Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nepirkt biļeti..

 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
FB pavīdēja sekojošs teksts, nolēmu iekopēt:
Iesūtīja lasītājs: Šodien izmēģināju ieteikumus, ko un kā darīt, ja braucat Rīgas Satiksmes transporta līdzeklī bez biļetes un Jūs aptur kontrole. Jo vairāk cilvēku šo uzzinās, jo ātrāk mēs panāksim nesamērīgo cenu izbeigšanu RS un Ušakova sakāvi.

Manā gadījumā bija kontrole ar policiju (jāpiezīmē, ka man ir studenta mēnešbiļete - principa pēc gribēju izmēģināt). Tātad uzreiz paziņoju, ka biļete nav un netaisos maksāt. Palūdza izkāpt - izdarīju. Lūdza man uzrādīt personu apliecinošus dokumentus - atteicu, ka pēc likuma man tas nav jādara, jo kontrolieris nav policija. Jautāju pēc kāda panta, man būtu jāuzrāda dokumenti - atbildi nesaņēmu. Kontrolieris acīmredzami sāka uzvilkties, teica, ka kārtosim caur policiju visu. Uzreiz atbildēju - OK, uz ko kontrolieris arī pilnīgi padevās un sāka citu "dziesmu dziedāt".

Teica, ka man jāmaksā sods - teicu, ka 2 EUR nevar būt pašizmaksa un netaisos tādu summu nekad maksāt. Teica, ka esmu pārkāpis likumu - lūdzu, lai paskaidro kuru. Atbildes nesekoja. Kontrolierim parādīju Ministru kabineta noteikumus un praktiski ar to arī viss beidzās. Jautāju vai man doties uz policijas busiņu un uzrādīt dokumentus - teica nē un varēju būt brīvs.

Tāpēc mīļie cilvēki - ja arī Jūs neapmierina esošā RS un Ušakova zaglīgā darbošanās, atceraties dažus vienkāršus soļus kā apiet kontroles sodu:
1) Noteikti esat laipni, neuzķeraties uz provokācijām, nerādiet nekādus dokumentus (arī etalonus),
2) Jautājiet kontrolierim, lai norāda likumus uz kā pamata Jums kaut kas jāuzrāda vai jāmaksā sods. Turat pie rokas savu telefonu vai planšeti ar ielādētu mājaslapu, kur norādīti konkrēti likumi un Ministru kabineta noteikumi,
3) Atcerieties, ka Jums nekas nav jāuzrāda kontrolierim, taču policistam gan, taču policistam nav tiesību Jūsu datus izpaust kontrolierim... Bez Jūsu piekrišanas policija nevar Jums izrakstīt soda kvīti...
4) Izplatāt šo info ar to, kā jārīkojas katrā gadījumā un izmantojat RS transportu par velti vienmēr. Varbūt tad zaglīgā Ušakova banda sāks atmosties.

Papildus info: http://zakiem.lv/news/


Būtu interesanti uzzināt Tavas domas.. Par/pret šādu ierosinājumu?
26.02.2015 17:56 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Es arī lasīju šo rakstu.
Ja nekur nav jāsteidzas, ir laiks izbraukāt pa iecirkņiem, strīdēties ar kontroli, tad uz priekšu. :-D
26.02.2015 17:59 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Par un tikai par.
Pēdējoreiz, kad nācās braukt pa zaķi, es arī nolēmu, ka kontroles gadījumā neko neteikšu, neko nerādīšu un mani arī palaida. Man gan nav tik liels telefons vai planšete, lai parādītu MK noteikumus, bet kopumā tam visam piekrītu.
Žēl, ka puisis nav norādījis, kurus tieši MK noteikumus kontrolieriem jārāda, varētu izprintēt un nēsāt kabatā. :D
26.02.2015 18:00 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Maksāju un pīkstinu etalonu, vēlos mierīgi izbaudīt savu braucienu, nevis strīdēties ar kontrolieriem un policistiem kā neaudzināts tīnis. Šitie, kas kačā savas pravas.. Ja kaut kas nepatīk, ej kājām.
26.02.2015 18:00 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Man kaut kā līdz galam nešķiet, ka tajā tekstā viss ir korekti... Pieņemu, ka kontrolieris bija slikti izglītots un nezināja visus sīkumus, tāpēc šim lietotājam paveicās.

2) Jautājiet kontrolierim, lai norāda likumus uz kā pamata Jums kaut kas jāuzrāda vai jāmaksā sods.

Cik zinu, RS noteikumos (ar MK apstiprinājumu vai kaut kā tā) ir skaidri norādīts, ka mums ir jāuzrāda braukšanai derīgs talons vai jāmaksā sods (un precīzēta arī summa).
26.02.2015 18:02 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Man personīgi tomēr sirdsapziņa (vai intravertais raksturs) neļauj braukt bez biļetes un vēl strīdēties pretī kontrolei. Bet neteikšu, ka esmu pret to, ka citi tā dara.
26.02.2015 18:03 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Maksāju un pīkstinu etalonu, vēlos mierīgi izbaudīt savu braucienu, nevis strīdēties ar kontrolieriem un policistiem kā neaudzināts tīnis. Šitie, kas kačā savas pravas.. Ja kaut kas nepatīk, ej kājām.


Man personīgi tomēr sirdsapziņa (vai intravertais raksturs) neļauj braukt bez biļetes un vēl strīdēties pretī kontrolei. Bet neteikšu, ka esmu pret to, ka citi tā dara.


+++

Man to kontrolieru jau žēl paliek, nav jau viņiem viegls darbs ar :(
26.02.2015 18:09 |
 
Reitings 947
Reģ: 17.12.2009
Kādas ir kontrolieru algas par tik nepatiecīgu darbu. ?
26.02.2015 18:18 |
 
Reitings 942
Reģ: 04.11.2014
Kas grib, lai tā dara. Man primārā lieta, izmantojot sab.transportu, ir tikt līdz darbam un laicīgi. Tāpat nekas nemainīsies, cenas būs tādas, kādas būs. Muļķīgi iedomāties, ka ar stīvēšanos un strīdēšanos ar kontroli, kaut ko izmainīsi.
26.02.2015 18:20 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Maksāju un pīkstinu etalonu, vēlos mierīgi izbaudīt savu braucienu, nevis strīdēties ar kontrolieriem un policistiem kā neaudzināts tīnis. Šitie, kas kačā savas pravas.. Ja kaut kas nepatīk, ej kājām.

Muļķīgi iedomāties, ka ar stīvēšanos un strīdēšanos ar kontroli, kaut ko izmainīsi.

Ļoti piekrītu šiem komentāriem(t)
26.02.2015 18:24 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Muļķīgi iedomāties, ka ar stīvēšanos un strīdēšanos ar kontroli, kaut ko izmainīsi.


piekrītu. Tāpat tā nav kontrole, kas ko tādu lems. Ja gribas parādīt kādam "augstākstāvošajam" savu attieksmi, tad jārīko piketi, nevis jābojā nabaga kontrolierim diena/vakars. Tā jau tas darbs nav foršs, bet te vēl visi zaķu varoņi. :(
26.02.2015 18:29 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
tvnet raksts bija baigi labā bomba, precīzāk šis:
Rīgas pašvaldības policijas (RPP) pārstāve Inese Krieviņa TVNET norāda, ka policijai nav tiesību (arī reidos ar RS kontroli) sniegt personas datus 3. personai (šai gadījumā kontrolei), lai izrakstītu līgumsoda kvīti par braukšanu sabiedriskajā transportā bez biļetes, ja pasažieris atsakās uzrādīt personu apliecinošu dokumentu kontrolei.

Tomēr ilgākā laika posmā RS tāpat iegūst šīs personas datus, pat ja pasažieris sākotnēji bija atteicies kontrolei tos sniegt, atzīst Krieviņa: «Policija personas datus noskaidro, sastāda aktu, kas tiek nodots policijas atbildīgajai personai, kura savukārt informāciju elektroniski nosūta Rīgas Satiksmes Kontroles daļas atbildīgajai personai.»


vai nu autors ne tā uzrakstījis, ka ir viegli pārprast, vai nu krieviņa ieberzās.
26.02.2015 18:33 |
 
Reitings 2037
Reģ: 21.02.2015
Tipiski latviešiem- uzliek lielākus nodokļus, visi klusi pacepjas forumos vai nopūšas, paraud spilvenā, bet turpina maksāt. Palielina RS biļešu cenas- tas pats. Pamēģiniet ko tādu izlaist cauri Grieķijā, Francijā, uzreiz būs pretošanās!
Uzskatu, ka savas tiesības ir jāzina, un jāprot izmantot. Kā šajā gadījumā, nekas prettiesisks tas nav. ;)
26.02.2015 18:33 |
 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
No vienas puses, prieks, ka cilvēki nepadodas netaisnības priekšā, bet puse, pa kuru tie cenšas iekļūt mantkārīgā karaļa pilī un drusku pademolēties, nav izvēlēta īsti pareizi. Kontrolieri ir tikai zobratiņi sistēmā. Domāju, līdzko tiks doti nopietni signāli augšām, ātri vien tiks atrasti veidi palabot nepilnīgos likumus.
26.02.2015 18:34 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Veikalā, piemēram, maizi pērkot, kuras cena neapmierina, arī velk laukā likumus un lūdz kasierim paskaidrot, kāpēc par maizi jāmaksā tieši tik, cik jāmaksā? :-/

Tas tā drusku, nez, divkosīgi (?) braukt gribu, bet maksāt negribu.
26.02.2015 18:37 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Uzskatu, ka savas tiesības ir jāzina, un jāprot izmantot. Kā šajā gadījumā, nekas prettiesisks tas nav.


Labāk uztaisiet normālu piketu un miers, nevis bojāt dzīvi kā kontrolieriem, tā pasažieriem kam iespējams no malas jāredz kā tur viens atsakās maksāt. Ir jāvēršas pret pašu RS, nevis tik spītēties kā bērniem un braukt pa zaķi.
Normāliem cilvēkiem būtu jāsaprot, ka ir cilvēki kam svarīgāk ir nokļūt uz darbu laikā un izvēlas loģisko variantu kas viņiem palīdzēs to sasniegt, maksājot! nevis braukt un cerēt ka konrole neiekāps un ja iekāpj tad iespējams vel nokavēt darbu + maksāt sodu + ja biežāk tas notiek tad arī no algas var kas tikt novilkts vai arī atkal jāpaliek ilgāk darbā(viss atkarīgs kur strādā). Kāpēc lai cilvēks riskētu vel vairāk naudu zaudējot braucot pa zaķi, ja var braukt kā normāls cilvēks bez uztraukumiem pa maksu?
26.02.2015 18:39 |
 
Reitings 2037
Reģ: 21.02.2015
Marchixa, ir mazliet starpība. Veikals ir privāts subjekts, nepatīk cena vienā veikalā- dodies uz citu, pērc lētāku. Rīgas Satiksme ir zem pašvaldības, kas pilda pašvaldības funkcijas, kam ir monopols. Man ir izvēle Rīgā izmantot citu sabiedrisko pārvadātāju?
26.02.2015 18:40 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
marchixa, veikalā vienai peču kategorijai nav atlaides konkrētām sociālajām grupām un pirms cenas pacelšanas to nepiešķīra vēl papildus grupai, pensionāri arī to par velti neņem. Kā arī ir izvēles iespējas, kaut tam pašam sieram - holandes, krievijas.. siera izstrādājums. domu sapratāt :D
26.02.2015 18:41 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Un tie kas negrib maksāt, lūdzu jums ir visas iespējas iegādāties mašīnu un braukt ar to! Visas problēmas atrisinātas ne?

Tā braukšana manā uztverē ir zagšana un savā ziņā ar necieņa pret pasažieriem kas izvēlas/ir spiesti maksāt.
26.02.2015 18:42 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Rīgas Satiksme ir zem pašvaldības, kas pilda pašvaldības funkcijas, kam ir monopols. Man ir izvēle Rīgā izmantot citu sabiedrisko pārvadātāju?

Vienīgi, ja pārvietošanās notiek kolektīvi, tad var braukt ar taksi. Trīs personas samet naudu taksim. :-D
26.02.2015 18:42 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Bordo, jā, Grieķijā gan ar visu piketēšanu super laba dzīve. :D
26.02.2015 18:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits