bērnudārza audzinātāja,vai var?

 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
Sveikas.Man jautājums tāds,nesen sāku vest meitu(1,5gadi) uz bērnudārzu.bet painteresējos ka tur viana audzinātāja (jau gados 40)tagad tikai sāka mācīties un auklītei tikai vidusskola pabeigta.kad aizejam no rīta tad meita sāk raudāt jo nav pieradusi iet uz dārziņu un baidās vel,bet audzinātāja pat neiznāk parunāties ar mazo.es noģērbju viņu un pašai arī jāieved spēļu telpā,kur tikai tad audzinātāja paņem aiz rokas.nav nekādas pretīm nākšanas lai kaut kā bērnam iepatiktos.pirmās dienas vedu meitu uz 3 stundām (pēc aukles ieteikuma),bet kad atnāku pakaļ man pasak ka mazā divas stundas to vien darija kā raudāja.mazā sarkana un ar temperatūru :( kad ģērbu tad varēja redzēt ka ļoti sastresojusies.tā pat arī jocīgi tas,ka meita lika puzlīti un kad atnācu pakaļ tad audzinātāja saka nu tad ej mājās pabeigsi citu dienu,bet es ļāvu palikt un pabeigt...un kad meitiņa salika tad skatijās uz skolotāju nu ar tādu prieku un var redzēt ka gaida uzslavu (mājās paslavējam kad viņa pabeiz darbiņu līdz galam),bet skolotāja uz viņu pat nepaskatijās un tad meita pagriezās un gājām prom.mazā vel teica skaļi atā,bet audzinātāja vsp pagrizusies kārtoja puķes uz palodzes un neko nepateica.
man ir sajūta ka viņām vsp tie bērni nerūp,tikai tik daudz cik tas ir viņu darbs lai nopelnītu algu.vnk liekas nu ko tad viņas dara ka bērns divas stundas no trim raud....vai tiešām nav veidu kā nomierināt.kad aizgāju man pateica tā-visu laiku bļāva,bet BEIDZOT ir miers,atrada sev kādu nodarni.VARBŪT ES NEPAMATOTI UZTRAUCOS,PAR DAUDZ GRIBU NO AUDZINĀTĀJAS.bet kā isti ir,vai var sākt strādāt par audzinātāju,ja vel tikai mācās šo profesiju?
piedodiet par kļūdām,es no telefona rakstu.
27.03.2015 20:03 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Acīmredzot tas nav "kā maksā tā strādā" un maksas vai bezmaksas bērnudārza jautājums, bet attieksmes jautājums.

+

Tie ir tādi dumji stereotipi, ka pašvaldības dārziņos tīrās briesmas notiek, bet privātajos viss ir pavisam citādāk. Ļoti liela nozīme ir vadībai, kas lielā mērā ietekmē to mikroklimatu iestādē. Zinu arī šo un to par dažādiem privātajiem dārziņiem un darba aizkulisēm, nu, nekas spīdošs jau tur nav, tikai milzīgāka summa jāmaksā un vecākiem lielāka teikšana.

Par bērna iejušanos - nav tāda noteikta vecuma, kurā jebkurš bērniņš būtu gatavs, arī adaptācija jaunajā vidē nav akmenī kalta - 3 mēneši, pa tiem 3 mēnešiem varbūt bērniņš no rītiem ir pieradis iet uz b/d, bet tīri atvēries un iedzīvojies, tas ir drusku cits jautājums. Ieteiktu sākt visu ar aprunāšanos ar audzīti, auklīti, tā tīri cilvēcīgi, varbūt kāds cits vecāks pateicis, lai nelien no rīta klāt, ka bērns pats aizies, vecāki taču arī ir dažādi, un arī audzinātājas ir tikai cilvēki.

Un - bērna gatavība ir viens, bet otrs tikpat svarīgs (ja pat ne svarīgākais) faktors ir - vai mamma ir gatava bērnu tur palaist, jo bērni ļoooti labi jūt vecāku noskaņojumu, un nevar gribēt, lai bērns iet iekšā ar smaidu, ja mamma pati iekšēji vārās un nikni skatās uz audzinātāju, kura viņai nepatīk...
28.03.2015 12:18 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
teika_spolite, šāds notikums tomēr arī mammai ir kas jauns un prātā nāk visādas domas. Kurš gan negribētu, ka b/d uzreiz audzīte būtu klāt, uzreiz ucinātos un viss būtu par 100% ideāli? Nu dzīvē tā vienmēr nenotiek. Ja raud bērns, negribīgi iet iekšā, audzinātāja nepaskatās, nesasveicinās, vēl kaut kas, tas viss vēl vairāk sabiezina krāsas un mammai uzsit dusmas. Arī es pašā sākumā uz daudzām lietām skatījos citādāk, jo arī man pašai tas bija kas jauns un nebijis, ne zināju kā pašai reaģēt, ne sapratu, ko ar bērnu darīt tajā brīdī. Arī visādas domas nāca prātā un bija dusmas uz visu pasauli. Un nevajag bērnam nemaz būt izlutinātam, tas tomēr mazajai sirsniņai ir liels piedzīvojums un pārdzīvojums, pavisam citādāka vide, citi bērni, sveši cilvēki utt. Parunāju ar mūsu dārziņa vadītāju, kura mani nomierināja, pastāstīja kā citi bērniņi ir reaģējuši, un kas tikai vēl nav piedzīvots, kamēr mazais iejūtas un kā tas viss izskatās no mazā cilvēciņa skatapunkta.
28.03.2015 12:27 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
marchixa
Nu pieaugušam cilvēkam tomēr vajadzētu saprast, ka bērnudārzos nav katram bērnam sava audzinātāja un auklīte. Ka ir tikai 2 sievietes un padsmit bērnu, kuru mammas gaida, ka viņu atvasēm arī pievērsīs daudz uzmanības. Un galu galā-ja vienlaikus atnāks divi bērni un audzinātāja un auklīte nāks katru pie rociņas grupā ievest, kurš pieskatīs to bērnu baru grupiņā? Vai pašai autorei patiktu, ja viņas bērnu neviens grupā neskatītos, bet audzinātājas tikai gaitenī ar jaunatnākušajiem čubinātos? Ir ļoti jauki, ka mammas ir iejūtīgas pret saviem bērniem, bet būtu jābūt iejūtība arī pret citiem bērniem viņu vecakiem, audzinātājām un vispār pret citiem cilvēkiem. Turklāt katrai mammai ir savi putni galvā - viena apvainosies, ja iztraucēs viņas un bērna divvientulību, citai nepatiks, ka iejaucas audzinātāja sarunā ar bērnu, citai liksies, ka par maz uzmanības viņas bērnam pievērš, citai nepatiks veids, kā ar viņas bērnu komunicē, cita baidīsies, ka paskatoties vien, noskaudīs :D Palasi citas cosmo tēmas, kur klukstes izsakās-žoklis līdz klaviatūrai atkārsies, kādus murgus var izdomāt klukstes :D Bija tepat viena, kurai pretenzijas, ka uzgaidāmajā telpā kāds paskatās uz viņas bērnu, jo tas taču esot intīmi :D
28.03.2015 12:59 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Ja ir vēlme, lai tavu bērnu sagaida, vedā pie rociņas, pabaro, apģērbj, izglīto un slavē katru reizi, kad būs puzli salicis vai zaļu saulīti uzzīmējis, tad ir jāalgo auklīte vai pašai savs bērns jāpieskata. Pievērst tik daudz uzmanības katram bērnam ir fiziski neiespējami, ja tur ir vēl padsmit tādi paši puzlīšu licēji, saulīšu zīmētāji un kluču māju būvētāji. Mazliet reāla skatījuma uz šo visu par ļaunu nenāks.
28.03.2015 13:16 |
 
Reitings 8
Reģ: 11.03.2015
Tas ir Tavs bērns. Tev viņam ir pienākums nodrošināt pašu labāko. Ej un lietas labā kaut ko dari, vispirms aprunājies ar audzinātāju, ja nelīdz ej pie direktores.
28.03.2015 13:18 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
teika_spolite, zinu, zinu kādi brīnumi šeit ir izlasāmi. Protams, tev ir taisnība, es nestrīdos, tikai saku, ka tādos brīžos krāsas tiek sabiezinātas un varbūt uzreiz loģiski netiek apdomāts tas, kas notiek, jo katrs taču grib savam bērnam labāko. Ja bērns raud un negrib iet iekšā, gribētos, lai atnāk un palīdz ievest iekšā, bet, ja pašas bērns būtu iekšā un atnāktu kāds raudošs, atkal gribētos, lai nevis tam raudošajam uzmanību pievērš, bet darbojas ar bērniņiem, kuri jau ir iekšā. Es zinu kā tas ir, zinu tās sajūtas un šādā situācijā arī saprotu mammu, kas viņai šādā gadījumā notiek galvā. :) Protams, cilvēki ir dažādi, gan vecāki, gan audzinātājas, kaut kur pa vidu arī bērniņš, un visiem kaut kā jāmēģina saprasties.
28.03.2015 16:06 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Viens ir skaidrs, šim konkrētajam bērnam ir jāpavada tur katru dienu 8-9h, kamēr māte forumā čīkst. Nu tačū rīkojies un glāb savu bērnu, ņem ārā no tā dārziņa! Tas nav normāli. Mūsu b/d bērni katru rītu skrien ar skriešanu grupā iekšā, jo šeit viss tiek organizēts tā, ka ir 100x interesantāk nekā majās :)
28.03.2015 19:04 |
 
Reitings 209
Reģ: 21.03.2015
tik mazu bernu uz darzinu laist nedrikst! Vini ir parak mazini un vel nemak par sevi pastavet...
28.03.2015 19:16 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
tik mazu bernu uz darzinu laist nedrikst! Vini ir parak mazini un vel nemak par sevi pastavet...

Hmmm, piedaavaajies autorei dot ik meenesi naudu, lai vinjai nav jaastraadaa?
Vispaar briinos par attieksmi no dazaam sievieteem. Labi, nevar katru izaukleet, tachu 2h laikaa var atrast taas 10 minuutes, lai vismaz pameeginaatu to raudosho beernu uzmundrinaat. Arii uzslaveet beernu cik daudz laika prasa? 2 sekundes? Pat ja ir 10 vai 15 beerni uz katru aukliiti, taas 2 sekundes ikvienam var atveeleet kaut reizi dienaa.
28.03.2015 22:12 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Nevajag staastiit,ka nevar atrast laiku nomierinaat beernu,jo tur to ir 15.Straadaaju kaadu laiku privaatajaa darzina par aukliiti.Nu var atrast laiku arii,ja vini ir 15.Neraud jau visi 15,katram savi niki.Kaadu vajag uzreiz no mammas rokam panemt opaa un iet pie loga raadiit,kaa mamma brauc uz darbu un,ka kad paguleesim pusdienlaiku un launagu paeediisim mamma buus pakal.Cits jaapanem opaa un jaapaseez ar vinu,japasuupo.Bija viens puika,kas saaka nezeliigi blaut,kad bija guleet jaaiet,beigaas atklaaju,ka gul vins tikai tad,kad ielien vina gulta un panem vinu uz krutiim guleet,tad aatri aizmieg,to ari katru dienu dariju. Taapat var atrast laiku,lai paliidzeetu paeest 15 beerniem uzreiz.Pieej pie viena iebaaz karoti mutee,kameer tas eed pieej pie cita,tad pie naakamaa un taa uz rinki,nav jau taa,ka visi nemaak iisti eest,ir arii taadi,kas visu pasi normaali apeed,taadi,kam tikai pie beigaam japaliidz,jo neprot nokert peedeejo kartupeli vai saskiebt zupas blodu,lai apeestu peedeejaas karotes.
Taa ir vienkaarsi negribeesana,neciena pret savu darbu,bezatbildiiba,pienaakuma truukums.Es neesmu nekaads beernu miilis,tacu,ja reiz es uzneemos straadaat par aukli,tad manos pienaakumos ir radiit iespaidu,ka es taads esmu.
29.03.2015 12:47 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits