Sieviešu sterilizācija.

 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/185928/nekad-neesmu-gribejusi-un-negribesu-bernus---latviete-veic-sterilizaciju-23-gadu-vecuma

Jūsu domas un komentāri? Es domāju, ka viņa izdarīja pareizo izvēli, vismaz nedzims nevēlams bērns.
20.02.2015 09:14 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
parejos forumos slinkums tagad meklet.
20.02.2015 23:15 |
 
Reitings 774
Reģ: 16.01.2015
Nu ir jau, kas šnabja glāzes iztukšošanu vienā paņēmienā arī sauc par mākslu.
:D
20.02.2015 23:18 |
 
Reitings 367
Reģ: 28.06.2013
Godīgi sakot, man ir pilnīgi vienaldzīgi, kurš sterilizējas un kurš kastrējas. Nenosodu par šādu izvēli. Man bija radiniece, kura izšķīrusies šādam solim (viņai gan savs stāsts) un līdz sava mūža beigām (tas ir vairāk kā 90 gadi) izvēli nenožēloja. Viņa bija gluži parasta sieviete, ne atpalikusi, ne ļauna. Šī apstākļa dēļ viņa sevi līdz sirmam vecumam uzskatīja par princesi, bija 'bērna prātā', vieglprātīga un egoistiska. Viņas pasaule bija pakārtota tikai viņas vajadzībām, diemžēl vecumdienās nebija daudz cilvēku, kas par viņu uztrauktos un rūpētos. Sev izdarīju secinājumu, ka sterilizācija (ja nav bērnu) padara cilvēkus nedaudz par bezatbildīgiem rīcībās, jo viņi dzīvo tikai un vienīgi sev.
Runājot par konkrēto meiteni, jāsaka, ka, manuprāt, viņa pat nav apspriešanas vērta. Tikai jāsmejas - 'izcēlās'. Mans subjektīvais viedoklis ir tāds, ka viņa ir kārtējā nenovērtētā 'māksliniece ar plašu iekšējo pasauli un skatījumu uz dzīvi' jeb īsāk - cirka jampampiņš. Manis pēc tādas personas lai labāk nevairojas. Absolūti vienalga, vai viņa to kādreiz nožēlos vai nē.
Es ar interesi palasītu pieaugušas un dzīvē iekārtojušās sievietes stāstu, kura veikusi olvadu nosiešanu, lai uzzināt motivāciju. Bet šito lēto publicitāti tikai slavas dēļ uztvert nopietni nevaru. Kaut kādi pašas sadomātie stereotipi, kurus it kā mēģina lauzt. Ko var gūt no viņas stāsta? Ka pastāv tāda procedūra? Visi un tā to zin. Viss, noderīga informācija beidzās.
20.02.2015 23:35 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Es neprspīlēju, es tikai savelku visu kopā. Un to es daru tādēļ, ka man riebjas visi šie stereotipi - riebjas cilvēki, kuri nespēj pieņemt citus cilvēkus. Es spēju pieņemt, ka kāda vēlas dzemdēt tik pat labi kā to, ka kāda nevelas dzemdēt. Un es neņemos nosodīt nevienu no šiem cilvēkiem balstoties uz savu pieredzi kā vispārinātu, esošu patiesību, kura piemērojama visiem.
No dzemdētājām esošām, bijušām, potenciālām es redzu pasīvo agresiju un noniecinājumu. Jācitē Weee - dzemdēt nav varoņdarbs.
Un jāsaka - man ļoti žēl, ka sabiedrība ir divdomīga kaza. Jo, kas attiecas uz bērnu tēmu nekad nepastāv pozitīva attieksme. Kāda kas iekrīt - automātiski iekrita, jo neko nezin par kontracepciju - tādai nevajagot vairoties. Kāda, kura veic abortu - nošaut, bez variantiem. Tāda, kurai pēcdzemdību depresija - psihuška, atņēmt mātes tiesības, būtne no citas planētas apriori. Tāda, kura dzemdē, bet nemak audzināt - labāk nebūtu dzemdējusi. Tāda, kura nodod bērnu namā - pasu tur vajadzēja nodot. Un ta var turpināt līz vēmienam un atpakaļ, jo - sievietes misija esot dzemdēt un kad nonāk līz grūtniecībai tas ir vienīgais pareizais lēmums sabiedrības acīs. Turēt muti un spiest - spiest cik jaudas ar smaidu uz lūpām. Jo Tu esi laimīga, jo Tev ir ko spiest.
Es saprotu, ka šis nav tavs viedoklis vai līdzīgi, taču Tev ir jāsaprot, ka šajā diskusijā esmu ņēmusi par piemēru sabiedrības vairākumu - ko arī uzsvēru.

Centieni apšaubīt meitenes prāta spējas piederas pie lietas, jo pie jebkura cita scenārija viņa tāpat izpelnītos nosodījumu. Tas ir normāli un skumji reizē. Jo man ir pilnīgi un galīgi saprotams nevēlēties bērnus vispār - man nav saprotams kādēļ cilvēku, sabiedrības nervu sistēmu tik ļoti uzbudina pilnīgi loģiska izvēle.
Un, es neatceros vai to teici Tu par jārēšanos ar katru sētas kustoni, bet kāda to rakstīja un rakstīja nepāprotami Mētras adresē, sasaistot ar izvēli būt sterilai.


Un, vispār - man nepatīk apzīmējums kontracepcija. Tā nav kontracepcija tā ir izvēle nenodedzinot visus tiltus.

P.S. Es neesmu kategoriska, man pašai ir bērns. Es tikai saucu lietas īstajos vārdos nemēģinot padarīt par maijpuķītēm sapuvušus ābolus.
21.02.2015 00:09 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
Godīgi sakot, man ir pilnīgi vienaldzīgi, kurš sterilizējas un kurš kastrējas. Nenosodu par šādu izvēli.+


Runājot par konkrēto meiteni, jāsaka, ka, manuprāt, viņa pat nav apspriešanas vērta. Tikai jāsmejas - 'izcēlās'. Mans subjektīvais viedoklis ir tāds, ka viņa ir kārtējā nenovērtētā 'māksliniece ar plašu iekšējo pasauli un skatījumu uz dzīvi' jeb īsāk - cirka jampampiņš. Manis pēc tādas personas lai labāk nevairojas. Absolūti vienalga, vai viņa to kādreiz nožēlos vai nē.
Es ar interesi palasītu pieaugušas un dzīvē iekārtojušās sievietes stāstu, kura veikusi olvadu nosiešanu, lai uzzināt motivāciju. Bet šito lēto publicitāti tikai slavas dēļ uztvert nopietni nevaru. Kaut kādi pašas sadomātie stereotipi, kurus it kā mēģina lauzt. Ko var gūt no viņas stāsta? Ka pastāv tāda procedūra? Visi un tā to zin. Viss, noderīga informācija beidzās.
+
21.02.2015 00:15 |
 
Reitings 533
Reģ: 02.08.2011
stellaglmr +++++
tāds daudzgalvains,gribās teikt-briesmonis,kurš,būtībā,barojās no tās tīksmes-nosodīt,papeldēties-"grēkāzis,Tu,nepareizais,slimais,izolējamais,par pilnu neņemamais", bet es-es uz tā fona-pareizs.Sabiedrība mūsu,lielākoties.
Manī arī dažkārt ir šis riebums,kā Mētra saka-riebjas cilvēki.Jā,nav skaļi teikts,tā ir.Jo labdabība,ārpus rāmjiem,nepastāv.
Liriskā atkāpe..
21.02.2015 00:28 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
grēkāzis,Tu,nepareizais,slimais,izolējamais,par pilnu neņemamais", bet es-es uz tā fona-pareizs.Sabiedrība mūsu,lielākoties.
Manī arī dažkārt ir šis riebums,kā Mētra saka-riebjas cilvēki.Jā,nav skaļi teikts,tā ir.Jo labdabība,ārpus rāmjiem,nepastāv.
Liriskā atkāpe..
ta ļoti ka skolā. nav tadu pareiz vai nepareizi. katrs drikst darit ka vien velas, bet citi drikst domat ka vien velas. Pavisam vienkarsi. Un ka jau teicu LV nekad nebus nekas labi, biezi vien nosodis jebkuru un jebko. Nu un? Tatad ta pasaule ir. Esat laipni sveicinats uz palnetas zeme.
21.02.2015 00:31 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Kubiete

Tad seko saviem vārdiem darbos un pieturi muti horizontāli aizvērtu - viņa to drīkst darīt publiski, ja vēlas. Jo:
nav tadu pareiz vai nepareizi. katrs drikst darit ka vien velas, bet citi drikst domat ka vien velas
°
21.02.2015 00:33 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
Tiesi ta.Un sabiedriba lielaka dala doma ka tas ir lets PR. Un turpinas ta domat. Pavisam vienkarsi vai ne:D
21.02.2015 00:37 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Un ar šo Tavu komentāru mēs atgriežamies pie tā ko sākotnēji teicu - sabiedrība ir aprobežota kaza, kura meklē nosodījumu. Un Mnēmosine man palīdz to visu saīsināt līdz vienam teikumam - tādi cilvēki, kuri nespēj pieņemt citus cilvēkus, rada steroitipus, lai savus kompleksus būt pašiem un pastāvēt par savām, vēlmēm noīsinātu līdz normalam, dabiskam stāvoklim.
Diemžēl, man jāsaka - kārtējo reizi - man ir kauns par mūsu sabiedrību. Mest akmeni citu dārziņā, lai pats gozētos starmešos ir tas kādēļ nevienam šajā valstī neiet.
āā, protams, izņemot Tevi, Kubiet. :D :D :D
21.02.2015 00:44 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
Nosoda ekshibicionismu, populismu un tadu skaļu jauniesu-Apturiet pasauli es gribu izkapt. Tādau letu salavas meklēsanu. Mazliet iesmej. Un cilvekiem uz to ir tiesibas, tapat ka vinai darit ar savu kermeni ka vien grib. Nu un? Visi laimigi. Tikai cerams tagad katra sieviet vai virietis neceps PR kamapanu pec vazektomijas operaciajs vai ja nosies olvadus. Vai lai uzcepm atsevisku forumu vai avizi lai tio pasaulei apzinotu.
21.02.2015 00:48 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Kādēļ Tu uz to ceri? Katrs tacu drīkst darīt kā vēlas. Neviens tevi nav iecēlis par pasaules līzeri, lai Tu noteiktu - kas labs un kas slikts. Cik tālu zinu - mūsu valts robežās arī nav izsludināts referendums par publicitātes ierobežošanu, jo itkā skaitamies demokrātiska valsts. :D
Oi, jau aizpeldēju. Tu mani fascinē, Kubiet. :D Atā.
21.02.2015 00:56 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
Es ne uz ko neceru. Meitenei slava, tautai bija laba izklaide. Nu pa lielam. Jo redzi, visiem uz to meiteni pilnigi vienalga. Driz aizmirsīs. Nāks nākamā izklaide. :-P
21.02.2015 00:59 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Stella

Nesēžu šai diskusijai klāt, bet nē - man nelec ne vibratori, ne erots pa labi, pa kreisi. Ja arī delfos, tvnet ir virsraksts, man ir izvēle lasīt vai ne. Bet ja pa brīvības ielu slāj geji, tad man nebūtu jāmeklē citi ceļi, lai to balagānu apietu (nemaz nerunājot, ja vēl satiksmes ierobežojumi viņu dēļ). Lai iet mežā un skandina, tiesa moš kāds sēnotājs vai atpūtnieks šos tikpat ļoti nevēlas satikt.
Šaubos, ka pēc šādiem izgājieniem ir daudz cilvēku, kas pēkšņi kļūst toleranti. Citi skatās ar riebumu, citi kā uz klauniem, citiem vienalga un kāds līdzdomātājs ir priecīgs. Tad kāpēc tie "savējie" nevar priecāties bez publiskošanas. Cik novērots, sabiedrībai tieši tā bļaušana apkārt rada negatīvo nostāju. Un jā - erotu rīkojot, tiek īrēta telpa, kur tas viss notiek prom no cilvēku acīm, ja gribi - nāc. Tad nu neviens neliedz noīrēt ķīpsalu vai arēnu un, lai nāk fani un izglītoties alkstošie :-D
21.02.2015 08:28 |
 
Reitings 279
Reģ: 04.01.2015
Gribēji,uztaisīji un paklusē, viņas personīgā dzīve nav jāpublicē internetā,tā taču nevienu nesatrauc.
Bet nu ja nezina,kā izrādīties tad nu ir kā ir.
P.s - vakar nogriezu sev kāju,žēl ka neviens neirakstīja internetā....
21.02.2015 12:52 |
 
Reitings 624
Reģ: 29.01.2009
Lai dara ka grib,ne mums dzivot vinas dzivi!!!
21.02.2015 13:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits