Nav darba

 
Reitings 98
Reģ: 13.02.2015
Daži te nevar izvēlēties, uz kurieni iet strādāt, bet es mēģināju sūtīt CV un Hesburger, Maxima, Drogām, neviens mēneša laikā arī nav atbildējis. Varbūt tāpēc, ka nav pieredze tirdzniecībā? Bet, darbs man nav, nezinu, ko darīt.
01.03.2015 23:03 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Fuj, vēmiens nāk no šitās krievu/latviešu attieksmes :) Labāk šādās diskusijās turpmāk neiesaistīšos, reāli šķebina no naidīgiem komentāriem :)
05.03.2015 09:44 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
es arī pēc pieredzes ieteiktu nemelot par valodām. Cik nav bijis, ka intervijās paprasa, piemēram, krieviski vai angliski pastāstīt par sevi.
05.03.2015 09:40 |
 
Reitings 1814
Reģ: 29.01.2009
kļūdas, kļūdas.... :D vēl neesmu pamodusies.
05.03.2015 09:39 |
 
Reitings 1814
Reģ: 29.01.2009
Skumji tas, ka lai dabūtu darbu jāzina labi Krievu valoda, kautgan retais krievs pats zin Latviešu valodu .. nezinu, es krieviem parasti atbildu Latviski ne Krieviski .. Uzskatu ka ten ir Latvija, un jārunā Latviski, ja viņi nesaprot valodu, lai iet mācās .. murgs kautkāds!!

+

ļoti veiksmīgi strādāju apkalpošanas sfērā ar 0 krievu valodas zināšanām. Ja man kāds krievs kaut ko prasīju, teicu lai latviski, lūdzu. Ja sāka kaut ko ņerkstēt, tad pasaucu citu pārdevēju, kura ir gatava auklēties ar tiem kas neprot valsts valodu.

P.S uz mūsu veikalu nāca arī daudzi krievi no Krievijas, daudz laipnāki un atsaucīgāki, viņiem arī nebija problēmas ar angļu valodu.
05.03.2015 09:37 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Es tīri ar savu pieredzi varu padalīties - nemelot par valodas zināšanām. Pati aizsūtīju CV, sludinājumā, protams, bija minēts, ka jāmāk krievu valoda, domāju - nu, to jau visur prasa, gadījumā, ja nu kāds krieviski jautā, lai proti atbildēt. Zvanīja sieviete, aicināja uz interviju, latviski. Aizgāju uz interviju, bet tur pats priekšnieks, kurš nav ne latvietis, ne krievs, bet no tādām plašāk zināmajām valodām prot tikai krievu, ne angļu vai vācu. Un loģiski - vai priekšnieks pieņemtu darbinieku, ar kuru pats nevarētu sarunāties?

Zinu meiteni, kura arī Rīgā izmisīgi darbu meklēja, beigās atrada ātrās ēdināšanas uzņēmumā. Ne gluži Mc Donalds, bet tuvu tam, sākumā arī grūti gāja, kamēr saprata, ko vispār prasa, kamēr iemācījās atbildēt, bet - kā tad lai to valodu iemācās, ja nemācies? Nu ir valodas jāmāk, vismaz jāsaprot, ko no tevis prasa, tas taču pašam ir tāds liels plusiņš, un kā labāk var iemācīties, ja ne reāli pielietojot?

Ja nav nekādas baigās prasības, bet reāli cilvēks gatavs iet un strādāt, nu neticu, ka neko atrast nevar, varbūt uz aizsūtītajām iestādēm tieši tajā rajonā nav nevienas vakances, ko piedāvāt, nesen uzmetu aci, pilns ar sludinājumiem, gan zvanu operatori, gan vēl viss kaut kas, kur apmācību uz vietas piedāvā, bet atkal - valodas vajag.
05.03.2015 09:33 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Nu nezinu gan, mana māsīca dabūja darbu RIMI kasē ļoti zibenīgi, bez pieredzes, bez augstākās izglītības, ar minimālām krievu val. zināšanām un skeptisku attieksmi pret krieviem ;) strādā un viss super, vēl pusdienas milzīgas :)
Kasē taču praktiski vispār nav jārunā, tikai pieklājības frāzes, naudas summas un kaut kas precēm un produktiem, ja nav skaidrs vai kā...
05.03.2015 09:32 |
 
Reitings 3308
Reģ: 20.03.2013
Mani paņēma RIMI kasē strādāt ar minimālām krievu valodas zināšanām. :)
05.03.2015 09:21 |
 
Reitings 3625
Reģ: 06.05.2014
Šaubos, ka tā ir valoda, kas liedz darba devējam tevi ņemt darbā. Gan Rimi, gan Maximā un Drogās pēdējos mēnešos esmu redzējusi jaunas meitenes, kuras ne velna nesaprot krieviski. Žēl viņas, jo tās krievu babuļas ir ļoti nelaipnas tādos gadījumos. Kāda tev vispār izglītība? Pamatskolas? Vidusskolas? Augstākā? Varbūt CV ir uzrakstīts galīgi ne pa ķeksi vai arī motivācijas vēstulē nepareizi izpaudies?

Bez pieredzes darbu ir grūti atrast, bet nekas nav neiespējams. Tikai vajag censties. Es arī krievu val nepratu, tagad jau arī perfekti nezinu, bet darba intervijā kaut ko nomurgoju krieviski un solījos, ka valodas ātri apgūstu, kas arī ir taisnība - pus gada laikā varu tikt galā ar 95% krievvalodīgo klientu.
05.03.2015 08:06 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
Es pat ofisaa 90% runaju krieviski-gan ar koleghem,gan darbiniekiem,gan klientiem... es kait kaa nespeju pierast,ka musdienu jaunatne vairak un vairak saka,ka nezin krievu val. Musdienaas laikam nejaucas kopaa bernibaa abas valodas,vai vnk nav vairs pagalmu/smilshukastes berni,kur iemaacaas to valodu..
05.03.2015 07:20 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Es arī veikalos arvien vairāk redzu pārdevējas, kas krieviski nerunā. Varbūt pamēģini labi apgūt angļu valodu? Tad vietās, kur daudz tūristu, tev būs vieglāk atrast darbu (Narvessens vecrīgā, piemēram)
05.03.2015 06:47 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Man taapat ka julenok, tik es te LV stradaju darbu, kur izmantoju,anglu, krievu valodu,kolektivs parsvara rus un angli. Ikdiena ari parsvra izmantoju sis valodas un tagad man ir tads akcents , ka pardeveji no latviesu pariet uz krievu valodu :-D
Lai gan skola biju teicamniece latviesu val. un literatura.
Autorei iesaka rakstit cv , ka zinasanas ir un kkadas pamatfrazes jau vari iemacities, ja nu atprasa. Mans pirmais darbs bij degustacijas un viesmile, man bij nenormali sliktas rus valodas zinasanas, vsp kauns runat bij, bet citas izejas nebija. Prakse,prakse un nebaidies. Iesaku filmas paskatities, muziku paklausities.
Lai izdodas!
05.03.2015 06:42 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Kas tas par argumentu, ka uz Latviju brauc daudzi krievu tūristi? Vācieši, amerikāņi katru vasaru pilni kuģi, nerunāsim nemaz par aziātiem un dienvidniekiem, kādēļ šīs valodas nav obligātas un pašsaprotamas? Krievs ir kaut kas tik dižs, ka ikvienā pasaules nostūrī sagaida, ka ar viņu runās viņa dzimtajā valodā veikala kasiere, sporta nodarbību vadītājs un saldējuma pārdevēja uz stūra? Absurds!

Kāpēc tiek motivēts latvietis mācīties krievu valodu, nevis Latvijā dzīvojošs krievs latviešu valodu? Katram ir tiesības izvēlēties, kādu svešvalodu mācīties - vai tā būtu krievu, zviedru vai ķīniešu. Šobrīd pastāv konflikts par to, ka tiek apzināti uzspiesta viena noteikta svešvaloda pamatnācijai, jo minoritāte nav spējīga iemācīties valsts valodu. Mums visiem, tajā skaitā Gaļai, Pašam un vēl Sašam, kopīga ir viena valoda - valsts valoda, jo visi esam izvēlējušies vienu valsti, kurā dzīvot. Fakts, ka te mīt Gaļa un Paša, nenozīmē, ka Anniņai un Jānim būtu jāmācās krievu valoda. Vai Krievijā viņi paši apgūst minoritāšu dzimtās valodas? Vai tomēr bļauj, ka visiem pamatnācijas (krievu) valoda jāzina? Pirms liet asaras par krievu situāciju Latvijā, der paskatīties, kas notiek tajā paraugvalstī, kurā, nezināmu apsvērumu dēļ, apbižotie nevēlas dzīvot.
05.03.2015 06:05 |
 
Reitings 131
Reģ: 03.06.2011
Strādāju apkalpojošā sfērā un krievu valodā man ir jārunā pat vairāk nekā latviešu. Draudzene tika atšūta 5 darba intervijās, jo krievu valoda tai nav augstākā līmenī ..

Nevajag noliegt svešvalodu mācīšanu tikai tādēļ, ka Jums nepatīk politiskā iekārta. Cilvēki paliek daudz atklātāki un laipnāki pret sarunu biedru, ja Jūs kaut nedaudz ziniet (runājiet) viņa valodā.
05.03.2015 01:30 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Piekrītu, ka dzīvojot Latvijā ir jāapgūst oficiālā valsts valoda.. tomēr arī valstij nevajadzētu būt vienaldzīgai pret krievvalodīgajiem (viņu ir daudz).. vajadzētu skolās cītīgāk mācīt šo valodu. Galu galā.. visi saprot, ka darba devējs parasti prasa krievu val. zināšanas.
Visiem dzīve būtu vienkāršāka, ja to intensīvāk mācītu..
05.03.2015 00:27 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Nedaudz oponējot meooooww komentāram - jā, taisnība, ka valsti veidojam mēs visi, gan Juri un Pēteri, gan Sašas un Pašas. Neviens arī neliedz Sašām un Pašām ģimenēs un draugu lokā runāt krieviski. Tomēr oficiālā valsts valoda ir latviešu, tāpēc viņiem būtu jāzina arī tā un būtu tikai normāli, ja kontaktējoties ar latviešiem, viņi izmantotu latviešu valodu, īpaši redzot, ka konkrētais latvietis nesaprot viņu teikto, ne tā? Protams, ideālā variantā visu tautību cilvēki zinātu visas valodas, tomēr tā nekad nav un nebūs.
05.03.2015 00:23 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
arī pie mums brauc daudz tūristu no Krievijas
Maniem ārzemju paziņām ir gadījies saskarties ar nelaipnu attieksmi no vietējiem. Droši vien viņus noturēja par nekauņām, kas negrib mācīties latviešu valodu :D :D :D
05.03.2015 00:22 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Protams, ka valodas ir svarīgas - jo vairāk, jo labāk!, bet mums Latvijā, tomēr krievu valodai ir liela nozīme. Liela daļa iedzīvotāju ir krievvalodīgie, kā arī pie mums brauc daudz tūristu no Krievijas. Nevaru iedomāties nevienu restorāna menedžeri, kas riskēs pazaudēt galdiņu ar 5-6 krievvalodīgiem cilvēkiem, tikai tādēļ, ka viesmīle izdomājusi, ka te ir Latvija un runās ar klientu tikai latviski. Pat ja tādam aizspriedumainam cilvēkam arī izdosies atrast darbu, tad tas būs tikai līdz brīdim, kad priekšnieks konstatēts notiekošo situāciju, jeb arī priekšnieks pats būs tajā pašā maisā bāžams.
05.03.2015 00:17 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Runājot par valodu - pēdējos gados emigrēja ārzemēs ne tikai latvieši. Un parasti šie krievutautības cilvēki neruna latviski tur, kur emigrēja. Līdz ar to valoda aizmirstas. Manas draudzenes,k uras jau ilgi dzīvo Lielbritanijā vairs nevar parunāt latviski (kaut gan valsts eksāmenā dabūja A un B līmeņus). Tāpēc braucot ciemos viņas runa krieviski vai angliski (bet nu pie mums ar to angļu valodu arī ir ka ir).
Es dzīvoju ārzemēs ikai pusgadu, un tagad Rīgā automātiski pārgāju no latviešu valodas uz vācu. Mana koleģe vēl pabrīnījas, ka tagad latviski runāju ar briesmīgo akcentu. Tā ka grūtības ar to krievu valodu pastavēs arī pēc pirmo "okupāntu" miršanas :)
05.03.2015 00:13 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Neviena valoda nav slikta, to arī nevienā mirklī neapgalvoju, jo vairāk zini, jo pašam labāk, bet ja arī nezina krievu valodu, bet zina citu valodu, tas nav sliktāk. Runāju no pieredzes, ka krievu valoda vairs nav primārā. Daudz svarīgāk ir runāt angliski. Tie visi krievi runā latviski, ja labi grib un laipni runā, un arī darba devējam nav pretenziju, ja labi dari savu darbu. Es runāju par apkalpojošu sfēru Rīgā, kurā man ir pieredze, un ne jau tikai vienā darbavietā.
05.03.2015 00:09 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Šodien biju treniņā, grupu nodarbība. Tur no visiem 20 cilvēkiem 1 bija ārzemniece, kurai treneris paralēli tulkoja pēc latviešu, tad krievu valodas. Tātad 3 valodās runājās ar visie un nevienam tas netraucēja. Jums taču nav problēmas runāt krieviski, bet ir aizvēsturiski aizspriedumi, diemžēl. Latvija ir tikai valsts nosaukums. Valsti taču veidojam mēs visi, gan kaimiņu Saša, Paša, Juris un Pēteris, nevis tikai Pēteris un Juris. Mēs visi dzīvojam uz šīs valsts zemes, visi maksājam nodokļus, audzinam šeit ģimenes, iemīlamies utt. Kādēļ visu laiku ir jādala visi latviešos un krievos? Tā jau valsts brūk čupā un aizbraucēju atstātie caurumi tiek lāpīti ar Latvijā palikušajie, bet jūs vēl 1/3 no mūsu valsts reālajiem iedzīvotājiem, nevis kaut kādiem nelegālajiem imigrantie, bezmaz vai ar uguni esat gatavas izdzīt. Ļoti skumji vienmēr lasīt šitās krievu/latviešu naidīgās diskusijas. :(
05.03.2015 00:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits