Kāpēc pirmais ir bērns, pēc tam kāzas?

 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Sveikas!
Varbūt esmu dīvaina, bet mūsdienās rodas jautājums!
Kāpēc parasti pāri pirmo plāno bērniņu, bet pēc tam kāzas? :-D
Un kāpēc uzskata, ka pēc kāzām tuvākajā laikā jābūt bērniņam? :-)

Nesaprotu!
06.03.2015 13:21 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Domāju, ka daudzos gadījumos bērns ir pamudinājums noformēt laulības oficiāli. Daudzi jau sāk dzīvot kopā, un dzīvo, un dzīvo... Un tā arī līdz kāzām netiek :)

Būtībā neredzu tur neko nosodāmu, bet es apzināti nepaliktu stāvoklī, kamēr nebūtu precējusies. Attiecības ir attiecības, no tām tā vai tā var aiziet, ja ir tāda vēlēšanās. Taču, kad tajās ienāk bērns, es gribētu vismaz emocionālu apstiprinājumu tam, ka vīrietis to visu domā ļoti nopietni, ir gatavs ģimenei un nekur netaisās nozust.
07.03.2015 00:34 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Nevajag pieturēties stereotipiem, jādomā plašāk. Vīrieši arī ir dažādi, ne visi bērnu uzskata par mega apgrūtinājumu un baidās spert to soli. Es ticu, ka katra dzīvē konkrētie cilvēki ienāk, lai kaut ko dotu - iemācītu, palīdzētu, parādītu. Attiecīgi, ar gredzenu vai bērnu nevienu nenoturēt. Jā, bērns ir pārdomāts un atbildības pilns solis, laulības tam nav nepieciešamas. Tepat māmiņu sadaļā reizem redzu komentārus, kas mani izbrīna tieši precēto pāru attiecībās un bērna kopšanā (tēvs maz laika pavada ar mazo, nelabprāt ar zīdaini paliek divatā ilgāku laiku). Es nošķiru (lai arī ļoti tuvas) attiecības vīrietis- mīļotais un vīrietis-tēvs. Lai arī varbūt mūsu attiecības nav saskanīgākās, kā tēvs viņš ir super, dievina dēlu un ņemās, iet pastaigās. Man patīk tas, ko redzu un esmu laimīga par tādu tēvu mazajam. Es, protams, būtu ne mazāk priecīga, ja apprecētos un bērna tēvs šāds būtu, bet tas jau cits stāsts. Tāpat redzams, ka var apprecēties, vīrietis no bērna "baidītos" un vēl sazin kas. Un vai es būtu tādā laulībā laimīgāka nekā tagad? Diez vai..
07.03.2015 11:41 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Lexxie +++
07.03.2015 12:13 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Man īstenībā vienalga, kā katrs dara. Pašai šīs lietas (bērns pirms kāzām) liekas so wrong, un es ļoti ceru, ka man viss notiks klasiski, bet tas, kas mani smīdina vairāk par visu ir pāri, kuriem ir bērns, bet kuri nav precējušies un viens otru sauc par vīru un sievu. Vienalga, cik ilgi esat kopā, vienalga, cik bērnus sadzemdējāt. Ja neesat precēti, nu kāda nafig sieva, kāds vīrs?
07.03.2015 12:39 |
 
Reitings 503
Reģ: 30.10.2014
Mums bērnam drīz būs divi gadi, bet kāzas tikai vasarā.
Neapprecējāmies ātrāk, jo nebijām gatavi, ne viņš, ne es. Un jā, bērns arī dažreiz ir pārbaudījums, ir iespēja novērtēt otru, saprast uz ko viņš ir spējīgs tevis un jūsu ģimenes dēļ. Mēs ļoti satuvinājāmies šo 2 gadu laikā un tagad esam gatavi visam, arī kāzām. Kāzas arī ir dažādas - ir kāzas, kad juridiski tiek noformētas attiecības un ir kāzas, kad pieņem otru cilvēku uz visu savu dzīvi Dieva priekšā sakot "Jā". Man ir svarīgs otrais variants, tāpēc mums kāzas būs tikai tagad, kad jūtu ka abi to 100% vēlamies.
Un es neuzskatu, ka mans bērns būtu ko zaudējis, piedzimstot ģimenē, kas nav juridiski apstiprināta.
Bet cilvēkus, kas saka, ka kāzas nav svarīgas vispār, es nesaprotu. Vīriešus, kas neprec savu bērnu mātes entos gadus, es nesaprotu. Arī bērnam augot ir svarīgi, lai vecāki būtu precējušies.
07.03.2015 15:19 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Kāpēc parasti pāri pirmo plāno bērniņu, bet pēc tam kāzas?



Nav pat pprātā nācis pa priekšu plānot bērniņu un tikai pēc tam kāzas. Protams ir daudz pieredzēts tas ka vienkārši pāri iekrīt un tad jau tik divas iespējas, pa priekšu dzemdēt un tad precēties vai arī paspēt apprecēties pirms dzemdē.

Es ļoti ceru ka manā nākotnē bērni būs tikai pēc kāzām, bet ja iekritīšu tad nu neko darīt, neiešu skriet precēties tikai jo stāvoklī paliku ar, drīzāk tad nogaidītu pāris gadus un tad precētos ja plānotu tādas nopietnas kāzas.

Un kāpēc uzskata, ka pēc kāzām tuvākajā laikā jābūt bērniņam?


Neuzskatu arī tā, man svarīgākais ka attiecībās viss labi, par bērniem īpaši nedomāju, labāk izbaudīt divvientulību.
07.03.2015 15:32 |
 
Reitings 445
Reģ: 20.04.2013
Es vēl kaut kā daļēji varu saprast pārus, kuri nevēlas precēties un veido ģimeni bez laulībām, bet nu nekādi nesaprotu situāciju kā WisKas aprakstā... Sanāk, ka laulībai ir jābūt gataviem, noskaņotiem un tur vēl nezin kādiem pārliecinātiem, bet radot bērnu to visu nevajag? Kāpēc ir jārada bērns, ja ir sajūta, ka blakus nav īstais cilvēks? Pēc teksta sanāk, ka bērns tika radīts,lai pārbaudītu attiecības, bet kas tad būtu, ja pārbaude netiktu izturēta? Jeb tomēr šis ir gadījums, kad bērns parāījās neplānots? Vispār pretruna tekstā "Un es neuzskatu, ka mans bērns būtu ko zaudējis, piedzimstot ģimenē, kas nav juridiski apstiprināta... Arī bērnam augot ir svarīgi, lai vecāki būtu precējušies."
07.03.2015 16:00 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Riry, pēc tavas loģikas mana vīra vecākiem, kas kopā ir 3 bērnus izaudzinājuši un izskolojuši, būtu jāsauc viens otru par "draugu" un "draudzeni"? Man šķiet, ka pēc kāda zināma (katram pārim atšķirīga) apjoma ar attiecībās ieguldītu laiku un darbu, kopā pārvarētām grūtībām un kopēju dzīves pieredzi un laimi, gan tas kāzu dienas "baltais sapnis", gan papīrs zaudē savu nozīmi.
07.03.2015 16:12 |
 
Reitings 503
Reģ: 30.10.2014
Alondra , jā, bērns nebija plānots. Un tādā gadījumā, manā izpratnē - bērns ir bērns un vīrietis blakus ir vīrietis, nejau nu es skrietu abortu taisīt, pat ja nebūtu līdz galam pārliecināta, ka ar attiecībām viss būs labi. Ja bērniņš pieteicies, tad bērniņam jābūt, tādas ir manas domas, tas vai sanāks viss kā nākas ar bērna tēvu ir cits jautājums.
Piedzimt nereģistrētā ģimenē un augt nereģistrētā ģimenē gadiem, aŗī tad, kad bērns jau saprot, ka mamma un tētis nav precējušies, ir dažādas lietas, lielākā vecumā tas var būt traumējoši bērnam.
Es tikai padalījos ar pieredzi, neuzskatu, ka šāds modelis ir pareizs.
Skaisti jau, ka vispirms dzīves lielā mīlestība, tad kāzas, tad bērns un dzīve "līdz nāve jūs šķirs".
Taču katram savs :-)
07.03.2015 16:22 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
lielākā vecumā tas var būt traumējoši bērnam.


Iespējams, bet tomēr domāju ja attiecības ģimenē ir labas, tad tas ir noteicošais bērna labklājībai, nevis tas vai viņi ir oficiāli precēti vai nē.
07.03.2015 16:29 |
 
Reitings 503
Reģ: 30.10.2014
Attiecības ģimenē noteikti ir noteicošās, piekrītu.
Taču iespējamas situācijas, piemēram, skolā, kurās bērns varētu nejusties ērti, ja vecāki nav precējušīes, piemēram dažādie uzvārdi, vai citas situācijas, kad bērnam jāskaidro kādam "nu mana mamma un mans tētis nav precējušies" utt.
Bet nu tas viss tiešām atkarīgs no attieksmes, tikpat labi tas var nelikties būtiski.
07.03.2015 16:39 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Pašai man ir cits uzvārds nekā manai mātei, bet skolas laikā tas neko neizmainīja. Vispār neesmu saskārusies nekad ka bērni tā izsmietu tikai dēļ tā ka uzvārds atšķirtos (pieņemu ka tomēr ir tas iespējams) un ja bērnam vecāki ir labi un kopā, tad tass ir viss noteicošais un citiem bērniem nebūs interese apsmiet. Tad jau drīzāk to precēto pāri kur vīrs visu laiku dzer, bērnam nav kārtīgs tēvs, māte vergo 3 darbos apsmies vairāk.

kad bērnam jāskaidro kādam "nu mana mamma un mans tētis nav precējušies" utt.


Priekš kam bērns to lai kādam skaidrotu? Ja bērnam paši vecāki bieži nav borējuši to ka viņi nav precējušies, tad neredzu iemeslu kāpēc bērns to teiktu kādam citam. Galvenais ka viņi ir kopā. Tik pat labi, vecāki var velkāt laulību gredzenus, bet oficiāli precējušies nebūt.
Modernā pasaulē nav tas nekas neredzēts un nedzirdēts vispār. Kādreiz varbūt tas būtu bijis taboo, bet ne jau tagad.
07.03.2015 16:46 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
WiskAs, dažādi uzvārdi nenozīmē, ka nav precējušies. Mums, piemēram, ir katram savs.
07.03.2015 16:47 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Mums ar vīru arī katram savs :-)
07.03.2015 17:17 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Piekrītu riry par to "sieva un vīrs". smieklīgi liekas, ka pāris kurš nav precējies un runā "mums tas nav svarīgi un mums to nevajag" sauc viens otru par vīru un sievu. Divkosība.
Sieva un vīrs ir reģistrètā laulībā, bet viss līdz laulībām saucas draugs/dzīvesbiedrs/piegulētājs.
07.03.2015 17:37 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Piekrītu riry par to "sieva un vīrs". smieklīgi liekas, ka pāris kurš nav precējies un runā "mums tas nav svarīgi un mums to nevajag" sauc viens otru par vīru un sievu. Divkosība.
Sieva un vīrs ir reģistrètā laulībā, bet viss līdz laulībām saucas draugs/dzīvesbiedrs/piegulētājs.


++
07.03.2015 17:46 |
 
Reitings 445
Reģ: 20.04.2013
WisKas, tagad man skaidrs. Es sākumu pārpratu un iedomājos situāciju, kad divi cilvēki bērnu plāno un ir tam gatavi, bet kāzām nav gatavi. Jo man tās "gatavība" ir citā secībā. Tam, ka precēties tikai bērna dēļ nevajag, tam es pilnībā piekrītu.
07.03.2015 19:51 |
 
Reitings 357
Reģ: 29.01.2009
Nu kā- tiek pie bērna, pēctam apprecās lai bērns nepaliktu bez tēva, vai neaizskrietu pie citas un nebūtu jākļūst par vientuļo māti.
Protams, koks ar diviem galiem. Es vēlētos vispirms kāzas, tad bērniņu :))
07.03.2015 20:21 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Canis Lupus, skatos ,ka neesi sapratusi manis teikto sakaraa ar izdevumiem. Ne jau berna dzives laikaa iztereto naudu es domaju, bet gadus 2-3. Piemeram divus gadus but par maati vai divus gadus krat kaazaam kadus 5tk. Berns neizmaksaa tik dargi. Protams ja neperc dargakos ratus un drebes tikai Stockmann bodee. Ceru domu uzkjeeri.
08.03.2015 00:01 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
The... One
Tu esi drosha, ka bērns pirmos 2-3 gadus izmaksā mazāk kā 14 Eur? Jā, tieši tik liela ir valsts nodeva par laulības noslēgšanu. Ja gribas ar šiku, tad var sakrāt tūkstošus uz kadu no kāzu jubilejām un nosvinēt greznas kāzas. Tā ka-naudas trūkums nav attaisnojums.
08.03.2015 10:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits