kapakmens

 
Reitings 136
Reģ: 07.12.2014
Daudzus gadus iepriekš nomira man vecvecāki , vēl jo projām nevaru tikt tam pāri. Radinieki ir no tēva puses uz kapiem neiet, ome arī nē. Dzīvoju citā pilsētā , diezgan patālu un , kad ieraudzīju cik noaudzis viss biju šokā.
Vēlos viņiem uztaisīt jaunu kapakmeni, vai ir pieņemami uz kapakmeni rakstīt tādu kā veltījumu viņiem no manis un beigās parakstīties? Piemeram , jūsu mazmazmeitiņa.
Pārtaisot kapakmeni , piekrišana būtu jādod manai omei? Man pašai ir 18 gadi.
28.03.2015 23:23 |
 
Reitings 979
Reģ: 03.01.2015
Tieši gribēju to pašu teikt - kam tad izrādīsies ar savu parakstu, ja neviens tur neiet? :D
Domāju par parakstu uz pieminekļa blakus mūsu kapu kopiņai. Tur sieviete visai jauna (pēc vīra datiem uz akmens spriežu) parakstījusies "sērējošā sieva" un klāt arī rindiņas. Domājat viņai radi arī klūp virsū, ka viena pati sevi uzrakstījusi? Es citreiz esmu nodomājusi, ka tas ir sirsnīgi. Nekad neesmu domājusi, ka kāds kādam grib iebāzt sejā.
29.03.2015 10:44 |
 
Reitings 3609
Reģ: 06.05.2014
Nu lai liek, bet tik lai pēctam arī turpina kopt, savādāk diez gan komiski būs. Mīlošā mazmeitiņa, bet kapiņi nekopti...
29.03.2015 10:52 |
 
Reitings 850
Reģ: 24.10.2014
parakstījusies "sērējošā sieva" un klāt arī rindiņas.


Tas, mauprāt, ir cits gadījums.
29.03.2015 10:54 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Man liekas,ka labākais ko tu vari saviem vecvecākiem izdarīt, bez paraksta, ir regulāra kapu apkopšana, nevienam nebāžot to sejā un nepārmetot. Man liekas tā ir vislielākā cieņas izrādīšana mirušajiem - neļaut viņiem ieaugt zālē un regulāri apkopt kapa vietas.
Piemineklis ar tavu autogrāfu, var manīt, būtu likts citu acīm,lai redz...bet nevajag zīmēties. nekas nevar būt vērtīgāks kā atcerēšanās un kapavietas sakopšana.
29.03.2015 10:54 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Es neparakstītos, jo man tas vnk liekas tā...jocīgi. Vienalga kāds paraksts. Vienkārši, liekas jocīgi un nevajadzīgi. Taču, ja uz kapakmens būtu kļūdas vai man vnk gribētos to labāku, tad nomainīt gan nomainītu. Bez paraksta. Vienkārši nomainītu un cik iespējams(ņemot vērā, ka dzīvo citā pilsētā), apkoptu kapiņus.
29.03.2015 11:09 |
 
Reitings 81
Reģ: 22.07.2014
Dari, ko tu uzskati par pareizu. Pati likšu tēvam no sevis un mammas kapakameni, būs kāda klasiskā frāze un viens vārds, kuru vienmēr viens otram teicām atvadoties, man ir vienalga, ko domās citi, jo tomēr maksāšu par to es, likšu es, kapus kopjam arī tikai abas. Ar tēti nekad nepieturĕjāmies pie tradicionālā, tāpēc es pat citu viedokli izņemot mammas pat neprasīju.
29.03.2015 11:34 |
 
Reitings 81
Reģ: 22.07.2014
Un ja neviens cits par kapakmeni nedomā, tad, kāpēc nē? Līdz šim nebiju iedomājusies, ka kapakmens varētu skart kāda "ego", vienmēr ir bijušas tikai divas sajūtas par to-cik skumji un mīļi no tuvinieku puses.
29.03.2015 11:42 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Manuprāt visi vārdi kas ir uz kapakmens, nozīmē aizgājušā vārdu. Drīzāk panāksi to, ka ja parakstīsies, daudzi ieraugot nospriedīs, - cik žēl, gan vecvecāki gan mazmeitiņa nomirusi. To parakstu vnk var pārprast. Ja uzraksti vēlējumu, tad tas ir skaisti.
29.03.2015 12:05 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
sea,
cik esmu pamanījusi, tagad aizvien mazāk uz kapu plāksnēm liek veltījumus ar parakstiem, tā ir aizejošā PSRS laiku tradīcijā, kad paraksts lecis acīs citiem radiem vai PSRS stahanoviešu darba kolektīvam. Pirmā asociācija...
Atgādina filmu "Mans draugs - nenopietns cilvēks", kad visu likuši naudas žūksnīšus uz lāpstām. tavā gadījumā par plus vienu vārdu uz kapa pieminekļa priecāsies tikai meistari - gravētāji par lielāku samaksu :)
Bet ir alternatīva, ieraksti rindiņu, par senču mājām, laukiem, pļavām, vai to, kura TEV asociējas ar vecvecākiem un tevi viņu dzīvē un viņiem Tavās atmiņas.
Ja vēl kopsi kapiņus, arī pēc sakoptās kopiņas un uzraksta radi nopratīs, ka Tu uzliki jaunu kapakmeni.
Bet es tava vieta vienalga vienalga pajautātu radiem, vai viņi arī negribētu kaut ko uz tā akmens ielikt. Vismaz pieklājības pēc :)
29.03.2015 12:16 |
 
Reitings 350
Reģ: 19.11.2009
Es ieteiktu no sākuma aiziet pie kapa akmeņu meistariem un pajautāt kā var labot esošo situāciju.
Ir speciāli līdzekļi ar kuru palīdzību var noņemt sūnas no kapakmeņa, kā arī var nopulēt visus uzrakstus uz akmeņa un pārrakstīt bez kļūdām. Tāpēc, ja pats akmens ir ok, tad nevajag jaunu likt, tikai izlabot esošos uzrakstus un pierakstīt vēlējumu, ja tā gribi.

Parakstu gan neiesaku likt. Manā uztverē uz kapakmeņiem ir jābūt tikai aizgājušo vārdiem.

Daudzās kapsētās ir pieejams kapu uzkopšanas pakalpojums: var samaksāt naudiņu, lai cilvēks atnāk uzkopt kapu- novāc lapas, nokritušus zarus un aplaista puķes/krūmus.
Ja Tev nav iespējas bieži apmeklēt kapus, tad tas Tev varētu nodērēt!
29.03.2015 12:22 |
 
Reitings 1337
Reģ: 19.05.2009
man ar priekšā brīdis, kad jāpasūta kapakamens, zinu, ka gribu uzlikt nelielu tekstiņu virsū arī, bet noteikti neparakstīšos, neuzskatu to par nepieciešamību, citiem tas nav jāzin.
29.03.2015 12:40 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
sea, ne jau publiski iekaltie vārdi parāda rūpes un sēras pēc mūsu piederīgajiem, kuri ir miruši. Kāda jēga Tev tagad uzlikt jaunu kapakmeni, ja tas ar laiku tāpat noaugs ar sūnām un kapiņi paliks nekopti. Ja Tu gribi izrādīt piemiņu mirušajiem vecvecākiem, tad drīzāk aizbrauc biežāk apkopt kapiņus vai arī noalgo kapu kopēju. Vismaz mūsu rajonā ir tā, ka var samaksāt noteiktu summu gadā un kapu kopēja apkops šo kapu (ziedus neliks, bet izravēs nezāles, nogrābs lapas utt.)
29.03.2015 13:10 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Nu vai ziniet, egoisi atradušas. Jums kauna nav?! Cik riebigam jābūt cilvēkam lai līdz kam tādam vispār aizdomatos?!
Valstī kur dzīvoju uz kapakmeņiem tā vien parakstos rakstīts, mīlošā sieva /māte/ dēls /tēvs utt. Visi egoisti!!!
29.03.2015 13:47 |
 
Reitings 431
Reģ: 17.03.2013
Es tavā vietā parakstītos. Nešķiet nekas nepareizs, galu galā bez tevis neviens cits tur tāpat nebrauc, nav jau kam izrādīties...
29.03.2015 14:02 |
 
10 gadi
Reitings 127
Reģ: 28.03.2012
Uzskatu, ka vari likt ko vēlies, ja jau neviens tāpat nenāk apkopt kapiņus. Un kopš kuriem laikiem paraksts uz kapakmeņa ir kkāds ego! Dari, kā pati uzskati par pareizu:-)
29.03.2015 14:37 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Dari, kā pašai liekas pareizi. Pati gan uzskatu, ka uz kapakmeņa jābūt tikai aizgājēja vārdam, var vēl kādu novēlējumu.

Un par tiem ego, in your face, visas kapu izrādīšanās un lielīšanās variantiem, sorry, bet šis ir raksturīgs kreiviem. Kaut kādas PSRS domāšanas paliekas.

Ja godīgi man pat prātā neienāca, ka tādā veidā var parādīt kaut kādu savu "īpašo" attieksmi.

Es citreiz esmu nodomājusi, ka tas ir sirsnīgi. Nekad neesmu domājusi, ka kāds kādam grib iebāzt sejā

Piekrītu šim.
29.03.2015 18:00 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Es neparakstītos, jo man tas vnk liekas tā...jocīgi. Vienalga kāds paraksts. Vienkārši, liekas jocīgi un nevajadzīgi. Taču, ja uz kapakmens būtu kļūdas vai man vnk gribētos to labāku, tad nomainīt gan nomainītu. Bez paraksta. Vienkārši nomainītu un cik iespējams(ņemot vērā, ka dzīvo citā pilsētā), apkoptu kapiņus.


+++
29.03.2015 18:09 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Hmmm nez ko jūs padomātu par kādu ģimenes locekli, kas NOMAINA esošo kapakmeni bez citu ziņas un uzliek savu parakstu... Ja pašā sākumā tādu uzstāda un autors arī aktīvi kop kapus pats vai algojot darbinieku, tad, protams, tā ir cita situācija. Varbūt mēs daudzas pārpratām autori, bet man viņas situācijas pasniegšanas stils lika domāt tikai un vienīgi par izrādīšanās vēlmi/atriebību, ne mīlestības izpausmi.
Sliktākajā gadījumā pietiek, ka kapa vietu apkopj 3 reizes gadā. Pat, ja autore dzīvo Liepājā, bet kapa vieta ir Daugavpilī, mīlošā mazmeita tās 3 normālos apstākļos varētu izbraukāt. Cik noprotu, tad autore nav citā valstī.
29.03.2015 21:23 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Tb kopj
29.03.2015 21:23 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Man liktos dīvaini, ja lasītu, ka parakstījusies mazmazmeita tikai... Jo kaut kā saprotams ir, ja vīrs vai sieva, vai bērni... Bet mazmazmeita?... Automātiski rastos jautājums - a kur tuvākie radi?...

Es par kļūdu labojumu, kādu uzrakstu un regulāru uzkopšanu. Parakstīties? Manuprāt, vnk lieki.
29.03.2015 21:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits