bērnudārza audzinātāja,vai var?

 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
Sveikas.Man jautājums tāds,nesen sāku vest meitu(1,5gadi) uz bērnudārzu.bet painteresējos ka tur viana audzinātāja (jau gados 40)tagad tikai sāka mācīties un auklītei tikai vidusskola pabeigta.kad aizejam no rīta tad meita sāk raudāt jo nav pieradusi iet uz dārziņu un baidās vel,bet audzinātāja pat neiznāk parunāties ar mazo.es noģērbju viņu un pašai arī jāieved spēļu telpā,kur tikai tad audzinātāja paņem aiz rokas.nav nekādas pretīm nākšanas lai kaut kā bērnam iepatiktos.pirmās dienas vedu meitu uz 3 stundām (pēc aukles ieteikuma),bet kad atnāku pakaļ man pasak ka mazā divas stundas to vien darija kā raudāja.mazā sarkana un ar temperatūru :( kad ģērbu tad varēja redzēt ka ļoti sastresojusies.tā pat arī jocīgi tas,ka meita lika puzlīti un kad atnācu pakaļ tad audzinātāja saka nu tad ej mājās pabeigsi citu dienu,bet es ļāvu palikt un pabeigt...un kad meitiņa salika tad skatijās uz skolotāju nu ar tādu prieku un var redzēt ka gaida uzslavu (mājās paslavējam kad viņa pabeiz darbiņu līdz galam),bet skolotāja uz viņu pat nepaskatijās un tad meita pagriezās un gājām prom.mazā vel teica skaļi atā,bet audzinātāja vsp pagrizusies kārtoja puķes uz palodzes un neko nepateica.
man ir sajūta ka viņām vsp tie bērni nerūp,tikai tik daudz cik tas ir viņu darbs lai nopelnītu algu.vnk liekas nu ko tad viņas dara ka bērns divas stundas no trim raud....vai tiešām nav veidu kā nomierināt.kad aizgāju man pateica tā-visu laiku bļāva,bet BEIDZOT ir miers,atrada sev kādu nodarni.VARBŪT ES NEPAMATOTI UZTRAUCOS,PAR DAUDZ GRIBU NO AUDZINĀTĀJAS.bet kā isti ir,vai var sākt strādāt par audzinātāju,ja vel tikai mācās šo profesiju?
piedodiet par kļūdām,es no telefona rakstu.
27.03.2015 20:03 |
 
10 gadi
Reitings 826
Reģ: 02.10.2010
Man arī liekas nedaudz dīvanai šī diskusija. Sākumā bija viena problēma-par aukles neieintresētību pret tavu bērnu. Pēc tam seko vēl visas pasaules ļaunums- tikai savu un paziņu bērnu paēdināšana,darbā tikšana caur paziņām, čipsu fabrikā strādājošas aukles ar viltotiem dokumentiem, jau vairākas māmiņas,kuras mēģinājušas sūdzēties, bet neko nav panākušas. Nu ko unikālu tad tu gribi lai cosmo iesaka?
Tad jādomā cits variants, kur atstāt pieskatīšanai savu bērnu vai jāiesaista augstākas instances,lai noskaidro,kas nav kārtībā ar b/d, bet nu neko tādu jau šīs pārbaudes neatklās- aukles,direktores uzliks viltus smaidus un čubināsies ap bērneļiem līdz visi būs projām.

Arī manu bērnu bērnudārzā sākotnēji neviens nenāca priekštelpā raudošu izņemt no rokām-pašai vajadzēja ievest iekšā-pirmajās dienās kopā paspēlēties un tad nemanāmi nozust. Pēc tam ievedu un raudošu atstāju. Tagad pats iedod buču un mierīgi ieiet spēļu istabā pie citiem bērniem. Aukles ļoti reti iznāk sagaidīt kādu bērnu, jo darbojas ar pārējiem.

Par traču celšanu un stundām ilgu raudāšanu man ir pieredze no savas bērnības- noraudāju visus bērnu dārza gadus, ar katru gadu mani arvien mazāk veda uz b/d līdz pēdējā grupiņā vispār sūtīja dzīvot pie vecvecākiem visu nedēļu,kamēr mammai vajadzēja strādāt. Raudāju,jo negribēju ēst un gulēt diendusu. Audzinātājas bija foršas, bērni arī, bet es tik un tā raudāju. Vienīgais prieka mirklis- brīdis,kad mammaatnāca pakaļ. Kad izgājām pa bērnudārza vārtiem- atkal sāku raudāt, jo rīt būs jāiet uz b/d. Lūk tur iedomājos,cik grūti bija manai mammai...
28.03.2015 08:58 |
 
Reitings 183
Reģ: 28.03.2015
Jāizbeidz iedomāties, ka tavs bērns dārziņā ir vienīgais. Ja netiec galā ar izlutinātu bērnu, tad nenoved audzinātāju un auklīti trako namā. Viņām tavs bērns nav vienīgais, ar kuru jātiek galā. Un, ja bērnam nepatīk audzinātāja vai auklīte, tas nebūt nenozīmē, ka viņas ir slikti cilvēki, vai dara speciāli kaut ko tavam bērnam. Man arī daudzi cilvēki nepatīk, bet ar viņiem jākontaktējas. Un, ja kāds man nepatīk, tad tā jau ir mana problēma.
28.03.2015 09:03 |
 
Reitings 183
Reģ: 28.03.2015
man ir sajūta ka viņām vsp tie bērni nerūp,tikai tik daudz cik tas ir viņu darbs lai nopelnītu algu.


Diez vai kāds tur strādā garlaicības un hobija pēc. Un, gan jau pati uz darbu arī ej, lai nopelnītu naudu, nevis aiz laimes. Ja tavs darbs ir tavs hobijs, tad gan apsveicu ar to, ka tev tā paveicies dzīvē.
28.03.2015 09:07 |
 
Reitings 1274
Reģ: 23.09.2012
Varbūt varjaga meklēt tādu bērnu dārzu, kas ir maksas un kur par to ka maksā arī pievērsīs vajadzigo uzmanību, jo bērnu dārzs nav privātā aukle..
Ja negrib bērnu dārzu tad vajag algot pirvāto aukli.. tad šīs pretenzijas būs pamatotas.. bet tā.. tur ir daudz bērnu..
28.03.2015 09:17 |
 
Reitings 1274
Reģ: 23.09.2012
teika_spolite es saprotu tavu viedokli, jā varbūt tu sasināti to izpaud, bet apzinos, ka ir tāda sieviešu suga kuram iezogās traks acu skats kad iet runa par vinu bērniem un ir sajūta, ka braukā šīberis..
28.03.2015 09:25 |
 
Reitings 1274
Reģ: 23.09.2012
padalīšos ar savu pieredzi, kādreiz, kad vel studēju medicīnu, vienu vasaru, sadomāju strādāt par auklīti bērnu pieskatīšanas firmā, kas ir gana populāra, apkalpo lielos veikalus.. es gāju tāpēc , ka man patik bērni, kā arī, tapēc, ka gribēju praksē nostiprināt zinašanas par bērniem utt, tīri medicīniska interese + laba sirds motivēta attieksme, tas beidzās ar to, ka es lieliski ieraudziju, kā labās mātes nogrūž savus bērnus, atkratās, neceļ trubu, kad maais histēriju taisa, vai arī, kad viņas taisa trakus ģimjus, ja no 10 bērniem viņas unikumam nepievērš centrālo uzmanību, vai piemēram, neļauj sakost citus bērnus, kā rezultātā, kad mani kārtējā trakā apvainoja, kaut es tiesam tur gāju strādāt deļ sirds vēlmes - es aizgāju no tā darba un priecājos, ka man vairs tādā darbā nav jāstrādā ..
Un ticiet man, bērni man vel patīk, bet viņu mātes - vairs nē.
28.03.2015 09:31 |
 
10 gadi
Reitings 3044
Reģ: 13.11.2011
Tad, kad es gāju dārziņā man arī bija viena labā un viena sliktā audzinātāja. Mamma bija uz dārziņu mums bērniem atnesusi cepumus, kad mamma ātrāk atnāca man pakaļ viņa redzēja kā audzinātājas ar auklīti ēd tos cepumus. Atceros, kad biju maza, auklītei prasīju vai nevar man vēl uzlikt kartupeļus, jo biju dikti izsalkusi, un kā šī sāka bļaut, ārprāts :D vēl tagad atceros. Pēc tam tajā pašā dārziņā gāja manas māsīcas meita, viņa stāstīja, ka vadītāja labi izturoties tikai pret tiem, kam esot nauda. ļoti žēl, ka ir šādas situācijas.
28.03.2015 09:39 |
 
Reitings 367
Reģ: 28.06.2013
Nu nezinu, pārāk subjektīvi izklāstīta situācija. Globālu un konkrētu problēmu es nesaskatīju. Tas, ka audzinātāja pievērš par maz uzmanības bērniem, nemīl savu darbu? No vienas personas teiktā to izvērtēt nevar, tas vispār nav izmērāms lielums. Ko iesāktu es, ja nebūtu apmierināta ar audzinātāju? Visdrīzāk meklētu citu grupiņu vai dārziņu, kā galējā variantā - vēl gadu sēdētu ar bērnu vai meklētu auklīti. Neredzu jēgu tēlot detektīvu, rīkot revolūciju un karot ar dārziņu. Tas tikai novedīs pie tā, ka pasliktināsies attiecības ar pedagogiem. Nezinu kā citiem, bet man būtu svarīgi, lai es varu brīvi runāt un konsultēties ar audzinātāju, jo tas ir tikai manās un bērna interesēs. Gadās arī, ka trāpās vienkārši nesaderīgi cilvēki, kuriem nav un nebūs kontakta.
28.03.2015 10:06 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
tā kā es arī esmu bijusi kontaktā ar vairākiem bērniem, no sākuma ieteiktu apdomāt, vai tiešām nav tā, ka bērns ir izlutināts , vai nav kārtīgi izrunāts, ka tagad tā būs, ka jāiet uz bd ? kopumā esmu auklējusi 7 dažādus bērnus un katram jāmēģina atrast sava pieeja, bet bija arī viens bērns, kur skaidri varēja redzēt, ka māte ir izlutinājusi un turpina to darīt, neskatoties uz to, ka gan bērnu dārzā bija problēmas ar klausīšanu viņam, gan man kā auklei. nelīdzēja nekas , ne ucināšanās, ne spēlēšanās, ne izrunāšanās, ne mīļošanas. nekas, jo viņš bija pieradis darīt pa savam , kā arī, ka viņam tiek pievērsta centrālā uzmanība. reiz dzirdēju kā mātei zvanīja bd audzinātāja ar tekstu, ka bērns taisa histērijas bd, jo negrib iet gulēt un terorizē citus. arī kad es gāju viņu pieskatīt un devos prom vienmēr sveicinājos, bet citreiz viņš pat neatsveicinājās vnk uzmeta ignoru. tu tur bļausties attāā, atāāā, bet viņam vienalga :D piekrītu, ka vajag atvadīties no bērna to gan. pastāstīt, kā viņam gājis, paslavēt utt. taču par sagaidīšanu īsti pārliecināta neesmu, jo kad vedu citu auklējamo uz bd, tad viņam vnk palīdzēju saģērbties un pateicu atā un ielaidu grupiņā, jo tur jau citi bērni spēlējās.
bet tev jau pašai ir laba doma pavērot vēl kādu laiciņu un tad spriest kā tad īsti ir.
28.03.2015 10:07 |
 
Reitings 160
Reģ: 06.03.2009
Visu diskusiju neizlasīju, taču piekrītu pārējām komentētājām - Tavs bērniņš vēl nav gatavs iet uz bērnudārzu. Tas nav nekas slikts. Varbūt pēc mēneša būs labāk, varbūt ne. Vairāku gadu laikā esmu redzējuši dažādas mammas, dažādas audzinātājas un bērnus. Kad mana mamma strādāja bērnudārzā, ļoti daudz ko sanāca redzēt. Audzinātājai nav jāskrien ārā no grupiņas un katrs bērns individuāli jāsagaida. ļoti jauka lieta ir, ka augusta beigās lielākajā daļā dārziņu ir iepazīšanās dienas. Jaunie bērni atnāk, iepazīst audzinātājas, grupiņu, citus bērnus, mēģina aprast ar vidi. Audzinātājām var būt labās un sliktās dienas. Viņas arī ir tikai cilvēki. Pati strādāju diendienā ar bērniem. Tas nav psiholoģiski viegli. Citas bērnudārza audzinātājas tiek labāk galā ar bērna raudāšanu, citas mazāk. Katrai ir sava pieeja. Ir audzinātājas, kuras ucinās ar katru bērnu un visi viņai ir mīlulīši. Tad atnāk stingrā audzinātāja, kur arī bērniem kaut ko iemāca un strādā citādāk ar bērniem. Pieejas ir dažādas, bet vecākiem arī ir jāizprot situācija. Ja Tava mazā raudāja, varbūt tam vēl ir dažādi iemesli. Vai viņa iepriekš regulāri tika vesta ārā un spēlējās ar citiem bērniem? Tas ir svarīgs faktors. Ja visu laiku tikai ģimenes lokā, tad nav brīnums, ka raud un ir grūti. Jāpaanlizē situācija - ne tikai no audzinātājas puses, bet arī pašiem vecākiem.

Cerams, ka ar laiku mazā iedzīvosies bērnudārzā :)
28.03.2015 10:16 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
Pēc tam tajā pašā dārziņā gāja manas māsīcas meita, viņa stāstīja, ka vadītāja labi izturoties tikai pret tiem, kam esot nauda. ļoti žēl, ka ir šādas situācijas.


Nu nu vai tad kosmietes mēdz būt nabadzīgas :-D Te tak palasoties cik pašas un viņu veči pelna var sirms palikt :-D visām alga no 1000eiro uz rokas un večiem 2000eiro. Sāk likties, ka šeit nav Latvija, bet UK :-D Tik nezin kāpēc tie 300000 iedzīvotaju ir izbraukuši uz salām :-D ja jau šeit visi pelna tādas naudas :-D
28.03.2015 10:34 |
 
Reitings 183
Reģ: 28.03.2015
Nu nu vai tad kosmietes mēdz būt nabadzīgas Te tak palasoties cik pašas un viņu veči pelna var sirms palikt visām alga no 1000eiro uz rokas un večiem 2000eiro.


Nu, man uz rokas ir zem 500, bet manam vīrietim ir zem 2000, mazliet mazāk pat par 1000. Kas tev tie par pētījumiem? :D
28.03.2015 10:38 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
Kas tev tie par pētījumiem?


Palasi diskusijas par kosmiešu algam un par to cik pelna viņu veči un par ģimenes budžetu. atrast var caur google :-D
28.03.2015 10:41 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Esmu mamma diviem bērnudārzniekiem, bet lielos vilcienos piekrītu teika_spolīte.
28.03.2015 10:43 |
 
Reitings 183
Reģ: 28.03.2015
Tāpēc jau valdība nedomā par to, ka vajadzētu domāt, kā varētu palielināt algas Latvijā. ja jau lielās, ka tik lielas algas saņem.
28.03.2015 10:44 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Man kaa b.d. audzinataajaI nemaz tas neskjiet normaali, esmu silee straadaajusi un septembrii seedeejusi ar diviem mazajiem rokaas un diviem pie kaajas piekerusiem, lai tik nomierinaas.. Pavasarii paareejie beerni noteikti jau ir adapteejushies un vinas kaa skolotaajas pienaakumos ietilpst atvieglot un paliidzeet ikvienam beernam adapteeties b.d., lai cik vinsh liels un mazs nebuutu. Ja vina nepieveersh uzmaniibu beernam un nerada droshiibas sajuutu tad tur buus gruuti... Ieteiktu aprunties ar audziiti ko dariit un kaads ir vinjas viedoklis tieshi par juusu meitinas adaptaaciju, un lkm vestu uz veel iisaaku laiku...vai dazhas dienas vestu tikai uz pastaigas laiku, jo aaraa rotalju laikaa beerniem vieglaak atrast no mammas buushanas blakus. 2h ljaut beernam bljaut ir gana nezheeliigi.
28.03.2015 10:57 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Man arī kā audzinātājai tas nešķiet normāli. Tur pa punktiem var salasīt visas tās lietas, ko audzinātāja un aukle nedara, kuras būtu jādara, lai sadarbība ar vecākiem un bērnu būtu veiksmīga. Un te tās dūdiņas, kas saukā bērniņu par "izlaistu" - nu baigi uzsita asini! (e)
28.03.2015 11:08 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
2h ljaut beernam bljaut ir gana nezheeliigi.


Ko nozīmē ļaut? Man grupā bija puisītis, kurš 3 mēnešu bļāva no vieta, kā atveda viņu no rīta tā līdz plkst. 12.00. Un tu varēji darīt ko gribi, kaut no ādas līst laukā, bet viņš tāpat bļaus, viņu nekas neinteresē, viņš pat neraud, vienkārši bļauj bez apstājas.
28.03.2015 11:14 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
NordicBelle - kas tur ko uzsist vai neuzsist asinis, nu ir tādi bērni bijuši visos laikos , ir un būs, tur neko nevar darīt. un jā ja bērniņam tiek ļauts darīt pilnīgi viss un nav nekādu izrādījumu un ierobežojumu, tad es to uzskatu par izlaistu bērnu.
28.03.2015 11:19 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Par to ļaušanu bļaut, padomājiet taču no audzinātājas skatpunkta. Ir daudz trako klukstu, kuras ir neadekvātas.
Ja piezvanītu normālai mammai, viņa pateiktu paldies par informāciju, atnāktu bērnam pakaļ un lūgtu audzinātājai padomu, ka palīdzēt bērnam adaptēties - varbūt vest uz īsāku laiku, varbūt pasēdēt pirmās dienas grupiņā blakus, varbūt kaut ko citu. Bet tā kā ir trakas klukstes, tad var gadīties, ka klukste uztaisa traci, ka audzinātāja neprofesionāla, netiek galā ar viņas bērnu, nepievērš 100% uzmanību (tas, ka grupā ir padsmit citi, tas nekas), speciāli saraudina, jo grib grupā mazāk bērnus, utt. Jau tepat var redzēt, kā klukste reaģē - re, audzinātājai izglītība par zemu, bērnudārzs korumpēts, ucinās tikai ar bagāto vecāku bērniem un citas sazvērestības teorijas.
Ja bērns tā reaģē, varbūt mājas vispirms jāievieš bērnudārza režīms, ja reiz bērnu tik ļoti mīl? Citādi mājās mazais dancina visus pēc savas stabules, pusdienlaiku neguļ, ēd ko grib un kad grib, nekādus aizliegumus vai ierobežojumus nav piedzīvojis, protams, bērnudārzs ir traumējoša pieredze un tāpēc jābļauj 2h.
28.03.2015 12:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits