Vai grūtniecēm visu ir priekšroka?

 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
http://www.liepajniekiem.lv/zinas/sabiedriba/veselibas-inspekcija-nav-noteikts-ka-grutniecem-butu-prieksroka-163542

Pirms dažām dienām izlasīju šo rakstu kā arī komentārus. Kādas ir jūsu domas par šo? Es domāju, ka grūtniecei nepienākas tiesības bez rindas laisties iekšā pie ārsta, konkrēti pie Lora Liepājā vienmēr ir mežonīgas rindas un citi cilvēki pamatoti ir sašutuši. Koks ar diviem galiem, tā teikt. Kāda ir jūsu pieredze?
31.03.2015 11:42 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Antonello, es saucu atsevišķas mātes/grūtnieces par mātītēm, bet vairākkārt esmu uzsvērusi to, ka nejau tas bērns vai puncis ir iemesls, kādēļ tos cilvēkus tā saucu, bet gan viņu pašu uzvedība un attieksme, a la es esmu māte, man pienākas viss un visur vairāk vai ātrāk kā pārējiem. Tā ir vienkārši CILVĒKU suga, nevis mātes/grūtnieces. Tieši tāpat ir arī sievietes bez bērniem un pat vīrieši, kuri uzvedas kā pasaules nabas, līdz ar to izpelnās savas iesaukas ;) Protams ir viegāk un stilīgāk sev galvā ieborēt, ka ir cilvēki, kuriem vienkārši nepatīk grūtnieces kā tādas, bet tas (vismaz no manas puses) absolūti nav saistīts ar fizisko stāvokli, bet tieši to, kas darās galvā ;) Par citām gan nemācēšu spriest vai apgalvot.
01.04.2015 10:55 |
 
Reitings 433
Reģ: 06.12.2012
Tomēr bez likuma pantiem pastāv vēl sapratnes, ētikas un tolerances normas, kas, manā skatījumā, dažreiz ir svarīgākas pār likuma pantiem


100% piekrītu šim. Man bērnu nav, bet vienmēr palaidīšu grūtnieci pa priekšu, īpaši neanalizējot, ko tur kādi normatīvie akti katrā situācijā paredz, nekādus lūgumus negaidot.
Izlasīju arī nedaudz radniecīgo diskusiju par krūtsbarošanu. Godīgi sakot, esmu šokā par vairākiem izteikumiem un to naidīgo veidu, kā tas tiek izteikts. Pats pārsteidzošākais un šokējošākais ir tas, ka visnaidīgākos komentārus raksta nevis jaunietes, bet sievietes, kas citās diskusijās norādījušas, ka ir +/- 30 gadu vecas... Gandrīz vai gribas domāt, ka tas drausmīgais naids un neiecietība aiz tā, ka pašām nesakārtota privātā dzīve, bet, proootams, nekad neviena mūžam to neatzīs, ka tā ir(t) Nezinu, kam būtu jānotiek, lai sievieti-māti saukātu par mātīti vai kā viena cita 30 gadniece regulāri grūtniecību sauc par apgrūsnēšanos. Ne vienā vien par grūtnieču un māmiņu lietām to esmu pamanījusi(t)
01.04.2015 10:46 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Beidz, ja ir neaptverami slikti, jo īpaši grūtniecei, ir nevis uz poliklīniku jāiet, bet uz slimnīcu jābrauc vai jāsauc ātrie.
01.04.2015 10:45 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.04.2010
Tāpēc es apmeklēju privātklīnikas un vienmēr pierakstos uz vizīti, tāpat kā visi pārējie. Riebjas šitās vecenes, kurām liekas, ka viņām viss pienākas. Varētu padomāt, ka visi pārējie atnākuši uz to uzgaidāmo telpu izklaidēties un viņiem nav nekā cita ko darīt, kā visu dienu tur sēdēt un laist visus sev pa priekšu.

Palaist sēdēt transportā ir viena lieta. No tā nevienam gabals nenokrīt. Bet pie ārsta katram ir tiesības būt egoistam, jo neviens tur neiet izklaides pēc un liela daļa cilvēku ir strādājoši. Tātad - viņi nevar vairākas dienas no vietas, katru dienu iet un gaidīt, ka varbūt šoreiz neviens nelīdīs priekšā un šodien varbūt viņiem izdosies tikt pie ārsta.
Kur ir problēma kā normālam cilvēkam - paņemt telefonu, piezvanīt un pieteikties uz vizīti?(nerunāju par dzīvības un nāves situācijām, kad pēkšņi paliek neaptverami slikti - to nevar ieplānot). Vai arī paliekot stāvoklī pēkšņi zūd runas spējas un pirksti neklausa uzspiest nr?
01.04.2015 10:42 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Palaišana rindā ir abpusējs process. Protams, ir tādi cilvēki, kas nelaidīs nekad un nekur. Un tāpat nelaidīs arī tādus, kas bezkaunīgi lien. Mute ir, var pajautāt. Pirmais nepalaidīs, jo ir īgns, bezkaunīgs vai kādu citu iemeslu dēļ nevar palaist, bet noteikti ir kāds, kas varēs palaist, ja tas ir steidzīgi.. Ir tikai jārunā un jārunā normāli un nevis jāspiež savas "sabiedrības normas" virsū. Cilvēki nav tik nejauki, lielākoties vienkārši ir attieksme pret attieksmi. Protams, ne vienmēr, taču vairumā gadījumu tā ir.
01.04.2015 10:12 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Tā kā ir sanācis labu laiku pastrādāt vietā, kur bieži viesojas grūtnieces un jaunās māmiņas, nu tad.. Varu droši teikt to, ka ir māmiņas (arī topošās), kas savu tā brīža stāvokli tiešām uztver labi un pozitīvi, priecājas par to, un saprot, ka tā ir viņu grūtniecība, nevis visu apkārt esošo grūtniecība, bet ir tādas, kas savu stāvokli uztver kā zaļo karti visur un vienmēr. Tādas, kas bāžas pa priekšu visiem, vārdu tiešākajā nozīmē grūž malā un lien.. Tādu ir pietiekami daudz, un vai tas ir normāli? Un, skatoties uz cilvēkiem, kuriem tādas lien gandrīz vai pāri, ir skaidri redzams, ka būtu palaiduši, ja būtu pajautājusi vai būtu redzama. Un šeit nav runa par grūtajām, sliktajām grūtniecības dienām, jo tādas var atšķirt no vienkārši tīras bezkaunības. Pēc tam vēl seko vesela drāma ar citiem rindā stāvošajiem un apkalpojošo personālu, par to, ka redz viņa ir grūtniece! Kad gribas pirmajai būt rindā, tad grūtniece, bet, kad bezkaunīgi ar elkoņiem jāgrūž cilvēki malā, tad kur tad paliek grūtniecība? Es tiešām nerunāju par vienu gadījumu, bet gandrīz gadu strādājot sabiedriskā vietā šādas situācijas bija mana ikdiena.
Ļoti patika iepriekšējos komentāros izteiktais viedoklis par elementāro pieklājību. Rodas iespaids, ka tāda ir jāievēro tikai pārējiem attiecībā pret grūtnieci, nevis arī pretējā virzienā. Grūtniecība ir īpašs stāvoklis sievietes dzīvē, tomēr prasīt pieklājību un nez kādu normu ievērošanu pret sevi, tajā pašā laikā pašai par to aizmirstot, gan nu galīgi nav pareizi, taču lielā daļā gadījumu tā notiek.
01.04.2015 10:08 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
wooooooooooooow, ko tik nesanāk palaist garām, kad arī kaut ko citu padara dzīvē bez sēdēšanas cosmo :D

Manu nostāja ir tāda, ka ikdienā katram ir savas problēmas un savas nastas. Ja ļoti gribās, tad var, protams, palaist kādu pa priekšu, bet es labprātāk koncentrējos uz savu laiku un savu komfortu nekā tēloju Māti Terēzi un raizējos par visiem sev apkārt. Protams, es nerunāju par situācijām, kad kādam/kādai ir acīmredzami slikti, jo tas jau ir cits stāsts. Man daudzas citas lietas liekas pašsaprotamas, ko ikdienā sanāk kādam palīdzēt, vai tīrā pieklājība, bet tomēr uzskatu, ka ikdienā mēs katrs esam pats par sevi un mums pašiem ir tiesības izvēlēties vai gribam liekas 10, 20, 30 minūtes pastāvēt rindā.
31.03.2015 23:10 |
 
Reitings 273
Reģ: 24.08.2013
Nee NAV!Pati esmu bijusi grutniece un nevaru teikt,ka ir neiespejami gaidiit!tas taa ir pienemts,ka grutniece un jaunaa maaminja ir kkadas VIP personas.
Parasti gan palaizu prieksaa veikala,palaistu apsesties,bet ja otru reizi busu stavokli,nav pat domu citiem uzstadit principu mani laist prieksa,ja reiz vienu reizi ar punci visur gaidiju,tad varesu ari otrreiz.
31.03.2015 21:14 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Ilgtermiņā - Bafija jeb Sāra Mišela Gellere :-D Viņā joprojām saskatu jaukāko un skaistāko slavenību sievieti, labprāt līdzinātos viņai.
Vīriešos - gandrīz identiski žipčikam.
31.03.2015 20:53 |
 
Reitings 47
Reģ: 06.03.2015
Manuprāt, Grūtniecēm nav nekur priekšroka, ja nu vienīgi, sabiedriskajā transportā apsēsties..
31.03.2015 20:18 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Man nerodas tāds jautājums, vai grūtnieces jāpalaiž pa priekšu. Esmu tā audzināta ,mans brālis arī, vīrietis arī, bet lielākās klukstes ir tieši sievietes.


+++

Tas pats. Bet vispār šausmas - šo agresiju kā reiz kultivē sievietes - mātes, topošās mātes. Tāda sajūta, ka vēl nedaudz un virsū metīsies.

Protams, ka bērna laišana IR brīnums. Ja kādai šķiet, ka tas ir kā uz tualeti aiziet, nu droši var pie tāda viedokļa pieturēties. Jā, sievietes ķermenis tam ir paredzēts, bet katra grūtniece to pārdzīvo citādāk - kādai tiešām tikai minimālas sekas, kādai tie 9 mēneši tiešām ir smagāki par jebkuru slimību, nerunājot par visādām iespējamām komplikācijām gan mātei, gan auglim. Bet nē, nē, nekas tāds tas navs. Tiaki meitenes, kas to apgalvo, visdrīzāk vienkārši nezina, KAS ir SMAGA grūtniecība un tāpēc ļoti bravurīgi te izsakās. Varētu pastāstīt par savas draudzenes grūtniecību, kas bija totālas šausmas. Nevienai sievietei neko tādu nenovēlētu. Laikam arī nasing spešl.

Un es nerunāju par nekauņām, kas izmanto vēderu kā attaisnojumu savai bezkaunībai. Visdrīzāk tādas naglās sievietes mūža garumā tādas bijujušās, bet grūtniecība ir labs aizbildinājums. Tomēr bez likuma pantiem pastāv vēl sapratnes, ētikas un tolerances normas, kas, manā skatījumā, dažreiz ir svarīgākas pār likuma pantiem
31.03.2015 20:03 |
 
Reitings 194
Reģ: 26.03.2015
Bērnu man nav, bet šīs lietas ir pašsaprotamas. Tas ir, būtībā, cilvēka kā tāda kvalitātes rādītājs. Kaut kā laba neizdarīšana vai slikta izdarīšana "principa pēc" un "man-nav-pienākums pēc"gluži vienkārši pasaka par indivīdu vairāk nekā 1000 vārdi... Kaut gan arī te lasāmie vārdi un komentāri pasaka gana daudz par to autorēm.
31.03.2015 20:01 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
ja runā, kašķis jau ir par to vai tas ir pašsaprotami, vai tomēr tam kam vajag ir īpaši jālūdz
Man tas noteikti ir pats par sevi saprotams-tas ir jaadara!Katram savs,bet es loti labi juutos,ja kaadam paliidzu -gruutniece,sieviete ar beernu,vecs cilveeks utt
31.03.2015 19:51 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Lielākā daļa taču minēja , ka nav nekādu problēmu , ja runā, kašķis jau ir par to vai tas ir pašsaprotami, vai tomēr tam kam vajag ir īpaši jālūdz :)
31.03.2015 19:35 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Man bieži sanāk tikties ar spāņiem , viņi ir ļoti atvērti , viņiem pilnīgi normāli skaitās 10cilv. ,kuri ir maz pazīstami , ēst no viena šķīvja , latvietis ko tādu nekad nepieļaus vai ja pie galda neko neteiks , uzceps diskusiju par to kāda neaudzinātība.:-D
31.03.2015 19:33 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Wee-man te tiesi otraadi-neviens kaimins iisti pat paziistams nav-nav tik siltas attieciibas kaa Latvijaa,bet taada uzmaniiba -padaliisanaas ar saviem labumiem no daarza,izpaliidzesana kaut kur aizvest-kaut vai uz to pasu lidostu,kas ir pataalu ,tad pie aarsta,ja vajag utt
Veikalaa paardeveeja pilniigi visiem prasa,vai juus visu atradaat,vai nepaliidzeet iznest pirkumus uttSlimniicaa maasina ar pacientu runaa taa,it kaa tas buutu vieniigais cilveeks pa visu dienu-to nemaz nejuut,ka loti daudz cilveeku ir izgaajusi jau cauri.Manaa darbaa tas pats...
31.03.2015 19:15 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Gan jau, ka atšķirība ir mentalitātē. Siltajās zemēs visi čupojas un draudzējas, ziemeļos vairāk katrs par sevi, mazāk prasa citiem un pats nelabprāt iesaistās citu problēmas .

Es ziemaa nodarbojos ar "atroc mashiinu no kupenas" sportu, bet taapat te ir pienjemts buut laipniem un izpaliidziigiem.
31.03.2015 19:02 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Gan jau, ka atšķirība ir mentalitātē. Siltajās zemēs visi čupojas un draudzējas, ziemeļos vairāk katrs par sevi, mazāk prasa citiem un pats nelabprāt iesaistās citu problēmas .
31.03.2015 19:00 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
ctn-to es jutu Latvijaa ar veikalaa-nu nav taada sirsniiba.Loti daudzaas vietaas paardeveejas censaas,bet liidz tam,lai pirceejs justos 100% apmierinaats ,ir loti taals cels ejams tomeer.
To pasu noteikti es vareetu teikt par slimniicaam-liekas,ka tas pats skats vareetu buut...
31.03.2015 18:54 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Neons-es tiesi to nodomaaju,kad ceelu to kasti masiinaa!Tas viirietis noteikti redzeeja manii vienkaarsi sievieti ,un automaatiski iedomaajaas paliidzeet-vins jau nezin,ka man ir baigais speeks,muskuli utt:-D
Man tas loti patika,ka piedaavaajaas un arii paliidzeeja...
Reizeem skatos,ka tie mazie nespeej mieriigi nostaaveet rindaa,es uzreiz piedaavaajos palaist sev pa prieksu.Ta te dara visi ,ik uz sola!Taada sajuuta kaadreiz,ka cilveekiem nekad nekur nav jaasteidzaas.Viss taa mieriigi,ar smaidu uz luupaam!
31.03.2015 18:50 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits