Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Gudrs, inteliģents cilvēks

 
Reitings 242
Reģ: 02.03.2014
Kā piemērs:

Bieži vien cilvēki, kuri mācās skolā mēdz teikt : ''ā, nu viņš jau ir ļoti gudrs, tapēc ir nopelnījis tik labu atzīmi.''
Taču citi skolēni dažkārt nesaprot to, ko saprot kāds cits un tādēļ iekšēji pārmet sev, taču neviens nav teicis, ka viņš to nevarētu iemācīties, bet viņš to nezināja..(t)

Taču kā tad īsti ir, pēc kā jūs vērtējat to, ka cilvēks ir gudrs?
Vai pēc izglītības? ...zināšanu apjoms? (Tad jau tādēļ pusmūža cilvēki tiek uzskatīti par gudriem")

Protams, gudrs cilvēks var būt gudrs tikai attiecībā pret kaut ko. Tas ir plašs jēdziens.
Gribētu dzirdēt mazliet vairāk no Jums :-)
03.03.2015 14:42 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Jau no skolas gadiem man daudz svarīgāk ir licies būt nevis gudrai, bet saprātīgai / erudītai.
Jo svarīgāk ir nevis iekaltas zināšanas vai diploms ar teicamām sekmēm, bet gan čujs un poņa un izpratne par lietām.
03.03.2015 14:46 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Man nepatīk termins gudrs, bet zinošs.
Patīk, ka cilvēks ir zinošs ikdienas situācijās, spējīgs ātri rast risinājumus vajadzīgajā laikā un vietā, zinošs pasaules notikumos, kaut kādos faktos, daudz lasījis.

Gudrs arī ir forši, skolā biju gudra matenē, nu, forši, ko tad man stulbai izlikties? :D
03.03.2015 14:50 |
 
10 gadi
Reitings 1746
Reģ: 18.11.2009
svarīgākais nebija visu iezubrīt, bet galvenais saprast. nezinu kāda jēga no tā 10, ja tu tikai uz to kontroldarbu visu iezubrīji, bet jau nākamajā dienā aizmirsi?
jā, un man svarīgākais nebija būt gudrai, bet gan zinošai, ar pēc iespējas plašāku redzesloku.
03.03.2015 14:53 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Pēc runas un spējas izteikties laikam jau vērtēju. Protams, arī izglītība tomēr mazliet norūda un līdz ar to cilvēks nebūs galīgs zābaks, bet nu izglītība nav noteicošais, taču pēc pieredzes redzu, ka izglītība dod bonusu cilvēka zināšanām.

Erudīts būs īstais vārds, jo gudrs var būt arī tikai vienā jomā, bet ja spēj runāt par visu - sākot no ikdienas sīkumiem, popzvaizgnēm, literatūru un ģeogrāfiju, tad jau redz, ka cilvēkam ir plašs skatījums uz visu un plašs redzesloks - tad brižiem tā gudrība ir lielāka kā ar diplomu.
03.03.2015 14:57 |
 
Reitings 623
Reģ: 16.10.2013
svarīgāk ir čujs un poņa

+
Lielākoties tas arī ir tas kas ikdienas dzīvē ir nepieciešams!

Kā piemērs man ir kāda paziņa. Sieviete ap ~40,strādā augstskolā par pasniedzēju,ceļo.. bet par gudru es viņu ,nu, nekādi nevaru nosaukt. :-D
Savukārt ir vīrietis paziņa ~50,kas ir ieguvis tikai vidusskolas izglītību,arī esošais amats nav no augstākajiem,bet viņš ir ļoti,ļoti gudrs. Un nejau tādēļ,ka māk salabot naktsskapīti un ieskrūvēt spuldzi;-) Viņš orientējas praktiski visā. Un tas,manuprāt, dod daudz vairāk,nekā papildus izglītības papīrītis,kas galva nekādus bonusus nenes;-)
03.03.2015 15:01 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Ir atšķirība vai cilvēks ir erudīts vai vienkārši gudrs/stulbs. Zinu cilvēkus, kuri akadēmiski ir gudri, taču savā komunikācijā un sadzīvē ir zābaki :) bet ir arī pretēji.. tie, kuriem atzīmes zemas, bet izsitas dzīvē un viss ir super. Pati esmu kaut kas pa vidu. Mācībās viss ir labi, pat īpaši neiespringstot, sadzīvē it kā arī, bet, protams, katram ir savi mīnusi. Man, piemēram, nu nekādi nepadodas matemātika, lai tur vai kas, bet tas jau nenozīmē, ka esmu stulba. Kaut kā tā!
03.03.2015 15:04 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Tā kā ir grūti vispārēji novērtēt, cik zinošs cilvēks kopumā ir, jo viens varbūt būs lietas kursā par politiku, tikmēr neko nezinās par aktuālo sporta pasaulē un sportu vispār, cits turpretī ļoti labi pārzinās sporta notikumus, bet nevarēs nosaukt pat dažus politiķus un valstu pārvaldes sistēmas, man vispārēja inteliģence saistās ar citām lietām.
Uzskatu, ka vispārēja inteliģences pazīme ir rakstība. Ir dažas visai aktīvas cosmo komentētājas, kuru komentāros vienmēr krīt acīs elementāru vārdu nepareiza rakstība - lai cik labi viņu ieteikumi varbūt arī būtu, manās acīs tiem zūd vērtība, ja pieaugusi sieviete 21. gs nespēj uzrakstīt pareizi ikdienā bieži lietotus vārdus.
03.03.2015 15:06 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Cilveka gudriba ,manuprat, izpauzas ari manieres un uzvediba . Pec tam nak zinasanu baze.
Uzskatu par svarigu zinat nedaudz no visa , nemot vera, ka profesionalas zinasanas ir kas cits. Ka ari no svara ir cilveka spejas zinasanas pielietot- analizet, radit. Ne tikai zinat sausus faktus.

Atlausos ari minet, ka neuzskatu par gudriem tos, kuri var muldet daudz un "gudri" par pilnigi visu, bet jegas no ta nekadas, jo butiba tiek atreferetas kaut kur sagrabtitas vispasaules zinasanas bez dzilakas analizes.
03.03.2015 15:18 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Bet viss, ko mēs zinām ir sagrābts no visurienes :) un, ja kāds, piemēram, "muldēs" par visu ko un tas būs pretēji tam, kam es ticu un kā es uzskatu, mēs idejiski ro uzreiz pieņemam kā muldēšanu. Vispār cilvēki ir gan dikti sareŽğīti, gan vienkārši radījumi. Cilvēki ir arī ļoti mainīgi.
03.03.2015 15:23 |
 
10 gadi
Reitings 221
Reģ: 11.03.2013
Piemēram man ir draudzenes kurām ir tikai pamatskolas izglītība, bet man augstskolas.Ar viņām parunājot uzreiz ir manāms kad viņas ir biegušas tikai pamatskolu. Tapēc es neteiktu kad viņas ir gudras inteliģentas..Bet viņām tā acīs neko nesaku.

Bet kas tad īsti padara cilvēku gudru, inteliģentu. Dzīves pieredze varbūt, skolas, augstskolas. Tas attīsta smadzenes domāšanu, loģisku domāšanu.

Manuprāt ja spēj loģiski domāt tad ir gudrs cilvēks.
03.03.2015 15:49 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
meoooww, es runaju par tiem ,kuri sevi uzskata par profesionaliem visas joma- no politikas lidz darzkopibai un brazilijas vaksacijai. Un runat var stundam, tikai klausoties saproti, ka nekas ta ari pateikts netiek, jo tiek atkartotas nozeletas frazes , nevis izteikts konstruktivs viedoklis, ko var ietvert paris teikumos. Gudri cilveki mak ari pakluset.
03.03.2015 15:49 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Kaut vai šajā diskusijā redzams, ka augstskolas diploms neiemāca atšķirt elementāru "ka" un "kad" lietojumu. :-P
03.03.2015 15:53 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Cilveka gudriba ,manuprat, izpauzas ari manieres un uzvediba
+++
03.03.2015 15:53 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Uzskatu, ka vispārēja inteliģences pazīme ir rakstība. Ir dažas visai aktīvas cosmo komentētājas, kuru komentāros vienmēr krīt acīs elementāru vārdu nepareiza rakstība - lai cik labi viņu ieteikumi varbūt arī būtu, manās acīs tiem zūd vērtība, ja pieaugusi sieviete 21. gs nespēj uzrakstīt pareizi ikdienā bieži lietotus vārdus.

Tas vareetu buut par mani:-P
Man liekas ,ka inteligence cilveekaa vai nu ir,vai nav!Var censties kaa grib sevi satureet,bet ja taas nav,tad aatraak vai veelaak "norausies no keedes"!
03.03.2015 15:56 |
 
Reitings 226
Reģ: 22.12.2014
Jo svarīgāk ir nevis iekaltas zināšanas vai diploms ar teicamām sekmēm, bet gan čujs un poņa un izpratne par lietām.


Un cik bieži nav redzēts, ka izsitas nevis tie, kas zubrījuši uz 10niekiem, bet tie otrie. Nu, neejot galējībās, protams.

Piemēram man ir draudzenes kurām ir tikai pamatskolas izglītība, bet man augstskolas.Ar viņām parunājot uzreiz ir manāms kad viņas ir biegušas tikai pamatskolu. Tapēc es neteiktu kad viņas ir gudras inteliģentas..Bet viņām tā acīs neko nesaku.


Un tu domā, ka tas, ka tev ir lielāka izglītība, tevi automātiski padara inteliģentu? :)
03.03.2015 15:56 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Cilveka gudriba ,manuprat, izpauzas ari manieres un uzvediba . Pec tam nak zinasanu baze.
Uzskatu par svarigu zinat nedaudz no visa , nemot vera, ka profesionalas zinasanas ir kas cits. Ka ari no svara ir cilveka spejas zinasanas pielietot- analizet, radit. Ne tikai zinat sausus faktus.

+++

Mani vienmēr ir smīdinājis tas, kā daudzi cilvēki cenšas sevi attaisnot ar tekstiem ''skolas atzīme jau neko nenozīmē, galvenais ir kas notiek galvā, atzīmes neparāda, cik tu esi gudrs, blablablabla''. Pilnībā piekrītu tam, ka sausi iezubrītas zināšanas neko nedod un ātri vien tiek aizmirstas, tāpēc arī nereti tās labās atzīmes iegūst vienkārši zubrītāji, kuri dzīvē un saskarsmē tik sakarīgi nemaz nav, bet ja cilvēks ir patiešām gudrs, apķērīgs un mērķtiecīgs, viņam nebūs ne mazāko problēmu labi mācīties, censties, iegūt augstu vērtējumu, skolotāju atzinību un reizē veidot sev labāku un vieglāku ceļu nākotnē, vēl jo vairāk - viņš pats sapratīs, ka mācīšanās ir ļoti vērtīga un nepieciešama, nevis visās stundās čīkstēs ''man taču to nekad dzīvē nevajadzēs, nafig mācīties?!''. Mācīšanās attīsta cilvēku un padara viņu gudrāku. Bet, protams, tas nav tikai vienīgais komponents zinoša cilvēka sastāvā.
03.03.2015 16:27 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Man ir jaunums, ka "gudrs" nozīmē "iezubrījis uz 10".

Pēc kā vērtēju, ka gudrs? Pēc tā, kādus spriedumus izdara. Pēc tā, par kādām tēmām runā. Pēc tā, kā rīkojas nestrandarta situācijās. Jā, arī pēc tā, cik daudz un ko zin (gan erudīcija te ietilps, gan dzīves pieredze).
03.03.2015 16:33 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Mani vienmēr ir smīdinājis tas, kā daudzi cilvēki cenšas sevi attaisnot ar tekstiem ''skolas atzīme jau neko nenozīmē, galvenais ir kas notiek galvā, atzīmes neparāda, cik tu esi gudrs, blablablabla''.
+++
Man, paziņu lokā raugoties, nenāk prātā cilvēki, kas skolā/universitātē būdami izcili, vēlāk kļūtu par lūzeriem.. :D
03.03.2015 16:34 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Cilveka gudriba ,manuprat, izpauzas ari manieres un uzvediba

Hmm, man jau šķiet tā ir cilvēka inteliģence. Var būt tiešām gudrs cilvēks, ar asu prātu un plašām zināšanām konkrētā jomā, bet rupjš, piemēram.
Var būt cilvēks bez izglītības, bet ar izteiktu iekšējo inteliģenci.
03.03.2015 17:09 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Mani vienmēr ir smīdinājis tas, kā daudzi cilvēki cenšas sevi attaisnot ar tekstiem ''skolas atzīme jau neko nenozīmē, galvenais ir kas notiek galvā, atzīmes neparāda, cik tu esi gudrs, blablablabla''. Pilnībā piekrītu tam, ka sausi iezubrītas zināšanas neko nedod un ātri vien tiek aizmirstas, tāpēc arī nereti tās labās atzīmes iegūst vienkārši zubrītāji, kuri dzīvē un saskarsmē tik sakarīgi nemaz nav, bet ja cilvēks ir patiešām gudrs, apķērīgs un mērķtiecīgs, viņam nebūs ne mazāko problēmu labi mācīties, censties, iegūt augstu vērtējumu, skolotāju atzinību un reizē veidot sev labāku un vieglāku ceļu nākotnē, vēl jo vairāk - viņš pats sapratīs, ka mācīšanās ir ļoti vērtīga un nepieciešama, nevis visās stundās čīkstēs ''man taču to nekad dzīvē nevajadzēs, nafig mācīties?!''. Mācīšanās attīsta cilvēku un padara viņu gudrāku. Bet, protams, tas nav tikai vienīgais komponents zinoša cilvēka sastāvā.


Pilnīgi piekrītu! Man tā agrāk riebās, ka es visus vakarus pavadīju centīgi mācoties, bet kāds pateica - Tu jau iezubrīji vai ko tmldz. Tas ne vienmēr ir viennozīmīgi. Arī labu špikeri uzrakstīt ir jābūt apķērīgam..
03.03.2015 17:10 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits