Vai grūtniecēm visu ir priekšroka?

 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
http://www.liepajniekiem.lv/zinas/sabiedriba/veselibas-inspekcija-nav-noteikts-ka-grutniecem-butu-prieksroka-163542

Pirms dažām dienām izlasīju šo rakstu kā arī komentārus. Kādas ir jūsu domas par šo? Es domāju, ka grūtniecei nepienākas tiesības bez rindas laisties iekšā pie ārsta, konkrēti pie Lora Liepājā vienmēr ir mežonīgas rindas un citi cilvēki pamatoti ir sašutuši. Koks ar diviem galiem, tā teikt. Kāda ir jūsu pieredze?
31.03.2015 11:42 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Varbuut tiesi taapeec ,ka muuza lielaako dalu esmu straadaajusi ar cilveekiem,no kuriem var sagaidiit visu(iesplauts sejaa,dabuuta "zila acs",iesists,uzblauts,uzmests eediens virsuu utt)nekad negaidu no taa otra cilveeka to iipaso attieksmi...Man ir gandriiz vienalga,kaa izturaas tas otrs-es paraadu sevi...Man nekad nav taada attieksme-"tu man taa ,es tev divreiz pretii to slikto..."!
31.03.2015 17:49 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Kāds sakars šobrīd šiem slimniekiem ar grūtnieci poliklīnikā?

Neons, man Tev ir jaunumi - vīrusi nelasa pacientu kartītes un pēc tur izlasītajām diagnozēm neizvēlas aplipināšanas mērķus! Tici vai nē, bet poliklīnikas apmeklē arī cilvēki ar nopietnām saslimšanām, kuriem risks saķert tur kādu vīrusu ir krietni lielāks un komplikācijas būs krietni nopietnākas, nekā grūtniecei. Poliklīnikās regulāri ir manāmas grūtnieces, kas paziņo par savu vēlmi izmantot priekšroku, bet nekad nav dzirdēt, ka kāda no viņām pārliecinātos vai rindā nav kāds, kuram ir lielāka priekšroka! Pirms pārmet kādam egoismu, pārliecinies vai pati neskaties uz visu tikai no sev izdevīgākā leņķa! ;)
31.03.2015 17:48 |
 
Reitings 29040
Reģ: 11.02.2015
Aiz ko te katru nedēļu tāda tēma? Kam nemitīgi ir tā lielā sāpe pret grūtniecēm? :D

GRŪTniecība vs. grūtNIECĪBA

++ tā dziļi filozofiski, kā katrs uz šo tēmu skatās :D

Ja pie ārsta pēc numuriņiem, sorry, es pēc tiem arī vadīšos un iešu sev noteiktajā laikā (kas parasti jau tāpat vienmēr kavējas), jo nu reāli, lai tiktu pie ārstiem parasti jāatprasās no darba un neviens stundas vietā saprotoši neskatīsies uz 2h prombūtnes.

Bet visādi citādi - nav problēmu palaist pa priekšu, apsēsties vai kā citādi izlīdzēt.
31.03.2015 17:45 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Mani audzināja, ka grūtniece vienmēr ir jāpalaiž pa priekšu - pie ārsta, pa durvīm, veikalā. Vienalga! Un sabiedriskajā transportā jau nu noteikti.
31.03.2015 17:44 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Lai nu kā, kamēr jauki pajautā man nav iebildumi palaist grūtnieci utt., ja sāk pieprasīt tad gan man arī var rasties iebildumi, bet paldies dievam dzīvē nav bijis jāsaskaras ar tādām grūtniecēm kuras pieprasa kaut ko, lielākoties jau cilvēki kaut cik jauki ir. Ja neskaita māmiņas ar ratiņiem rindā kas dragā pa visu trotuāru tā ka citiem reizēm pa zāli jāstaigā vai jālec malā(joki joki)


Piekrītu. Komunikācijai ir liela nozīme. :-)
31.03.2015 17:36 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Nu, ja neprot pierakstīties, bet būdama izveseļojusies iet uz citiem cilvēkiem paredzēto laiku, zinādama, ka būs 3 h rinda, tad ko tur komentēt. Labi, ka vismaz zināja, kur pasūdzēties, ja poliklīnikas reģistratūru neatrada


Es vienmēr pierakstos, bet esmu pieklājīga un ja pirms manis ir vel 2-3 cilvēki tad gaidu pēc kārtas, ja būtu 20 cilvēki, tad protams ietu pēc laikiem. Nekad bez pieraksta neesmu gājusi pie ārsta :D
31.03.2015 17:36 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Taa nav slimiiba-pareizi,bet iipasi gruutnieciibas saakumaa ,un arii veelaakos meenesos ir saadas taadas gruutiibas tomeer-pamst kaajas,biezi jaaiet uz tualeti uttTo daru taapeec,ka es juutos labaak,ja varu tomeer mazliet paliidzeet(atceros loti biezi sevi-tas nekad neaizmirsiisies laikam)


Jā protams piekrītu ka vajag palaist pa priekšu ja ir grūtniece un viņai iespējams ir diskomforts, bet no otras puses ir arī cilvēki kam vienkārši var būt tādas pašas problēmas un diskomforts kā grūtniecēm, gan tās sapampušās kājas, apsaldējumi/iekaisumi kā rezultātā arī bieži jāskrien uz tualeti utt. Citiem cilvēkiem tad liek palikt mājās, veseļoties līdz paliek labāk, bet grūtniecēm lūk jāskrien un jādara, protams ja nav izvēles tad nenosodu, bet ja ir tomēr tā iespēja izvairīties no tiem veikaliem lai atvieglotu arī sev dzīvi, tad labāk darīt tā nekā mocīt sevi.

Lai nu kā, kamēr jauki pajautā man nav iebildumi palaist grūtnieci utt., ja sāk pieprasīt tad gan man arī var rasties iebildumi, bet paldies dievam dzīvē nav bijis jāsaskaras ar tādām grūtniecēm kuras pieprasa kaut ko, lielākoties jau cilvēki kaut cik jauki ir. Ja neskaita māmiņas ar ratiņiem rindā kas dragā pa visu trotuāru tā ka citiem reizēm pa zāli jāstaigā vai jālec malā(joki joki) :D
31.03.2015 17:34 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Vai mana vaina ka viņa palika stāvoklī? kapēc būtu kautkur jālaiž pa priekšu.
Te veel viena aspraate!:-DLai Dievs tev dod nodziivot savu dziivi bez probleemaam...
31.03.2015 17:30 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Ja ir akūta problēma - kāda runa, un ne tikai grūtnieces, bet arī ar dažādām hroniskām saslimšanām sirgstošus cilvēkus būtu jālaiž. Ja tā, kā minēts rakstā..

Pēc izārstēšanās es vēl reiz apmeklēju LOR ārstu. Un kā parasti, koridorā bija liela rinda


Nu, ja neprot pierakstīties, bet būdama izveseļojusies iet uz citiem cilvēkiem paredzēto laiku, zinādama, ka būs 3 h rinda, tad ko tur komentēt. Labi, ka vismaz zināja, kur pasūdzēties, ja poliklīnikas reģistratūru neatrada :-D
31.03.2015 17:29 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Nelasiju visus komentaarus.Varbuut atkaartosos.
Man ir pilniigi vienalga,kaa dara citi,bet es vienmeer palaizu prieksaa sev gruutnieci veikalaa!Palaizu arii prieksaa sev vienmeer cilveeku(jebkuru cilveeku),kuram ir mazaak pirkumu(taa kaadreiz notiek lielajaa Costco-mums ar viiru pilni rati, un kaadam aiz mugurtas tikai kaadi 3 pirkumi.Ja taa ir gruutniece un veel mazs beerns liidzi-pat runas nav...!
Cik zinu ,te katram pacientam ir noraadiits laiks,kad jaaierodaas pie aarsta,bet ja nebuutu-noteikti palaistu gruutnieci sev pa prieksu.Taa nav slimiiba-pareizi,bet iipasi gruutnieciibas saakumaa ,un arii veelaakos meenesos ir saadas taadas gruutiibas tomeer-pamst kaajas,biezi jaaiet uz tualeti uttTo daru taapeec,ka es juutos labaak,ja varu tomeer mazliet paliidzeet(atceros loti biezi sevi-tas nekad neaizmirsiisies laikam)
31.03.2015 17:25 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Sekmīga pagulšanās zem vīrieša nepadara sievieti nedz par labāku, nedz par sliktāku kā pārējie!


Nudien pretīgākais, ko nācies lasīt Cosmo.
Un tik nepārdomātus vārdus raksta, sieviete, kurai ir 27? Tik amizanti skatīties uz šo vilceņu baru :-D, kuras mētājās apkārt ar nožēlojamām asprātībām.
31.03.2015 17:24 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Tikai bez agresijām meitenes (l)
31.03.2015 17:21 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
It sevišķi neriskē visi onku slimnieki, sirds slimnieki, citu hronisko slimību slimnieki, gados vecāki cilvēki, mazi bērni

Kāds sakars šobrīd šiem slimniekiem ar grūtnieci poliklīnikā? Vai tad grūtnieces lien un tiek bez rindas šo slimnieku priekšā? Nu kāda jēga salīdzināt kaut ko tādu? Runājam taču par parastām vīrus slimībām, kuras ir lipīgas. Nevis par hroniskiem slimniekiem, vai citiem smagi slimiem pacientiem, kuri nevar aplipināt pa gaisa ceļiem apkārtējos. Savā komentārā tieši minēju, kad manuprāt vajadzētu dot priekšroku grūtniecēm un mātēm ar maziem zīdaiņiem. Ne visos gadījumos noteikti!

Sekmīga pagulšanās zem vīrieša nepadara sievieti nedz par labāku, nedz par sliktāku kā pārējie!

Nu kur var būt tāds cinisms un naids?... Runa ir nevis par sexu, spermu, bet par nākamo cilvēku (principā runājam par pēdējiem grūtniecības mēnešiem). Lasot šādas diskusijas tik ļoti var redzēt cilvēcisko egoismu izpaužamies.. "Kāpēc MAN būtu jāgaida? Kāpēc MAN būtu jāpacieš? Ar ko ES esmu sliktāks? MAN varbūt ir sliktāk! ES arī esmu noguris! utt". Es, es, es, man, man, man... Ja runātu par vnk resnu sievieti ar lielu vēderu - būtu viss saprotams un skaidrs. Taču runājam par sievieti, kura ir atbildīga par jaunu dzīvību. Nav vairs runa tikai par viņu pašu pret pārējiem, bet par viņu un bērnu (tā attīstību, drošību, komfortu u.c.). Tas ir apmēram tas pats, ja jūs nebūtu vienas tajā rindā poliklīnikā, bet ar kādu nevarīgu invalīdu, kurš būtu pilnībā atkarīgs no jums - vai tad nebūtu loģiski, ka sabiedrība savas vajadzības nedaudz pavirza malā dažos momentos, lai dotu priekšroku kādam vārīgākam un traulsākam?...
31.03.2015 17:11 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Man patiik shii divkosiigaa logjika, kas te dazhaam buutneem piemiit, kad bij teema par nelielaam alkohola devaam gruutnieciibas laikaa, lielaakaa dalja kjeerca, kaa gan viina glaaza kaitee embrijam, ka bez maz vai slepkaviiba :D Te skatos, ka ne antibiotikas, ne atrashanaas viirusainaa videe, ne viirusu saslimshanas gruutniceem nekaitee 8-) Ziniet, taa viina glaaze ir spljaaviens juuraa, saliidzinot ar smagu viirusu infekciju, antibiotiku kursu vai aizlidoshanu pa gaisu sabiedriskajaa transportaa.

Ja pie taa LORA taa gruutniece iedejoja ar kareiviigu seju, brashi balanseejot uz 20 cm papeezhiem, vicinot sominju un vispaar nekaadiigi neizskatiijaas, ka vinja slikti juutas vai vinjai gruutiibas paarvietoties, tad nu nav jau jeegas laist pa priekshu utt.

Tachu, ja tur shnjaukaajaas, klepoja un bez maz vai gjiiba kaada, kurai veeders lielaaks kaa pati, nu neredzu nekaadu probleemu palaist pa priekshu, taapat man nebuutu nekaadu probleemu palaist pa priekshu ne-gruutnieci, da kaut vai viirieti speeka gados, ja es redzeetu, ka cilveekam daudz sliktaak kaa man un shis kaajaas neturas.

Visu nosaka situacija, pashtaisnaas aitas juus.
31.03.2015 17:02 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Ar to, ka viņi ir paši par sevi, bet grūtniece - 2 in 1.

Sekmīga pagulšanās zem vīrieša nepadara sievieti nedz par labāku, nedz par sliktāku kā pārējie! Tad jau vientuļajam 3 bērnu tēvam ir lielāka priekšroka, jo no viņa veselības ir atkarīgas 4 dzīvības!
Turpretī pārējie cilvēki ne ar ko daudz neriskē, ja pietiekami sevi sargā un laicīgi dzer zāles.

It sevišķi neriskē visi onku slimnieki, sirds slimnieki, citu hronisko slimību slimnieki, gados vecāki cilvēki, mazi bērni - tie visi mierīgi var visas zāles dzert, pat ja gadīsies kāda komplikācija un nomirs, par viņiem jau tāpat neviens nepārdzīvos, jo viņi taču ir tikai 1 in 1!
31.03.2015 16:59 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Nu gan, braucat grāvjos. Ja grūtniecība nav slimība un "sievietes ķermenis ir tam radīts", tas tak nenozīmē, ka tas ir kā atvaļinājums Maljorkā. Nebūt nav viegli stāvēt ar milzonīgu vēderu, appampušām kājām un nospiestu urīnpūsli. Ja jau tā, tad arī vecums ir dabiska parādība, kādēl tad 30-gadīgam vīrietim būtu jāpalaiž pensionārs apsēsties?


++++++ !!!!!
31.03.2015 16:36 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Es necenšos teikt ka ir savādāk, bet man tomēr liekas ka sabiedriskajā transportā ir vieglāk saķert kaut kādus baciļus nekā poliklīnikā. Nesaku ka tā ir visās, bet pēc manas pieredzes tā tomēr liekas vairāk. Poliklīnikā parasti visi ļoti smuki pa gabalu viens no otra sēž/stāv, tomēr arī piedomā vairāk pie tā ja ir slims un neiet pārāk tuvu citiem cilvēkiem, es vispār eju uz poliklīniku tikai ja vajag zīmi vai kad jūtos gana vesela, slima nemaz neskrienu turp, bet ja tu esi saslimis un tad lai tiktu mājās tev jābrauc vel piebāstā transportā, jāpuņķojas un jāklepo, tad ir lielāka iespēja ka tajā tomēr ko saķers.
Atgādinu velreiz ka tā ir tik mana pieredze, pieņemu ka gadījumi ir dažādi, poliklīnikas atšķiras un cilvēki ar dažādi.
31.03.2015 16:35 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ar ko tieši viņi ir sliktāki par grūtnieci, ka viņiem būtu ilgāk jāriskē ar savu veselību atrodoties vīrusainajā koridorī?

Ar to, ka viņi ir paši par sevi, bet grūtniece - 2 in 1. Viss, ko dara vai nedara grūtniece atsaucas uz mazuli vēderā. Ja lietos antibiotikas vai citus medikamentu - kurš var garantēt, ka uz bērnu tas neatstās paliekošas sekas? Turpretī pārējie cilvēki ne ar ko daudz neriskē, ja pietiekami sevi sargā un laicīgi dzer zāles.
31.03.2015 16:18 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Grūtnieces imunitāte ir pazemināta un plusā vēl - arī medikamentu lietošana ir krietni ierobežota saslimšanas gadījumā. Šie abi faktori jau runā par to, ka viņa ir riska grupā vairāk par citiem

Vairumam pēc antibiotiku lietošanas vai pēc dažādām saslimšanām ir pazemināta imunitāte. Ar ko tieši viņi ir sliktāki par grūtnieci, ka viņiem būtu ilgāk jāriskē ar savu veselību atrodoties vīrusainajā koridorī?
31.03.2015 16:15 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Esmu par to, ka grūtnieces palaiž apsēsties sabiedriskajā transportā. Nevienam nav jāskaidro, kā gadās šoferim uzdot pa bremzēm, ka puse autobusa sagāžas un daži pat gūst fiziskas traumas. Ja cietīs grūtniece - tā var izvērsties par traģēdiju. Tas, ka ar lielu vēderu fiziski var būt grūti nostāvēt - tas nu būtu mazākais... Smagi ir tad, kad cilvēki gar to vēderu rīvējas, grūstās,spiežās pārpildītā transportā.

Poliklīnikās un slimnīcās arī normāli būtu grūtnieces palaist bez rindas. Ne jau nu uz regulārām analizēm vai USG, bet pie infekciju un vīrusu slimību pārbaudēm, kur rindā sēž n-tie vīrusainie cilvēki. Grūtnieces imunitāte ir pazemināta un plusā vēl - arī medikamentu lietošana ir krietni ierobežota saslimšanas gadījumā. Šie abi faktori jau runā par to, ka viņa ir riska grupā vairāk par citiem. Un salīdzināt poliklīnikas ar sabiedriskām vietām... Cik daudz sabiedriskajā brauc reāli slimu cilvēku? Varbūt viens un arī tad - bieži vien gaisa cirkulācija ir ļoti laba, bet poliklīnikā vienā rindā var sēdēt 10 slimo, pie slikti vēdināmām telpām - saslimt pie šāda skaita ir 10x iespējamāk. Es pat vesela un negrūtniece būdama uz poliklīniku eju nelabprāt, jo zinu, ka tas ir krietni vien bīstamāk manai imunitātei par vnk iziešanu sabiedrībā.

Īsumā, abos šajos gadījumos nesaskatu neko nenormālu vai apgrūtinošu piešķirt sava veida privilēģijas grūtniecēm un mātēm ar jaundzimušiem mazuļiem (līdz četriem mēnešiem vai pus gadiņam, kad daļa pat nav sapotēta vēl).

Man kā reiz liekas nevajadzīgās šīs māmiņkases vai tamlīdzīgas "ātrās apkalpošanas", palaišanu durvīs pa priekšu u.c., jo tur nu gan nekādu reālo nepieciešamību nespēju īsti sasktīt...
31.03.2015 16:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits