Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

bērnudārza audzinātāja,vai var?

 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
Sveikas.Man jautājums tāds,nesen sāku vest meitu(1,5gadi) uz bērnudārzu.bet painteresējos ka tur viana audzinātāja (jau gados 40)tagad tikai sāka mācīties un auklītei tikai vidusskola pabeigta.kad aizejam no rīta tad meita sāk raudāt jo nav pieradusi iet uz dārziņu un baidās vel,bet audzinātāja pat neiznāk parunāties ar mazo.es noģērbju viņu un pašai arī jāieved spēļu telpā,kur tikai tad audzinātāja paņem aiz rokas.nav nekādas pretīm nākšanas lai kaut kā bērnam iepatiktos.pirmās dienas vedu meitu uz 3 stundām (pēc aukles ieteikuma),bet kad atnāku pakaļ man pasak ka mazā divas stundas to vien darija kā raudāja.mazā sarkana un ar temperatūru :( kad ģērbu tad varēja redzēt ka ļoti sastresojusies.tā pat arī jocīgi tas,ka meita lika puzlīti un kad atnācu pakaļ tad audzinātāja saka nu tad ej mājās pabeigsi citu dienu,bet es ļāvu palikt un pabeigt...un kad meitiņa salika tad skatijās uz skolotāju nu ar tādu prieku un var redzēt ka gaida uzslavu (mājās paslavējam kad viņa pabeiz darbiņu līdz galam),bet skolotāja uz viņu pat nepaskatijās un tad meita pagriezās un gājām prom.mazā vel teica skaļi atā,bet audzinātāja vsp pagrizusies kārtoja puķes uz palodzes un neko nepateica.
man ir sajūta ka viņām vsp tie bērni nerūp,tikai tik daudz cik tas ir viņu darbs lai nopelnītu algu.vnk liekas nu ko tad viņas dara ka bērns divas stundas no trim raud....vai tiešām nav veidu kā nomierināt.kad aizgāju man pateica tā-visu laiku bļāva,bet BEIDZOT ir miers,atrada sev kādu nodarni.VARBŪT ES NEPAMATOTI UZTRAUCOS,PAR DAUDZ GRIBU NO AUDZINĀTĀJAS.bet kā isti ir,vai var sākt strādāt par audzinātāju,ja vel tikai mācās šo profesiju?
piedodiet par kļūdām,es no telefona rakstu.
27.03.2015 20:03 |
 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
un es negribu uzsākt kašķi,vnk dzirdēt citu pieredzes un varbūt ieteikumus kā rīkoties.jo iespējams pārāk pārdzīvoju šo visu.
27.03.2015 20:08 |
 
Reitings 433
Reģ: 20.08.2013
savam bērnam protams visu to labāko gribam,bet nejau viņa tur viena ir...
27.03.2015 20:11 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Domāju, ka vaina ir nevis audzinātājās, bet Tava bērna (ne)gatavībai bērnudārznieka gaitām.
Protams, ja aukle čubinātos ap mazo, mierinātu viņu, tad mazā ātrāk adaptētos, bet jāsaprot arī tas, ka meitiņai šobrīd ir ļoti grūti - ne sava vide, ne savi cilvēki apkārt+kaut kādi jauni uzstādītie noteikumi un dienas kārtība..
27.03.2015 20:12 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Audzinātāja izklausās diezgan neieinteresēta un pavirša savos pienākumos..:-/.
Tomēr viņai ir ne tikai jāpieskata, bet arī daļēji jāaudzina/jāattīsta bērns.
27.03.2015 20:14 |
 
Reitings 39
Reģ: 11.02.2015
Jā, par skolotāju var strādāt arī tad, ja studijas ir tikko sāktas. Bet uzskatu, ka tas ir nepareizi, likt pirmajā jaunākajā grupā strādāt tādas skolotājas, kurām nav pieredzes.
27.03.2015 20:15 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Tava meita nav gatava dārziņam. Viņa tur nav vienīgais bērns, citi bērni arī vēlas uzmanību, bet vispār - kā maksā, tā strādā.
27.03.2015 20:20 |
 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
centāmies to dienas kārtību iesākt jau laiciņu pirms bērnudārza,it kā nav problēmu ar celšnos un tādām lietām.arī citi bērni ļoti patīk un nešķiet ka būtu pārāk bailīga.
vai arī jūs kad aizvedat bērnu uz dārziņu,(tādu kurš iet pirmās dienas) audzinātaja nesagaida?nu respektīvi,nevis stāv pie durvīm un gaida :),bet kad ienākam iekšā,tad tikai paiet garām pasaka sveiki un aiziet.tā mazā paliek man opā raudādama. :( es pat īsti nezinu ko man tādā brīdī darīt.
27.03.2015 20:20 |
 
Reitings 73
Reģ: 23.03.2015
Jā, tā ir, par skolotāju pirmsskolā var strādāt vēl mācoties.
Bet šeit es negribētu piekrist, ka visa vaina ir tajā, ka bērns nav gatavs. Tomēr skolotājai arī ir jānāk pretī un jāiedrošina bērns. Kā autore aprakstīja situāciju no rīta- nu, ja reizē ierastos vairāki bērni, tad loģiski, ka nevar visus apčubināt, bet, ja tajā laikā tiek atvests tikai viens bērniņš, vai tad tiešām tas tā nenormāli iziet mazajam pretī un ievest grupiņā, iedot kaut vai kādu nodarbi, aprunāties, aizvest pie kāda cita bērna? Manuprāt, tas būtu tikai normāli, audzinātājas pienākums.
Un tas par to čubināšanos ap puķēm, kamēr uzmanība jāpievērš bērnam- vispār bez komentāriem.

Es esmu strādājusi bērnudārzā par auklīti. Ikdienā redzēju divas krasi atšķirīgas skolotājas- vienu, kā autore aprakstīja un otru pilnīgi pretēju- bērnus mīlošu un tādu, kura nemitīgi čubinājās ap bērniem un pievērsa viņiem uzmanību.

Saprotu autores bažas..
27.03.2015 20:22 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Tieši otrādāk jaunās skolotajas liek mazajas grupaas, jo tur tiiri ir pieskatisana, kas baigo izglitibu neprasa. Berniem ir jamacas lielakoties pasapkalposanas prasmes, paveido ar plastilinu, vel kadu darbinju, bet vini max uzmanibu var noturet uz 15 minutem, liekakoties spelejas ar rotallietam. Lielo bernu grupas berniem ir jamacas lasit, rakstit, reekinaat un to ir japrot iemacit.
27.03.2015 20:22 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Es no sava skatu punkta domāju, ka tas normāli. Bet, ja tas ir pašvaldības dārziņš, tad nu savā veidā tā tur arī notiek. Bet es kā cilvēks kuram patīk bērni, nespētu būt vienaldzīga pret bērniem. Man tā ir ikdiena sagaidīt bērnu dārziņā ( strādāju privātajā dārziņā) samīļot, sabučot, parunāties, pabužināt. Pa dienu daram daudz un dažādas lietas. Paslavējam bērnu, ja kaut ko labu izdara. Vai ir centies utt. Adaptācijas laikā vairāk darbojamies ar bērniem, jo viņš ir citar vidē, ar svešiem cilvēkiem, kur viņam ir jāiepazīst un mierinam bērnu , ja raud un kreņķējas. Mēs darām visu, lai bērnam un vecākiem ir labi. Atvadoties arī notiek milošanās un bučošanās, jo mēs bērniem esam pieķērušās un bērni mums.

Bērno ir dažādi un katram vajag savu pieeju. Jo mums bērni sāk nākt ar 1.5 gada vecuma, tad adaptācijas mums un bērnam, kā arī vecākiem ir smaga.

Bet es nespēju jebkurā bērna vecumā būt vēsā pret viniemr un viņu jautajumiem un darbībām.
27.03.2015 20:25 |
 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
nu nezinu vai gatava vai nē :( grūti pateikt.
kad aizgāju bērni man nesa mantas un aukle kliedza virsū viņiem,nolikt vietā un fiksi.netiek tur bērni paslavēti vai samīļoti,vismaz ne tad kad es redzu.bērni izskatās nogarlaikojusies un nobijusiest tiklīdz aukle atver muti.tā sajūta ieejot iekšā tāda nedraudzīga.....laikam biju iedomājusies dārziņu kā pozitīvu vietu,bet dzīvē šķiet tā nav.
27.03.2015 20:26 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Un vispar man ir loti zel to mazo bernu, kuri 1, 5 gadu vecuma tiek vesti uz darzinu un ja vel visa diena japavada tur. Uzskatu, ka tik mazam bernam nav, ko tur darit bernudarza, bet nu, ja vecakiem nav citas iespejas, tad neko darit.
27.03.2015 20:26 |
 
Reitings 39
Reģ: 11.02.2015
Tik maziņam, protams, būs grūtāk. Adaptācijas periods var ilgt līdz 3 mēnešiem un atsevišķos gadījumos vecāks aprunājoties ar skolotāju nolemj, ka bērnam būs labāk, ja mēģinās pavasarī atkārtoti. Tas, ka bērns liekas sabiedrisks ir viens, jo brīdī, kad bērns redz, ka viņš ir palicis viens pats un uz ilgāku laiku, viņš sāk saprast kas par lietu!
27.03.2015 20:28 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Es vienkārši aprunātos ar auklīti un audzinātājām! Palūgtu, lai palīdz meitiņai iejusties, vismaz tad, kad Tu ej prom, lai nopelna meitiņas uzticību.
Saproti, cik smagi ir bērniņam - ļoti, ļoti :( ! Viņam visa pasaulīte pēkšņi mainās, mamma kaut kur atstāj un aiziet, līdz ar to, tiešām vairākas stundas var tikt pavadītas raudot. Audzinātājām ir savi pienākumi un citi bērniņi, kuriem jāvelta laiks un jāvada apmācību process, jāpieturas pie dienas plāna, un līdz ar to Tavai meitiņai nevar tikt veltīta uzmanība, visu šo raudāšanas laiku.
Protams, tas ir smagi, saprast, ka ap Tavu acuraugu neviens neauklējas, nečubinās, nemīļo utt., bet tā tas notiek!
Vairāk skatītos aukles virzienā, aprunājoties palūgtu, lai vairāk pievēršas meitiņai, kad viņa ierodas b.d., lai atvieglotu adapcijas procesu.
Vēl laba lieta ir kādas mīļmantas ieviešana (kaut kas no mājas), lai bērniņam būtu maza aizmugure no savas vides.
27.03.2015 20:31 |
 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
jā tieši tā,tas ir pašvaldības dārzinš.mana meita ir draudzīga, ļoti žiperīga un skaļa,kontaktu ar bērniem labi atrod,bet kas notiek tur dārziņā nav ne jausmas.
vienu dienu bija nomainīta audzinātāja,bija ielikta vecākās grupiņas un tad man aukle teica ka pilnīgi cits bērns mana meita.vsp nevienas asaras,smaidīga un jautra.pieminēšu to,ka šai audzinātājai stažs ir 30 gadi.
tieši tas visvairāk nepatīk,ka no rīta ja atnākam ( un esam vienīgie ģērbtuvē) pie mums nepienāk,ka audzinātāja runāja ar manu bērnu pat neskatoties uz viņu,vnk kārtoja puķes un skatijās pa logu.viņa taču saprot ka es atnāku pakaļ mazajai un varētu tik daudz kā pagriezties un paskatīties kā maza saliek mantiņas un paslavēt viņu un pateikt atā.bet nē,mazā stāvēja berzēja rociņas un skatijās smaidoši uz audzinātāju....kura vsp uzmanību nepievērsa.
27.03.2015 20:35 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
un aukle kliedza virsū viņiem
.bērni izskatās nogarlaikojusies un nobijusiest tiklīdz aukle atver muti.tā sajūta ieejot iekšā tāda nedraudzīga....

Nuu, ja tiek bļauts un vispār ir noraidoša attieksme, tad gan, es ietu runāt ar vadību...
27.03.2015 20:35 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Meita , protams, ka nav gatava darzinam , ari, ja saktu iet velak butu lidzigi. Auklite izklausas pec nejegas, kura tur atsez.
Paruna ar vadibu.
27.03.2015 20:36 |
 
Reitings 39
Reģ: 11.02.2015
Nu bet redzi, ka šī jaunā skolotāja nezin/neprot/ nesaprot kā likt bērnam vēlēties ienākt grupā, kā pievērsts bērna uzmanību rotaļlietām. Neprot novērst bērna uzmanību no vecāka, kuram jādodas uz darbu. Protams, skolotājs nedrīkst vienkārši izraut bērnu no vecāka rokām ārā, jo bērns ir iekrampējies mammā. Tā būs tieši psiholoģiska traumēšana. Ir bērni, kas pēc vecāku aiziešanas metas uz durvju pusi un nemaz nelaiž klāt sevi samīļot. Un tas ir tikai normāli, jo bērnam mainās vide, apkārtējie bērni, skolotājas un auklīte. Bērnam tas ir liels pārdzīvojums, ar šo tieši saistās slimošanas.
27.03.2015 20:38 |
 
Reitings 73
Reģ: 23.03.2015
Ārprāc, kā var kliegt uz bērniem par to, ka viņi rotaļlietas nes kādam parādīt?:-O Drausmas.. Bet es nesaprotu, tā ko Tu piemini kā auklīti ir arī auklīte vai tā ir skolotāja?
27.03.2015 20:39 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
Nu kur palikušas visas kosmietes, kas visiem dod dzeramnaudas sākot no viesmīļiem, ārstiem beidzot ar servisiem :-D
Tagad pēkšņi grib lai viss notiekas pa brīvu :-D Nu nebūs auklīšu uzmanība tikai vienam bērnam rēķinot to ka grupiņā vidēji 20 bērni. :-D

Par izglītību runajot nu nevajag bērnudārzā cilvēku ar augastāko pedagoģisko :-D drīz šī sistēma aizies auzās, jo nebūs vienkārši kas strādā, jo prasības augstas, bet darba samaksa maza + atrodas tādas kašķīgas mammas, kā autore un mēģina ieskaidrot, kā nu būs grupiņa jāvada. :-D
27.03.2015 20:41 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits