Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Periorālais dermatīts

 
Reitings 161
Reģ: 25.05.2009
Meitenes,
es jums teikšu - tā gribas nolaist tvaiku pēc kārtējās dermatologa vizītes!
Kopš novembra cīnos ar periorālo dermatītu. Nu jau esmu stadijā, kur, ja kāda no jums man teiktu, ka šo dranķi var izārstēt skalojot seju 95-tās markas benzīnā, es pēc 10 minūtēm ar kanniņu stāvētu Statoilā.
Ar sūdzībām biju decembrī 2x ARSā pie Dr. Lielbrieža, kas tā arī nenosauca diagnozi, vien turpināja izrakstīt antihistamīnu un kortikosteroīdu ziedes ( zāļu lietošanas instrukcijā lieliem burtiem rakstīts - nekādā gadījumā nelietot, ja ir periorālais dermatīts!) Kortikosteroīdi ir mānīgi - tie iesākumā palīdz, bet tad āda pierod un jāsāk meklēt stiprākas kortikosteroīdus saturošas ziedes. Tāds apburtais loks. Kā noprotat, mans dermatīts, uz mirkli pazudis, ar deviņvīru spēku turpināja atgriezties.
Pēc otrās neveiksmīgās zāļu tūres es ņēmu visu savās rokās - googlēju, apjautājos savām draudzenēm, nu jau ārstēm, youtubēju, wikipīdēju utt. Izmetu SLS saturošo šampūnu, sejas tīrītāju, rokas ziepes, zobu pastu.... Manā vannasistabā parādījās Bioderma, Avene, Weleda, Eucerin, Siberica, Vichy, Physiogel. Ar veselo saprātu pēc kāda laika sāku saprast, ka mazāk ir labāk un paliku pie Eucerin un Bioderma sejai.
Šodien aizgāju pie citas ARSa speciālistes Dr. Vītolas un atkal tas pats - izraksta tos pašus histamīnus, to pašu kortikosteroīdu ziedi. Man acis kā apakštasītes, jo skaidrā latviešu valodā viņai saku, ka viss iepriekšējais NE-PA-LĪDZ! Un tagad visa stāsta kroņa numurs - jautāju, lai pasaka man diagnozi. Ārste nopūšas un saka - sejas ērcīte. Es jautāju - vai tad tas nav periorāls dermatīts? Viņa - tas ir viens un tas pats! Un uzšņāpj uz receptes visas tās ziedes, kuras nkādā gadījumā nedrīkst lietot, ja ir šāds dermatīta paveids.
Izgāju no ARS dusmīga un par 60 EUR vieglāka.
Viss, dabūju pierakstu pie Laumas Valeines, pietiks ņemties ar ARS dermatologiem!. Un pasūtīju La Roche Posay - labāk nekā vēlvieni svārki manā skapī, kad seja sakairināta un alerģiska.
Tā meitenes, man jau kļuva vieglāk :)
03.03.2015 17:31 |
 
Reitings 1814
Reģ: 29.01.2009
Tu domā Ievu Ozolu?
03.03.2015 17:36 |
 
Reitings 1814
Reģ: 29.01.2009
:-D:-D:-D Tu rakstīji Vītola, bet es izlasīju Ozola. :D
03.03.2015 17:37 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Varbūt pamēģini VC4 pie kādas ārstes.. Manu matu izkrišanu izārstēja mēneša laikā.
03.03.2015 17:40 |
 
Reitings 2832
Reģ: 17.10.2010
Man rudenii arii bija uzmeties perioralais dermatits, izarsteju ar antibiotikaam. Gaaju pie dermatologes Lipex kliinikaa.. uzreiz noteica diagnozi un pateica, ka nekadus kortikosteroīdus nedriikst lietot.
Neatceros iisti aarstes uzvaardu, bet tur ir labi aarsti, iesaku tur aiziet. Man uztaisija arii sejas laazerproceduru, lai atrak sadziist aada.
03.03.2015 17:49 |
 
Reitings 161
Reģ: 25.05.2009
paldies ARS ārstiem ar savām kortikosteroīdu ziedēm, jo no to ilgstošas lietošanas, tur kur es smērēju, man sāka parādīties sīki asinsvadu plīsumi, kas ir ilgstoša šādu smēru lietošanas blakusparādība. Par to tik daudz neuztraucos, jo tos ar lažeri var noņemt. Bet nu tomēr, kurš te ārsts - es vai kāds ar diplomu medicīnā?
Dr. Valeine ir VC4 ārste, marta vidū došos pie viņas.
Nezinu, kas ir sliktāka diagnoze - tās sejas ērces vai periorāls dermatīts? :)
03.03.2015 17:55 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Varbūt tev ir jāmēģina tautas metodes?
Tās smēres jau tā pati ķīmija vien ir. Ļauj ādai atpūsties, ne?
03.03.2015 18:49 |
 
Reitings 20
Reģ: 01.07.2011
Dermatīts ir briesmīga lieta, bet iesaku Veselības centru 4, konkrēti no speciālistiem - Līgu Jaceviču. Tiku bez rindas, jo bija patiešām briesmīgi, bet pēc nedēļas dermatīts jau bija pazudis. Lietoju Biodermas micerālo ūdeni, bepanthen krēmu, kā arī bepanthen anti-ekzem, Aerius tabletes un Elocon ziedi, taču katram dermatītam ir savs paveids, tādēļ iesaku labāk vērsties pie dermatologa.
03.03.2015 19:00 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Kāpēc neapsver doties uz to ādas un sts klīnisko centru? Man dermotologs ielaidaanu šasnīgo ekzēmu, nodēvējot to par kkādu "sēnīti", cita izrakstīja tādas zāles, ar kurām es
savu ekzēmu sev "pārlipināju" uz otru roku, Dr.Dace(neatceros pašreiz uzvārdu), uzreiz 3.stāvā nosūtîja uz ādas analīzi: nokasīja ādas gabaliņus, tajā pašā nedēļa noteica, kas man tur dzīvo uz rokām, un vienīgā, kura man reāli palīdzēja. Es diezgan daudz iepriekš mocījos ar jēlām rokām :(

p.s. tā iestāde gan ir tāda baigi bailīgā :-/
03.03.2015 19:10 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
oi., es jau nu arī sarakstīju tā, it kā būtu sadzērusies :-D
03.03.2015 19:14 |
 
Reitings 161
Reģ: 25.05.2009
atbildot uz jautājumu par ādas likšanu mierā - arī šim cēlienam izgāju cauri, vnk neko nesmērēju, tik noskaloju ar aukstu ūdeni ( dermatīts plaukst uz zeļ karsta ūdens iespaidā, tvaiki un pirtis un solārijs arī nav savietojami ar dermatītu). Sāka niezēt, lobīties, dedzinoša sajūta parādījās ar. Laikam jau ādai arī nepatīk, ja to atstāj pavisam pliku. Kaut kas ir jāuzziež.
To gan man neviens ārsts nepateica, uzzināju no aptiekāres - alkohols nav savienojams ar dermatīta ārstēšanu. Tā kā esmu ne tikai ar pabriesmīgu seju uz šodienu, bet arī skaidrā :D visās nākamajās ballītes un izklaides pasākumos. Designētais šoferis saviem draugiem.
Jāutājums par ādas un sts klīniku - biju jau sākusi mest acis uz šo iestādi. Tā būs nākamā manā sarakstā, ja VC4 man izies arī ne šā ne tā.
03.03.2015 19:21 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Autore, izturību, izturību un vēlreiz izturību! Turu īkšķus, lai Tev viss nokārtotos, un vasarā jau būtu ar smuku seju :)
03.03.2015 19:29 |
 
Reitings 18
Reģ: 25.02.2015
Stāsts no dzīves- var ņemt vērā, var palaist garām. Tātad- manai paziņai arī bija šis periorālais dermatīts. Ārstēja,ārstēja...un nekādā jēgā. Tad gāja uz visādām pārbaudēm, arī pie ginekologa. Atklāja policistiskas olnīcas, ķērās pie šīs problēmas ārstēšanas un dermatīts izzuda. Viņa kā medicīnu studējošss cilvēks papētīja zinātniskajos rakstos šo tēmu un atrada, ka mēdz būt šāds komplekts. Tas nu tā- gribi tici,negribi netici,bet versiju pārbaudīt var.
03.03.2015 20:06 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Nez, cik zinu pie shii dermatiita neziezj uz sejas pilniigi neko. Tieshi kosmeetika un visaadi creedi, ziedes tikai pasliktina situaaciju.
03.03.2015 20:22 |
 
Reitings 441
Reģ: 29.01.2009
Steroīdu alternatīva ir pimekrolims (Elidel), ko parasti kā otrās izvēles līdzekli lieto atopiskajam dermatītam. Varētu līdzēt arī tev. Bet nu padārgs un uz receptes.
Plus jādomā, ko tu ēd ikdienā. Vai diētu esi kaut kā mainījusi?
03.03.2015 20:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits