Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

The Price of Shame jeb vardarbība internetā

 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Nesen uzdūros šim video un nodomāju, ka tas varbūt varētu likt aizdomāties arī kādam šajā forumā. Par savu izteiksmes kultūru.
Pirmo reizi pēc daudziem gadiem runā Monica Lewinsky.
https://www.ted.com/talks/monica_lewinsky_the_price_of_shame?language=en
31.03.2015 23:38 |
 
Reitings 39
Reģ: 27.12.2014
Esmu domajusi par sadu un lidzigam temam pedeja laika. Piemeram, par to, cik patiesibaa nebrivaa videe mes dzivojam, visi izsakaas par varda brivibu, to, ka musdienas tiek pienemti dazadi cilveki.. Tik daudzi cilveki ir tik loti parnemti ar saviem telefoniem, tu izej ara, atpusties, pastaigaties, izdejoties, nedod dievs kadam liksies smiekligs tavs terps, augums, deju kustibas, jebkura bridi uz tevi var tikt paveersts telefons, tevi var nofotografet, nofilmet, ievietot youtube vai pierakstit pretigus vardus uz bildes un nopubliceet, cik reizu jau redzeti tadi divaini foto un video interneta. Ja nav par ko runat, tad jaruna par citiem. Un par to vardarbibu un rupjo valodu, man vienkarsi slikti paliek iedomajoties par to, ka visi cosmo/delfi utt komentetaji dzivo starp mums sabiedriba ar saviem tarakaniem galvaa un iespejams tas pat ir kads no musu kolegiem, gimenes locekliem vai draugiem. Taja pat laika, protams, jauki, ka internets dod daziem iespeju izteikties jeb izlikt savas dusmas komentejot visus rakstus pec kartas ta vieta, lai sistu vai smietos par kadu uz ielas. Bet kas par daudz, tas par skadi. Rupjibai interneta musdienas tiesam nav robezu.
Runu gan noskatijos, bet laikam ne isti par temu uzrakstiju. ;-)
01.04.2015 03:36 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
PeeQ, sadu slepus uznemtu video publicesana apsmieklam ari tiek uzskatita par vardarbibu.
01.04.2015 12:14 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es atceros visu veel no pasa saakuma.Taa arii varbuut nekad iisti neuzzinasim,vai viss ir pateikts beigaas,kaa bija?Tagad vina raksta graamatu par sevi(ja raksta graamatu,tad tomeer ir liela drosme atklaaties)Cilveeki ir launi,tas ir saprotams...Gruuti saprast,ka var buut arii citaadi cilveeki,ar citiem uzskatiem.Visi nevar dziivot peec viena modela .Man jau liekas,ka Monika ir taada tipa sieviete,kurai loti patiik buut uzmaniibas centraa ,un tad laikam ir jaareekinaas ar visu-arii ar apvainojumiem.
Vienu laiku mums te bija liels klusums ,neviens nerunaaja vairaakus gadus par Moniku ,un tad saakaas...visas iespeejamaas versijas atkal par so visu jezgu.
01.04.2015 18:03 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Emmanuelle, es soreiz vairak uzsvaru domaju likt nevis uz pasu Moniku, bet vinas vestijumu, proti, cik postosi un iznicinosi var but negativie interneta komentari, kengas un samazgas, kas tiek virtuali lietas par lidzcilveku galvam. It ipasi, pat par pilnigi svesu un nezinamu cilveku galvam, jo... ar kaut ko neiepatikas.
Man prata nak sen dzirdeta fraze, kura butu tiesam pielietojama dzive :one message - you send hate, you go to jail!
01.04.2015 20:36 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Svētā Monika :D :D
interesanti , viņai piķis beidzies ?
01.04.2015 20:47 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Cataleya-pilniigi piekriitu!
Wee-mans viirs saka tiesi to pasu par Moniku!Konkreetaak-vina ar savu uzmaniibu pelna!
01.04.2015 20:55 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits