Dzīve ārzemēs - Norvēģija, Zviedrija, Somija

 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
Sveikas, meitenes!
Jau ilgu laiku mani urda nemiers - vēlos mainīt dzīves vietu, apstākļus un vispār dzīvē ieviest svaigas pārmaiņas... Nebaidīšos teikt, ka doma par to mani moka jau, apmēram, 2 gadus. Vai šeit ir meitenes, kuras apmetušās kādā no tēmā piesauktajām valstīm?
Mani interesē darba un izglītības iespējas, sadzīve, atpūta un vietējie iedzīvotāji. Mani interesē darbs-tā iespējas, mācības, sadzīve, dzīves apstākļi, vietējie iedzīvotāji utt. Valstis esmu minējusi 3, zinu, ka tas sarežģī šo diskusiju, bet jau ilgu laiku nespēju izšķirties...Tāpēc tikai par jūsu subjektīvo pieredzi... gan jau diskusijas laikā man radīsies miljons papildus jautājumi:-)
Paldies, ja kāda varēs padalīties:-)
04.03.2015 12:20 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Samaksa ir laba arī mazkvalificētiem amatiem. Piemēram, viesmīles saņem sākot no ~9 eur/h, atkarībā no pieredzes stundas likme aug. Pastā jāstrādā tikai no rīta kādas 4h, bet alga ir, ja nekļūdos, 900 mēnesī. Celtnieki pelna labāk. Dzīvot par šīm summām var tīri labi, lai gan atkarīgs, protams, kur dzīvo, jo Helsinkos īres cenas ir ļoti augstas, bet citās pilsētās 600 - 700 eur var iekļauties par 2 istabu dzīvokli, līdz ar to tikpat vēl paliek pāri. Ēšana būtu ap 250 1 personai, netaupot).
Bērnudārza cena ir proporcionāla algas lielumam. Skolas bezmaksas, arī grāmatas un viss pārējais. Ir gan angļu, gan somu, gan zviedru skolas.
04.03.2015 14:10 |
 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
Kaut kas startam man būtu. Savulaik esmu padzīvojusi Dānijā, pilnībā tev piekrītu elisee, tur ir pieejami daudzi bonusi. Tomeŗ šoreiz ir runa vairāk par jaunas lapas pāršķiršanu. Mērķis - aizbraukt, iekārtoties darbā un tad sākt mācīties. Pabūt citā vidē:-) un izbaudīt visus jaunās dzīves pārbaudījumus
04.03.2015 14:10 |
 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
labi, esmu jau šo to sapratusi:-)
paldies, jums meitenes.

Zviedrija un Somija - atrašanās vietas dēļ ir manas šī brīža favorītvalstis:-)
Mans dēls spēlē hokeju, tāpēc tas nav mazsvarīgi:-D
04.03.2015 14:03 |
 
10 gadi
Reitings 222
Reģ: 11.03.2013
Esmu dzīvojusi Norvēģijā, Daba tur skaista, bet laikapstākļus es gan nemīlu tur, briesmīgs vējsh visu laiku, Trondheimas tuvumā, par citām pilsētām nezinu. Par studēšanu, dzirdēju kad pa brīvu, bet pati tā arī negāju un neinteresējos, bet arī lai studētu vajag kkādus dokumentus nokārtot..jebkurā gadījumā čakars.

Par Norvēģu bērniem, jāatzīst kad viņu intelekta līmenis ir krietni zemāks kā LAtvijā audzinātiem bērniem, no daudziem Latviešiem un Lietuviešiem to esmu tur dzirdējusi. Man personīgi paši pieaugušie neliekās īpaši gudri, atsevišķās leitās padumji(atvainojos).

Ja man butu jaizvēlās kur savus bērnus skolot es izvēlētos labāk Latviju vai citu valsti.

Darba algas ir labas, ja tevi nešmauc kāds privātais. Ir tādi saimnieki kas zin kāda alga ir Latvijā un un tā rēķina nemaksā Norvēģu pieklājīgu algu, jo viņā apzinās kad Latvietis strādās arī par mazāku algu..To visu apiet kkādā veidā.

