Par dzīvi Ogrē

 
Reitings 22
Reģ: 18.06.2012
Sveiki.
Jau kādu laiku apsveru domu pārcelties uz dzīvi Ogrē. No Rīgai tuvākajām pilsētām tā šķiet dzīvokļu cenas ziņā draudzīga, gana zaļa man kā šobrīd mazpilsētas iemītniecei, latviska un krietni vien ērtāk ar vilcienu izbraukājama nekā tie 65 kilometri, kurus katru dienu pēdējos desmit gadus mēroju uz Rīgu turp-atpakaļ.
Tiktāl pa attālumu redzamie plusi... Varbūt šīs pilsētas zinātājas varētu komentēt sīkāk par iespējamiem negatīvajiem aspektiem? Kāda pilsētā ir kultūras dzīve, mājokļa apsaimniekošanas naudas, cilvēki, vide, ko būtu vērts ņemt vērā, pirms pārkārtoju savu dzīvi tai pusē? :-)
26.02.2015 11:35 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Tad laikam varu priecāties, ka esmu bez auto un jebkāda cita riteņu aprīkojuma.
un pārvietojies lidojot? Braucu pie mātes tikai vecos apavos, jo jaunie pēc tam ir ārā metami, nodauzīti starp to pussabrukušo asfaltu un vecām betona plāksnēm no kurām jau rēgojas sarūsējusi armatūra un, ja gadās krist, var izdurt arī acis.

Nē, nu naktī ir ūdens, ir! :D

Par to apsēšanos un stāvēšanu nemācēšu pateikt, jau vairāk kā 10gadus neesmu ar sabiedrisko braukusi vispār, bet stāvot šad tad uz pārbrauktuves, skatos, ka tas vilciens tieši tā - kā siļkes mucā - visi iekšā it kā tiek, bet osta viens otram paduses.
26.02.2015 12:25 |
 
Reitings 1620
Reģ: 22.05.2014
Ogrē tieši ir tās cilvēku masas, kas piepilda to vilcienu.
Var dzīvo Pārogres rajonā, tad gan Pārogres stacijā kāpjot vienmēr būs vieta, kur apsēsties.
Es piemēram vienmēr iemanos kaut kā stāvēt tā, ka tāpat esmu pirmā pie durvīm, tāpēc nevajag stāvēt aiz bara cilvēku un gaidīt, kad visi sakāps. Un nav tā, ka es grūstos vai vēl nez ko daru :D

Un mūsu mājā karstais ūdens ir arī naktīs.
26.02.2015 12:26 |
 
Reitings 22
Reģ: 18.06.2012
Īrēt nevēlētos, uzskatu to par zemē izsviestu naudu. Ja visi plāni izdosies, tomēr vēlos tikt pie sava mazā kaktiņa. Rīgā dzīvot nevēlētos, pietiek, ja šeit rit visa studiju un darba dzīve, brīvajā laikā gribu būt prom no tā visa.
30 kilometri tiešām nav tālu - vismaz salīdzinājumā ar 2x tādu attālumu, kuru mēroju šobrīd.
26.02.2015 12:30 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Sigma, es sarpratu, ka tas, ko vari atļauties ir parasts dzīvoklis parastā mājā, tad ir jāskatās kaimiņi, jāuzzina kāds mājai ir kopējais parāds, nu tā. Nu, īsāk sakot, kā jau BaCk minēja Ogre pa lielam ir tāds pats mikrorajons kā Ķengarags, piemēram, tikai drusku tālāk.
26.02.2015 12:33 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
Nu ja mezaparkā nopirkt dzivokli padargi. Bet tada gadijuma ne ogre. Ir tak gana daudz citu alternativu.Labak tad Sigulda,Salaspils, Ķekava, Baldone, Vecāķi vai kas tml.
26.02.2015 12:33 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
26.02.2015 12:38 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Man personīgi pašai patīk Ozolnieki un Ādažu novads, Ogre ne īpaši, esmu tur daudz laika pavadījusi sen atpakaļ. Nepatīk tādas rūpnieciskas pilsētiņas.
26.02.2015 12:41 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Kubiet, Siguldā ir ļoti dārgi komunālie un apkure, tad labāk dzīvot Rīgā.
26.02.2015 12:42 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
Tam dzivoklim ir alternativa gaze apkure. Un Riga ar nav leti komunalie ;-)
26.02.2015 12:44 |
 
Reitings 196
Reģ: 28.06.2012
Es tādā gadījumā, kā vēl nesena šīs pilsētas iedzīvotāja, iesaku izskatīt Jelgavu. Vilciens iet ļoti normālos laikos, katru dienu pēdējos divus gadus ar to uz Rīgu braucu. Manā skatījumā pilsēta bija vienkārši ideāla, nav Rīgas burzmas, var atpūsties.. piedevām dzīvokļu cenas vairāk kā patīkamas, salīdzinot ar Rīgu.
Par Siguldu arī piekrītu, arī lieliska dzīvesvieta, nekas netrūkst.
26.02.2015 12:46 |
 
Reitings 145
Reģ: 29.01.2009
Dzīvoju Ogrē nu jau gandrīz 10 gadus, esmu ļoti apmierināta. Tiesa, ka mikrorajonos nav atmosfēra forša, tāpēc iesaku uzmanīgi izvēlēties, kur tieši dzīvot. Par pastaigu vietām noteikti jāizvēlas kas cits, ne Zilie kalni. Bet tā, vismaz pilsētas malā dzīvojot, man viss liekas super, īpaši labas iespējas sporta draugiem - ļoti kvalitatīva slēpošanas trase, baseins, daudz skaistu vietu, kur skriet, un tamlīdzīgi. Desmit gadu laikā par elektrību un ūdeni tā arī nav nācies sūdzēties. Rīga labi un arī salīdzinoši ātri sasniedzama :) Tiesa, Ikšķile arī forša, tikai daudz dārgāka.
26.02.2015 12:47 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Piekrītu par Jelgavu, salīdzinot ar Ogri man vairāk simpatizē, jo pilsētā notiek attīstība, tiko atklāta pastaigu vieta "Pasta sala", tā apkārtne ļoti sakopta priekš māmiņām ar bērniem, laba satiksme, LIELĀKAS darba iespējas, jo pilsētas apkārtnē ir vairāki ražojoši uzņēmumi, biznesa parks utm.
26.02.2015 12:49 |
 
Reitings 22
Reģ: 18.06.2012
Sigulda nav variants, tieši tāds pats attālums no Rīgas, kāds man pašlaik braukājot.

Jelgavu apsvēršu.
26.02.2015 12:49 |
 
Reitings 2041
Reģ: 21.02.2015
Uz visu var paskatīties abējādi. Cits redz to slikto, cits- labo. Neesmu izlepusi, tāpēc mans viedoklis:
1. Zilie kalni- manuprāt, ideāla vieta pastaigām, krosiņam. Rudeņos salasu pilnus grozus ar bekām, ejot pastaigā. Zilajos kalnus ir arī karjers- tīrs ūdens, silts, apkaime sakopta. Šosezon atklāja distanču slēpošanas trasi- izbraukta, nožogota, vēlāk būs arī apgaismojums, ir noma. Fantastiski! Par piemēslojumu- ir, protams, bet ne ar ko neizceļas no citām vietām. Cilvēki- cūkas ir gan Ogrē, gan glaunajos Rīgas rajonos.
2. Baseins, sporta klubi, stadions- baseins ir ļoti ok, ar pieņemamām cenām. Sporta klubi (Al fitness, Teixmas fitness) arī līmenī. Stadions- vispār jauns (skrejceļš, futbola laukums, tenisa korti). Ir arī basketbola skola, iespējas nodarboties ar kādu sporta veidu ļoti plašas.
3. Skaistumkopšana- Ogrē laikam nav nevienas dzīvokļu mājas, kur pirmajos stāvos nebūtu kāds saloniņš. :D Esmu ļoti apmierināta gan ar piedāvājumu, gan cenām, kas ir krietni draudzīgākas nekā Rīgā. Neredzu starpību- tāpat strādā ar tiem pašiem materiāliem, kur citur. Rīgas kolēģes pat brauc uz Ogri, tā kā secinājumus izdariet pašas. ;) Varu ieteikt Lanvi salonu (brīnišķīga kosmetoloģe), Care saloniņu un Helios salonu Mālkalnē un frizierīti, kas ir ēkā pie Nestes (diemžēl neatceros vārdu).
4.Skolas, bērnudārzi- par bērnudārziem neko daudz nevaru pateikt, bet zinu, ka labas atsauksmes ir par Riekstiņu, kas ir tikko uzbūvēts. Par skolām esmu sajūsmā- paspēju izdzīvoties gan valsts olimpiādēs, gan rajona, kā arī starptautiskos konkursos. Augstskolā tiku budžetā bez problēmām, kā visi mani klasesbiedri (man bija gudra klase;) ) Lieliski skolotāji, tikai labākās atmiņas. :) Par tehnikumiem neko pastāstīt nevaru, bet tas arī, spriežot pēc stāstītā, iet uz augšu līmeņa ziņā. Ir liela bibliotēka, kur varu dabūt visas vajadzīgās grāmatas (arī tikko iznākušās)
5. Vide- šis faktors atkarīgs no rajona, kur dzīvo. Mālkalnes ielas namos negribētu dzīvot, turpretī Mednieku ielas dzīvokļi ir superīgi! Blakus Mežezers, miers un klusums. Ir krievi, jā, bet kur viņu nav??? Pati dzīvoju privātmāju rajonā, esmu sajūsmā, blakus Daugava, savs dārziņš un lieliski kaimiņi! Nekad nemainītu pret dzīvokli, jo te uzreiz arī ir tas negatīvais, ko aprakstīja iepriekš.
Ļoti skaists liekas skvēriņš, promenāde gar Ogres upi, Špakovska dabas parks.
6. Ielu stāvoklis- jā, šeit vēl ir kur augt un augt. Centrā ir ok, galvenās ielas arī, bet nomaļāki ceļi ir kā tramplīni.
7. Veselība- ir Ogres slimnīca, par kuru ir dažādas atsauksmes. Man nekā negatīva, paldies Dievam nav bijis, taču iesaku sekot līdzi ļoti uzmanīgi un pastāvēt par savām tiesībām. Zinu, ka ir atjaunota, ir labs aprīkojums, modernizēti kabineti. Pati saskāros ar endoskopijām, elektronisko rezonansi, viss bija augstākajā līmenī. Ir daudz privātprakses- eju pie lieliskas ginekoloģes. :)
8. Attālums no Rīgas- labāk izvēlos sasmirdušu vilcienu nekā sasmirdušu bomžainu tramvaju, kur pat apsēsties nav kur. ;) Nekad nav bijusi pieredze ar smirdīgiem cilvēkiem, praktiski vienmēr ir, kur sēdēt. Vidēji 35-45 min laikā esmu Rīgas centrā (atkarīgs, ar kādu vilcienu). Ar mašīnu vispār nav problēmu! Citi kolēģi no Pļavniekiem sabiedriskajā brauc pat stundu, turklāt pa lielāku cenu.
9. Veikali- Rimi, Maximas, Elvi, Top, Drogas, Douglas, daudz dažādas aptiekas (iesaku Centra, vislabākās cenas ir tur) utt. Nav normālu apģērbu veikalu, manuprāt.
10. Darba vietas- šī gan varētu būt problēma, taču ir iespējas, nav tik traki. Būtībā ir ļoti daudz vietu, kur strādāt, vienīgi viņas ātri aizņem- VID, dome, veikali, Probācijas dienests, Darba inspekcija, Altum, dažādas bankas, pasts, skolas, slimnīca, tiesa, policija utt.
11. Izklaide, ēstuves- kultūras namā notiek daudz dažādi pulciņi (tautas deju kolektīvi, kori, fitness utt., kā lieliem, tā maziem, pašdarbnieku vakari). Regulāri brauc teātri ar viesizrādēm (Valmieras teātris, Liepājas teātris, Daile), notiek koncerti ar pazīstamiem māksliniekiem, kino vakari. Uzskatu, ka kultūras dzīve ir organizēta labi, viss atkarīgs no paša aktivitātēm un gribēšanas piedalīties. :)


Ikšķile ir "biezo" pilsētiņa, kur mitekli pirkt ir dārgi, tomēr pašvaldība ļoti rūpējas par savējiem. Maz veikalu, izklaides iespēju, sliktāka skola, taču ļoti skaista vieta, labs bērnudārzs un bik tuvāk Rīgai.


Nevēlētos dzīvot kādā Rīgas mikrorajonā, kur viss ir vienāds un pelēks.:-/
26.02.2015 12:55 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Ogrē nav lēta īres maksa. Vēl ja pierēķina transportu līdz Rīgai,ja darbs ir Rīgā. Neuzskatu,ka iznāk diez ko lētāk. Lētākais dzīvoklis,ko piedāvā ir par 160EUR. Protams,ka tur nav piedāvājumos tik dārgi dzīvokļi kā Rīgā, bet ja jāizvēlas 160EUR Ogrē+ceļs , vai 180EUR un Rīga,tad izvēlos Rīgu.
26.02.2015 12:56 |
 
Reitings 22
Reģ: 18.06.2012
Bordo, liels, liels paldies par pozitīvo viedokli. (l)
26.02.2015 12:58 |
 
Reitings 774
Reģ: 16.01.2015
Esmu vienreiz bijusi Ogre. Pietika! :D Ta vieta nav prieksh manis.
26.02.2015 13:00 |
 
Reitings 2041
Reģ: 21.02.2015
Regulāri izmantoju vilciena pakalpojums, braucu "aktīvajās" stundās, ap pus 8 un pēc 17, vienmēr ir, kur apsēsties. :)

Vēl ideāla pastaigu vieta ir dambītis gar Daugavu uz Ikšķiles pusi, Špakovska parks. :) Tāpat super ir Vidzemes ledus halle- var iznomāt slidas un paslidot kā vasarā, tā ziemā. :)
26.02.2015 13:04 |
 
Reitings 1620
Reģ: 22.05.2014
sniegpulkstenīte Meitene grib pirkt, ne īrēt.
Un ja labi meklē un neņem pirmo, kas uzrodas tad var atrast pat par daudz draudzīgāku cenu īrēšanas variantus.
26.02.2015 13:17 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
nu nē, Ogrē es negribētu nekad.
26.02.2015 13:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits