Vai grūtniecēm visu ir priekšroka?

 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
http://www.liepajniekiem.lv/zinas/sabiedriba/veselibas-inspekcija-nav-noteikts-ka-grutniecem-butu-prieksroka-163542

Pirms dažām dienām izlasīju šo rakstu kā arī komentārus. Kādas ir jūsu domas par šo? Es domāju, ka grūtniecei nepienākas tiesības bez rindas laisties iekšā pie ārsta, konkrēti pie Lora Liepājā vienmēr ir mežonīgas rindas un citi cilvēki pamatoti ir sašutuši. Koks ar diviem galiem, tā teikt. Kāda ir jūsu pieredze?
31.03.2015 11:42 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Hippie Chick, Tev šķiet, ka visas grūtnieces ir bez darba! Tu maldies ;)!

Par priekšrocībām - man nebija nepieciešamība, lai kāds kaut kur palaiž vai savādāk liktu justies priviliģētai, bet vienmēr saskāros ar pozitīviem, jaukiem cilvēkiem, kas palaida pa priekšu, vai pieturēja durvis, palaida apsēsties utt. Te man šķiet ir atgrezeniskā saite - ja pati esi laipna un pretimnākoša, tad šāda attieksme nemanot nostrādā arī pret Tevi pašu. Mana grūtniecība, šajā jomā, tiešām bija priviliģēta :)
Ir sievietes, kas uzskata, ka šāds ir līdzcilvēku pienākums, bet par laimi, tādu ir maz.
31.03.2015 12:28 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Nu mani arī laida un izturējās pieklājīgi , bet nu tā ir katra brīva griba. Pati pa priekšu nelaižu un visādi citādi nepiešķiru šīm sievietēm super privilēģijas.
31.03.2015 12:32 |
 
10 gadi
Reitings 4815
Reģ: 29.01.2009
Palasīju tos komentārus pie raksta - mjāaa... Tik zems līmenis lielākajai daļai, gatavi grūtnieci ar akmeņiem nomētāt! Fui, tiešām pretīgi cilvēki...
Es pati esmu laidusi grūtnieci medicīnas iestādē pa priekšu, lai nav jāsēž rindā, likās pašsaprotami. Viņa to nelūdza, bet es pati piedāvāju, lai iet pirms manis pie daktera.
Vispār nav īsti gadījies, ka grūtniece cenšas kkur "ielīst" bez rindas....
31.03.2015 12:37 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Rakstu neizlasīju, bet grūtnieci noteikti palaistu pa priekšu, ja viņa pati palūgtu vai arī redzētu, ka mokās, bet nejautā, jo ticu, ka var būt slikti/grūti u.t.t. Bet ne visām ir tās grūtās grūtniecības, tāpēc defoltā visas laist visur pa priekšu tikai tāpēc, ka vēders, nu nēe.
31.03.2015 12:42 |
 
Reitings 1660
Reģ: 27.10.2010
Nedomāju gan, ka pie ārsta vajadzētu pārspīlēt ar to grūtnieču, bērnu un vecu cilvēku palaišanu pa priekšu. Ja ir pieraksts, tad vispār ne. Protams, ja redzētu, ka sieviete ir ar lielu punci tur sēž un gandrīz vai mokās, palaistu. Būtu patīkami arī pašai, ja mani ar lielu punci palaistu kaut kur pa priekšu.
Katram taču var būt grūti, kurš tajā rindā pie ārsta gaida, ja arī tā neizskatās. Var būt arī jāsteidzas. Tā kā ne vienmēr var tās grūtnieces, bērnus un vecos cilvēkus palaist, kaut arī nav žēl.
31.03.2015 12:44 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Daudzas jomas nav attiecīgi labiekārtotas, lai cilvēki ērti un un bez nīkšanas izdarītu vajadzīgo. Tas tracina jebkuru, ne tikai grūtnieces vai māmiņas. Arī man ejot vienai, besī pastā gaidīt nto babuļu rindu, kas iet parunāties ar 101 jautājumu, ja pašai tikai paciņa jāizņem. Lai arī saprotu, ka daudziem nedz datoru, nedz zināšanu apmaksāt rēķinus online, tad nu tā ir sistēmas kļūda, ka nav viens lodziņš, kurā izņem sūtījumus un citas ātrās darbības bez naudas darījumiem. It kā jau aizvien vairāk uzņēmumi par to padomā (pieraksts uz konkrētu laiku Gulbī uz analīzēm, pmlp, vsaa), daudzi iestrēguši padomjlaikos.
31.03.2015 12:47 |
 
Reitings 214
Reģ: 05.02.2013
Riez UK sabiedriskaja autobusa iekapa grutniece, autobuss bija parpildits un vinai nebija kur apsesties autobusa soferis atteicas braukt, kamer kads grutniecei nedos savu vietu, vins to pamatoja apmeram ta, ja nu vinai paliek slikti vai autobusam stauji nakas bremzet un grutniece nokrit vina var sasisties ne tikai pati bet sadauzit mazuli un pat sakroplot vinu, un soferis negrasas no savas nodoklos nomaksatas naudas maksat indvaliditates pabalstu vel kadam, tikai tapec ka grutnieci nevareja palaist apsesties.

Kops tas reizes grutieces laizu pa prieksu.
31.03.2015 12:47 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Man tā regulāri notiek pie ārsta. Piebildīšu, ka pie ārsta eju tikai tak kad ļooooti vajag. Cik reizes nav bijis tā, ka eju pie tā paša lora, ausis aizkritušas, deguns pilns, galva kā spainis, asaras pašas birst. Bet grūtnieces iet pa priekšu. Jā, jo man nav grūti un nav slikti. Sēžu tur for fun.
31.03.2015 12:54 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Es palaistu, ja redzētu, ka sievietei ir slikti vai grūti. Ne jau tāpēc, ka liels vēders.
31.03.2015 12:58 |
 
Reitings 774
Reģ: 16.01.2015
Būt par grūtnieci vai mammu nav varoņdarbs,sievietes ķermenis tam ir radīts,tā kā nav ko pieprasīt īpašu attieksmi. It kā nevienam citam cilvēkam uz pasaules nebūtu slikti. Nepatīk rindas,ej mācies par ārstu,un dakterē sevi pati.
31.03.2015 13:00 |
 
Reitings 530
Reģ: 08.01.2014
Katra situācija var būt dažāda,jo neviens nevar ielīst cita ķermenī un zināt cik viņam viegli/grūti tajā brīdī.Visi esam cilvēki un visiem ir sajūtas,bet dažās situācijas,tomēr,grūtniecēm vajadzētu būt priekšrokai-tajā pašā sabiedriskajā transportā-nu tur nav divu domu,ka jāpalaiž ir grūtniece.
Pie ārsta-grūti spriest-es personīgi pierakstījos vienmēr.Ja bija kāda extra situācija,tad zvanīju dakterei un prasīju vai varēs pieņemt.,bet nekad nelīdu rindās pati.
31.03.2015 13:01 |
 
Reitings 214
Reģ: 05.02.2013
Caen
Tiesi tapat jau ir ari ar virusiem ja tos saker grutniece nevar zinat vai tie smagi neietekmes augli, kur sobrid attistas, var gadities, ka virusa vai gripas del mazulitis piedzimst par indvalidu.
31.03.2015 13:06 |
 
Reitings 47
Reģ: 23.03.2015
Kad es biju stavoklī vairākas reizes izjutu to ka palaiž pa priekšu-prootams patīkami ;)
tagad ir visādi cilveki arii tās vecās tantes kuras pārspīlē ar savu grūto vecumu :D
bet citreiz es esmu no laipniibas kalngals ka laižu pa priekšu arī rindā stavot-lai jau skrien nav žēl :)
31.03.2015 13:09 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Ir interesanti pavērot, kādas ir kulturālās atšķirības starp valstīm.
Kaut vai veikalā, ja pirms tevis ir cilvēks, kuram piekrauti pilni rati, bet tev dažas preces, viņš atļaus tev norēķināties vispirms. Vai palaist kādu gājēju, kurš šķērso kādu šķērsielu īsti tam neparedzētā vietā. Tādi ikdienas sīkumi, kas noteikti liek pasmaidīt un priecē ar cilvēcību. Jo mēs esam mijiedarbībā. Mēs veidojam sabiedrību.

Man nerodas tāds jautājums, vai grūtnieces jāpalaiž pa priekšu. Esmu tā audzināta ,mans brālis arī, vīrietis arī, bet lielākās klukstes ir tieši sievietes.
Tomēr raksts manī raisīja daudz jautājumus. Un ne visam piekrītu. Varbūt, jo neesmu ar to saskārusies.
31.03.2015 13:13 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Es gan uzskatu, ka grūtniece IR jāpalaiž, ja apkārt ir slimi cilvēki. Protams, iepriekš ir jāpierakstās un pašai jāparūpējas, lai viss notiktu pēc iespējas raitāk, bet pie ārsta, kur apkārt slimi un vīrusaini cilvēki, ja nebūtu pašai kaut kur jāskrien, palaistu pa priekšu. Nevēlos būt atbildīga par neveselu bērniņu :(
Neuzskatu, ka grūtnieces ir citādi labākas un auklējamākas kā citi cilvēki, t.i., nav jālaiž veikalā priekšā rindā utt. Protams, nav aizliegts arī palaist un būt cilvēcīgākiem vienam pret otru ir jauki, bet, ja ir pieraksts pie āsta, rinda ir brutāli aizkavējusies un apkārt vīrusaini cilvēki, tad ja ne apsēsties, tad vismaz rindā priekšā jāpalaiž.
Iedomājieties, ja grūtniece ilgās gaidīšanas dēļ saķer kaut kādu zarazu, kas traucē bērniņa attīstībai un viss, kas to būtu mainījis, ir pastāvēt tās 20min ilgāk rindā un palaist viņu pa priekšu :'-(
31.03.2015 13:13 |
 
Reitings 530
Reģ: 08.01.2014
Negausis-neizlasīju rakstu,tik iesktījos.
Ja ir jāgaida 3h ,tad jau tur ar sistēmu kkas nav kārtībā.
31.03.2015 13:14 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Ja jau viss apkārt ir tik vīrusains un grūtniece apdraudējumu rada pārējie, varbūt tad dakterīte uz mājas vizīti jāsauc nevis jāatnāk kā nabai un jādomā, ka tagad visi izgulsies paklājiņā? atbraucot līdz poliklīnikai (ar RS) viņa jau ir tik daudz vīrusus saķērusi, ka domāju, ka poliklīnikas vīrusi nemaz neķeras klāt. Un, ja vēl apsēžas, kur iepriekš bomzis sēdējis.. pilnīgi bail dzīvot paliek! nez kā mūsu mātes izdzīvoja!
31.03.2015 13:25 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Tiesi tapat jau ir ari ar virusiem ja tos saker grutniece nevar zinat vai tie smagi neietekmes augli, kur sobrid attistas, var gadities, ka virusa vai gripas del mazulitis piedzimst par indvalidu.


Nav teikts, ka viņai stāvot veikalā rindā kāds vīrusnieks neuzklepos.

Piekritīšu Selīnai. Es saprotu, ja ir grūti un slikti un akūts gadījums, bet rakstā lasīju, ka principā sievietei bija bail no vīrusiem ko tur saķert gaidot. Tad nu labāk uz poliklīniku vai slimnīcu neiet. Nosterelizē savu māju un liec to izdarīt arī ārstam ko izsauksi pēc savas vajadzības.
31.03.2015 13:34 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Mans subjektiivais viedoklis ir ka vajadzeetu iedot gruutniecei priekshroku, ja vinja paluudz, bet nav vajadziibas maasinjai no aarsta kabineta saukt: "gruutnieces pa priekshu". Buutu ljoti labi ja aviokompaanijas ljautu bez rindas iekaapt gruutnieceem.

Lai arii dazhi ir naski atkaartot, ka gruutnieciiba nav slimiiba, un taa tieshaam nav slimiiba, bet gruutnieciibas laikaa ir momenti, kad ir reaali slikti un moka nespeeks un giibonji deelj neeshanas un toksikozes, un pastaaveet rindaa kaut piecas minuutes ir tiiraas mociibas, telpa var likties smaciiga vai jaadomaa kaa nelabumu satureet.

Ir gruutnieces, kuras sho periodu izdiivo ljoti viegli un ir kuras mokas ar visu ar ko vien var mociities gruutnieciibas laikaa. Tas ir ljoti individuaali, taapeec buutu jaabuut passaprotami, ka gruutnieci palaizh bez rindas ja vinja to paluudz.
31.03.2015 13:37 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Bērnu vēl nav bijis, bet kā man mamma stāstīja, cik pusi no grūtniecības viņai nelabi katru dienu ir bijis, novājējusi stipri, pārmocījusies utt. kamēr mani gaidīja un mana mamma nav no tām, kas čīkst, tomēr iedomājoties, kā tādu nomocītu jauno māmiņu ar noteikti zemāku imunitāti, jo visu spēku atņem bērns, turēt vīrsainā uzgaidāmajā telpā stundām, šķiet aplami.
Rakstam gan pavirši ar acīm cauri pārskrēju, ja grūtniece bez pieraksta rindā stavēja tad nu gan.. Katra situācija ir jāskata atsevišķi, tomēr palikšu pie viedokļa, ka par grūtniecēm un viņu bērniņiem ir jādomā, dažreiz, arī tad, ja viņas pašas nedomā..
31.03.2015 13:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!