Es Tur padzīvoju, peļņas ziņā var tur braukt, bet man uz dzīvi līdz pensijai negribētos
04.03.2015 14:03 |
 
Reitings 228
Reģ: 18.01.2014
Zviedrijā arī ir bezmaksas studijas, turklāt liela izvēle programām angļu valodā, bakalaura līmenī gan mazāk kā maģistros. Un Zviedrijā ir bezmaksas valodas kursi, kad esi ieguvis viņu personas numuru (un bez personas numura var teikt, ka tu šeit neeksistē).

Visideālāk tiem, kam nav liels uzkrājums startam, man personīgi šobrīd šķiet studijas Dānijā, kur ir daudz angļu val. programas, bezmaksas studijas, kā arī stipendijas tiem, kas strādā kaut kādu minimālu stundu skaitu nedēļā. Stipendijas varētu būt kādi 500 eiro, es precīzi nezinu, jo manā laikā nācās vien rukāt pašai :-D Bet nu ar 10-15 h darba nedēļā plus stipendija students Dānijā var labi dzīvot, kur nu vēl neizlutināts praktiskais latvietis :)
04.03.2015 14:02 |
 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
Kaut kur lasīju, ka viens pusis izvēlējās savu nākamo dzīvesvietu pēc konkrētās valsts pases:-D
04.03.2015 14:00 |
 
Reitings 610
Reģ: 24.07.2012
Par tiem šausmu stāstiem ap Norvēģiju - nezinu, kur vispār tādi radās. Dzīvojot Norvēģijā, pazīstot vietējos, redzu pavisam citu ainu. Katrā ziņā man nebūtu bailes par saviem bērniem, ja man tādu būtu.
04.03.2015 13:58 |
 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
Kā ir ar izdzīvošanu Somijā? Strādājot mazkvalificētu darbu - kādas ir iespējas dzīvot pilnvērtīgi?
Varbūt kādai ir pieredze arī ar mazāku bērnu skološanu Somijā?
04.03.2015 13:55 |
 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
tas, ka studijas Somijā ir bezmaksas, tas ir labi.
tas, ka ir viegli nokļūt arī ir bonuss. Kā ir ar darba samaksu Somijā?
04.03.2015 13:52 |
 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
paldies, meitenes par info! protams, ka tie ir ļoti vispārīgi jautājumi:-) mēģinu, kā teikt, sākumā izošņāt situāciju:-D
piekrītu, pusgads nav pietiekams laiks, lai iemācītos valodu, bet pamatus apgūt gan es varētu.
nevajag arī pārspīlēt ar šiem šausmu stāstiem, tas ir mazākais, kas mani satrauc, ar to es savu galvu neapgrūtinu:-) zinu, ka mans bērns jau ir apzinīgā vecumā, nekas tāds ar viņu nenotiks.
04.03.2015 13:49 |
 
Reitings 228
Reģ: 18.01.2014
Runājot par tev interesējošām valstīm, es šobrīd dzīvoju Zviedrijā, atbraucu šeit iegūt maģistra grādu pēc studijām Dānijā. Pēc laika man pievienojās mans tagad jau vīrs, kurš šeit apmaiņā rakstīja maģistra darbu, tā laikā ieguva labus kontaktus un darba piedāvājumu un izlēma nevis gaidīt mani atgiežamies LV, bet pārvākties uz šejieni. Tagad gaidu bēbi un mani šobrīd apmierina mūsu dzīve šeit. Ilgojamies arī pēc Latvijas, domājam kādreiz braukt atpakaļ, bet ne tāpēc, ka šeit nepatiktu dzīvot. Bet kaut ko vairāk tiešām grūti pastāstīt, lai neizplūstu, labprātāk atbildētu uz konkrētiem jautājumiem :)
04.03.2015 13:48 |
 
Reitings 188
Reģ: 09.11.2014
Nu igauņi vispār stāsta, ka visiem latviešiem ir 6 kāju pirksti :-D
04.03.2015 13:44 |
 
Reitings 228
Reģ: 18.01.2014
Viņiem Norvēģijā tā ir norma, tāpēc redziet bērnus ir jāapmāca pēc kādām pazīmēm var pateikt, ka tētis drīzumā “pienāks ļoti tuvu


Šādas baumas laikam izplatās, pateicoties tādiem ''uzticamiem'' resursiem kā šis? http://ru-facts.com/news/view/21314.html :D

Runājot par likumīgu incestu gan Norvēģijas, gan daudzi citu valstu sakarā, ar to netiek domāta pedofīlija ģimenes vidū, bet gan attiecības starp diviem pieaugušajiem, tāpēc šis teikums ir absolūti absurds. Pedofīlija jebkurā gadījumā ir un būs aizliegta, ieslēdziet taču savas smadzenes. Un bez Norvēģijas ir vēl bariņš valstu Eiropā, un - ak jēziņ, to skaitā arī Latvija, kur incesta attiecības starp pieaugušiem nav sodāmas-tātad legālas. Varbūt tomēr pārvākties uz kādu ''drošāku'' valsti? Tāpat ir valstis, kur brālim un māsai ar tikai vienu kopīgu vecāku ir pat atļauts precēties. Un nē, es to neatbalstu, tikai vēlos nomierināt jaunās māmiņas.

Es dzīvoju Skandināvijā jau septīto gadu, pazīstu daudzus norvēģus, esmu droša, ka norvēģi masveidā nevaro savus bērnus un nedzīvo incesta attiecībās, kur nu vēl ar to lepojoties kā kulturālu tradīciju.
04.03.2015 13:38 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Un es arī atbraucu uz "gatavu vietu", vīrs te bija pirms manis, tajā laikā viņš strādāja un bez problēmām varēja uzturēt mūs abus, tāpēc gadu pavadīju nestrādājot, lai gan mazliet darbu meklēju, taču neatradu. Beigās, lai kaut ko beidzot sāktu darīt, atradu viesmīles darbu restorānā uz pusslodzi. Tas bija indiešu restorāns, tāpēc tas, ka nerunāju tekoši somiski, netraucēja. Bet vispār, ja vēlies normālu darbu, valoda ir jāzina, bet pusgada laikā to iemācīties nav iespējams, ja vien nemācies katru dienu 5h un pārējā laikā sarunājies ar visiem somiski :D
Liels bonuss ir krievu valoda, to novērtē. Ir jomas, kurās somu valodu nevajag, piemēram, IT. Var jau cleaning firmās, pastā strādāt. Manā reģionā ir daudz lapsu fermu, tur vienmēr darbu var atrast, jo somi paši tur strādāt negrib.
Studijas ir bezmaksas un, ja iepriekš esi strādājusi un maksājusi nodokļus, tad saņemsi studentu pabalstu, kas ir ap 450 - 500 eur mēnesī.
04.03.2015 13:33 |
 
Reitings 102
Reģ: 11.12.2014
Es arī dzīvoju šobrīd Somijā, manuprāt ,liela priekšrocība ir tā,ka mierīgi varu aizbraukt uz Latviju jebkura brīdī,jo Somija ir salīdzinoši tuvu un viegli sasniedzama. ;-)
04.03.2015 13:20 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
Gribētos saprast, cik daudz tiešām taisnības ir tajos šausmu stāstos par Norvēģijā raksturīgo incestu. No vienas puses, grūti noticēt, no otras, savukārt-pārāk daudzi par to runā, izdot grāmatas, rakstus...
04.03.2015 13:07 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Dzīvoju Somijā nu jau 3 gadus. Tavi jautājumi gan ir ļoti vispusīgi, tāpēc atbildē varētu izplesties pa pāris lapām :D Mans vīrs te studē, bet man ir savs bizness, ja ir kādi konkrēti jautājumi par šīm tēmām, varu mēģināt atbildēt :)
04.03.2015 13:05 |
 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
Labi, meitenes, man nedaudz jāizskrien, bet vēlāk izlasīšu jūsu viedokļus un pieredzes stāstus:-)
gaidīšu jūsu komentārus:-)
04.03.2015 12:56 |
 
Reitings 188
Reģ: 09.11.2014
Nevarēšu pateikt vai maksas vai bezmaksas, bet zinu, ka ir ļoti grūti. Pati gan nemācījos tur, bet 2 kursabiedrienes aizgāja tālāk Norvēģijā mācīties, ļooti daudz jāmācās + grāmatas ļoti dārgas.
04.03.2015 12:56 |
 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
Paldies! Valodai vēl ir laiks, tās es apgūstu ātri:-)
Ja godīgi pazīstamie ir, bet vēlos izdarīt visu pati, lai nav jājūtas kādam parādā.
Svarīgs faktors ir augstākā izglītība...maksas, bezmaksas.
04.03.2015 12:53 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits