eur algām, kas tiešām LV varbūt ir retums. 1000eur manā paziņu lokā tik tiešām ir tāda vidusmēra alga, bet tas, ka kāda , kas apgrozās mazturīgo vidū, kuri mēnesī knapi 500eur redz, noliek tās, kurai apkērtējie pelna vidēji vismaz 1000eur ( tātad arī precīzi atbildot ar to uz autores jautājumu par vidusmēru sabiedrībā kur konkrētais cilvēks apgrozās ). ir vienkārši smieklīgi. Un + arī freijai par komentāru.

Bet nu tāda ir tā latvju nabagu domāšana, 1000eur ir milzu nauda un tie, kas to piesauc ir nereāli sapņotāji un meļi un vispār noteikti tik nemaz nepelna, tikai tukši plātās un lielās. Kā tad, nolaidieties no mākoņiem un paskatieties apkārt, arī mūsu mazajā valstiņā ir cilvēki, kas labi pelna un var atļauties tādu dzīvi, kas jums pat sapņos nerādās. Vajag pašām pacelt pakaļas, pakustināt smadzeni un atrast veidu, kā nopelnīt tos pašus 1000eur, tā nav nekāda lielā nauda.
03.04.2015 12:19 |
 
Reitings 408
Reģ: 07.07.2014
Es sastādot biznesa plāniņu augskoliņā, iepazinos arī ar uzņēmēja realitāti. Lai es maksātu darbiniekam 500€ uz rokas, viņam man jānopelna gandrīz 900€. Un tā tikai plika alga pirms nodokļu nomaksas. Neskaitot visas ilgtermiņa izmaksas, īstermiņa, administratīvās... Faktiski to visu apmaksā klients un nopelna darbinieks.

Ja darbinieks (mehāniķis) man nopelna 900(500 uz rokas) tad dienā viņām jānopelna 45€ lai tikai atpelnītu savu algu. Faktiski man sanāca ka darbiniekam jāpelna jāapkalpo 3 klienti, jānopelna 100€, bet klienti tik daudz mums nemaksās. Tātad rentablāk ir sēdēt mājās un piespamot cosmo.
03.04.2015 12:33 |
 
Reitings 119
Reģ: 29.12.2014
no malas smieklīgi ir tas, ka nabagajiem latvietīšiem solārijs un manikīrs liekas kaut kâda baigā ekstra

Iekopēšu te nesen Cormeum likto snoba definīciju:

Tā kā no pilsonības nākušajiem jaunbagātniekiem bija ārkārtīgi svarīgi tapt prestiža ziņā pieņemtiem aristokrātu aprindās kā līdzvērtīgiem, tie bieži vien tik ļoti pārspīlēti centās atdarināt viņuprāt aristokrātiem piemītošās manieres, gaumi, valodu un dzīvesveidu, un uzsvērt savu mantu un statusu, ka literatūrā un sarunvalodā šo terminu pamazām sāka lietot kā sinonīmu apzīmējumiem "nepamatoti iedomīgs", "izliekas augstākstāvošāks, nekā patiesībā ir" ar visai negatīvu zemtekstu: "uzpūtīgs iznirelis ar nepamatotām pretenzijām".

Kad skolotāji protestē pret algām, aizej viņiem šo pasaki - jūs nabaga latvietīši, cīnieties, es ticu, ka reiz varēsiet arī jūs iet uz solārijiem un taisīt manikīrus, tāpat kā es! Idiote tu esi. Nevienam solāriji nešķiet nekāda baigā ekstra, tie ir tipiska nabadzīgu krievu meiteņu vēlme atdarināt dažādu Krievijas bagātnieču dzīvi - aiziet uz solāriju, paēd sušī, uztaisa manikīru, sapērk kaudzi lupatu, un tad internetā dirš, ka visi citi ir быдло un нищие, kas viņas var tikai apskaust :D tu esi tipiska viņu pārstāve, to arī no tās koksas diskusijas labi atceros

To, ka tas ir vienīgais, kas dzīvē interesē, izdomā tu pati

Manikīrs + pedikīrs + frizieris + solārijs + restorāni + šopings + cosmo 8h dienā = un atliek vesela 1h katru mēnesi, lai meoooowwww nodotos pārējām savām interesēm, kuru ir milzum daudz :D
03.04.2015 12:35 |
 
Reitings 119
Reģ: 29.12.2014
1000eur manā paziņu lokā tik tiešām ir tāda vidusmēra alga, bet tas, ka kāda , kas apgrozās mazturīgo vidū, kuri mēnesī knapi 500eur redz, noliek tās, kurai apkērtējie pelna vidēji vismaz 1000eur

Viens variants ir, ka apgrozās mazturīgo vidū. Otrs variants ir, ka ir zināms gana daudz cilvēku, kas pelna 1000 eiro reizināt ar X, un ne viņi citus par nabagiem sauc, ne šķiež naudu pa labi un kreisi, ne ēd restorānos katru dienu, ne garderobi nepārtraukti maina utt. Ir atšķirība starp pārtikušu cilvēku, kurš var atļauties visu, ko grib, bet saprot, ka ne viss ir obligāti jāpērk, un tad tādām cosmietēm, kuras katrā algu diskusijā stāsta par saviem ''veseliem 1000 eiro, ko jums nabagiem nekad neredzēt'' un savu ''bagātnieču'' dzīvi ar solārijiem un lupatām, kas mums ir tikai ekstra :D Redzams taču, ka cilvēks tikko no nabadzības ticis pie pirmās daudz maz normālās naudas, tagad kā norāvies no ķēdes visu pēc kārtas pērk un mēģina citiem to parādīt un kaut ko vēl pierādīt :D
03.04.2015 12:47 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Alīna, nopietni, no kurienes tā skaudība rodas? Tev tiešām liekas, ka cilvēki ēd suši, iet uz solāriju un apmeklē manikīri tādēļ, lai palielītos kādam? Jēziņ.... šajā valstī nekad nekas nemainīsies ar tādiem tukšpauriem, vāvuļojot, ka nabadzība un knapināšanās ir pareizi, bet dzīvot kā pašam patīk un ir ērti jau ir lielīšanās.

Es ēdu suši, jo man garšo. Apmeklēju manikīri, jo man patīk sakopti nagi. Apmeklēju solāriju, jo man patīk brūnāks ādas tonis. Frizieri apmeklēju, jo jānokrāso matu saknes. Un tā joprojām.... TAS IR NORMĀLI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
03.04.2015 12:52 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Es gan nedzivoju Lv, bet dala draugu pelna ap to 1000 eur, neko shiki vini nedzivo. Mana mamma strada veikalaa, pelna 300 eur, bet ari kaut kaa izdzivo. Cita gimenes loceklis pelna 5k eur z rokas menesii, un iedomajieties tiesam Latvijaa nezogot. Strada starptatiskaa uznemumaa, ar 25 gadu pieredzi finansu sfeeraa, protams shadu algu nevar sagaidit ne 20, ne visticamak 30 gados. Ir jabut veiksmigam, but istajaa laika un iistajaa vietaa. Arii pelnot 5k tu neesi bagaats. Vienkarsi tavas velmes aug. Tu vairs neiepercies letajos h&m veikalos, bet meklee labaku kvalitati, ar gimeni aizbraucot celojumaa dzivo labakaa viesniicaa. Nekaadaa villlaa nedzivoo. Un tapat saka, ka pietrukst nauda, jo piem kaadu remontu maajaa taisot negrib nemt kreditu, tam visam vajag tapat taupiit. Taa ir pilnvertiga dzive, ja tev nav jaskataas uz cenu birkaam ieejot veikalos. Es nerunaju par lielajiem brendiem, bet tadiem parastiem- massimo dutti, zara u.t.t. Tapat arii taa pati partika, vai viina pudele. Vari regulari apmeklet kulturas pasakumus un domat par bernu nakotni. Tie, kas saka ka pietiek ar 500 eur, nu jus esat jocigi. Kaa jau teicu, man mammai ir 300 eur, un dIvo kopa ar omi, tikai taa vien var samaksat par dzivokli rekinus. Manuprat, ja nav 1000 eur tad neko daudz nevar atlauties.
03.04.2015 12:58 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Redzams taču, ka cilvēks tikko no nabadzības ticis pie pirmās daudz maz normālās naudas, tagad kā norāvies no ķēdes visu pēc kārtas pērk un mēģina citiem to parādīt un kaut ko vēl pierādīt


Tipiska nabaga domāšana.... novēlu tev piedzīvot kādu dienu, kad arī tu vari darīt liekas, kas tev patīk un liek justies labi, bez sajūtas, ka esi bagātniece vai dzīvo luksusa dzīvi, bet gan tā, ka tas ir pašsaprotami un normāli. Tiešām skumji, ka cilvēki sev galvā ir ieborējuši, ka dzīvot pieticīgi ir vienīgais veids kā dzīvot, bet visi pārējie, kas grib un arī dzīvo CITĀDĀK, tā dzīvo nevis priekš sevis, bet priekš citiem.

Baigi skumji, ka vidējais latvietis pieņemis savu "likteni" un par vienīgo patiesību saskata tikai to savējo!
03.04.2015 12:59 |
 
Reitings 183
Reģ: 28.03.2015
DISKUSIJA:

Kāda jūsuprāt būtu normāla alga Rīgā vidusmēra darbiniekam ar augstāko izglītību, ja nav jāmaksā kredīti un mājvieta ir savējā?
Tāda reālistiska, nevis par ko sapņojat.
Kāda būtu apakšējā robeža, ko varētu uzskatīt par normālu?


Bet, te jau atkal ir aizgājis lielajā un plātās, cik nu kuram nauda. Tiem, kuri pelna lielo naudu, nevar atļauties caurām dienām sēdēt cosmo.
03.04.2015 13:03 |
 
Reitings 119
Reģ: 29.12.2014
Alīna, nopietni, no kurienes tā skaudība rodas? Tev tiešām liekas, ka cilvēki ēd suši, iet uz solāriju un apmeklē manikīri tādēļ, lai palielītos kādam?

Es tikai saku, ka šī jūsu izprante par ''labi dzīvot par veselu 1000 eiro bagātību mēnesī ko jums citiem nekad neredzēt'' ir identiska nabadzīgu Krievijas pusaugu meiteņu dzīvesveidam, turklāt arī diršana internetā un citu saukšana par skaudīgiem nabagiem jums ir kopīga :D :D Nemaz nerunāsim par regulārajiem stāstiem par bagātajiem draugiem, koksu klubos, šampi par 500 eiro glāzē utt. :D :D Cilvēki, kam šīs lietas ir pašsaprotamas un ikdiena, neskraida pa visiem interneta forumiem piedaloties katrā diskusijā par naudu un saucot pārējos par ubagiem.
03.04.2015 13:06 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Bet, te jau atkal ir aizgājis lielajā un plātās, cik nu kuram nauda. Tiem, kuri pelna lielo naudu, nevar atļauties caurām dienām sēdēt cosmo.


:D :D :D
03.04.2015 13:07 |
 
Reitings 183
Reģ: 28.03.2015
meooooww

Cik smieklīgi, bet pati droši vien esi bezdarbnieku uzskaitē. :D
03.04.2015 13:11 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
alīna, nezinu uz ko tu tēmē, bet es lasu un lasu komentārus un redzu, ka tās, kurām arī ir tie 1000eur, uzsver, ka tā nav nemaz tik liela nauda. Tas tā....starp citu.
03.04.2015 13:11 |
 
Reitings 119
Reģ: 29.12.2014
skaidrs, ka nav liela nauda, bet tu jau arī pati paspēji visus, kas 6x mēnesī uz solāriju iet nevar atļauties, nosaukt par ''nabagajiem latvietīšiem.'' ko tu gribi, lai cilvēki tev līdzjūtīgi uzsit pa plecu, ka esi tik pieticīga un izvelc ar 1k mēnesī, nebūt ne lielu naudu? :D
03.04.2015 13:18 |
 
Reitings 119
Reģ: 29.12.2014
un mani arī vairākas reizes par nabagu sauci, lai gan tev vispār mana alga nav zināma :D bet jā, visi, kas nav tu, un kas nedzīvo solārijā, ir nabagi :D
03.04.2015 13:18 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
gaboura, kas tur smieklīgs? es tā kā neesmu slēpusi to, ka esmu nestrādājošs students? ;) tā kā šeit ameriku atklājusi nebūsi ;)

Tiek runāts par to, cik daudz naudas nepieciešams, lai labi dzīvotu, nevis cik katrs pelna, ja mēs sākam iedziļināties sīkumos. Tas, kas/kurš sponsorē manu ikdienu nav ne kāda darīšana, ne tam ir kāda nozīme un relatīvi šai diskusijai tas vispār nav. Tādēļ arī esmu nesaprašanā par to, kādēļ te kaut kādas PERSONĪGĀS algas tiek jauktas iekšā?

Normālai dzīvei šeit vajag tik un tik naudas, bet cik kāds (vienalga, es, tu , viņš vai viņa) pelna jau šo ciparu nemaina, ne? ;)
03.04.2015 13:20 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
alīna, par nabagu tevi saucu, jo tu izsakies kā viens. Apmēram - ja es neeju uz solāriju, bet tu ej, tad tu lielies un mētā naudu turpu šurpu. Solārijam ar šo vispār sakara nekāda nav.
03.04.2015 13:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits