Vai grūtniecēm visu ir priekšroka?

 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
http://www.liepajniekiem.lv/zinas/sabiedriba/veselibas-inspekcija-nav-noteikts-ka-grutniecem-butu-prieksroka-163542

Pirms dažām dienām izlasīju šo rakstu kā arī komentārus. Kādas ir jūsu domas par šo? Es domāju, ka grūtniecei nepienākas tiesības bez rindas laisties iekšā pie ārsta, konkrēti pie Lora Liepājā vienmēr ir mežonīgas rindas un citi cilvēki pamatoti ir sašutuši. Koks ar diviem galiem, tā teikt. Kāda ir jūsu pieredze?
31.03.2015 11:42 |
 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
Tas jau paliek smieklīgi.
Būtība grūtnieces vietā varētu pieminēt to pašu veža slimnieku vai invalidu. Tas situāciju nemaina. Ir reizes, kad savs ego ir jāaizmirst un jābūt vnk cilvēkam. Vienalga vai tā ir grūtniece, kas zili zaļa vemjot stav rindā vai vnk cilveks, kas jutas slikti. Jebkurā gadījumā grūtniecei ir pietiekami daudz risku.
Protams viss ir atkarīgs no situācijas, no attieksmes utt. Nevajag tagad visas grūtnieces pataisīt kā situācijas un priekšrocības izmantotājas. Liekas, tās lielās bļāvējas nekad nav saskārušas ar situaciju, kad tiešam irar ko risket un par ko uztraukties.
31.03.2015 17:50 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Man nekad nav taada attieksme-"tu man taa ,es tev divreiz pretii to slikto..."!


Es neuzskatu, ka nepakļaušanās viena indivīda pavēlēm un subjektīvajiem uzskatiem par lietu kārtību pasaulē būtu kaut kas līdzīgs ieriebšanai. Es vienkārši cienu sevi. :)
31.03.2015 17:54 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Es neuzskatu, ka nepakļaušanās viena indivīda pavēlēm un subjektīvajiem uzskatiem par lietu kārtību pasaulē būtu kaut kas līdzīgs ieriebšanai. Es vienkārši cienu sevi.


Ja cilvēks neuzskata, ka palaist par sevi vājāku. slimāku un tamlīdzīgi cilvēku pirms sevis vai apsēsties, ir nerakstīts likums, tad, manuprāt, to par sevis cienīšanu nosaukt nevar. Par egoismu, neiejūtībum, jā, bet ne par pašcieņu.
31.03.2015 17:58 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Ja cilvēks neuzskata, ka palaist par sevi vājāku. slimāku un tamlīdzīgi cilvēku pirms sevis vai apsēsties, ir nerakstīts likums, tad, manuprāt, to par sevis cienīšanu nosaukt nevar. Par egoismu, neiejūtībum, jā, bet ne par pašcieņu.


Lasi, pirms komentē. :)
31.03.2015 17:59 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Poliklīnikās regulāri ir manāmas grūtnieces, kas paziņo par savu vēlmi izmantot priekšroku, bet nekad nav dzirdēt, ka kāda no viņām pārliecinātos vai rindā nav kāds, kuram ir lielāka priekšroka!

Jebkuram ir mute, lai varētu kaut ko pateikt. Te piekrītoši tiek māts ar galvu, ka grūtniece var paprasīt priekšroku un pret to attieksme būs saprotoša. Tāpat var darīt jebkurš cits, ja kas... Vispār pirmo reizi dzirdu, ka kādam vajadzētu pienākt pie rindas un visus izprašņāt, lai pārliecinātos, kas kuram par kaiti vai gadījumā nevajadzētu palaist pa priekšu vispirms. :D
31.03.2015 17:59 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
ctn, es visu diskusiju nelasīju. Un tas nav personīgi par Tevi domāts. Te ir daudz dāmu ar lielu ego.
31.03.2015 18:01 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Manaa galaa ir diezgan ierasta prakse palaist pa priekshu gruutnieces, it iipashi emergency. Gruutniece ies pa priekshu pat viirietim ar salauztu roku. Vieniigaa reize, kad gruutniecei nav priekshroka ir tad, ja cilveeks mirst nost. Un vienalga, vai gruutniecei ir iesnas vai kaut kas nopietnaaks. Taapat arii dakteri biezji vien njem gruutnieces pa priekshu, atskaitot dazas walk in kliinikas. Ljoti biezji gadaas ka slimniicaa uznjemshanaa kaut ko sakjer, biezjaak kaa domaajam. Gruutniece ir iipasha ar to, ka ne katras zaales vinjai var dot ja kaut ko sakjer un dazas saslimshanas var veicinaat defektus auglii.
Pati personiigi meedzu palaist gruutnieces, maaminjas ar maziem beerniem utt. pa priekshu ja vien ir iespeeja. Uz savas aadas esmu izbaudiijusi kaa tas ir vemt meeneshiem no vietas 10x dienaa liidz galva griezjaas un ka kaajas ir piepampushas taa, ka no sava knapaa 38 izmeera kurpeem esmu paargaajusi neesaat viira 42 izmeera apavus. Sievietes, buusim tachu iecietiigaakas pret paareejaam. Izpaliidziigaa sabiedriibaa ir daudz vieglaak un patiikamaak dziivot, un nekad nevaram zinaat vai nepienaaks taa reize, kad mums pashaam vajadzees paliidziibu.
31.03.2015 18:01 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Vispār pirmo reizi dzirdu, ka kādam vajadzētu pienākt pie rindas un visus izprašņāt, lai pārliecinātos, kas kuram par kaiti vai gadījumā nevajadzētu palaist pa priekšu vispirms.


Šo parasti dara māsiņa ar akūtajiem pacientiem. :) Plānveidā visi ir vienlīdzīgi, tur strādā tikai cilvēciskais faktors.
31.03.2015 18:01 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Sievietes, buusim tachu iecietiigaakas pret paareejaam. Izpaliidziigaa sabiedriibaa ir daudz vieglaak un patiikamaak dziivot, un nekad nevaram zinaat vai nepienaaks taa reize, kad mums pashaam vajadzees paliidziibu.

Kur nu... Grūtniecība taču nav nekāda slimība!!! Un pati sieviete vainīga, ka atļāvās palikt grūta un dzemdēt bērnu, kurš visiem traucē. Nu tad, lai pati tiek ar visu galā un necer ne uz kādiem atvieglojumiem - sabiedrībai gar to nav nekādas daļas. :D Sarkasms, protams...
31.03.2015 18:12 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Annie, ņemot vērā, ka citēji manis sacīto, uztvēru uz sevi. Kā jau minēju, šajā situācijā ir jāņem vērā fakts,ka viņa, būdama izveseļojusies, gāja uz citiem cilvēkiem paredzēto laiku. Secīgi, nekāda akūtā situācija nebija, nekas viņai neliedza savlaicīgi pierakstīties.

Tas, ko es minēju par cieņu, ir cieši sasaistīts ar komunikācijas nozīmi. Ir starpība starp palūgt palaist pa priekšu un pieprasīt, lai palaiž pa priekšu. Ja normatīvajos aktos nekādas priekšrocības nav paredzētas, kā arī situācija nav akūta un grūtniece pati nav savlaicīgi pierakstījusies, viņai nav tiesību neko pieprasīt, bet tikai lūgt pārējiem sevi palaist pa priekšu. Jā, ar laipnu attieksmi, cienot līdzcilvēkus, nevis prezumējot, ka tikai viņai ir grūti. Un tad vēl pastāv 50/50 - jārēķinās, ka var saņemt atteikumu.
31.03.2015 18:15 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Jebkuram ir mute, lai varētu kaut ko pateikt.

Un grūtniecēm kāds ir aizliedzis izmantot muti, lai pierakstītos uz konkrētu laiku pie ārsta?
31.03.2015 18:17 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Tiešām nebūtu iedomājusies, ka šī ir tik izplatīta problēma. Goda vārds, nekur un nekad neesmu saskārusies ar (priviliģētākām) grūtniecēm - ne veikalā, ne sabiedriskajā, ne slimnīcā. Reizēm pat šķiet, ka viņas neeksistē :D Labi, jokojos un pārspīlēju, bet nu...
31.03.2015 18:21 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Man jau atkal liekas, ka grūtniecei nav jālūdz, lai viņu, piemēram, sabiedriskajā transportā palaiž apsēsties. Vismaz es to nedarīju, jo jutos neērti lūgt kādam atbrīvot man vietu. Ja piedāvāja un nejutos tik labi, lai stāvētu, pateicos par iejūtību un apsēdos.

Par rindām pie ārsta no savas pieredzes nevaru komentēt, jo pati vienmēr gāju pēc pieraksta un nekad nemēģināju līst kādam priekšā. Zinu, ja man palūgtu, lai palaižu, laistu arī.
31.03.2015 18:25 |
 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
Un grūtniecēm kāds ir aizliedzis izmantot muti, lai pierakstītos uz konkrētu laiku pie ārsta?


Darla - nesaprotu, ko Tu te brēc?Tev kāds īpaš naids pret grūtniecēm? K tik kaut ko sliktu pateikt.
31.03.2015 18:27 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Man jau atkal liekas, ka grūtniecei nav jālūdz, lai viņu, piemēram, sabiedriskajā transportā palaiž apsēsties


Par sliktu nenāks, jo ne visi nopēta cilvēkus, kas tikko iekāpuši. Ja vēl mētelis virsū, var nepamanīt.

Par rindām pie ārsta no savas pieredzes nevaru komentēt, jo pati vienmēr gāju pēc pieraksta un nekad nemēģināju līst kādam priekšā. Zinu, ja man palūgtu, lai palaižu, laistu arī.


Te ir tas, par ko ir arī runa.
31.03.2015 18:28 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Darla - nesaprotu, ko Tu te brēc?Tev kāds īpaš naids pret grūtniecēm? K tik kaut ko sliktu pateikt.

Turpini nesaprast - tev labi izdodas! :-D
31.03.2015 18:32 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man godiigi sakot ,lasot visu ,vairaak un vairaak liekas,ka siltajaas zemees cilveeki ir tomeer taadi sirsniigaaki...Man nekad neviena gruutniece neko nav luugusi paliidzeet,taapat arii vecie cilveeki.Es vienmeer piedaavaajos pati paliidzeet-tajaa pasaa veikalaa.Laikam ir taads nerakstiits likums cilveekiem-piedaavaaties paliidzeet.
Man nesen viirietis piedaavaajaas paliidzeet iecelt smagaaku kasti masiinas bagaazniekaa...un es neesmu ne veca,ne gruutniece...
31.03.2015 18:34 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
MaunaKea, man savā ziņā arī šķiet dīvaini, ka tiek gaidīts, kad kāds palūgs tā vietā, lai savas labās sirds dēļ panāktu pretī tīri cilvēcīgi. No vienas puses - saprotama vēlme, jo ne vienmēr var redzēt, ka cilvēkam ir grūti, slikti u.tml. No otras puses - tā attieksme uzreiz tāda nedaudz augstprātīga - palūdz un es vēl padomāšu vai palīdzēt tev vai nē.
31.03.2015 18:42 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
MaunaKea, poliklīnikā ir rinda ar cilvēkiem, kas paši jūtas dranķīgi, beidzot sagaidījuši savu pierakstu, lai tiktu pie ārsta. Cits uztraucas par mazāku algu slimības dēļ, cits par kavēto darbu, vēl kādam vienkārši ir zems sāpju slieksnis. Tā nav tā vide, par kuru varētu brīnīties, ka "Hei, neviens nepiedāvājas palaist izveseļojušos grūtnieci sev pa priekšu?! Dīvaini!"
31.03.2015 18:48 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
No otras puses - tā attieksme uzreiz tāda nedaudz augstprātīga - palūdz un es vēl padomāšu vai palīdzēt tev vai nē.


Jau fakts, ka slimais cilvēks apdomā, vai laist veselo grūtnieci, kas neprot pierakstīties, ir laipnība. :)
31.03.2015 18:50 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)