attieksme pret jaunajām māmiņām un grūtniecēm

 
Reitings 558
Reģ: 22.08.2012
tās, kuras ir bijušas stāvoklī, lieliem vēderiem - ar kādu attieksmi esat saskārušās sabiedriskajā transportā, sabiedriskās vietās, apkalpojošajā sfērā? vai vienmēr jums tiek dota priekšroka, palaiž apsēsties vai kā savādāk izrādīta attieksme?

tāpat mammām ar ratiņiem - kādu attieksmi sabiedrībā izjūtat? vai pietur durvis, kad stumjat ratiņus ārā pa tām, vai palaiž rindā pa priekšu?

dalieties pozitīvās lietām un pastāstiet arī par negatīvu pieredzi, ja tāda ir bijusi
04.03.2015 20:34 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Vispār , man ir maz pieredze ar trakām , neaudzinātām mammelītēm, "klukstēm", tiešām nav tādu sieviešu manu paziņu lokā, un žēl, ka Jūs te daudzas esat mega heiteres tādu eksemplāru dēļ.
09.03.2015 20:56 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
un vēl man rodas iespaids, ka daudzas te mazus razbainiekus un grūtnieces tik uz ielas redzējušas. Viņu ikdienu un situāciju no otras puses ne reizi nav izjutušas, tāpēc jūtas tik lepnas un tiesīgas citus nosodīt.
Ja kāds sīcis pie manis ienāktu kabīnē, tad tā arī puspajokam pateiktu, ja mamma ir tik slikta, ka nevajag klausīt, tad ņemšu tevi pie sevis, man patīk mazi bērniņi :D Audzināt neaudzinātu. Gan jau pēc tāda teksta vēl ilgi no mammas neatliptu.
09.03.2015 21:00 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Neons
Visi saprot, ka jaunās mammas nogurst, bet viņas nav pasaules centrs. Katram cilvēkam jaunās mammas ceļā ir miljons rūpju un grūtumu. Varbūt tie cilvēki kafejnīcā bez bērniem ir nīgri nevis tāpēc, ka nezina, kā ir ar bērniem, bet tāpēc, ka beidzot izrāvās reizi gadā ārpus mājas bez bērniem, lai pieaugušo sabiedrībā atpūstos. Bet tur jaunās mammas ļauj atvasēm bērnu stūrī bļaustīties.
Bērnus jāaudzina! Ja uzvedas par skaļu vai neatbilstoši, jaaizrāda. Ja neklausa, tad jāanalizē pašai sevi, kāpēc bērns vecāku neņem par pilnu. Vai jāpārdomā vai izvēlētā aktivitāte ir bērna vecumam atbilstoša. Varbūt jāatstāj mājas ar bērna tēvu vai auklīti.
09.03.2015 21:01 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
par gitas24 gadījumu tiešām gribās iesmiet :D piekrītu teikai spolītei par to, ka divas priviliģētās satikās :D abas ir gatavas cīnīties par savu vip vietu :D
09.03.2015 21:09 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Sabiedriba loti var redzet mammas, kuras audzina bernud, kuras kko teiks,aizradis savai atvasei pat , ja vins neklausas,bauro utt., bet ir mammas, pec kuram varam redzet, ka vinu berniem drikst visu, gan list pie svesam mantam,skriet citu berniem virsu, stumties ar ratiem taa , ka cilvekiem jalec mala...nu to var redzet, var.

Protams, ir daudz , pat loti daudz piemeru ar labiem vecakiem, kuriem tapat berni trako, bet var redzet , ka vecaki nav vienaldzigi pret situacijam, kuras parkapj normas.
Tapat esmu par to, ka bernu maca vecaki - gan uz podina,gan zimet,gan lasit utt. M
09.03.2015 21:12 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es noteikti neiebilstu, ja svešs cilvēks mierīgi kaut ko aizrādītu vai pamācītu manam bērnam personīgi. Bez fiziskas aizskaršanas, bet tā stingri vārdos. Tas bieži vien ir 100x iedarbīgāk, kā mātes n-tās reizes atkārtotās pamācibas.

Par to bērnu istabu kafejnīcā - viņa bija tieši kā atsevišķa istaba un citiem bezbērnu kafejnīcas klientiem nekādā veidā netraucēja. Mans novērojums bija par to, ka vecāki tajā istabā pavisam mierīgi spēja uzturēties neskatoties uz skaļo troksni. Runāju par to, cik ļoti vecāki pie tā pierod, ka tas viņus nemaz īpaši netraucē, kaut gan citi to izturēt nebūtu spējīgi tik viegli...

Piekrītu drīzāk domai, ka attieksme rada attieksmi sabiedrībā. Esmu pārliecināta, ka tās "riebīgās māmiņas un grūtnieces" ir tādas, jo jau saskārušās ar veselu virkni neiecietīgu cilvēku, kuri uzskata, ka šādas sievietes nav ne tikai ar kaut ko īpašākas, bet arī nav pelnījušanas elementāru cieņu...
09.03.2015 21:19 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Amely
Labos vecākus parasti nepamana, jo viņu labi audzinātie bērni uzvedas tāpat kā pieaugušie-ne viņus redz, ne dzird. Un man ļoti patīk, kad jaunās mammas aizrāda saviem bērniem nekavējoties, ja bērns baksta svešus cilvēkus. Un tādu foršo mammu ir daudz! (l)
09.03.2015 21:21 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Bet vispār, jāsaka, ka es neesmu pamanījusi tās "sliktās mātes un grūtnieces". Un arī "neaudzinātie bērni" mani nav traumējuši līdz reālam dusmu un psihu līmenim. Tādi ir redzēti gan, bet nekādā veidā nav izbojājuši manu ikdienu.
09.03.2015 21:21 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
:D :D :D
Jums šķiet, ka bērnus neaudzina, palaiž pašplūsmā un mammas, plaukstiņas sitot, priecājas par šādām ģērbtuvīšu apciemošanām?! Nu, nav tikai melns un balts! Ikdienas situāciju ir miljardiem un mamma nav supervaronis, kas spējīgs paredzēt katru niecīgāko nebūšanu! Tādēļ tupēt mājās un neiet uz sabiedriskām vietām?!
Arī bērnudārza grupiņās visi nesēž rātnās, kārtīgās ierindās un ar skaistiem smaideļiem uz sejas, neizdabā pieaugušo iegribām, jā, iegribām! Tie ir tikai berni!!
Uz šādu vīpsnājošu dāmu degunraukšanu un burkšķēšanu, gribas novēlēt, lai Jums dzimst rātnie, paklausīgie un spontānu darbību neveicošie bērniņi :)!
Manējie, lai bauda savu bērnību dauzoties, skaļi uzvedoties un traucējot jutīgajām Cosmo dāmām! Mēs izvēlamies dzīvot dzīvi, nevis vadīt paraugdemonstrējumus priekšzīmīgai uzvedībai :)
09.03.2015 21:21 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Teika, tur nu es tev nepiekritisu, berni ir un paliek berni. Ari labiem vecaliem berni raud, blauj , krit gar zemi .
Starp citu , sodien aiztadiju vienam mazajam, kurs naca klat un reja, es vnk pakrstiju pirkstu un mamma tik smaidija un priecajas,kads sunitis vinai.
09.03.2015 21:29 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Drausmigu skatu redzeju nesen sava rajona, berns piesiet pavada kaa suns , bet suns ta pasa laika skraida briviba. Par sunisa dauzisanos sieviete priecajas, par berna skriesanu talu un jostas rausanu dusmojas, pielauju, ka ta nebij mate.
09.03.2015 21:35 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
Man vienreiz bija situācija, kad valsts iestādē, sēžot rindā, mani nokaitināja viens sīcis, viņš neko man nedarīja, bet vienkārši ļoti skaļi izdvesa dīvainas skaņas. Manuprāt, uzvedās vienkārši neadekvāti. Pukojos un buršķēju pie sevis savā prātā, bet tad sāku domāt- māte neizskatās, ka aiz labas dzīves atnākusi uz iestādi ar bērnu, visticamāk nav kam atstāt. Un pats galvenais- es jau nevaru zināt, varbūt tam bērnam tiešām ir veselības traucējumi, attīstības aizture vai kaut kas tāds, nevis māmiņas neprasme vai nevēlēšanās audzināt. Kaut kā žēl tās mammas palika.
09.03.2015 21:39 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
khkh, kādām vēl piecām lapām? Atveram actiņas, izlasam un tad mētājamies ar apvainojumiem ;) Par to kādēļ bērnu aiz auss neizdzinu? Nu kas par stulbu jautājumu?! Nav mans bērns. Iedomājies, ir māmuļas psihopātes, tādēļ kaut kā riskēt un stumt ārā svešu bērnu ar varu kaut kā negribās ;) Atkārtošos, ka katram no mums ir savas problēmas un likstas, veselības problēmas utt, ja tām pa virsu nāk vēl svešu bērnu maisīšanās pa kājām, tad kādu vēl pozitīvu attieksmi var sagaidīt? :) Mūsdienās mums ir maz laika pašiem priekš sevis, kur nu vēl priekš svešiem cilvēkiem :)
09.03.2015 21:41 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Par tiem trokšņojošajiem bērniem vispār ir atsevišķs stāsts...mani jau kaitina, kad pieaugušie visu laiku tirina kājas, vai klikšķina pildspalvu utt. (nu ne līdz psihošanai, protams, bet vienkārši kaitinoši), bet bērni ir vispār kaut kādi sātani šajā ziņā. Biju slimnīcā aizvakar. Kamēr gaidīju savu kārtu, blakus sēdēja tēvs ar meitu, nu kādi gadi 7-8 meitenei, normāla pieaugusi meitene. Nu lūk un sēž un visu laiku plaukšķina un kaut ko bakstās, dīdās, trokšņo, bet tēvs neko nesaka. Sēž tik un priecājas par savu mazo atvasīti, bet reāli cilvēki stāv rindā uz procedūrām, kas nav ne patīkamas, ne arī slimnīcā vispār vajadzētu tā uzvesties. Tajā vecumā, es atvainojos, jau nu gan vecākiem vajadzētu būt spējīgiem aizrādīt saviem bērniem. Tā ir tīrākā vecāku nolaidība.
09.03.2015 22:00 |
 
Reitings 1814
Reģ: 29.01.2009
meooooww - bet ko tad tam bērnam darīt? Bērni taču nevar nosēdēt mierīgi kā pieaugušie.
09.03.2015 22:03 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Nu taa nu gan nav nekada nolaidiba, berns tacu nelida tev virsu , izklaidejas ka nu maak . Vecakiem vajadzeja kadu gramatu, vai pazimet kko iedot un butu okidoki, bet tapat nekas drausmigs.
:) Tu vnk esi cilveks , kuram daudz kas kaitina, kaa jau pati mineji.
09.03.2015 22:07 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
meooooww, nu, sūdīgi Tev! Visur viss kaitina! Mož, vaina ir Tevī nevis apkārtējos?!
09.03.2015 22:09 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Patiesībā mazliet skumji lasīt šo diskusiju. Kaut kā pieklājībai un tolerancei vajadzētu būt no visām pusēm, un traki lasīt tādus tekstus "grūtniece kačā pravas", jo, lai kāda arī viņa būtu, tomēr, man domāt, ka grūtnieces, mazi bērni ir sevišķa sabiedrības daļa, kam seko cilvēki ar īpašām vajadzībām, veci cilvēki. Visiem pārējiem gabals nenokritīs, ja paplašinās savu perifēro redzi un pievērsīs uzmanību, ja kādam no nosauktajām grupām.


+++

Bet vispār pēc pieredzes ir tā, ka tās, kuras baigi filozofē ne pa tēmu un taisa poker face visās dzīves situācijās, atrodoties līdzīgā situācijā, prasa pret sevi to īpašo attieksmi un tad filozofija un skaisti vārdi paliek tikai uz papīra (kas paciešvisu) vai foruma dzīlēs..
09.03.2015 22:11 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Neteicu, ka daudz kas kaitina, bet gan tikai tas, ka lieki trokšņo cilvēki, bērni, vienalga... ;)

Un nevajag stāstīt, ka nemāk nosēdēt bērni mierīgi. Normāls vecāks pateiks savam bērnam, ka viņš atrodas vietā, kurā vajag paciesties un paklusēt, netrokšņot. For Christ sake, tur cilvēki rindā stāv, kuriem tulīt, iespējams, audzēju konstatēs, un tā jau nav viegli, bet vēl jāklausās kā neaudzināts bērns mīcās pa ādas sēdekļiem, vizinās ar tiem pa gaiteni, plaukšķina, izdveš kaut kādas putnu skaņas utml. 7-8 gadu vecumā bērnam pietiek saprāta atšķirt ko un kur drīkst vai nedrīkst darīt ;)
09.03.2015 22:12 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Labi, ka Tu. 7-8 gadu vecumā biji ideāls bērns. Un, Meow, jau kurā diskusijā, Tu ļoti daudās diskusijās pārlieku pārspīlē!!
09.03.2015 22:15 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!