Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

nodokļi

 
Reitings 13
Reģ: 18.01.2015
Klau, varbūt kāda var paskaidrot it kā vienkāršu lietu, par kuru tomēr man nav skaidrības - ja man ir ienākumi/bankas kontā ieskaitīta nauda par pakalpojumiem, piem. ap 150 eur mēnesī, tad par to ir jāmaksā nodokļi, kaut kā tas jāreģistrē vid?

Cik saprotu, to var pieskaitīt pie saimnieciskās darbības/arī autoratlīdzības manā gadījumā. Tad sanāk, ka līdz 320 (vai 360?) eur mēnesī nav jāreģistrējas vid kā pašnod. un jāmaksā nodokļi?

Būšu pateicīga par atbildi.
27.03.2015 11:37 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10480
Reģ: 29.01.2009
Viss atkarīgs no pakalpojuma nopietnības un apstākļa, vai kāds var Tevi nosūdzēt. Nodokļu jautājumus labāk jautāt VID konsultantam, izskaidrojot visus apstākļus, nevis minot.
27.03.2015 11:43 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Mani atkal ieinteresējis jautājums par andele-mandele utml pasākumiem - gan tirgošanās internetā, gan klātienē hallēs. Vai tādi ienākumi jādeklarē? Es pieļauju, ka to dara labi, ja 1 no 100 cilvēkiem :D bet dažādās FB grupas regulāri redzu ne tikai privātpersonas, kas tirgojas ar savām drēbēm, gan arī veikalus un cilvēkus, kas tirgojas tīri peļņas nolūkos... lielākā daļa darījumi notiek skaidrā naudā, bet ne mazums ieskaita naudas kontā (ja tiek sūtīts caur pakomātiem vai pastu) līdz ar to visi kreisie "parādi" un "par kleitu" bankas kontā ir kā uz delnas izlikti kādam VID tarakāniņam... es arī šad tad kaut ko notirgoju, ne tādos apmēros, protams, lai es vispār kādu ieinteresētu, bet tomēr? :D

Tas pat attiecas uz visiem, kas piedāvā nagu, skropstu utt pieaudzēšanu, dažādas procedūras utml, kur tu maksā skaidrā naudā, bez jebkādiem čekiem utml.
27.03.2015 12:02 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Reiz pirku kaut ko no meitenes andele mandele grupā un paprasot bankas konta datus, vārds bija pavisam cits, kad jautāju kas tas par cilvēku, viņa man paskaidroja, ka ar savu īsto vārdu sludinājumus neliek (izmanto fake kontu), jo VID tagad čekojot ne tikai ss.lv, bet arī facebook, kas ir diezgan ticami, ņemot vērā to, cik daudz naudas apgrozās soc.tīklos un no tiem nodokļus, protams, neviens nemaksā.
27.03.2015 12:05 |
 
Reitings 365
Reģ: 24.09.2012
Atradu netā šādu komentāru:
''Pārdodot savu mantu, nodokļi nav jāmaksā, ja tas nav saistīts ar pārdevēja saimniecisko darbību. Likums paredz, ka ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamajā ienākumā neietver un ar nodokli neapliek ienākumu no personiskā īpašuma (fiziskajai personai piederošām, personiskai lietošanai paredzētām kustamām lietām) pārdošanas.'' (http://www.lvportals.lv/visi/e-konsultacijas?id=5372)

Tātad privātpersonām, kas pārdod savas kleitas andelē utt., nodokļi nav jāmaksā.

Bet visiem tiem veikaliem u.tml. būtu jāmaksā. Tā sanāk.
27.03.2015 12:13 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Skaidrs! To jau visu noteikti var kaut kādā veidā apiet, ņemot vērā, ka veikaliem (it īpaši mazajiem solo veikaliņiem) lielākā daļa preces veikalos "sēž" vispār bez jebkādām pavadzīmēm :)
27.03.2015 12:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits