Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Behdelas tests

 
Reitings 75
Reģ: 26.12.2014
Ko domājat par šo testu? īsumā, ja nezināt:

Lai izietu testu, filmā jābūt
- vismaz 2 vārdos nosauktām sievietēm
- kuras savā starpā sarunājas par kaut ko
- turklāt šī saruna nav par vīriešiem

Lielākā daļa filmu šo testu neiziet. Piemēram, no pagājušā gada 10 Oskaram nominēto, iziet tikai 2, šogad man šķiet arī bjia 2 vai 3. Atceros arī pētījumu, pēc kura datiem no 100 visu laiku labākajām filmām tikai 11 varēja iziet testu. Ko par to domājat?

Atcerējos šo testu, jo uzskrēju virsū statistikai, ka filmas, kuras neiziet testu, ir daudz veiksmīgākas:



Pati arī pēdējā laikā skatos diezgan daudz filmu, un dīvaini uzķert, ka visu laiku attēloti daudz dažādi vīrieši, kas sarunājas par visu no a līdz z, bieži grimst arī ļoti inteliģentās sarunās, bet ja palaimējas redzēt 2 sievietes sarunājamies (reti) tad visticamāk tas būs ļoti īss kadrs, kurā viņas apspriež kādu vīrieti.
28.03.2015 22:40 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Pati arī pēdējā laikā skatos diezgan daudz filmu, un dīvaini uzķert, ka visu laiku attēloti daudz dažādi vīrieši, kas sarunājas par visu no a līdz z, bieži grimst arī ļoti inteliģentās sarunās, bet ja palaimējas redzēt 2 sievietes sarunājamies (reti) tad visticamāk tas būs ļoti īss kadrs, kurā viņas apspriež kādu vīrieti.


+++

Bet arī es pati izvēlos skatīties filmas, kur pārsvarā galvenajās lomās ir vīrieši un sievietes tikai fonā kaut kur
28.03.2015 22:49 |
 
Reitings 176
Reģ: 03.03.2015
Interesanti.. Nezināju par tādu testu.. :)
28.03.2015 22:52 |
 
Reitings 75
Reģ: 26.12.2014
Bet arī es pati izvēlos skatīties filmas, kur pārsvarā galvenajās lomās ir vīrieši un sievietes tikai fonā kaut kur

Nu, ja atmetam biogrāfijas un diezgan frivolas filmas ''sex and the city'' garā, tad es nemaz arī nezinu īpaši daudz filmu, kur galvenajā lomā būtu sieviete. Man patīk diezgan nopietnas filmas un tādās 99% galveno lomu atveidotāju ir vīrieši, un parasti ir arī viena sieviete tajā kompānijā, kurā kāds no vīriešiem ir iemīlējies, bet nu nekādu saturīgu ainu ar viņu parasti nav, tikai randiņi un/vai sekss. Man tas šķiet ļoti negodīgi.

Vēl lasīju arī par Imitation Game, kas it kā ir ''vēsturiska'' un par Tjūringa darbību II pasaules kara laikā. Filmā ir 1 sieviete, kurai Tjūrings vietu darba grupā nodrošina pa pusei slepus, jo it kā visi bija seksisti. Realitātē tajā darba grupā bija vairākas sievietes, turklāt viņas tur strādāja pirms Tjūringa (t.i., viņam nebija neviena ''jāglābj'' no ''seksisma'').

Kāpēc šis notiek? Tiešām cilvēki uzskata, ka sievietes ir garlaicīgas, viņām nav nekādu normālu sarunu u.tml.?
28.03.2015 23:00 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Daudziem cilvēkiem fakts, ka sieviete ir galvenā filmas plakātā vai reklāmā, jau ir iemesls to neskatīties. Jo šķiet, ka būs romantiskā komēdija vai lubene.

Es domāju, ka tas lielā mērā ir saistīts ar to, ka sievietes tikpat kā nekad nav "pie stūres" lielajām filmām. Cik daudzas pazīstamas filmas varat nosaukt ar režisorēm sievietēm? Arī scenāristu vidū ir līdzīga situācija.
Sievietes biežāk izpaužas indie filmas, mazbudžetniekos. Es īsti nezinu, kāpēc tā. Diez vai sievietes apzināti netuvojas Holivudas elitei un negrib pelnīt miljonus, drīzāk tur valda pamatīgs seksisms.
28.03.2015 23:05 |
 
Reitings 408
Reģ: 07.07.2014
Tiešām cilvēki uzskata, ka sievietes ir garlaicīgas, viņām nav nekādu normālu sarunu u.tml.?

Esat garlaicīgas? :D
28.03.2015 23:05 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Kāpēc šis notiek? Tiešām cilvēki uzskata, ka sievietes ir garlaicīgas, viņām nav nekādu normālu sarunu u.tml.?


Nu, dažreiz paklausoties sievieši sarunas, tā šķiet, je pretī noliek vīrieši sarunu. Lai gan esmu sieviete, noteikti izvēlētos iesaistīties vīriešu sarunā, jo tās noteikti neaprbežojas ar iepirkšanos, nagu lakošanu utt. + Viņi savā viedokļa izteikšanā un cita uzklausīšanā ir daudz elastīgāki.
Nu nevaru es iedomāties skatīties filmu par 2 pilotēm, kas lido, cieš avārijā, advokāte ir sieviete, izmeklētājas ir sievietes un pa vidu būtu pāris nenozīmīgu vīriešu. Tādā gadījumā, nē paldies ;-)
28.03.2015 23:12 |
 
Reitings 75
Reģ: 26.12.2014
Daudziem cilvēkiem fakts, ka sieviete ir galvenā filmas plakātā vai reklāmā, jau ir iemesls to neskatīties. Jo šķiet, ka būs romantiskā komēdija vai lubene.

Bet tā arī ir! Ja plakātā ir sieviete, tad 99% gadījumu tas būs romantisks mīlasstāsts. Sievietes jau neliek par galvenajām varonēm citās filmās. Sievietes režisores arī pašas filmē ļoti daudz filmu, kas neiziet Behdelas testu.

Lai gan esmu sieviete, noteikti izvēlētos iesaistīties vīriešu sarunā, jo tās noteikti neaprbežojas ar iepirkšanos, nagu lakošanu utt

Šodien 8h pavadīju 6 sieviešu kompānijā - neviena par šīm tēmām nerunāja. Arī par bērniem un vīriešiem u.tml. neatceros, ka kāda būtu ieminējusies. Realitātē vispār es ārkārtīgi reti saskaros ar sarunām par šīm lietām.

Nu nevaru es iedomāties skatīties filmu par 2 pilotēm, kas lido, cieš avārijā, advokāte ir sieviete, izmeklētājas ir sievietes un pa vidu būtu pāris nenozīmīgu vīriešu. Tādā gadījumā, nē paldies

Kāpēc ne?
28.03.2015 23:16 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Nu nevaru es iedomāties skatīties filmu par 2 pilotēm, kas lido, cieš avārijā, advokāte ir sieviete, izmeklētājas ir sievietes un pa vidu būtu pāris nenozīmīgu vīriešu. Tādā gadījumā, nē paldies


Mani arī interesē, kāpēc?
28.03.2015 23:18 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Es domāju, ka tas lielā mērā ir saistīts ar to, ka sievietes tikpat kā nekad nav "pie stūres" lielajām filmām. Cik daudzas pazīstamas filmas varat nosaukt ar režisorēm sievietēm? Arī scenāristu vidū ir līdzīga situācija.
Sievietes biežāk izpaužas indie filmas, mazbudžetniekos. Es īsti nezinu, kāpēc tā. Diez vai sievietes apzināti netuvojas Holivudas elitei un negrib pelnīt miljonus, drīzāk tur valda pamatīgs seksisms.

Tieshi deelj taa es ljoti reti skatos Holivudas filmas. Vispaar daudzas filmas ir tik ljoti pilnas ar stulbiem stereotipiem, ka padara pat sameeraa interesantus sizjetus par galiigi nebaudaamiem. Man personiigi ir savs aktieru saraksts, kuru filmas nekad neskatos, kaa piemeeram, Meganas Foksas filmas, jo visas ir vienaa stilaa - labie varonji, sliktie zeeni un caca pa vidam.
28.03.2015 23:18 |
 
Reitings 75
Reģ: 26.12.2014
Tieshi deelj taa es ljoti reti skatos Holivudas filmas

Es pāris dienas atpakaļ sāku skatīties dažādas latviešu filmas, tieši tagad skatos ''Egle rudzu laukā''. Tieši tas pats.
28.03.2015 23:20 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Šodien 8h pavadīju 6 sieviešu kompānijā - neviena par šīm tēmām nerunāja.


Par ko runājāt? :)

Kāpēc ne?


Gan jau tie ir tikai mani iekšējie dēmoni, bet nu nepatīk, ka sievietēm lielāko daļu rīcību nosaka emocijas, jūtas utt. Manuprāt, vīrieši iet un dara, auksti, bet tā, kā to vajag. Bet varbūt kļūdos. Grūti kkā izskaidrot, bet mani vienmēr daudz vairāk simpatizēs filmas ar vīriešiem (un ne jau tikai tāpēc, ka tas ir pretējais dzimums :D )
28.03.2015 23:21 |
 
Reitings 75
Reģ: 26.12.2014
Par ko runājāt?

Gribi, lai atstāstu 8h vērtas sarunas? Par darbu, kolēģi kuram sākās problēmas ar armiju, otru kolēģi, kura atrada labāku darbu, netālu pilsētu, dažādi joki, par derībām kurās es vinnēju :D Utt. Man šķiet ļoti dīvaini, ka sieviete sievietei var šādi pajautāt - ja jau par kosmētiku un vīriešiem nerunāji, tad par ko vispār sievietes var sarunāties savā starpā? :-| Strādāju jauktā kolektīvā, puse ir vīrieši, un tici man, ne par kādu politiku, zinātni un tehnoloģijām viņi nerunā. Dažreiz par mūziku, jo divi ir muzikanti, bet arī vienreiz nedēļā vai divās.

nu nepatīk, ka sievietēm lielāko daļu rīcību nosaka emocijas, jūtas utt. Manuprāt, vīrieši iet un dara, auksti, bet tā, kā to vajag.

Jautājums tikai, vai tev šis iespaids ir radies no filmām (kuras tieši tā arī attēlo sievietes), vai tomēr no realitātes, kurā viss ir krietni atšķirīgāk.
28.03.2015 23:29 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Vispaar daudzas filmas ir tik ljoti pilnas ar stulbiem stereotipiem, ka padara pat sameeraa interesantus sizjetus par galiigi nebaudaamiem.

Šim var piekrist.
Vispār kopumā interesants tas tests.
28.03.2015 23:33 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Man šķiet ļoti dīvaini, ka sieviete sievietei var šādi pajautāt - ja jau par kosmētiku un vīriešiem nerunāji, tad par ko vispār sievietes var sarunāties savā starpā?


Nē, nē, vairāk biju domājusi, vai tā bija darba saruna, respektīvi, darba dienas laikā, apspriežot dažādas ar darbu saistītas lietas ;)

Jautājums tikai, vai tev šis iespaids ir radies no filmām (kuras tieši tā arī attēlo sievietes), vai tomēr no realitātes, kurā viss ir krietni atšķirīgāk.


Noteikti, ka no realitātes, tā tomēr bija pirmā :D Un tikai tad sāku skatīties tādas filmas. Bet tajā pašā laikā patīk arī filmas, kur sievietes ir izmeklētājas, advokātes utt., bet ar nosacījumu, ka ir spēcīgas, spējīgas un ne ar vienu neguļ (pretējā gadījumā filma filmas kvalitāte manā skatījumā momentāli krītas)
28.03.2015 23:34 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
ka ir spēcīgas, spējīgas un ne ar vienu neguļ


Nu, ar savu vīru (draugu) var gulēt, bet ne vienas nakts sakari :D
28.03.2015 23:35 |
 
Reitings 408
Reģ: 07.07.2014
Ja galvenais varonos iziet cauri grūtībām bet smagais darbs neatalgojas, tad skatītājs jūtas vīlies un neapmierināts ar filmu kopumā. Tāpat arī nevēlamies redzēt mazsvarīgus vīriešus. Nevēlamies klausīt(pat dzirdēt) vecas vai neglītas sievietes viedokli. Bet tas viss nenozīmē, ka dzīvē visi vīrieši ir diži un ka smags darbs vienmēr atalgojas.
28.03.2015 23:44 |
 
Reitings 75
Reģ: 26.12.2014
Ja galvenais varonos iziet cauri grūtībām bet smagais darbs neatalgojas, tad skatītājs jūtas vīlies un neapmierināts ar filmu kopumā.

Kā tas saistīts ar šo tēmu? Mājiens, ka vīrietim par darba darīšanu pienākas ''alga'' - sieviete?
28.03.2015 23:49 |
 
Reitings 75
Reģ: 26.12.2014
Piebildīšu, ka jau minētā Imitation Game beidzas ar Tjūringa pašnāvību, bet filma ir ļoti veiksmīga, bija arī Oskaram nominēta (neatceros, vai ieguva, laikam jau ne).
28.03.2015 23:52 |
 
Reitings 408
Reģ: 07.07.2014
Kā tas saistīts ar šo tēmu?

Ā, ja... Nu ideja tāda, ka ja filmā ir abi dzimumi tad loģiski ka vīrietis būs interesantākajā un galvenākajā lomā. Un neirtālas sievietes fonā, nevienu nekaitina. Ortādāk būs ļoti kaitinoši.
29.03.2015 00:01 |
 
Reitings 75
Reģ: 26.12.2014
Ortādāk būs ļoti kaitinoši

Kas tur kaitinošs, ja centrā ir sievietes dzīve, nevis vīrieša? Puse planētas dzīvo tieši no šādas perspektīvas.
29.03.2015 00:06 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)