bērnudārza audzinātāja,vai var?

 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
Sveikas.Man jautājums tāds,nesen sāku vest meitu(1,5gadi) uz bērnudārzu.bet painteresējos ka tur viana audzinātāja (jau gados 40)tagad tikai sāka mācīties un auklītei tikai vidusskola pabeigta.kad aizejam no rīta tad meita sāk raudāt jo nav pieradusi iet uz dārziņu un baidās vel,bet audzinātāja pat neiznāk parunāties ar mazo.es noģērbju viņu un pašai arī jāieved spēļu telpā,kur tikai tad audzinātāja paņem aiz rokas.nav nekādas pretīm nākšanas lai kaut kā bērnam iepatiktos.pirmās dienas vedu meitu uz 3 stundām (pēc aukles ieteikuma),bet kad atnāku pakaļ man pasak ka mazā divas stundas to vien darija kā raudāja.mazā sarkana un ar temperatūru :( kad ģērbu tad varēja redzēt ka ļoti sastresojusies.tā pat arī jocīgi tas,ka meita lika puzlīti un kad atnācu pakaļ tad audzinātāja saka nu tad ej mājās pabeigsi citu dienu,bet es ļāvu palikt un pabeigt...un kad meitiņa salika tad skatijās uz skolotāju nu ar tādu prieku un var redzēt ka gaida uzslavu (mājās paslavējam kad viņa pabeiz darbiņu līdz galam),bet skolotāja uz viņu pat nepaskatijās un tad meita pagriezās un gājām prom.mazā vel teica skaļi atā,bet audzinātāja vsp pagrizusies kārtoja puķes uz palodzes un neko nepateica.
man ir sajūta ka viņām vsp tie bērni nerūp,tikai tik daudz cik tas ir viņu darbs lai nopelnītu algu.vnk liekas nu ko tad viņas dara ka bērns divas stundas no trim raud....vai tiešām nav veidu kā nomierināt.kad aizgāju man pateica tā-visu laiku bļāva,bet BEIDZOT ir miers,atrada sev kādu nodarni.VARBŪT ES NEPAMATOTI UZTRAUCOS,PAR DAUDZ GRIBU NO AUDZINĀTĀJAS.bet kā isti ir,vai var sākt strādāt par audzinātāju,ja vel tikai mācās šo profesiju?
piedodiet par kļūdām,es no telefona rakstu.
27.03.2015 20:03 |
 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
es biku kļūdijos atvainojiet,sākām vest uz dārziņu kad bija 1,5,bijām vien pāris dienas, bet tad saslimām un jutām ka nav gatava.tagad kad ir 2 atsākām vest.
lieta tāda,ka tā kā šis ir mazs pagasts,tad visi visus zin un nedod dievs aizrādīsi vai ko pajautāsi auklītei....tevi zemē noraks.tur ir savs kontingents nolasīts,tā teikt darbu caur paziņām dabujušas.
bija divas māmiņas kurām bija iebildumi un tiklīdz tos pateica tā viņas tika pazemotas līdz pēdējam.tika sasaukta ārkārtes sanāksme un mātes noliktas priekšā un parādītas kā ļaunās kuras nomelno dārziņu.dārziņā iet daudz bērnu kuri ir šo audzinātāju paziņu bērni un tad nu šīs dāmas metas aizstāvēt vadību.kas vel mani dara bažīgu....ēdamzālē kāda pavāre pastāstija ka pabaroti tiek tikai pašu bērni (audzinātāju) un tuvāko paziņu, pārējie ko paēd to paēd,bet nevienam neko nepalīdz.
27.03.2015 20:44 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Nu ja berns pats nemak est ar karoti, tad nav ko tur vinjam darit. Skolotaja nevar pabarot 15 bernus.
27.03.2015 20:47 |
 
Reitings 979
Reģ: 03.01.2015
Skumji, ka cilvēks dara darbu, kas viņam nepatīk.
Ieteiktu salasīties ar tām mammām, kurām vēl ir pretenzijas. Tu teici, ka 2 mammas tika nostādītas kā BD nomelnotājas, tad "savācaties" vairākas šādas mammas un kaut ko domājiet.


Cik grupiņā ir bērniņu?
27.03.2015 20:49 |
 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
auklīte un audzinātāja ir vienā telpā un abas tur sēž ar bērniem.es saprotu,ka man bērnu no rokām laukā neraus un ka atvadām jābūt pēc iespējas īsākām un es nedrīkstu viņu tur bučināt,bet tik daudz kā pienākt klāt un mīļi parunāties ar mazo jau varēja.
vadība diemžēl neko nedarīs,jo tad kad kārtoju papīrus tad man tā grāmatvede pateica,katajā dārziņā ir elle,bet diemžēl viss tiek smuki nomaskēts un vecākiem muti aiztaisa ar galimiem un likumu gudrībām un ja kāds īpāši pretojas tad to noliek līdz pēdējam.labāk tā teikt nekasīties lai pašam nebūtu jānožēlo.diemžēl šis mums vienīgais dārziņš :(
27.03.2015 20:50 |
 
Reitings 73
Reģ: 23.03.2015
Nu, pabriesmīgi. Bet grupiņā taču ir divas skolotājas? Abas ir vienādi neieinteresētas darbā ar bērniem vai tā viena tikai tāda?
27.03.2015 20:52 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Ja tiesam mammas kaut ko uzsaktu pret bernudarzu, tad veel sliktaaka buutu attieksme pret pasu berniem. Vai to vajag? Vecakiem nekas, no taa jau tikai beerni cietiis, taadaa gadijumaa, ja audzinatajam izteikts rajienu un vinjas paliks darbaa.
27.03.2015 20:52 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
Ja kas nepatīk visas iespējas algot aukli vai meklēt citu privātu dārziņu :-D
27.03.2015 20:53 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Autorei piekrītu un saprotu, jo pati esmu pirmsskolas skolotāja un par to cik viegli bērns adaptējas ir atbildīga tieši skolotāja, nevis vecāki, jo adaptācija sākas tad, kad vecāki ir atstājuši bēŗnu skolotājai un no viņas attieksmes arī tālāk viss ir atkarīgs. Iesaku mainīt grupu, skolotāju vai visu pirmsskolu, jo 1,5 gadā bērns pats netiks galā ar pardzīvoju bez pieaugušā palīzības.

Bet nu par to pabarošanu.... kārtējais mūsdienu murdziņš... Bērns jau 1 g.vecumā tiek majās macīts ēst ar karoti, ja viņš to neprot arī tad, kad jau apmeklē dārziņu, tad tieši nevajag vēl ilgāk barot, lai atrāk iemācītos pats. Vispār nevienu nevajag barot, bērni mūsdienās tiek pārbaroti, vai mātes tik ilgi lūdzas, lai bērns apēd kko (pat ja viņš negrib ēst), kamēr bērns neēšanu sāku izmantot kā mates tiranizēšans instrumentu. Ēšanas ziņā bērniem ir jāliek miers. Regulāri jāpiedāvā ēdiens, jānoliek priekšā šķīvis un karote, jādod laiks līdz 30 min to ēdienu apēst un viss, bez komentāriem, pavēlēm, lūgumiem utt. tā ir tik jūtīga tēma, pēc tam staigā vai nu parēdušās pusaudzes, vai puseaudzes anorektiķes, jo kāds labdaris, vecāks, ome vai jocīga audzinatāja ir čakarējusi bērnu pie galda ar saviem tekstiem.
27.03.2015 20:56 |
 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
grupiņā ir 14 bērni.un māk mazā daļēji ēst ar karoti,bet ir jāpiepalīdz un jāuzmana lai nesāk spēlēties,bet gan ēd....nu tika daudz taču var izdarīt.vai tiešām visi bērni kas sāk iet no 1,5 gadi spēj patstāvīgi ēst?
pavēlnieks-nav runa par kasīšanos,bet par to ka ir pilnīgi vienaldzība no audzinātājas un aukles puses.ja nepatīk darbs lai nestrādā,jo reizēm izskatās ka viņas ar riebumu uz tiem bērniem skatās.
vienam bērnam uz sejas bija zilums un tad kad mamma prasija no kā,tad aukle paraustija plecus un pasaka es nezinu.bet tāds pamatīgs zilums bija.nu atvainojos,bet tas taču nav īsti normāli,vai atkal es kļūdos?
cik daudz dzirdēts ,ka audzinātājas sit mazos....brrr
27.03.2015 20:56 |
 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
pavēlnieks-ja pelni tūkstošus tad ej un maksā.manuprāt ja izvēlas šādu darbu ar bērniem TAS IR KAUT CIK JĀMĪL.bet tur ir pilnīga vienaldzība.
27.03.2015 21:01 |
 
Reitings 39
Reģ: 11.02.2015
Raksti sūdzību valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai.
27.03.2015 21:01 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Protams, ka tas nav normāli! Nekas no tā, ko uzrakstīji, nav normāli! Jācīnās par savām tiesībām! Es par LV dārziņiem neko labu nedomāju, jo esmu dzirdējusi tik daudz sliktu lietu... Uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi tie dārziņi, kuros viss notiek pēc labākās sirdsapziņas, diemžēl! Protams, privātie.
Es Tavā vietā, pirmkārt, runātu ar savu bērnu, vērotu, skatītos... es zinu mazos, kas ir kļuvuši ļoti introverti dārziņa dēļ. Ja meita sāk citādāk uzvesties, ir noslēgta, noskumusi, tad tas dārziņš noteikti nav īstā vieta viņai. Nezinu, es šādā vietā savu bērnu nevarētu laist, ja tā būtu vienīgā iespējamā opcija, tad noteikti ir veidi, kā to uzlabot! Runā ar pārējiem vecākiem, raksti iesniegumus, raksti pašvaldībai, savāciet pierādījumus par sliktu attieksmi dārziņā (arī ignorēšana un neiejūtība ir slikta attieksme)... Tev ir jādara kas vairāk kā jāraksta cosmo!
27.03.2015 21:02 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
ja nepatīk darbs lai nestrādā,jo reizēm izskatās ka viņas ar riebumu uz tiem bērniem skatās.


Kārtējā dāmīte, kas mēta tekstus ja nepatīk nestrādā :-D

Nez kurš tavu bērnu skatīs, ja tagad audzinātajas izdomās ka viņam redz nepatīk :-D Diezi vai pagastā ir daudz cilvēku kas būtu piemēroti šim amatam :-D un noRīgas neviena audzinātāja nenāks uz čukņu strādāt :-D
27.03.2015 21:02 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
Protams, privātie.

nu ja privātajos dārziņos visas audzinātajas maija saulītes :-D
27.03.2015 21:04 |
 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
sunset- nu jā,par ēdienu tev piekrītu.tagad kad paskaidroji,tas šķiet pareizi :)
bet pārējais gan joprjām uztrauc.un piekrītu arī par to,ka sūdzoties būs sliktāk mums pašiem.
vnk nepatīkami,ka jāved bērns uz dārziņu un jāredz ka viņas viņu sagaida bez maz vai kā traucēkli,(nepārspīleju).un arī citos bērnos redzu tādas kā bailes.nekad neesmu redzējusi ,ka kādu tur samīļotu,sabučotu,galvu noglaudītu,uzslavētu.
27.03.2015 21:07 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Mans bērns iet pašvaldības bērnudārzā.

Audzinātājas ir fantastiskas dāmas, vienmēr manu bērnu draudzīgi sagaida un apčubina, kamēr es eju prom. Šobrīd mana atvase uz bērnudārzu čāpo ar lielu prieku.

Acīmredzot tas nav "kā maksā tā strādā" un maksas vai bezmaksas bērnudārza jautājums, bet attieksmes jautājums.

Žēl tavas mazās! Meģini vai nu runāt ar vadību, vai... pat nezinu, ko. Bet mēģini! No otras puses, manam bērnam vajadzēja vairākus mēnešus, līdz iedzīvojās, ar visu to, cik pozitīva pret viņu bērnudārzā attieksme.
27.03.2015 21:08 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Es taču minēju, ka zinu maz labu dārziņu, taču tie, kuri manā skatījumā tiešām ir labi, ir privātie. Diemžēl, nevienu valsts dārziņu ar mīļām auklītēm, bērniem atbilstošu dienas režīmu un labas kvalitātes ēdienu nezinu. Ja kāds zina, var droši man pateikt. ;)

sohoho, ja Tu nevēlies neko darīt, lai kaut ko mainītu, tas ir cits stāsts... jo normāla tāda auklīšu attieksme nav, to Tu, kā māte, arī pati saproti. Vai labprātīgi pakļaut savu bērnu tādai attieksmei... tas Tev pašai jāizdomā.
27.03.2015 21:11 |
 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
atļaušos uz taviem komentāriem PAVĒLNIEK neatbildēt,jo tur vnk nav teikt,šķiet ka tu pat nesaproti par ko ir runa.
nu vel palaidīšu dārziņā kādas divas nedēļas un visu pavērošu,ja nu nekas nemainās,tad rīkošos.
vai man ir tiesības pajautāt lai uzrāda kādu diplomu vai kādu papīru ka viņa mācās?
27.03.2015 21:13 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
sohoho, un ko tev mainīs viņas diploms? Nu pieņemsim, ka mācas - tas ko, viņas attieksmi maina?
27.03.2015 21:15 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Tev ir tiesības runāt ar dārziņa vadību par audzinātāju un auklīšu kompetenci, attieksmi, izglītību utt. Pašai audzinātājai labāk nejautā, neizklausās, ka saņemsi pieklājīgu un adekvātu atbildi.
27.03.2015 21:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!