Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai grūtniecēm visu ir priekšroka?

 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
http://www.liepajniekiem.lv/zinas/sabiedriba/veselibas-inspekcija-nav-noteikts-ka-grutniecem-butu-prieksroka-163542

Pirms dažām dienām izlasīju šo rakstu kā arī komentārus. Kādas ir jūsu domas par šo? Es domāju, ka grūtniecei nepienākas tiesības bez rindas laisties iekšā pie ārsta, konkrēti pie Lora Liepājā vienmēr ir mežonīgas rindas un citi cilvēki pamatoti ir sašutuši. Koks ar diviem galiem, tā teikt. Kāda ir jūsu pieredze?
31.03.2015 11:42 |
 
Reitings 54
Reģ: 23.03.2015
Priekšroka ir veciem un slimiem cilvēkiem, grūtnieces nav ne viens ne otrs. Par aprakstīto situāciju, kur viņa stāvēja rindā ar citiem slimajiem - viņai nekāda priekšroka nav.
31.03.2015 11:44 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
tūlīt sāksies. Lai katrs dara kā grib. Bet es palaistu, jo zinu, ka ir grūti stāvēt un gaidīt. Un sēdēt ilgi arī ir grūti. Tāpēc to sauc par GRŪTniecību ;)
31.03.2015 11:45 |
 
Reitings 54
Reģ: 23.03.2015
Tāpēc to sauc par

grūtNIECĪBU, jums sievietēm jāmācās kaut mazs apgrūtinājums izturēt, nevis vienmēr izturēties kā kaut kādām princesēm kuras no mušas kodiena mirst
31.03.2015 11:47 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Rakstu īpaši nelasīju, pie ārsta nu nezz, katrs cilvēks iet ar savu kaiti (un vēlas tikt ātrāk pie ārsta) un ja tagad visas māmiņas nu tagad stumsies pa priekšu, nu nezinu. Rindas kārtībā un pēc pieraksta. Veikalos taču ir speciālās kases māmiņām (nu ne visur), takā veikalā arī neuzksatu par nepieciešamu laist kkur pa priekšu, ja jau ir spēks vazāties pa veicīšiem rindā arī pagaidīs. Un bieži vien māmiņām tā pastāvīgā uzmanība nevienmēr iet pie sirds, ar neko neuzmācos!

Bet ikdienā, kur vien varu palaižu apsēsties,piemēram, transportā, jo pati gan stāvoklī neesmu bijusi, bet nu tomēr to punci nēsāt apkārt ir ko turēt, takā man nav žēl nākt pretī.
31.03.2015 11:49 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
Kad es biju grūtniece, negaidīju nekādu īpašo attieksmi ne stāvot rindā pie ārsta, ne kur citur, arī tāpēc, ka nezināju, ko prakstiski nozīmē- grūtniecei grūti stāvēt/gaidīt rindā (vai jebkur citur), bet man nebūtu nekas iebilstams palaist pašai grūtnieci pa priekšu bez gaidīšanas- kaut vai aiz pieklājības un pret to man būtu mazāki iebildumi nekā pret vecāku kundzīšu laišanu bez rindas, kuras bieži vien vēl tīri žirgtas, bet gaidīt rindā negrib nekur un neko.
31.03.2015 11:53 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Būtībā jau visi cilvēki sēdējuši tās 3h un gaidījuši. Man tomēr neliekas godīgi kādu izcelt, visi sēdēja un gaidīja. Baciļi un slimības ir visur- veikalos, autobusos un visur citur, tur taču grūtnieces iet, ne?
Vispār man bija situācija,kad biju pierakstījusies rindā pie ģimenes ārsta. Nedēļu gaidīju rindā, aizeju uz savu laiku, laikam biju pēdējā rindā un dokai bija kaut kur jāskrien. Bez ģelas jau negāju.
Un kad es tur nosēdējusi, ienāk sieviete ar zīdaini - nekādu slimību nebija, cik sapratu, vajadzēja pārbaudīt, nosvērt, nomērīt. Māsiņa smaidot pateica,ka palaidīsim mazo bebi pa priekšu..(bebim rinda nebija) kā rezultātā doka bebi pārbaudīja pusstundu, bet es iegāju pēc tam un doka jau ar mēteli un cepuri man izrakstīja kaut kāds zāles un aizsūtīja prom pēc 3 minūtēm.
Es biju tik nikna. Es reāli biju nikna,kaut vienmēr esmu iejūtīga....es gribēju tai māsiņai iešķelt, goda vārds.
Nu ir tā grūtniece īpašāka kā citi kaut kādā mērā..ja liels vēders, jāpalaiž apsēsties utt..bet drusku cieņai pret ne-grūtniecēm un citiem cilvēkiem arī jābūt.
31.03.2015 11:59 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Visa šī diskusija būs tādā garā... GRŪTniecība vs. grūtNIECĪBA :-D
31.03.2015 12:00 |
 
10 gadi
Reitings 2671
Reģ: 25.05.2012
Autores ieliktajā rakstā rakstā grūtniece izklausās čīkstētāja pēc būtības un man vnk besī tādi cilvēki.

Kopumā uzskatu - ja ir akūtā stunda, tad jā... grūtnieces un bērni, kā arī veci cilvēki ir japalaiž.
Ja ir pēc pieraksta, tad nekas nav jālaiž, jo nesaprotu kas var traucēt pierakstīties. Ja ir tik steidzama situacija, nu tad, lai brauc uz slimnīcu, nevis meiģina līst pierakstam pa priekšu.

Personīgi nevienu nelaižu, jo eju pie vajadzīgajiem speciālistiem tikai pierakstoties. Ja kāds to nav iemācijies, tad pats vainīgs :@
31.03.2015 12:02 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Pareizi teica , visi sēž un gaida , negribi gaidīt ej par maksu . Vispār man šķiet ārprātīgi pārspīlētas šo grūtnieču un jauno mašu privilēģijas . Nu goda vārds , kā tādas varones , 1/2 pasaule tagad viņām parādā jo redz bērnu iznesaja un dzemdēja .Nu ja tas tāds apgrūtinājums ,tad varbūt nemaz nevajadzeja ?!
31.03.2015 12:04 |
 
Reitings 39
Reģ: 22.03.2015
Grūtniecība nav slimība, invalidāte vai cits. Tas ir dabisks process, kuru sieviete pati izvēlās un kas nepiešķir nekādas pārpasaulīgas atlaides. Māmiņkases un citi sīkumi - ir okey, tā ir veikalu un citu cilvēku labā griba būt atsaucīgiem pret māmiņām, bet skriet priekšā rindā pie ārstiem ir nekaunība, ja vien ārstniecības iestāde nav izteikusi to labo gribu, ka māmiņas iet pirmās. Visām nē, bet daudzām grūtniecēm sakāpj galvā.
31.03.2015 12:04 |
 
Reitings 39
Reģ: 22.03.2015
Ja ir pēc pieraksta, tad nekas nav jālaiž, jo nesaprotu kas var traucēt pierakstīties.

Ja ir pēc pieraksta, tad es pilnīgi nevienu nelaižu, ne grūtnieces, ne invalīdus, ne mirstošos. Pieraksts ir pieraksts, noteikta kārtība. Tāpēc jau es pierakstos, lai ietu noteiktā laikā nevis gaidītu n stundas.
Ja nav pieraksta, tad skatoties pēc situācijas, bet tad varētu palaist, nav tik kategoriska attieksme. Bet es visur eju pierakstoties.
31.03.2015 12:09 |
 
Reitings 431
Reģ: 17.03.2013
Protams, gadās jau visādi, bet vispareizāk ir pierakstīties un iet savā laikā, nevis līst pa priekšu.
31.03.2015 12:11 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Kā māte (attiecīgi ex grūtniece) varu teikt, ka nerēķinos ne ar kādām palaišanām, jo pašai, ejot pie speciālistiem un citās darīšanās bez bērna vai vēdera, gribās laicīgi tikt un izdarīt darāmo. Tomēr besī veikalos pie tā jau milzīgām rindām, to māmiņu kašu noteikumu neievērošana. Un saprastu, ja 2-3 lietas kāds vecis vai babulis iestājas nopirkt, neredzot pie apvāršņa nevienu māmuļu, bet ne jau pilnus piekrāmētos ratus. Un pienākot klāt tizlu ģīmi tik noplāta rokas, jo atpakaļ visu lērumu jau nesagrābt. Bet nu te laikam vairāk uz kasierēm jādusmojas, ja ierasta prakse būtu nelaist kreisos, tad tie cilvēki pēc pāris reizēm i nelīstu tur.
Esmu novērojusi, ka dažas māmiņas stiepj to bēbi līdz uz visneiedomājamākām (nepiemērotākajām) vietām, attiecīgi tik traki nesteidzas un nesatraucas par bērna vidi, lai nevarētu kādu rindu izsēdēt.
31.03.2015 12:13 |
 
Reitings 327
Reģ: 08.09.2014
Pati kad biju grutniece, puncis bija lielaks par pashu mani :D
Es ta pat sedeju rinda un negaidiju kad kads palaidis pa prieksu, un neciksteju...Katram savas vajadzibas...
Grutnieciba nav ne slimiba, ne invaliditate...
31.03.2015 12:14 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Ja es būtu grūtniece un justos kaut mazliet slikti, neietu uz akūto stundu vai pie tāda ārsta, kur nav pieņemšana pēc pieraksta. Attiecīgi tādā situācijā nemaz negaidītu, ka mani laiž pa priekšu.
31.03.2015 12:15 |
 
Reitings 172
Reģ: 16.03.2015
es grūtnieces palaižu,jo ne visām grūtniecība paiet viegli.Pati šitā 2h gaidīju rindu,kaut bij pieraksts - sagriezās viss,karsti palika un kluburēju vemt i nepaspēju...
31.03.2015 12:16 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Par pierakstu, vismaz Rīgā, gan varu pasmieties, jo ejot pie sava ģimenes ārsta, pieraksts šķiet kādas 2 nedēļas uz priekšu, tā kā nevajag stresot, iespējams cilvēkam noslēgt slimības lapu tikai vajag un nav iespējas gaidīt pierakstu. Es nekad nepierakstos, eju akūtajā stundā, kas katru dienu pieejama, tad nu jā - sēžu un gaidu, nav tik traki.
31.03.2015 12:17 |
 
Reitings 820
Reģ: 28.04.2012
wee +++++
31.03.2015 12:17 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Šādā situācijā es neuzskatu, ka grūtnieces būtu jālaiža pa priekšu, jo tad citi var nemaz netikt.

Bet uzskatu, ka nevar būt šāda situācija, ka jāsēž 3 stundas rindā. Būtu jābūt normāli pēc pieraksta, lai arī savā laikā aptuveni tiktu ar max pāris minūšu gaidīšanu.

Liepājā vispār ar pierakstu problēmas, jo zinu, ka pat ir dzīvās rindas pieraksts pie dažiem ārstiem, kur tev jābrauc stāvēt pāris stundas tikai, lai pierakstīties pie ārsta pēc mēneša, jo pa telefonu nevar - vot tas tur ir murgs. Un visa rindu sistēma tur jāsakārto vispirms, nevis kādas īpašās grupas jālaiž pa priekšu. Tam akūtās stundas paredzētas.
31.03.2015 12:18 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Kopumā uzskatu - ja ir akūtā stunda, tad jā... grūtnieces un bērni, kā arī veci cilvēki ir japalaiž.

Es uzskatu, ka tieši šajā laikā šīs cilvēku kategorijas nekur nav jāpalaiž, jo viņi ir tie, kas var visu dienu rindā sēdēt, pārējiem tomēr ir darbs un nav visa diena, ko tur pavadīt.
31.03.2015 12:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits