Sieviešu sterilizācija.

 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/185928/nekad-neesmu-gribejusi-un-negribesu-bernus---latviete-veic-sterilizaciju-23-gadu-vecuma

Jūsu domas un komentāri? Es domāju, ka viņa izdarīja pareizo izvēli, vismaz nedzims nevēlams bērns.
20.02.2015 09:14 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nezināju, ka frāze "es gan tā nedarītu" tagad jau skaitās SAŠUTUMS :) Manuprāt, vienkārši fakta konstatēšana.
20.02.2015 13:42 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
Patīk stellaglmr viedoklis.. Piekrītu
20.02.2015 13:44 |
 
Reitings 727
Reģ: 01.08.2014
Jūs te vēljoprojām runājat par viņu pilnīgi nesaistīti. Viņa nesterilizējās a priori tadēļ, ka bērnus negrib. Tāpēc šī iemesla apspriedelēšana neiztur kritiku, vismaz ne viņas sakarā. Izlasiet taču sākumā blogu, izpaliks jautājumi.
20.02.2015 13:49 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
Mani visvairāk izbrīdina nevis viņas lēmums, bet tas, ka, redz, sabiedrība ir aizspriedumaina. Es gan to nejūtu. Kaut vai lasot šo diskusiju.. Te daudzas ir tik solidāras un mūsdienīgas domāšanā, ka vēl aiz rokas to meiteni vēlreiz uz Taizemi aizvilktu, ja vajadzētu. Tāpat kā runājot par visādiem citiem dīvaiņiem- tagad tas viss ir tik normāli, ka, ja nedod Dievs iepīkstēsies, ka nesaproti, uzreiz puse uzmetīsies virsū, ka tu esi ļauna, stulba un bezjūtīga maita. :) Meitenei nav par ko uztraukties. Mūsdienu pasaule pati vēl olvadus izgriezīs, ja vajadzēs(l) Bez sarkasma, tā ir.
20.02.2015 13:51 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
57days

Es raksīju:
Jo, kad runājam par sievieti, mēs sludinam - viņas izvēle. Bet nezināmu iemeslu dēļ vienmēr seko - nevis "bet es tā nedarītu", bet pamācošais "bet viņai tā nevajadzēja darīt, jo".
20.02.2015 13:53 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Vētrasputns, negibu viņas blogu lasīt, neinteresē. Mani interesē tikai diskusija kā tāda :)

stellaglmr, pēc tava komentāra par tavu vienīgo bērnu man tava nostāja ir skaidrāka.
20.02.2015 13:58 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Nekur internetā nevarēju atrast, cik tas prieks Latvijā maksā?
20.02.2015 14:02 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
Esmu par. Pasaule tāpat ir pārapdzivota, nav visiem dīvaiņiem sevi jaatrazo . Es tikai ja ta butu mana draudzene negribetu lai tere laiku 10 menesus krat operacijai kaut kur Taizemee, riskejot ar savu dzivibu. Lai pagaida 2 gadus, macas labak. Un varbut neko ari nav veikusi-vienkarsi performance un viss. Ari vinas mammu žēl.
20.02.2015 14:02 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
Diez vai šai mamzelei, pēc desmit gadiem, kad nāks pēkšņa atklāsme, un viņai sagribēsies bēbi, pienāktos valsts apmaksāta mākslīgā apaugļošana.
2 labs komentārs slikts komentārs
zem raksta daudz tādu komentaru. Ari ceru ka šo velak vina pati apmaksās ne es vai mani berni. Citadi ja nepardomās esmu pat ļoti prieciga.;-)
20.02.2015 14:08 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Sevi par piemēru izmantoju tikai tādēļ, ka - citas piedzemdējušas vienreiz, dzemdēt plāno atkal - nav nekāds arguments, lai apšaubītu šīs meitenes vai jebkuras citas meitenes lēmumu. Tas, ka kāda 20 gados domāja, ka bērnus negribēs, bet 27 gadu vecumā domā savādāk - nenozīmē, ka ta ir ar visām. Citas jau no pusaudžu gadiem skaidri zin, ko velas un ko nē. Citas 30 gados nespēj izlemt kādu augstako izglītību iegūt, cits jau no sešu gadu vecuma skaidri zin ko velas studēt/darīt.
Man nepatīk šī sabiedrības attieksme - ja tā domāju es, Tu noteikti domāsi tāpat. Jā, es saprotu, cik plasi izplatīts ir domāt vienādi kādos konkrētos vecumos, bet tādēļ jau katru dienu mēs neredzam, ka sievietes stāv rindās uz nosiešanu. Sievietes, kuras ir spējīgas veikt so procedūru manā skatījumā ir par savu nostāju pārliecinātas. Neaizmirsīsim, ka skaļi runāt un sēdēt pie ārsta kabinetā ir divas dažādas lietas. Lielākā daļa bērnu negribētāju pārdomātu tiklīdz lieta nonāktu līdz darīšanai. Ja nepārdomāja - tātad, bija skaidrs, ka viedoklī nav plaisu.
20.02.2015 14:09 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
bet vina man atgadinaja musu 15 it gadus-Populari bija domat ka esm īpašie un smiekligie teicieni. Apturiet pasauli-es gribu izkāpt. Un kāpēc šo plaši jareklamē? To gan es nesaprotu.
20.02.2015 14:12 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
stella, komentārs no atceries.lv diskusijas par šo tēmu:

vispirms sieviete, kam 2 bērni, gaida trešo, interesējas par šo operāciju, jo vairs bērnus negrib. viens no komentāriem ir šāds
Nekad nesaki nekad.
Man viena attāla radiniece domāja tāpat. Nosēja. Vīrs, lai vieglas smiltis viņam, aizgāja no dzīves agri un negaidīti, Tagad viņa ir laimīgi otrreiz precējusies, gribētos mazuli ar jauno vīru, bet nekā.

Arī, domāju, viedoklī plaisu nebija, kamēr dzīve neieviesa savas korekcijas.

Es tikai tā, diskutēšanas pēc - man principā pret olvadu nosiešanu nekas nav iebilstams.
20.02.2015 14:14 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
s tikai tā, diskutēšanas pēc - man principā pret olvadu nosiešanu nekas nav iebilstams.
+ Vienigi ceru ka tadai mani berni unn mazberni nepelnis pensiju. Vina pat ja tada bus ( par ko saubos) no tās atteiksies. Jo pensionarus uztur stradajosie.
20.02.2015 14:16 |
 
Reitings 727
Reģ: 01.08.2014
Lollipop
Piemēram, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Gaiļezerā) – LVL 250; P. Stradiņa slimnīcā – LVL 220,50; Jūrmalas Bulduru slimnīcā – LVL 220.

Attiecīgi jāpārreķina uz eiriķiem, līdz 500 eiro tā jaunākajos rakstos..
20.02.2015 14:16 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
Kaut gan es joprojam tas pastāstinam neticu. Tikai performance lai pakacinatu tautu. Bilde tikai viena no Taizemes tak laikam ? :-D
20.02.2015 14:18 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Kāpēc tāda nauda jāmaksā par operāciju un jābrauc uz Taizemi, ja vienkāršāk, manuprāt, ir veikt abortu, ja paliec stāvoklī
Jo 1) normāliem cilvēkiem aborts tomēr ir pati pēdējā izvēle, kā novērst nevēlamu grūtniecību, un 2) sterilizācija pasargā no grūtniecības visu atlikušo mūžu, aborts izbeidz tikai to konkrēto grūtniecību, kas ir tajā brīdī (tātad, ja nelieto nevienu citu kontracepcijas metodi, tad pēc tā aborta atkal un atkal paliktu stāvoklī).

cik redzams, meitene visdrīzāk ir homoseksuāla, jo aktīvi braukā uz praidiem
Esi dzirdējusi par biseksuāļiem? Vai pavisam tradicionāli orientētiem cilvēkiem, kas praidos dodas, lai atbalstītu savus tuvus draugus vai radiniekus?

Vienkāršāk nav nenodarboties ar seksu? Man vienk WTF
Nē, ja sekss patīk (un varbūt pat ir partneris), tad ir sasodīti grūti ar seksu nenodarboties!

Neatbalstu šādu publicitāti
Uzskatu, ka par tādām lietām ir jārunā un jāinformē sabiedrība, lai visi vecie aizspriedumaiņi sāk lēnām pierast pie domas, ka katrs cilvēks ir brīvs un drīkst savu dzīvi iekārtot, kā vēlas. Visu sieviešu misija nav dzemdēt un audzināt bērnus.

Aj, ar to "savu izvēli" visādi mēdz būt. Pirmkārt jau, 23 gados tu nezini, ko gribēsi 33 gados. Sevišķi, ja vēl trāpīsies samīlēties bērnus gribošā vīrietī.
Kā nu kurš. Citi to zina. Bet, ja tomēr cilvēks ir izdarījis kļūdu, tad tās ir bijušas viņa tiesības, un pats lai samierinās ar sekām. Tai nevajadzētu būt valsts darīšanai. (It īpaši, ja abortus gan var veikt arī tajā vecumā).

Ļoti ceru, ka ne pa manu un citu nodokļu maksātaju naudu!
Nē, neuztraucies. Par Tavu nodokļa maksātāja naudu tiek uzturēti negribētie bērni bērnu namos un piešķirti pabalsti nelabvēlīgām ģimenēm.
Lai izveirītos no tāda likteņa, par to gan katram pašam no savas kabatas par kontracepciju jārūpējas.

labi ka ir viņai vel iespēja radīt bērnus, bet tomēr, tas nebūs tas pats kā pašai dzemdēt
Sievietes pēc mākslīgās apaugļošanas pašas iznēsā un pašas dzemdē bērnu. Vienīgā daļa, kas ir savādāka, ir ieņemšana.

sterilizācija nav laba sievietes ķermenim, tur uzreiz viss ātrāk novecojas, jo nenotiek tie procesi dabīgi
Bullshit. Cikls ir tāds pats, vienīgā atšķirība - tā olšūna, kas normālos apstākļos pa olvadu aiziet tālāk, pēc sterilizācijas paliek olvadā, kur uzsūcas.

tiešām nevar vienkārši aizsargāties vai arī nenodarboties ar seksu
Sterilizācija ir ļoti vienkārša izsargāšanās. Droša, bez nopietnām blakusparādībām, neierobežo sievieti viņas ikdienā un neprasa nekādu sagatavošanos seksam, ilgtermiņā atmaksājas (salīdzinot ar hormonālo kontracepciju, jau pēc kādiem 5 gadiem "atpelnās").
Kāpēc gan lai nenodarbotos ar seksu? Kāds gan tam būtu pamatojums?

Uzskatu,ka 23 gados sieviete vēl nav spējīga spriest par to (..) Spriežu pēc sevis
Tas, ka Tu esi nepastāvīga savos lēmumos un pati nezini, ko gribi, ne tuvu nenozīmē, ka tādi ir visi cilvēki.

tepat diskusijā bija vismaz divas meitenes, kas raksta, ka ap 20 gadu vecumu bija 100% pārliecinātas, ka bērnus negribēs
Jā, bija. Bet, pirmkārt, vai viņas bija par to TIK pārliecinātas, ka - ja būtu iespēja, būtu veikušas sterilizāciju? Otrkārt, viņu neizlēmība un mētāšanās savos lēmumos nenozīmē, ka tā ir visām. Un, galu galā - treškārt, ja šī meitene tiešām vēlāk nožēlos savu izvēli, tad tā būs tikai viņas darīšana.

------------------------

Man gan ir 29, esmu vecāka par viņu, bet būtu man tāda nauda, es rīkotos tāpat
Ap 500 eur.

Esmu mazliet interesējušies sterelizāciju, olvadu nosiešanu. Efektivitāte nav 100%
Nekas nav pilnīgi 100%, citi tic, ka jaunava Marija vispār bez seksa stāvoklī palika.
Tomēr olvadu pārgriešana, it īpaši, ja nevis vienā vietā pārgriež, bet izgriež trīsstūrveida ķīlīti, ir gana droša, lai neuztrauktos par "brīnumiem".

-------------------------

Citām sievietēm ir pretēja ticība - viņas skaidri zin, ka bērnu nevēlas vai nevēlas to radīt pati
(..)
Šī operācijai viņai palīdzēs izvairīties no nonākšanas ginekologa kabinetā pēc norīkojuma abortam.
+++++!!!!!

meitenei joprojām IR iespēja kļūt par māti, ja viņa pārdomās
Un vēl čupiņa ar +++
20.02.2015 14:21 |
 
Reitings 170
Reģ: 26.01.2015
Neskatījos interviju ar meiteni, bet diskusijā daudzas minēja, ka, viņuprāt, meitenei ir garīga slimība un viņa esot "meža dīvainīte". Tad par ko vispār ir sašutums? Vai tā nav patiesi atbildīga un saprātīga pieauguša cilvēka rīcība - vēlme nenodot bērniem savu garīgo slimību un dīvainību? Ja jūs apsaucat šo meiteni par garīgu slimu, kā jūs nosauktu viņus bērnus - arī par garīgi slimiem? Tad vai nav labāk, ja šādu bērnu vispār nav?

Atbalstu meitenes rīcību.
20.02.2015 14:22 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Es saprotu Tavu domu, bet neredzu nevienu iemeslu kādēļ par savu lēmumu pārliecinātai sievietei būtu jāriskē ar savu veselību tikai tādēļ, ka kaimiņos dzīvo tante, kurai pieredze ir cita. Un jau sākotnēji pārliecība bijusi savādāka. Nevajag bakstīt ar pirkstu un teikt - Tu paskaties, Tev arī tā būs. Tas šņik šņak iespēju neizslēdz, tas tikai izslēdz iespējamās problēmas - nevēlamu grūtniecību, nevēlamu sevis pumpēšanu ar zālēm.

Es saprotu, ka atbalsti, bet nesaprotu kādēļ tādas šaubas par to, ka lēmums bijis pareizs? Kad kārtējo reizi kāds nobraukts pie luksafora šķērsojot ielu pie sarkanās gaismas nezin kādēļ mēs nebakstām viens otram ar pirkstiem "tu padomā divreiz pirms ej", bet tiklīz tas nonak līdz jautājumam par sievietes reproduktīvo sistēmu tā vairums sabiedrībā meklē mistiskus argumentus kādēļ apšaubīt lēmuma pareizību. Pat ejot tik talu, ka sākot apšaubīt meitenes garīgo veselības stāvokli.
Varētu padomāt, ka tepat Latvijā ir mazums nelaimīgu mammu, kuras savus bērnus nav spejušas iemīlēt, bet paturējušas tikai tādēļ, ka aborts aŗī ir grēks; varētu padomāt, ka ir mazums vecmeitu, kuru ambulatorajās kartiņās ir pa diviem - trīs abortu ierakstiem.
Bet redz, to, ka šādas sievietes, kuras izvēlas nosiet olvadus un nesarežģīt sev dzīvi ir mazāk kā tās sievietes, kuras rīkojas bezatbildīgi sabiedrība izvēlas ignorēt. Un tieši tādēļ, ka tādu reto gadījumu, kad sieviete pārdomā ir daudz mazāk kā gadījumu, kad sačakarētas ir cilvēku dzīves - tas liekas absurdi.
20.02.2015 14:23 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
Tak mes ari lielakoties te visas atbalstam vians izveli. Nav visiem sevi jaatražo.

bet atkartoju pastāstam neticu. Un domaju ka bilde no " Taizemes" ari ir tikai viena. Laba performance nekas vairak.:-D
20.02.2015 14:24 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Ja godīgi - vienalga. Izdarīja savu izvēli. Ja dzīve ieviesīs kādas korekcijas, ar sekām taču sadzīvos viņa, ne es, ne kāda no jums. Bet, ja nu tiešām domas nemainīs, tad nu - Dievs ar viņu, ja ne šī procedūra, tad ir vēl vairāki izsargāšanās pasākumi, lai pie bērna netiktu. Kam tik milzīga ažiotāža par un ap šo visu vajadzīga, lai atzīmi nopelnītu? Nu, lai tad skuķēnam veicas. Varbūt pat labi, ka visiem nav lemts vairoties.
20.02.2015 14:24 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits