Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Depresija ģimenes loceklim

 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Būs gari...

Man ģimenē jau daudzus gadus ir viena bēdīga situācija, ko mums nekā nesanāk atrisināt. Ceru šeit kādu interesantu ieteikumu izlasīt.

Man ir tante. Bija super aktīva, riktīgi sevi kopa, dzīvojās pa ārzemēm un gandrīz arī tur ieprecējās. Apbrīnoju viņu bērnībā (viņa ir 15 gadus vecāka). Taču pirms 18 gadiem viņa nejauši satika savu šī brīža dzīves biedru un samīlējās akli. Viņš izrādījās nenormāli, super slimi greizsirdīgs un arī problēmas ar alkoholu nebija svešas. Tante bailēs no tā, ka greizsirdības dēļ viņš kādas scēnas laikā viņu pametīs, pārstāja par sevi rūpēties, izbeidza kontaktus ar pilnīgi visiem draugiem, nekādu vairs ceļojumu un mācību ārzemēs, nekādas kāpšanas pa karjeras kāpnēm. Kļuva par pelēku peli un no stresa nenormāli notievēja.

Vēl problēma tāda, ka viņiem tā arī nesanāca tikt pie bērniņa, lai gan abi veseli. Mākslīgo apaugļošanu un adopciju vīrietis pat neizskata kā variantu. Taču manai tantei saka, ka, t akā viņa viņam nedzemdē pēcnācēju, viņs viņu nekad neprecēs. Vīrieša vecāki pateica, ka viņiem neatstās ne centa mantojumā, visu atdos vīrieša māsai, jo tā ir mantinieku sagādājusi.

Tante aizvien vairāk un vairāk ieslīga sliktā garastāvoklī, ik pa laikam klusībā lieto alkoholu (šeit esmu lasījusi izteicienu "inteliģentais alkoholiķis", laikam tas bez maz vai ir par viņu). Darbā visi kolēģi, ar ko uzsāka biznesu, ir kļuvuši par turīgiem vadītājiem, bet viņa atteica visiem piedāvājumiem, sēž uz mazas algas un baidās kaut ko iesākt. Vīrietis daudz dzer, roku pret viņu nepaceļ, bet morāli terorizē. Zvana reizi 10 minūtēs (nepārspīlēju) viņai, ja viņa nav blakus. Pat izvadīšanas laikā baznīcā! Un viņai jāceļ (jā, viņa arī baznīcā ceļ klausuli, savādāk norausies un būs scēna).

Vairāk un vairāk attālinās no mums. Kad satiekamies, viņa nerunā, nodūrusi acis tiešām stāv stūrī un skatās pa logu. Negrib, lai runājam par to. Bet mums visiem ģimenē sirds plīst pušu!! Cilvēks mūsu acu priekšā nodziest, bet mums nekā nesanāk neko mainīt. Ja sākam par to runāt, tad viņa vnk noignorē un aizbrauc projām. Vīrietis viņu bieži nelaiž uz vecāku mājām. Bet viņa ir tiiiiik ļotj vīrieša pusē. Principā tā arī pateica, ka drīzāk atteiksies no ģimenes, nekā no šī vīrieša.

Pirms divām nedēļām mēs viņu nolēmām kārtīgi "paknābāt". Pirmkārt, mēģinājām aizvest uz skaistumkopšanas salonu, bez rezultātiem, protams. Esmu viņai dāvinājusi kleitas un rotas lietas, bet viņa velk savas nelaimīgās džinsas ar pusaudžu topiņiem. Un viņa tiešām ir skaista sieviete. Ne nelaimīgais skatiens un cenšanās nevienam nelekt acīs, lai viņu liek mierā un nav scēnu, viņu nogalina. Pati viņai mums dienas beigas pateica: "Lieciet mani mierā! Jūs neredzat, ka man jau sen ir depresija?" Radzam, bet ko darīt?????

Esmu tā apjukusi un man tiešām sāp sirds par to, ka sieviete, kas bija mans paraugs, piemērs un apbrīnas objekts, ir izdzisusi.

Ceru, ka esmu skaidri uzrakstījusi... Varbūt ir kādi ieteikumi? Es ļoti ceru izlasīt šeit kādas labo piemēru par līdzīgu situāciju... Viņa vēl ir jauna sieviete (42), vēl var paspēt i bērnu dzemdēt, i apprecēties, i karjeru uztaisīt, kā viņa kādreiz ir sapņojusi, tapēc tas viss ir vēl sāpīgāk..
01.04.2015 16:58 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Man nav ieteikumu, vienīgais, kas nāk prātā, ir nolaupīt to sievieti un vest pie prāta pret pašas gribu (sākotnēji), bet tas jau nav reāli. Skumji lasīt, skumji.
01.04.2015 17:03 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Vīrietis pret manu tanti izturas pretīgi: nenormāli kontrolē, saka, ka viņa slikti izskatās, aizvaino un sarkastiskas piezīmes izskata ik uz soļa. Viņi nenormāli strīdās! Viņš pats atļaujas tantes klātbūtnē citas sievietes apčamdīt un apber visas ar komplimentiem. Visu laiku viņas klātbūtnē uzsver, cik es esmu forša un sapņu sieviete bez maz vai. Līdz ar to arī uz mani greizsirdīga, lai gan es no viņas vīrieša izvairos. Dejas svētkos atsaku, cenšos pie viņiem īpaši neciemoties. Turklāt jau man pašai ir vīrietis... Bet viņa ir greizsirdīga arī uz visām pārējām pasaules sievietēm..
01.04.2015 17:04 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
kas nāk prātā, ir nolaupīt to sievieti un vest pie prāta pret pašas gribu (sākotnēji), bet tas jau nav reāli.


Godīgi, es pat par to esmu domājusi. Bet viņa nosūdzēs mani policijai 100%. Lai gan bērnībā mēs tik mīļas bijām viena otrai...
01.04.2015 17:05 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Grāmata "Sievietes, kas mīl par daudz". Lasīt taču vinai nav aizliegts, var to grāmatu apvākot, lai vīrietis nemaz neredz, ko viņa lasa.
01.04.2015 17:09 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Varbūt atrodi kādu rakstu (noteikti kādā sieviešu žurnālā ir bijis) par psiholoģisko atkarību no vīrieša, par pašapziņu un kaut kā nodod viņai - vai elektroniski vai kā. Izlasīs, izlasīs, neizlasīs, vismaz būsi mēģinājusi.
01.04.2015 17:09 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Viņa to visu pati saprot. Un neko nelasīs noteikti. Viņai nav vēlmas tikt vaļā no savām sliktajām sajūtām. Baidās, ka paliks viena un nevienam nevajadzīga.
01.04.2015 17:11 |
 
Reitings 857
Reģ: 08.08.2014
Ļoti žēl sievietes !
Cik gan tomēr mīlestība var būt akla ... Vai esiet mēģinājuši kaut viņus abus aizsūtīt brīvdienās ?
01.04.2015 17:11 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Nu izklausās kā noburta. Tā kā tādiem māņiem neticu, tad visdrīzāk pamatīga psiholoģiska smadzeņu skalošana. Tas vīrietis nozombējis tavu tanti. Ieteikumu nav, tikai līdzjūtība.
01.04.2015 17:13 |
 
Reitings 177
Reģ: 19.06.2010
Izlasīju tekstu un negribu teikt skarbus vārdus, bet atvaino - ja sievietei nav veselā saprāta, tad nav. Lai cik ļoti Jūs gribētu palīdzēt, tas nebūs iespējams, ja viņai pašai nesaslēgsies domāšana pareizajā virzienā.

Situācija ir traģiska, bet man vienmēr ir bijušas dusmas uz sievietēm, kurām nav aknu, lai pašas par sevi pastāvētu. Šis gadījums jau ir pataloģisks. Darbs psihoterapeitam, ja ne visai komandai.
01.04.2015 17:13 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Kāds ceļojums? Viņus pat uz koncertu vai taātri grūti aizsūtīt. Nopērkam biļetes, bet viņi abi beigās neatnāk.

Tikko mums bija meiteņu vakars operā: es, mamma, oma, drauga mamma un māsa, mana draudzene un vajadzēja būt arī tantei. Viņa neieradās, jo vīrietim mājās stipri asiņoja deguns un viņš slikti jutās.
01.04.2015 17:16 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Jau vakardienas diskusijā, par draudzenes depresiju ieliku linku, ar Daci Rukšāni, kurai arī ir depresija jau ilgus gadus. Varbūt izlasot diskusiju radīsies iespaids, kā tieši depresijas skarts cilvēks, atklāta, direkta intervija.

http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/188846/dace-ruksane-man-ir-parmetusi-ka-es-esot-nejutiga-kuce

Pirms dot padomus, vajadzētu noskaidrot atšķirību starp reaktīvo depresiju, ko izraisa reakcija uz konkrētu situāciju – sērām, neveiksmīgu laulību, ilgstošu bezdarbu (un tad var palīdzēt psihoterapija, aktivitātes un hobiji), un endogēno depresiju, kad palīdz tikai zāles un arī ne vienmēr.


Varpūt pati painteresējies pie speciāista, kā visefektīvāk un secīgi pareizi rīkoties.
Iespējams nav apnēmība un spēks visu uzsākt no jauna, un pazemojumi jau ir noveduši tik tālu, ka neredz savu vērtību.

The best theraist has fur and four legs.
Varbūt ir velme pēc mājdzīvnieka, par ko rūpēties, būt atbildīgam, kuram būt vajadzīgai.

Lai izdodas palīdzēt sievietei! Tas noteikti ir nepieciešams.
01.04.2015 17:18 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Varbūt ir velme pēc mājdzīvnieka, par ko rūpēties, būt atbildīgam, kuram būt vajadzīgai.


Jā, viņa niopirka sev kaķīti. Aizveda uz laukiem uz nedēļas nodali, bet viņas vīrieša tēvs kaķi nošāva, jo tas bija sačurājis paklāju :(

Sliktāk kļuva pēc tam, kad man piedzima dēls. Viņa ļoti pārdzīvo, ka viņai nav bērns...
01.04.2015 17:20 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Varbūt joga vai kas saistīts ar meditāciju palīdzētu sakārto vinai domas?
01.04.2015 17:30 |
 
Reitings 177
Reģ: 19.06.2010
Ne joga, ne meditācija nederēs - cilvēks ir nozombēts un jau teju jucis, lai cik skarbi tas neizklausītos. Lancaster, iesaku Tev sākumā konsultēties ar psihologiem, psihoterapeitiem, psihiatriem par iespējamiem rīcības modeļiem, kā rīkoties.

Tāpat nav izslēgta iespēja, ka vīrietis Tavai tantei ir draudējis ar fizisku izrēķināšanos, "par nepakalusību sodot gan viņu, gan viņas ģimeni, tuviniekus."
01.04.2015 17:39 |
 
Reitings 177
Reģ: 19.06.2010
Nepaklausību*.
01.04.2015 17:39 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Tu vari likt cilvēkam saprast, just ,ka vienmēr būsi blakus, ja būs nepieciešams. Bet tam otram ir sev jāatzīst, ka ir nepieciešama palīdzība no malas.
Man ģimenē ir līdzigs gadījums, diemžēl mēs tā arī gaidam, ka nu varbūt nāks apgaismība, ka nav par vēlu aiziet un sākt no jauna. Izmēģināts tika daudz kas, bet nu nevar neko iesākt pret upura gribu.
01.04.2015 17:43 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Izskataas ,ka te ir loti tipiska "situaacijas depresija"-es noteikti varu teikt seit vienu-sis viirietis vinai neder,jo vina censaas pielaagoties vinam,bet taa vairs nav pielaagosanaas-taa ir pilniiga paklausanaas,kas vinai nepatiik,bet tara to tikai viira labaa...tas vinu degradee.Loti zeel sievietes,jo tuuliit vinai saaksies pirmaas klimaksa paziimes ,un tad saavaakties buus pavisam gruuti.Ja vina vareetu sanemt sevi rokaas un visu saakt no jauna-es priecaatos.
Seit visu bojaa situaacija-ja mainiis situaciju,mainiisies loti daudz!
01.04.2015 17:44 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Skatos ,ka ar labu vina neies prom no sii cilveeka!Varbuut kas mainiitos,ja to pateiktu speciaalists.Parasti cilveeki uzklausa profesionaala domas citaadi,kaa radu,draugu utt.
01.04.2015 17:47 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Es jūsu vietā brutāli ierastos pie viņas mājās, kamēr viņš ir darbā vai kaut kur...sakrāmētu viņas mantas un aizvestu viņu prom. Un neļautu kontaktēties ar to vīrieti. Lai padzīvo pāris nedēļas vai mēnesi prom no tā visa, kas viņai dos laiku atslēgties no viņa terorizēšanas un apzināties ko VIŅA grib, apdomāt savu identitāti un apzināties to, ka viņa arī viena ir spēcīga. Es pieļauju, ka viņa ir aizmirsusi kā tas ir kaut ko gribēt, par kaut ko priecāties, nebaidīties no kaut kā un kāda. Steidzīgi dabūjiet viņu prom no tās vides, kurā viņai nav pat mirklis atslēgties no tā, ko kāds cits grib, kā kāds cits grib, lai viņa savu dzīvi dzīvo. Viņa ir aizmirsusi, ka ir tāds ES!
01.04.2015 17:57 |
 
Reitings 9996
Reģ: 19.11.2014
Skaidri redzams, ka cilvēks pats sevi pakļāvis postam. Iesaku nepārdzīvot un lai katrs dzīvo kā grib. Tev nav nekādu tiesību jaukties viņas dzīvē, ja viņa ir nolēmusi paklāties kā paklājs zem šī vīrieša. Varbūt vienīgi var cerēt, ka viņš pats viņu pametīs dēļ kādas mīļākās un viņa nebeigs dzīvi pašnāvībā, bet gan vērsīsies pēc palīdzības.
01.04.2015 19:39 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits