Suns dzīvoklī

 
Reitings 443
Reģ: 25.01.2014
Sveikas
Sapņoju kādu dienu par savu suņuku. Vislabāk vidēja auguma suni, kurš varētu dzīvot dzīvokli, būtu komunikabls un nepieciešamības gadījumā lai var vest arī līdzi.
Kādas šķirnes suņi ir jums un kāds ir to raksturs? (l)
Pavisam mazie toiterjeri nepatīk, jo šķiet, ka nav īpaši gudri, bet neņemos spriest jo varbūt ir savādāk? (t)
29.03.2015 19:14 |
 
Reitings 264
Reģ: 21.11.2013
Normala izmēra, manuprāt, ir raseli, špici, franči, bīgli.
( netik pašai tricošās potētās žutkas, kā arī ļoti netik plikie suņi. Brr) .

Katrai sugai protams savi plusi un mīnusi.
Es laikam apsvērtu iespēju par kranciti vidējā izmēra. Gan izturīgāks [ret slimībām, gan arī gudrāki.
30.03.2015 10:23 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Nepieciešamais pastaigu un aktivitāšu ilgums ir atkarīgs no suņa vecuma un šķirnes. Tāpēc es te brīnos, vai tiešām mopsi var un vajag vest ārā divreiz pa 2h dienā staigāt? Un neaizmirsīsim, ka dažiem cilvēkiem vajag arī iet uz darbu un nav laika 5x dienā suni staidzināt - bet tas nenozīmē, ka suns tiek pamests novārtā. 15min ilga intensīva rotaļa ar suni ir vērtīgāka nekā stundu gara pastaiga, kurā sunim nav praktiski nekāda kontakta ar saimnieku, jo visa uzmanība tiek vērsta uz apkārt notiekošo. Sunim nevajag stundas un kilometrus, sunim vajag saimnieka uzmanību!
30.03.2015 10:24 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Starp citu, bīgls ir ļoti enerģisks suns un prasa ļoti daudz uzmanības un darba. Turklāt, bīgli ātri nogarlaikojas un mēdz būt dikti vokāli, tāpēc varbūt bīgls nebūs tā labākā izvēle dzīvoklim (jo kaimiņi) un cilvēkam, kam tas ir pirmais suns (jo nav viegli). Zinu, jo pašai bīgls. :-D
30.03.2015 10:26 |
 
Reitings 1823
Reģ: 17.05.2013
Suns dzivokli var but gan laimigs gan nelaimigs ta pat ka privatmajas teritorija. Viss atkarigs no saimnieka un ta spejam. Zinu realu situaciju privatmaja 2 suni bet suns saimnieku redz vien tik daudz ka ediena pasniegsanas bridi.
30.03.2015 10:34 |
 
Reitings 618
Reģ: 05.04.2012
Neviens laikam neaizdomājas tik tālu, ka, ja suns jau no mazotnes dzīvos dzīvoklī, tad viņš arī būs pieradis un nebūs nekāda vaina. Savādāk ir ar suni, kurš tiešām skrējis lauku plašumos un pēkšņi ir četrās sienās. Kaitina tie nereālie aistāvji, katrs gadījums ir individuāls. Man personīgi bija suns dzīvoklī, paņēmu no ielas, izskatījās kā taksis. Spalva tāda, bet ne tik garš kā desiņa :-D Ticiet man ziemā -20 grādos viņam bija vienalga dzīvoklis vai māja domājams.
30.03.2015 10:43 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Esmu pret suniem dzivokli, iznemot, varbut tas mazas zurkas, ko var ielikt kruzite un nesat lidzi. Sunim vajag brivibu un plasumus, un svaigu gaisu, nevis dzivokli, tv, labakaja gadijuma divreiz diena pastaigas...ne ne ne...
Taa esmu tikai es, bet man besitu celties nakti augsa un vest suni lauka, ja vinam kadreiz baigi savajagas....vai vel kaut kas.-
30.03.2015 10:59 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Godigi neredzu starpibu starp suni dzivokli un maja.Dzivoju ar 3 taksiem divistabu dzivokli un tagad ar 4 taksiem privatmaja.Ta pat vini taja pagalma ilgak par 15-20 minutem silta laika vieni nestaves.Rej pie durvim,lai laiz atpakal.Rezultata tapat lielako dalu pavada viena istaba.Turklat taksim tads bonus,ka veja,lietu,sniega un lielos minusos nav jajutas vainigai,ka es neliete pastaiga nevedu,jo suns pats nekur negrib iet.Tikai tik daudz cik nokartoties un atpakal.Sodien vispar no rita pie mums lija,visas 4 izgaja ara,turpat pie durvim pacuraja un uzreiz skreja atpakal ieksa.
Starp citu,mes aprila vidu gaidam gimenes pieaugumu ar standarta isspalvainajiem taksiem.Ja taksis skiet interesants un esi gatava uzticigam,jautram sabiedrotajam uz gadiem 15,drosi raksti,labprat visu siki un smalki izstastisu par taksi ka skirni,plusiem,minusiem,apmacibas specifiku,edinasanu,kopsanu un jebko citu,kas interese.Par taksiem diemzel ir tads stulbs stereotips,kas radies pateicoties visiem tiem tjipa taksiem,tikai bez ciltsrakstiem,kas 99% ir spitigi,nervozi bezjega zvankstetaji,kas ara ejot pierej visas kapnes.Ists taksis tads nav. 2 no maniem kuceniem no mana iepriekseja metiena sobrid dzivo dzivoklos,uzvedas loti pieklajigi,uz katru troksni kapnu telpa nerej,vieni paliekot klusi gul,spelejas ar savam mantam un gaida saimniekus un vispar ir loti adekvati un normali suni.
Taksis,manuprat,ir ideals dzivokla suns.Spalvu met minimali un tikai pavasari rudeni,nesmird,ir kompakta izmera,lieliski ietilpst zem segas ar galvu uz spilvena,ja kadu dienu nav laika iziet gara pastaiga pardzivos,sodien manejie mierigi snauz zem segas un nemaz neliekas,ka pardzivo,ka pie pastaigas netiek,jo ara laiks briesmigs.Tacu,ja kadreiz gribesies visu dienu pa mezu dzivot,mierigi tures lidzi.
30.03.2015 11:15 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Suns var kaut kur pa nakti prasīties tikai ļoti agrā vecumā. Es nevienu reizi neesmu savu suni vedusi ārā pa nakti! :D Kad viņi ir maziņi, tad čurā un kakā uz tā uzsūcošā paklājiņa, tad iet ārā 4-5x ārā, kamēr pierod saturēties līdz 2-3x dienā.
30.03.2015 11:26 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Piekritu meooooww.Vienigas reizes,kad man suni pa nakti javed ara ir,kamer kuceni,tad lecu augsa tikko,ka dzirdu,ka sak kusteties,tad citreiz,ja sunim sap veders,ir caureja un tagad,kad kuce grusna un ta pat ka sievietem kuceni spiez uz urinpusli un tik ilgi nevar izturet,tad ir paris reizes gadijies,ka pa nakti sak lauka prasities.Citadi mierigi nogul lidz pat 11,ja vajag.
30.03.2015 11:31 |
 
Reitings 618
Reģ: 05.04.2012
Sunim vajag brivibu un plasumus, un svaigu gaisu,


Mums cilvēkiem arī vajag labi atalgotu darbu, privātmāju, džipu, kontu, kurā vienmēr vismaz 3 ciparu skaitlis ir, bet ne visi to saņem un ne vienmēr ir nelaimīgi :-D ;-)
Katram sava laime.
30.03.2015 11:34 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Cik gan dažas te var būt aprobežotas, nenobrīnīties vienkārši. :-/
A, ko kaķi visu dienu vieni paši mājās dara? Ko suņi sētā visu dienu dara, vēl labāk - pie ķēdes suņu būdā ko dara? Elpo svaigu gaisu, vai ne?!
Ko suņi patversmē visu dienu dara? Domāju, ka viņi jutīs atšķirību starp patversmes būri un mīlīgu dzīvokli, kur pašam silta gultiņa, trauks vienmēr pilns, saimnieks katru dienu mājās atnāks un brīvdienās paņems līdz kaut kur izskrieties.

Kad vēlējos tikt pie jorkšīras terjera, tad šķirnes aprakstā bija rakstīts, ka suns mierīgi var dzīvoties pa dzīvokli un nenormālākās pastaigas viņam nav nepieciešamas. Nu, protams, ka patīk.. jebkuram sunim patīk pastaigas. Ar to es gribēju teikt, ka viņam pietiks arī ar to vienu pastaigu dienā.
30.03.2015 11:42 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Nuuu, jorki varbūt arī var 1x dienā iziet, jo viņi parasti kārtojas mājas tualetītē, bet 30-60 kilogramīgos suņus izvest pačurināt 1x dienā gan nav prāta darbs. Tas ir stress sunim, kā arī var iedzīvoties urīnpūšļa iekaisumos un nesaturēšanās. Kādreiz paņēmām suni, kuru iepriekšējie saimnieki nelaida ārā (1x dienā vai divās uz dažām minūtēm) un sita viņu, ja piečurāja mājās. Beigās pēc kāda pusgada suni iemidzinājām, jo viņš pat nejuta vairs, ka stāv un čurā.
30.03.2015 12:01 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Tāpēc pieminēju jorkšīras terjeru, nevis vācu dogus. Kaut gan tiem arī nav nepieciešama traka fiziskā aktivitāte.
30.03.2015 12:11 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013

Mans suns, 7 menesi. Loti, loti gudrs, viegli apmacama skirne. Berni patik, miloss. Bet loti sarga gan savu teritoriju, gan savejos. Tiesi si iemesla del mums ieteica kops mazotnes radit vinjam pec iespejas vairak cilvekus, ari bernus un protams citus sunjus lai tos neizjut ka draudu sev un mums,vinja gimenei. Citadi var sanakt auzas.
Vajadzigas daudz aktivitates.
30.03.2015 13:38 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Sunir ir vairak vai mazak vienalga, maja vai dzivoklis. Vinjs pirmkart velas saimniekus kuri vinju mil, lai ir regulars ediens un svaigs udens, un aktivitates kopa ar saimnieku. un ta ari ir, ka 30min garai rotalai ir lielaka vertiba ka visu dienu vienkarsi nosedet lauka.
30.03.2015 13:44 |
 
Reitings 623
Reģ: 16.10.2013
Sunim vajag brivibu un plasumus, un svaigu gaisu
un
Mums cilvēkiem arī vajag..džipu, kontu, kurā vienmēr vismaz 3 ciparu skaitlis ir

Te jau gan tiek pāršaut pār strīpu :-D Var jau ķildoties un aizstāvēties,bet šitas nu gan nekādīgi nav pielīdzinām kā līdzvērtīgas:-D
Par tēmu- ņem mopsi(l)
30.03.2015 13:45 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Var suns dzīvot dzīvoklī. Viss atkarīgs no šķirnes ( ne lieluma) un cilvēka dzīvesveida, dzīvokļa platības. Varētu padomāt, ka suns, viens pats esot voljērā vai privātmājas pagalmā, jūtas ļoti laimīgs un pats sevī izklaidē, lietū guļot. Suns ir sociāla būtne, kuram vajag komunikāciju un kopīgas nodarbes. Fakts, ka viņam ir, kur skriet, nenozīmē, ka viņš to darīs, nevis apātiski gulēs kaut kur.
30.03.2015 14:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits