Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīve ārzemēs - Norvēģija, Zviedrija, Somija

 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
Sveikas, meitenes!
Jau ilgu laiku mani urda nemiers - vēlos mainīt dzīves vietu, apstākļus un vispār dzīvē ieviest svaigas pārmaiņas... Nebaidīšos teikt, ka doma par to mani moka jau, apmēram, 2 gadus. Vai šeit ir meitenes, kuras apmetušās kādā no tēmā piesauktajām valstīm?
Mani interesē darba un izglītības iespējas, sadzīve, atpūta un vietējie iedzīvotāji. Mani interesē darbs-tā iespējas, mācības, sadzīve, dzīves apstākļi, vietējie iedzīvotāji utt. Valstis esmu minējusi 3, zinu, ka tas sarežģī šo diskusiju, bet jau ilgu laiku nespēju izšķirties...Tāpēc tikai par jūsu subjektīvo pieredzi... gan jau diskusijas laikā man radīsies miljons papildus jautājumi:-)
Paldies, ja kāda varēs padalīties:-)
04.03.2015 12:20 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
mani arī šis interesē! celšu regulāri.
04.03.2015 12:23 |
 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
mani tas ļooooti interesē:-)
man šķiet, ka ir pienācis īstais laiks pārmaiņām. Man ir 6 mēneši laika, lai sagatavotos, tai skaitā apgūtu valodu. Lūdzu, meitenes, ja ir, kas sakāms, abas ar Winterru gaidīsim:-D
04.03.2015 12:26 |
 
Reitings 700
Reģ: 19.11.2014
Pašlaik dzīvoju Norvēģijā, bet drīz došos atpakaļ uz LV, bet tāpat plānoju atgriezties atpakaļ te.
Cik zinu izglītība šeit ir par velti.
Norvēģi ir jauki, pozitīvi un smaidīgi cilvēki.
Darba intervijās ir svarīgi kā Tu proti sevi pasniegt, + valoda un auto tiesības.
Eju arī norvēģu valodas kursos, grūta valoda, bet patīk.
04.03.2015 12:31 |
 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
Paldies! Kā sāki savu dzīvi tur? Vai par darbu jau sāki interesēties būdama LV? Kā ar dzīvošanu, kādam ir jābūt starta kapitālam dodoties uz turieni? Es ļoti vēlētos studēt ārzemēs, tāpēc, tas ir svarīgs faktors.
nu re , eit jau sarodas tie miljons jautājumi:-)
04.03.2015 12:36 |
 
10 gadi
Reitings 2671
Reģ: 25.05.2012
Es gribētu braukt prom uz Austrāliju (Kanbera vai Sidneja), liekas skaistākā vieta pasaulē.

No tevis nosauktajām noteikti neizvēlētos Norvēģiju, jo varbūt esmu steriotipaina, bet cik tur dzirdēts par tām bērnu atņemšanām, pedofīju un incestu. Tākā esmu mamma, tad nekad nebrauktu tur. Tādā ziņa vnk liekas slima valsts.
Nesen arī lasīju P.Kļavas rakstu, kur tieši viņš bija pieminējis Norvēģiju:
Inga Marte Thurdkildsen (Norvēģijas Bērnu un genderu vienlīdzības ministrijas ministre; vienā no intervijām izteicās, ka incests ir Norvēģijas “sociālā tradīcija”) aicina ieviest skolu jaunākajās klasēs stundas, kuras ir veltītas incestam. Viņiem Norvēģijā tā ir norma, tāpēc redziet bērnus ir jāapmāca pēc kādām pazīmēm var pateikt, ka tētis drīzumā “pienāks ļoti tuvu”.


http://www.mammamuntetiem.lv/articles/30642/bernu-reanimatologs-klava-32-glasti-diena-lai-izaugtu-laimigs/

Par Zviedriju un Somiju nekādus šausmu stāstus neesmu dzirdējusi. Cik zinu, tas algas ir pat ļoti augstas, bet nu dzīvošana arī.
04.03.2015 12:36 |
 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
CariDee, tas ir vēl viens svarīgs faktors...es arī esmu mamma, tāpēc, interesē informācija par mazāku bērnu apmācību:-) Man patīk, kas Somija un Zviedrija ir tuvāk.
Paldies, par linku, noteikti palasīšu
04.03.2015 12:39 |
 
Reitings 188
Reģ: 09.11.2014
Noteikti valoda jāmāk :)) Foršākais, ka viņiem ir daudz dialektu un godīgi, valoda atšķiras ļoti dažādos reģionos.
Iesākt dzīvi visai dārgi, uz turieni jābrauc ar kārtīgu sākuma kapitālu!
Pie ēdiena noteikti visai jāpierod. Kā arī pie viņu dzīves izpratnes, viņi dzīvi uztver visai tādā chill versijā, normāli ir dzīvot ar vecākiem līdz 30+ kamēr dabū ūber labo darbu.
04.03.2015 12:45 |
 
Reitings 700
Reģ: 19.11.2014
Kā sāki savu dzīvi tur? Vai par darbu jau sāki interesēties būdama LV? Kā ar dzīvošanu, kādam ir jābūt starta kapitālam dodoties uz turieni?


Man draugs un drauga mamma pagaidām dzīvo un strādā Norvēģija. Pēc drauga iniciatīvas atbraucu uz šejieni un pārtraucu mācības Latvijā.
Par darbu īpaši nedomāju, vnk pieteicu draugam, ja es braucu pie viņa, tad nevēlos diendienā sēdēt mājās. Bet nu kā atbraucu, tā sāku strādāt tīrīšanas firmā. Un tad sākās arī visa dokumentu kārtošana, kaut arī kā jau pus gadu esmu Norvēģijā visus dokumentus neesmu nokārtojusi, jo man patstāvīgas darba vietas. Strādāju kā extra palīdze, kad vajag - tikai tāpēc, ka man nav auto tiesību.
Dzīvošana te noteikti ir labāka kā Latvijā, protams, viss ir dārgāks, bet arī algas attiecīgā līmenī.
Dzīvojamo platību var īrēt pie kādiem māju saimniekiem, kas izīrē, piem - kādu stāvu mājai, vai izremontētā pagrabstāvā ar visām nepieciešamajām vajadzībām un mēbelēm.
Ja Tev te neviena pazīstama jau nav, tad varētu būt ļoti grūti iekārtoties, tad varbūt vienīgi caur kādu firmu, kas tās lietas kārto.
Ir autobusi kā Latvijā, bet braukusi neesmu, jo diezgan dārgi, cik noprotu, tad ar personīgo auto ir izdevīgāk.
04.03.2015 12:46 |
 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
Izlasīju CariDee ielikto rakstu, ļoti atklāts un patiess viedoklis...
04.03.2015 12:47 |
 
Reitings 287
Reģ: 13.06.2014
Atzīmēšos, lai varu vēlāk palasīt.
04.03.2015 12:50 |
 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
Paldies! Valodai vēl ir laiks, tās es apgūstu ātri:-)
Ja godīgi pazīstamie ir, bet vēlos izdarīt visu pati, lai nav jājūtas kādam parādā.
Svarīgs faktors ir augstākā izglītība...maksas, bezmaksas.
04.03.2015 12:53 |
 
Reitings 188
Reģ: 09.11.2014
Nevarēšu pateikt vai maksas vai bezmaksas, bet zinu, ka ir ļoti grūti. Pati gan nemācījos tur, bet 2 kursabiedrienes aizgāja tālāk Norvēģijā mācīties, ļooti daudz jāmācās + grāmatas ļoti dārgas.
04.03.2015 12:56 |
 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
Labi, meitenes, man nedaudz jāizskrien, bet vēlāk izlasīšu jūsu viedokļus un pieredzes stāstus:-)
gaidīšu jūsu komentārus:-)
04.03.2015 12:56 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Dzīvoju Somijā nu jau 3 gadus. Tavi jautājumi gan ir ļoti vispusīgi, tāpēc atbildē varētu izplesties pa pāris lapām :D Mans vīrs te studē, bet man ir savs bizness, ja ir kādi konkrēti jautājumi par šīm tēmām, varu mēģināt atbildēt :)
04.03.2015 13:05 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
Gribētos saprast, cik daudz tiešām taisnības ir tajos šausmu stāstos par Norvēģijā raksturīgo incestu. No vienas puses, grūti noticēt, no otras, savukārt-pārāk daudzi par to runā, izdot grāmatas, rakstus...
04.03.2015 13:07 |
 
Reitings 102
Reģ: 11.12.2014
Es arī dzīvoju šobrīd Somijā, manuprāt ,liela priekšrocība ir tā,ka mierīgi varu aizbraukt uz Latviju jebkura brīdī,jo Somija ir salīdzinoši tuvu un viegli sasniedzama. ;-)
04.03.2015 13:20 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Un es arī atbraucu uz "gatavu vietu", vīrs te bija pirms manis, tajā laikā viņš strādāja un bez problēmām varēja uzturēt mūs abus, tāpēc gadu pavadīju nestrādājot, lai gan mazliet darbu meklēju, taču neatradu. Beigās, lai kaut ko beidzot sāktu darīt, atradu viesmīles darbu restorānā uz pusslodzi. Tas bija indiešu restorāns, tāpēc tas, ka nerunāju tekoši somiski, netraucēja. Bet vispār, ja vēlies normālu darbu, valoda ir jāzina, bet pusgada laikā to iemācīties nav iespējams, ja vien nemācies katru dienu 5h un pārējā laikā sarunājies ar visiem somiski :D
Liels bonuss ir krievu valoda, to novērtē. Ir jomas, kurās somu valodu nevajag, piemēram, IT. Var jau cleaning firmās, pastā strādāt. Manā reģionā ir daudz lapsu fermu, tur vienmēr darbu var atrast, jo somi paši tur strādāt negrib.
Studijas ir bezmaksas un, ja iepriekš esi strādājusi un maksājusi nodokļus, tad saņemsi studentu pabalstu, kas ir ap 450 - 500 eur mēnesī.
04.03.2015 13:33 |
 
Reitings 228
Reģ: 18.01.2014
Viņiem Norvēģijā tā ir norma, tāpēc redziet bērnus ir jāapmāca pēc kādām pazīmēm var pateikt, ka tētis drīzumā “pienāks ļoti tuvu


Šādas baumas laikam izplatās, pateicoties tādiem ''uzticamiem'' resursiem kā šis? http://ru-facts.com/news/view/21314.html :D

Runājot par likumīgu incestu gan Norvēģijas, gan daudzi citu valstu sakarā, ar to netiek domāta pedofīlija ģimenes vidū, bet gan attiecības starp diviem pieaugušajiem, tāpēc šis teikums ir absolūti absurds. Pedofīlija jebkurā gadījumā ir un būs aizliegta, ieslēdziet taču savas smadzenes. Un bez Norvēģijas ir vēl bariņš valstu Eiropā, un - ak jēziņ, to skaitā arī Latvija, kur incesta attiecības starp pieaugušiem nav sodāmas-tātad legālas. Varbūt tomēr pārvākties uz kādu ''drošāku'' valsti? Tāpat ir valstis, kur brālim un māsai ar tikai vienu kopīgu vecāku ir pat atļauts precēties. Un nē, es to neatbalstu, tikai vēlos nomierināt jaunās māmiņas.

Es dzīvoju Skandināvijā jau septīto gadu, pazīstu daudzus norvēģus, esmu droša, ka norvēģi masveidā nevaro savus bērnus un nedzīvo incesta attiecībās, kur nu vēl ar to lepojoties kā kulturālu tradīciju.
04.03.2015 13:38 |
 
Reitings 188
Reģ: 09.11.2014
Nu igauņi vispār stāsta, ka visiem latviešiem ir 6 kāju pirksti :-D
04.03.2015 13:44 |
 
Reitings 228
Reģ: 18.01.2014
Runājot par tev interesējošām valstīm, es šobrīd dzīvoju Zviedrijā, atbraucu šeit iegūt maģistra grādu pēc studijām Dānijā. Pēc laika man pievienojās mans tagad jau vīrs, kurš šeit apmaiņā rakstīja maģistra darbu, tā laikā ieguva labus kontaktus un darba piedāvājumu un izlēma nevis gaidīt mani atgiežamies LV, bet pārvākties uz šejieni. Tagad gaidu bēbi un mani šobrīd apmierina mūsu dzīve šeit. Ilgojamies arī pēc Latvijas, domājam kādreiz braukt atpakaļ, bet ne tāpēc, ka šeit nepatiktu dzīvot. Bet kaut ko vairāk tiešām grūti pastāstīt, lai neizplūstu, labprātāk atbildētu uz konkrētiem jautājumiem :)
04.03.2015 13:48 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits