Vai grūtniecēm visu ir priekšroka?

 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
http://www.liepajniekiem.lv/zinas/sabiedriba/veselibas-inspekcija-nav-noteikts-ka-grutniecem-butu-prieksroka-163542

Pirms dažām dienām izlasīju šo rakstu kā arī komentārus. Kādas ir jūsu domas par šo? Es domāju, ka grūtniecei nepienākas tiesības bez rindas laisties iekšā pie ārsta, konkrēti pie Lora Liepājā vienmēr ir mežonīgas rindas un citi cilvēki pamatoti ir sašutuši. Koks ar diviem galiem, tā teikt. Kāda ir jūsu pieredze?
31.03.2015 11:42 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Man liekas ka visiem vajadzētu būt vienlīdzīgiem. Tie kas pirmie atnāk/ ātrāk pierakstās tiem tad arī vajadzētu būt priekšrocībām, bet ja kāds grib būt labs un palaist citu cilvēku pa priekšu, vai arī ja tā pati grūtniece jauki palūdz, tad man nav nekādas problēmas viņu palaist pa priekšu

+1
Ja vadītos pēc šāda principa, domāju, ka nesaskaņu nebūtu. Gan jau būtu tādi indivīdi, kas arī palūdzot atteiktu, bet lielākā daļa noteikti mirstošo no sāpēm un grūtībām cilvēku palaistu un vienalga - grūta, negrūta, veca, jauna.
31.03.2015 14:37 |
 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
Rakstu nelasīju, bet komentāri ir vnk užas!
Manuprāt, katra situācija ir jāvērtē individuāli. Un manuprāt ir pietiekami daudz situācijas, kad grūtniece ir jāpalaiž.
Pati esmu stāvoklī un saskāros ar nelāgu situāciju, kad man bija vajadziba pec slimibas lapas, tas bija februaris, plosijas gripa. Mans ģimenes ārsts atrodas 1. slimnica. Par cik jutos slikti bija nelabumu utt, sazvaniju arsti, lai atver man slimibas lapu un pieraksta uz viziti. Biju šoka, kad man pateica, ka lapu nevar atvert tapat vien, lai braucu uz akuto stundu...ari majas viziti atteica, jo esot ļoti daudz pacienti. Protams, uz akuto stundu es neaizbraucu, jo mani mocija nelabumi, galva griezās.. vispar grūtniecibas sakums man bija ļoti grùts. Bet ja nebutu atradusi iespeja atvert lapu pie cita arsta, noteikti brauktu uz akuto stundu ta lai rindu ieņemtu pirmā. Bet cik nav tā, ka jau stundu iepriekš sēž kada ome....
Runājot par veikaliem, transportiem utt. Par laimi, man nav vajadziba braukt ar sabiedrisko, bet ja butu un tieši grutniecibas sakuma, šausmas. Tad es tur kristu un vemtu. Nu nav visas grutniecibas vienadas. Tas kas te kliedz, ka sieviete tam ir domata.. man vnk nav ko teikt...
Es vispar cenšos viena nevazāties, jo zinu, ka jebkura bridi var sagriesties galva vai palikt pa grutu. Bet ja naktos, kur doties vienai, nedod Dievs satikt tadus cilvekus, kas te brec, ka grutnieciba nav slimiba un nepalidzes vai nepalaidis.
Pati esmu laidusi grutnieces gan veikala pie kases, gan pie arsta. Man tas nesagada problemas. Protams cita lieta, ja uzrodas 101 grutniece, kas jalaiž, citadi nesaprotu par ko bļaut.
31.03.2015 14:34 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Negausi, man ir skaidrs, ka Tev ir problēmas ar sarkasma uztveri. Es pielīdzināju, lai vieglāk saprast manu domu.

Paldies! |-)
31.03.2015 14:31 |
 
Reitings 214
Reģ: 05.02.2013
undersun

Saproti, ka vīrusi ir visur un no tiem nevar izvairīties. Tu gribi izsvēpēt visus no veikaliem un ielām, jo grūtniece nāk?


Pec si ir skaidrs ka ar tevi nav verts diskutet, jo tu tapat neuztver, vai negribi uztvert, ko raksta.

Lai, Tev jauka diena!
31.03.2015 14:28 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Manuprat, ka pie visiem dakteriem tai grutniecei nav prieksroka, bet kur analizes janodod, zinu, ka pat pie ieejas rakstits, ka grusniecem prieksroka un tas, manuprat, ir normali.
Es saprastu, sasutumu, ja butu tik daudz nenormalas atlaides, speciali limuzini, parki grutniecem,bet nekas tads nav. Ja ta nav slimiba , bet tai pat laika nevar teikt, ka visam grutniecem iet viegli- mainas sajutas, nak giboni, sliktas dusas utt. un ar lieliem punciem vispar gruti ir.
31.03.2015 14:28 |
 
Reitings 309
Reģ: 13.03.2015
Es nekad neesmu bijusi un nebuushu no chiiksteetaajaam un atbalstu pierakstu bez privileegjijaam, bet kad biju gruutniece, man biezhi vien citi ir piedaavaajushi, vai negribu iet pa priekshu. Neatteicos.
31.03.2015 14:28 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Negausi, es saprotu, ka Tev patīk uzsvērt šo

bet virusu del, kuri var neatgriezeniski ietekmet augli.


jo kāds autobusa šoferis ir iedragājis Tavu psihi, ka viss ietekmē augli. Saproti, ka vīrusi ir visur un no tiem nevar izvairīties. Tu gribi izsvēpēt visus no veikaliem un ielām, jo grūtniece nāk?
31.03.2015 14:22 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Kads, stulbums, protams, ka grutniecei pienakas pie arsta bez rindas un tas ir normali. Ne jau visur vinu bez rindas laiz, bet pie dakteriem, poliklinika es uzskatu, ka ta vajag.
31.03.2015 14:22 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
ja jau grutniecei kas tikko atveselojusie ir jagaida dzivaja rinda kopa ar virusainiem pacientiem.


Iepēja saķert vīrusu no pašas grūtnieces ir tik pat liela kā viņai no citiem. Pēc tavas loģikas vajadzētu būt diviem piņemošajiem ārstiem - tie kuri vēl slimi un tie kuri pa pusei slimi vai atnākuši atrādīties.
Es cienu grūtnieces, bet nav viņas jāieraksta sarkanajā grāmatā.
31.03.2015 14:19 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Man liekas ka visiem vajadzētu būt vienlīdzīgiem. Tie kas pirmie atnāk/ ātrāk pierakstās tiem tad arī vajadzētu būt priekšrocībām, bet ja kāds grib būt labs un palaist citu cilvēku pa priekšu, vai arī ja tā pati grūtniece jauki palūdz, tad man nav nekādas problēmas viņu palaist pa priekšu.
Savādāk es uzsktu ka arī pie tā ārsta ejot, tas ka grūtniece jūtas slikti, nenozīmē ka visi pārējie apmeklētāji jūtas daudz labāk un ka viņiem būtu jālaiž pa priekšu. Tik pat labi viena var būt grūtniece, bet otra lēnā un mokošā nāvē mirst no vēža(atvainojos par nepatīkamo salīdzinājumu), kurai tad būs priekšroks? Tas ka cilvēks ārēji izskatās vesels un ir gana jauks lai palaistu pa priekšu, ne vienmēr nozīmē ka viņš ir veselāks.
Kā ar, ja tiešām zināms ka pie tā ārsta tiks pavadītas 10-20 min, tad tomēr es nelūgtu vai var palaist, ja tās būtu 2-3 min, tad varbūt ar varētu palūgt ja tas tiešām būtu ātri.
31.03.2015 14:17 |
 
Reitings 214
Reģ: 05.02.2013
undersunAr Lora brauksanu uz majam ka kura pilseta viena brauks, cita nebrauks.

Nu ne jau vedera vai pec principa tam kuram sliktak vina butu jalaiz pa prieksu, bet virusu del, kuri var neatgriezeniski ietekmet augli.

Skaidrs ir tas ka tur pie arsta gatavais bardaks, ja jau grutniecei kas tikko atveselojusie ir jagaida dzivaja rinda kopa ar virusainiem pacientiem.
31.03.2015 14:15 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Man liekas, ka sabiedrībā tomēr jāpieturās kaut kādām pieklājības normām - vecie, bērni, grūtnieces, invalīdi pa priekšu. Spriest par to, kādēļ kurš nevar pierakstīties, ir bezjēdzīgi, tas lai paliek uz tā cilvēka sirdsapziņas


Tātad es sāpju mocīta, gaidu vairākas dienas, lai pēc pieraksta tiktu rindā. Nu piemēram man ir pirmais numuriņš, bet atn''ak 4 pensionāres, kuras loģiski poliklīnikās ir vairākums, grūtniece un kādas 2 mammas ar bērniem, man laist pa priekšu un pagaidīt vēl kādu dienu?
31.03.2015 14:15 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Ja ir tik ļoti paniskas bailes no vīrusiem nu nevar iet ārā. NEVAR.

Goda vārds, ja es sēdētu rindā ar sāpēm, es domāju, ka daudzi zin, cik ļoti sāp, kad ir iekaisusi auss vai elpceļi. Un man priekšā tāda sprauktos es ne tikai pateiktu, lai apsēžas un gaida rindu.
31.03.2015 14:12 |
 
Reitings 367
Reģ: 28.06.2013
Nu gan, braucat grāvjos. Ja grūtniecība nav slimība un "sievietes ķermenis ir tam radīts", tas tak nenozīmē, ka tas ir kā atvaļinājums Maljorkā. Nebūt nav viegli stāvēt ar milzonīgu vēderu, appampušām kājām un nospiestu urīnpūsli. Ja jau tā, tad arī vecums ir dabiska parādība, kādēl tad 30-gadīgam vīrietim būtu jāpalaiž pensionārs apsēsties? Man liekas, ka sabiedrībā tomēr jāpieturās kaut kādām pieklājības normām - vecie, bērni, grūtnieces, invalīdi pa priekšu. Spriest par to, kādēļ kurš nevar pierakstīties, ir bezjēdzīgi, tas lai paliek uz tā cilvēka sirdsapziņas (turklāt nekad nevaram zināt apstākļus). Galvenais ir tas, ka tu pats vari būt lepns par sevi, jo nezaudē cilvēcību. Tas ir jāvērtē - kā mēs attiecamies viens pret otru.
Mani kā grūtnieci dažkārt palaiž pa priekšu, bet es parasti pasakos un atsakos, jo man veselība un laiks ļauj stāvēt. Pati palaižu pa priekšu māmiņas ar maziem bērniem, jo tiem gaidīt ir smagi (turklāt tas ir pašu interesē, jo sēdēt ar brēcošu mazuli nevienam negribas). Man arī nav nekādu problēmu palaist pa priekšu ārēji veselu pieaugušu cilvēku, ja kāds to lūdz, iespējams, tiešām ir kas steidzams. Bet šitādu kluso nīdēšanu, kā te diskusijā lasu, gan nesaprotu. Ja ir briesmīgi grūti gaidīt, vienmēr var lūgt priekšroku. Nevis sakožot zobus ar naidu skatīties, kā citi tiek apkalpoti vispirms.
31.03.2015 14:12 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
un LORS jau uz majam nebrauc.


Un LORs uz mājām brauc :)
Zinu, kas ir LORs, pati bieži tādu apmeklēju, zinu arī kas ir akūts gadījums.

Selīna Doma vina tapat izdomaja iet pie arsta, vai ari arsts lika iet atradities.


Ja arī ārsts lika tikai atrādīties, tad jau viņai nav tik slikti. Vēders nav privelēģiju karte, lai aizlīstu priekšā varbūt kādam kuram arī ir tas Tavs sauktais stutainais deguns un kurš tur iespējams sāpēs mocās.
31.03.2015 14:10 |
 
Reitings 214
Reģ: 05.02.2013
Selīna Doma vina tapat izdomaja iet pie arsta, vai ari arsts lika iet atradities.

Skaidrs ir tas ka tur pie arsta gatavais bardaks, ja jau grutniecei kas tikko atveselojusie ir jagaida dzivaja rinda kopa ar virusainiem pacientiem.
31.03.2015 13:51 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Pēc izārstēšanās es vēl reiz apmeklēju LOR ārstu. Un kā parasti, koridorā bija liela rinda, pat nebija kur apsēsties....
“...Bet viņa rupji atbildēja: sēdiet un gaidiet rindu! Man gribējās raudāt. Pēc trīs stundu gaidīšanas es atkal saslimu, jo pie LOR ārsta pacienti nāk ar vīrusiem.

Viņa gāja vesela.
31.03.2015 13:47 |
 
Reitings 214
Reģ: 05.02.2013
undersun Raksta teikts, ka vins gaida rinda pie LORA un tas nozime ka drosi vien tas ir akuts gadijums, un LORS jau uz majam nebrauc.

LORS - ausu kakla un deguna arsts (parasti iet ar iekaisusam strutainam ausim, iekaisusiem strudainiem deguna un pieres blakusdobumiem)
31.03.2015 13:42 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Esmu pat pieklājību. Pie ārsta, ja zini, ka ir vēl liekas 20min ko uzgaidīt, pats jūtieš tā, ka vari palaist kādu, kuram redzi, ka ir ļoti slikti - uz priekšu. Grūtniece vai negrūtiece. Mani pašu ir laiduši pa priekšu, jo redz, ka pat nosēdēt nevaru.

Tāpat veikala rindā, ja man ir pilni rati, bet kāds pienāk ar diviem prodktiem rokās, palaidīšu tak, pati zinu, cik neforši, ieskrienot veikalā pēc piena stāvēt pustundu garā rindā aiz ratu kalniem :)

Bet tam nav jābūt pienākumam.
31.03.2015 13:42 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Kaut vai veikalā, ja pirms tevis ir cilvēks, kuram piekrauti pilni rati, bet tev dažas preces, viņš atļaus tev norēķināties vispirms.


Oij labaak nerunaa par sho. Latvijaa lielveikalos regulaari kaads izkraamee savas parpalas uz skrejlentas pirms iepriekshejaa pirceeja un tad uztaisa sashutuma breeku, kad vinjam aizraada.
31.03.2015 13:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits