Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Valsts dārziņš vs privātais

 
Reitings 979
Reģ: 03.01.2015
Mazliet ietekmējos no citas BD diskusijas.
Tām, kurām jau bērniņi iet bērnudārzā, kā jūs domājat, vai ir liela atšķirība starp valsts un privāto? Kādi plusi būtu bērnam, ja viņš tiktu laists privātajā? Mazāks bērnu skaits grupiņā, rūpīgāk atlasīts personāls, kas tur strādā?
Ja kādai mammītei bērniņš iet privātajā, cik jums šis prieks izmaksā? Saprotu, ka tagad ir arī valsts daļu atmaksā, ja bērns netiek valsts BD.

Zinu bērniņus, kas iet privātajā, bet neesmu sīkāk interesējusies, bet zinu, ka mazie runā ne tikai latviski, bet viņus māca arī angliski. :) Vai tā ir privātā dārziņa ekstra vai arī valsts BD ir angļu valodas nodarbības?
27.03.2015 21:48 |
 
Reitings 979
Reģ: 03.01.2015
|-)
27.03.2015 22:10 |
 
Reitings 73
Reģ: 23.03.2015
Arī valsts dārziņos ir angļu valodas nodarbības, nezinu gan vai visos, bet starp man zināmajiem tiešām nav neviens, kurā nemācītu angļu valodu mazajiem. Vēl jau nāk klāt arī dejošanas un dziedāšanas, un keramikas un kādi tik vēl pulciņi (es par valsts dārziņiem).
Plusi privātajam noteikti varētu būt mazāks bērnu skaits grupiņā un vairākas skolotājas. Man zināmajam privātajam ir uz vienu skolotāju 5 bērni, grupā kopā 15 mazie un trīs skolotājas. Valsts dārziņos uz tiem vairāk kā 20 bērniem ir divas skolotājas un viena auklīte (es nezinu, varbūt kaut kur ir citādāk), un katra skolotāja strādā savā laikā- nu tad attiecīgi mazāk laika, ko veltīt katram bērnam.
27.03.2015 22:45 |
 
10 gadi
Reitings 825
Reģ: 02.10.2010
Man privātais bērnudārzs ir kā pagaidus variants,kur droši atstāt savu bērnu, kamēr pienāks rinda valsts dārziņā. Nekādu ekstru nav- ne angļu valodas, pat ne valsts dārziņā ierasto dziedāšanas, vingrošanas, dejošanas nodarbību. Bērni tiek pieskatīti, paēdināti, izvesti ārā, padarbojas ar dažādiem rokdarbiem. Kaut ko jau arī parotaļājas, padzied, bet tādā izklaides līmenī, ne kā nodarbība. Taču tas ir dārziņš vecumam no 1- 2,5 gadiem.
Izmaksā 70 eiro + 2,5 eiro/ dienā ēdināšana, papildus līdzfinansējumam.
Vienlaikus gan pluss, gan mīnuss ir ne tik stingrās prasības par kavējumiem, slimošanu. Nav jānes ārsta zīmes, var nelaist uz dārziņu jebkad, kad ienāk prātā unnav jātaisnojas, kur bija. Bet no otras puses- lielāka iespēja,ka vecāki atvedīs slimu bērnu un pa dārziņu biežāk klejos baciļi.
27.03.2015 23:02 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Kopā mēnesī sanāk kkur 150 eiro pēc fiansējuma. Par nodarbībām jāmaksā atsevišķi. Ēšana sanāk 4 eiro dienā un vēl ir kkāda vienreizējā gada maksa 100 eiro.
Viss atkarīgs no konrkētā b/d, ir gan labi, gan slikti valsts b/d, tas pats ar privātajiem. skaties kādas ir atsauksmes par kvalitāti un pievērs uzmanību bērnu skaitam grupiņā.
27.03.2015 23:23 |
 
10 gadi
Reitings 2605
Reģ: 29.01.2009
Pašvaldības dārziņā (vismaz mūsējā) angļu valoda mazajā grupā ir maksas nodarbība.
27.03.2015 23:26 |
 
10 gadi
Reitings 2671
Reģ: 25.05.2012
Mana čiepa iet valsts dārziņā un mani viss apmierina, jo abas audzinātājas lieliskas un auklīte arī. Uzskatu ka grupiņas atmosfēra atkarīga no audzinātājam.
Sliktis piemērus var redzēt gan privātajos, gan valsts dārziņos.
Sliktas atsauksmes esmu dzirdējusi par Karlsonu (privātais dārziņš) par citiem nekas nav dzirdēts.
Tādas pozitīvakās laikam par Pūcīti? Man sķiet tā viņu sauc.

Mūsu dārziņā valodas nemāca, bet piedavāja papildus apmeklēt dejošanas nodarbības par kkādu papildus maksu, bet atteicamies, jo tieši tajās dienās mazajai mākslas vingrošana ir.
27.03.2015 23:40 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Kamēr nebija sagaidīta rinda pašvaldības dārziņā tikmēr laidām privātajā, tur itkā viss jau jauki un labi, taču man šķiet pārāk liela ucināšanās ap katru bērnu. Man kā mātei protams, patika, ka manu bērnu apčubina un tā, BET es arī reāli saprotu, ka vēlāk skolā viņš jutīsies kā no laivas izmests, jo tur noteikti nebūs nekāda personiskā attieksme. Kā arī privātajā dārziņā audzinātājas bija jaunas un forši spēlējās ar mazajiem, taču neesmu pārliecināta vai varētu pienācīgi sagatavot skolai. Pašlaik pašvaldības dārziņā, nav ne vainas, audzinātāja gan mazliet ir par stigru manuprāt, jo nelauj bērniem spēlēties vairāk kā stundu dienā (iekštelpās, ja labs laiks un iet ārā tad savādāk), jāpilda visādas uzdevumu lapas un jādara darbiņi (krāsošanas , līmē''sanas, rakstīšanas utt.), kas man šķiet ir mazliet pārspīlēti, ir taču bērnība jāpabauda, taču no otras puses, visa grupiņa smuki lasa un raksta un pirmajā klasē nebūs ne mazāko problēmu nevienam :)
27.03.2015 23:42 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Un aizmirsu pieminēt, ka pašvaldības dārziņā vismaz tajā kurā mans bērns iet ir papildus angļu valoda, dejošana un tiem kam vajadzīgs arī logopēds. (šis viss netika piedāvāts maksas dārziņā)
27.03.2015 23:44 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
ahh un vēl aizmirsu piebilst, ka ir bezmaksas sporta nodarbības papildus. Kas arī nebija privātajā dārziņā.
27.03.2015 23:45 |
 
Reitings 43
Reģ: 25.01.2015
Es tomēr esmu par privātajiem bērnudārziem. Bet tas atkarīgs ir ļoti no paša bērnudārza un vadītajiem,kā citas meitenes minēja var būt labi un slikti gan privātie,gan valsts bērnudārzi. Privātajā bērnudārzā pati gāju un uzskatu,ka skolai sagatavota biju labak, nekā citi mani klasesbiedri tajā pirmajā klasē. Bet to atkal ietekmē visādi apstākļi, arī katrs bērns ir atšķirīgs. Ja nu lem par labu privātbērnudārzam,tas PrivātSkola un Bērnudārzs "Laisma" ir lieliski!
27.03.2015 23:55 |
 
Reitings 239
Reģ: 27.03.2015
Esmu par tādiem,kur notiek samērīga laika pārdale ar uzsvaru,ka tas ir bērnudārzs nevis PMI,kur bērniņus no bēbja kājas nodarbina un uzspiež mācīšanos.
Savu laidu pašvaldības bd,jo privātie man šķiet pārspīlēti ar to sagatavošanu.Agrāk vispār nebija īpašu standartu pirmsskolas bērniem dārziņos un nekas traks nenotika,1.klasē visi iemācījās gan rakstīt,gan lasīt un rēķināt ar tādām iemaņām,kādas katram bija,citam labāk,citam sliktāk,bet ikviens integrējās.Turklāt tagad otrgadnieku nav,tāpēc neredzu iemeslu,lai savam bērnam liegtu rotaļāties. Mājās paši mācam to un šo,bet nevēlos,lai būtu tā pārspīlētība.
28.03.2015 00:09 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!