Gudrs, inteliģents cilvēks

 
Reitings 242
Reģ: 02.03.2014
Kā piemērs:

Bieži vien cilvēki, kuri mācās skolā mēdz teikt : ''ā, nu viņš jau ir ļoti gudrs, tapēc ir nopelnījis tik labu atzīmi.''
Taču citi skolēni dažkārt nesaprot to, ko saprot kāds cits un tādēļ iekšēji pārmet sev, taču neviens nav teicis, ka viņš to nevarētu iemācīties, bet viņš to nezināja..(t)

Taču kā tad īsti ir, pēc kā jūs vērtējat to, ka cilvēks ir gudrs?
Vai pēc izglītības? ...zināšanu apjoms? (Tad jau tādēļ pusmūža cilvēki tiek uzskatīti par gudriem")

Protams, gudrs cilvēks var būt gudrs tikai attiecībā pret kaut ko. Tas ir plašs jēdziens.
Gribētu dzirdēt mazliet vairāk no Jums :-)
03.03.2015 14:42 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Manuprāt, gudrība ir ļoti daudzpusīga lieta. Es uzskatu par gudriem cilvēkus, kuri ir gan erudīti un izglītoti, gan dzīvesgudri un spējīgi pieņemt sapratīgus lēmumus. Varbūt tāpēc, ka pati nāku no humanitārās puses, man ir svarīgi, lai cilvēks varētu sevi izpaust sakarīgā un saprotamā veidā, kā arī viņam būtu vispusīgas intereses.
Bet cilvēki parasti par gudriem tik un tā atzīst tos, kuri domā līdzīgi kā viņi paši, tikai prot to trāpīgāk izteikt ;)
03.03.2015 17:20 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Var būt tiešām gudrs cilvēks, ar asu prātu un plašām zināšanām konkrētā jomā, bet rupjš, piemēram.
Var būt cilvēks bez izglītības, bet ar izteiktu iekšējo inteliģenci.
+
03.03.2015 17:34 |
 
Reitings 15
Reģ: 05.02.2015
Gudrs cilvēks ir tāds, kurš visu mūžu mācās. Gudrs cilvēks saprot, ka mācīties ir skaisti, ka mācīšanās nav sēdēšana istabā pie grāmatām, līdz sāk sāpēt galva. Mācīšanās var būt iešana uz teātri, palīdzēšana kādam grūtībās, dziedāšana, sports, pastaiga svaigā gaisā... jebkas, kas ļauj attīstīties, kļūt pilnvērtīgākam. Arī 60 gadu vecumā gudrs cilvēks ir gatavs atteikties no jaunībā pieņemtajiem stereotipiem, neiespītējas par savu viedokli, bet ieklausās citos.
03.03.2015 17:59 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Geela- +++
03.03.2015 18:23 |
 
Reitings 59
Reģ: 28.02.2015
Manuprāt, gudrs cilvēks ir tas, kurš prot domāt loģsiki. Tas ir viena no galvenajām lietām, kas man liek nošķirt gudru no ne tik gudra. :D

Skolā mācījos vidēji, šad tad bija 7 vidējā atzīme. Es bieži bastoju un biju ļoti slinka. Uz kontroldarbiem praktiski nemācījos, jo parasti izmantoju loģiku un u jautājumiem atbildēju ne pēc definīcijām. Jā, es viņas varētu iiezubrīt, bet kam man tas vajadīgs? Kāda jēga no definīcijas, ja Tu viņu nesaproti?

Bija manā kursā meitene, kura visu cītīgi mācījās no galvas, bet, kad skolotāja palūdza, lai izstāsta piemēru no dzīves, meitene neprata atbildēt, jo nesaprata par ko vispār iet runa.

Kāda jēga no atīmes 10, ja Tu nesaproti kapēc Tev viņa ir 10??

Atvainojos par kļūdām, klaviatūra stulba :D
03.03.2015 18:38 |
 
Reitings 272
Reģ: 01.03.2015
Gudri ir tie, kas jēdz vairāk par vidusmēru. Jau defaultā gudri ir tikai kādi 25% sabiedrības, dažādi (ne visi) politiķi, zinātnieki, intelektuāļi u.c. Pārējie 75% - vidusmērs un dureņi.
03.03.2015 18:39 |
 
Reitings 59
Reģ: 28.02.2015
Tāpat arī bija cilvēks, kurš nepabeidza skolu, jo viņam bija biznesa ideja, kuru viņš īstenoja. Ļoti gudrs puisis, inteliģents. Viņam vienkārši nebija laika nākt uz skolu, jo bija jāīsteno sava ideja.
03.03.2015 18:41 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Man šķiet, ka vārdu "gudrs" cilvēki lieto vietā un nevietā. Gudrība jau nav atzīmēs vai atestātos mērāma, tā izpaužas spējā izprast, improvizēt, būt elastīgam, atzīt un izlabot kļūdas. Emocionālā inteliģence, IQ līmenis..īsāk sakot, ļoti dažādu īpašību un spēju kombinācija.
Diemžēl, lielai daļai augstskolu beidzēju ar visu iepriekšminēto ir pamatīgas problēmas, tāpēc augstāko izglītību jau ļoti sen neuzskatu ne par gudrības, ne par inteliģences pazīmi(t)
03.03.2015 18:48 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Janey, izklausies līdzīga man skolas gados :D es arī daudz bastoju, nemācījos uz kontroldarbiem, bet man atzīmes bija labi virs vidējās. Tagad arī mācos pēdējā kursā un lekcijās, kad aizeju, liekas tāds fufelis. Ir jau interesanti, bet lielāko daļu liekas tāpat jau zinu, bet kad citi to uzņem kā pirmo dzirdēšanu, man rodas jautājums vai viņi gadījumā mucā nav auguši. Es nerunāju par specifiskām lietām, ko parasts (neizglītots konkrētā jomā) cilvēks nezina, bet tādas, ar kurām saskaramies ik dienas.
03.03.2015 18:49 |
 
Reitings 272
Reģ: 01.03.2015
Manuprāt, gudrs cilvēks ir tas, kurš prot domāt loģsiki. Tas ir viena no galvenajām lietām, kas man liek nošķirt gudru no ne tik gudra

Pat tie, kas studējuši loģiku, lielākā daļa nevar iziet elementāru loģikas testu par pīlēm un kaķiem bez nevienas kļūdas. Nerunāsim par tiem, kas loģiku nav padziļināti studējuši un šo vārdu zina tikai no tvnet komentāriem un 9gag, tiem ir vēl sūdīgāk. Secinājums: ja 99% cilvēku paši nejēdz elementāru loģiku, tad viņi arī nespēj atpazīt, kad citi ir loģiski/neloģiski.
03.03.2015 18:49 |
 
Reitings 272
Reģ: 01.03.2015
Janey, izklausies līdzīga man skolas gados :D es arī daudz bastoju, nemācījos uz kontroldarbiem, bet man atzīmes bija labi virs vidējās. Tagad arī mācos pēdējā kursā un lekcijās, kad aizeju, liekas tāds fufelis. Ir jau interesanti, bet lielāko daļu liekas tāpat jau zinu, bet kad citi to uzņem kā pirmo dzirdēšanu, man rodas jautājums vai viņi gadījumā mucā nav auguši. Es nerunāju par specifiskām lietām, ko parasts (neizglītots konkrētā jomā) cilvēks nezina, bet tādas, ar kurām saskaramies ik dienas.

Nezinu par ko tu priecājies, jo reāli esi izvēlējusies tupu un nožēlojamu programmu, kurai izmetīsi kaudzi naudas un daudzus gadus. Tupa cilvēka rīcība. Nevienā normālā programmā lielākā daļa informācijas nav no ikdienas zināma. Tu studē Zilupes universitātē?
03.03.2015 18:53 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Man, paziņu lokā raugoties, nenāk prātā cilvēki, kas skolā/universitātē būdami izcili, vēlāk kļūtu par lūzeriem..


Manā gan, diemžēl.
03.03.2015 18:54 |
 
Reitings 1431
Reģ: 09.10.2012
Man, paziņu lokā raugoties, nenāk prātā cilvēki, kas skolā/universitātē būdami izcili, vēlāk kļūtu par lūzeriem..

Es neteiktu,ka viņi tagad ir lūzeri, bet biju pārliecināta,ka sasniegs ko vairāk, jo bija mērķtiecīgi, izcili mācījās,ļoti centās skolas laikā.... bet šobrīd īsti neko nedara. :-|
03.03.2015 19:00 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es zinu cilveeku,kurs "atmodaas no ziemas miega" 30g.Maacaaas loti labi , iet lieliem soliem uz prieksu savaa karjeraa.Inteligents vins ir bijis jau no beerniibas:-)
03.03.2015 19:05 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Domaaju, ka sliktas atziimes ir lielaakoties slinkuma, nesavaaktiibas un negribeeshanas rezultaats. Tam iisti nav nekaada sakara ar gudriibu. Var buut gudrs cilveeks, bet tajaa pashaa laikaa tik ljoti slinks ka savu gudriibu lietaa neliks. Taapat mazaak gudrs cilveeks ar savu uzciitiibu sasniegs tajaa pashaa laikaa vairaak kaa gudrais, bet slinkais.
03.03.2015 19:10 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Visions, esmu pamanījusi, ka tev pārāk daudz kas liekas tups (jo īpaši jau tavs signature vārds "bābas"). Ar tevi nevēlos diskusijās iesaistīties ;)

Par skolām, manuprāt, ir skaidrs, ka pieliekot pūles var sanemt labas atzīmes un tas nav tas noteicošais rādītājs vai cilvēks ir gudrs, dumjš utt. Mani vairāk satrauc tas, cik ļoti daudziem cilvēkiem nav elementārākās spriestspējas vai loğikas. Tās ir tās lietas, kas ko reāli ikdienā pielietojam. Darbā arī esmu saskārusies ar cilvēkiem, kuri it kā stulbi nu nav, bet tai pašā laikā paši nevar izdomāt kā kaut ko izdarīt. Ja viņiem pasaka priekšā, tad viss super un labi darbs tiek padarīts, bet ja nav kāda, kas palīdz lietas pa plauktiņiem salikt, tie darbi vienkārši sēž.
03.03.2015 19:24 |
 
Reitings 272
Reģ: 01.03.2015
Ar tevi nevēlos diskusijās iesaistītie

a te nav nekādas diskusijas. jebkuram skaidrs, ka universitāte kur lielākā daļa pasniegtā no ikdienas tāpat jau ir zināms, ir pats tupuma kalngals, un jābūt pilnīgai intelekta padibenei, lai tādā vietā nosistu žūksni naudas un 4 gadus dzīves
03.03.2015 19:37 |
 
Reitings 59
Reģ: 28.02.2015
visions


Tu centies gudri runāt un apgāt jebkuras meitenes teoriju vai domu. Katram ir savi uzskati un nav tāpēc viss jānoliek un jāuzspiež savs viedoklis. ;)
03.03.2015 19:40 |
 
Reitings 272
Reģ: 01.03.2015
Ja tev šķiet, ka es kaut ko nenormāli gudru te rakstu, tas parāda tikai tavu tupumu. Rakstu elementāras lietas.
03.03.2015 19:42 |
 
Reitings 59
Reģ: 28.02.2015
Es neteicu, ka Tu kaut ko guru raksti :D Izlasi vēlreiz ko uzrakstīju :D
03.03.2015 19:45 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits