sievietes nespēj mīlēt cilvēku, viņas mīl to kā tas cilvēks liek viņām justies.

 
Reitings 76
Reģ: 24.01.2015
taisnība?
01.02.2015 17:41 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Man prieks ka tu vari atļauties tikai sieviešu forumā ņaudēt mēnešiem


+++

Turklāt, varu piebilst tikai to, ko viens mans draugs teica otram, kad tas sūdzējās par dzīvi ar sievieti:"Nu tad dzīvo ar čali! Nebūs jā..s sev prāts."
01.02.2015 18:31 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Neons
Es agrāk arī uzskatīju tāpat kā Tu - rožainā iemīlēšanās un skarbā, bet patiesā mīlesība. Laikam ejot esmu sākusi apšaubīt, ka mīlestība kā jūtas vispār spēj pastāvēt. Iemesls ļoti vienkārš - mīlestību mēs asociējam ar vajadzību pēc otra, vēlmi dalīt savu dzīvi. Pamatā virzītājspēks ir pieradums un pašlabums ko gūstam šādā savienībā. Un nevis bailes ir tās, kas attur no jaunu piedzīvojumu meklēšanas, bet tīra vēlme pēc miera savā dzīvē. Tādēļ arī attiecības pieaugot vecumam maina attieksmi mūsos pašos - mēs vairs nesakatamies uz citiem. Gadiem ejot pieaug prasības, pienākumi un ir mazāk laika izklaidēm - tādēļ mēs vēlamies kvalitāti, nevis tauriņus. Pēdējā laikā es daudz domāju par to, ka mīlestība pret otru - pretējo dzimumu, partneri - spēj pastāvēt vien tad, kad cilvēks sāk emocionāli nogurt no ikdienas.

Tādēļ, es piekrītu apgalvojumam, ka mīlestība ir abpusējs izdevīgums attiecībās. Kā barteris. Un nevis tīrajā, šķīstajā sajūtu plānā, bet rutinizētajā ikdienas solī. Kas nav slikti vai negatīvi, tieši pretēji - liecina par briedumu un spēju uzņemties atbildību ne tikai par sevi pašu, bet kopējo atmosfēru ikdienā.
01.02.2015 18:34 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Sievietes nespēj mīlēt cilvēku, viņas mīl to kā tas cilvēks liek viņām justies.

Tas viens otru neizslēdz, pirmkārt, tāpēc es neteiktu, ka nespēj, noteikti spēj. Un tik pat noteikti varētu teikt - Jā, sajūta, kas tiek sniegta ir ļoti nozīmīga, tas ir kompleksi, vairākas daļas, kas sastāda to vienādojumu.
01.02.2015 18:55 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Stellaglmr, jāsaka, ka piekrītu un jāsaka, ka gadiem ejot es arvien mazāk spēju formulēt, kas ir mīlestība. Taču tāpat pamatā ir arī otrs cilvēka personība, aiz visa pieraduma, rutīnas, izdevīguma utt, ja otrs mainīsies kā persona un kļūs manās acīs nepieņemams, tad nu neturpināsies mūsu ikdiena kopā (es nedaudz vienkāršoju un pārspīlēju, bet doma apmēram skaidra). Ar iemīlēšanos turpretî viss skaidrs - rozā brilles, eiforija un pilnīgi aplams priekštats par pašu cilvēku kā reālu personu. Mīlestība sākas tad, kad spēj (vai apzināti izvēlies) pieņemt otru tādu kāds viņš ir, arī ar mīnusiem, kurus labi apzinies, nevis balsties tikai uz sajūtām, ko otrs "uzbur".
01.02.2015 19:05 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Tiklīdz iezogas neapmierinātība ar partneri attiecībās rodas konflikts. Mana ideja par to ir sekojoša - saplīstot rozā burbulim, mēs pieņemam un akceptējam partneri par gana labu sperot nākošo soli un atzīstot šo abpusējā izdevīguma statusu. Mēs spējam ar vēsu prātu izsvērt otra mīnusus un saprast, ka tie nav galēji vai nepieņemami. Seko mīlestība, jo - šajā gadījumā - ko spēj celt, to spēj arī nest. Un nejaukt to ar samierināšanos ir būtiski, jo šeit nozīmīga loma ir pieņemšanas apziņai.
Tu runā par personības maiņu - bet tik pat labi tā var būt arī paša apjautēja mainīšanās. Partnerattiecībās ne vienmēr vainīgs ir tas, kura niķus nespējam pieņemt, bet tieši paša apsūdzētāja nespēja pieņemt. To ļoti vienkārši ir izskaidrot ar sākotnējo manu apgalvojumu, ka mīlestību mēs balstam uz drošības sajūtu, izdevīgumu, kas sniedz mums nemainīgo komfortu atnākot mājās pēc darba, piemēram. Ar laiku vienai no pusēm sākotnēji akceptētās kotletes trešdienā vai zeķu izmētāšana var likties pieņemama, bet pēc gadiem 15 sākt apnikt. Attiecību apstrādāšana ilgtermiņā arī ir nogurdinoša - pat ja cenšamies nemitīgi uzturēt dzirksteli ar ceļojumiem, vīna vakariem, draugu pasākumiem - tas viss nerada kaisli. Bet cilvēka būtība nereti ir tāda, ka arī izklaides kļūst par rutīnu. Un gribot negribot mēs pieķeram sevi pie jautājuma - vai mīlestība ir mīlestība kādu to izjūtu es?
Stiprākie no pāriem stāv šim jautājumam pāri - ir kopā 25, 40 gadus. Taču, nevajag domāt, ka viss viņu starpā ir glīti un gludi. Pati pēdējā laikā daudz domāju - vai mīlēt ir garīgā spēka jautājums. Jo no vienas puses šī bartera esamība uzkrauj pienākumus, kuri jāpilda - speks sekot mērķim, tā teikt; no otras puses - izrauties no būra arī ir drosmes jautājums.
Atbildi sev es vēl neesmu radusi, tās man tikai tādas pārdomas par idealizēto mīlestību, kuru daudzina un slavina visur riņķī.
01.02.2015 19:34 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Stellaglmr-loti interesanti bija lasiit tavas domas++
01.02.2015 19:37 |
 
Reitings 918
Reģ: 06.09.2011
Jap, tā ir un tas pats attiecas arī uz vīriešiem. Bet to nav ērti atzīt.
01.02.2015 19:38 |
 
Reitings 207
Reģ: 12.03.2014
arī tā ir bijis.. kā tai teicienā ''kā tu pret mani tā es tev''...8-)
01.02.2015 19:38 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Man šķieta, tas tikai teikts par abu dzimumu pārstāvjiem.
01.02.2015 19:39 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Tu runā par personības maiņu - bet tik pat labi tā var būt arī paša apjautēja mainīšanās.

Jā, protams, tā arī mēdz būt. Taču, ja pāris ir ilgstoši kopā, tad personības mainās mijiedarbojoties. Tās mainās visu laiku, bet tomēr kopā un tiklīdz kāds mainās viens pats - tā var sākties nesaskaņas. Un vēl viens faktors, ka cilvēku kā personu mēs iepazīstam ļoti ilgu laiku. Iemīlēšanās pāriet un mums liekas, ka visus mīnusus spējam pieņemt un nu tik tagad dzīvosim mīlot viens otru. Bet iet laiks un "uzpeld" arvien jauni "pārsteigumi", kurus var nebūt nemaz tik viegli beigu beigās pieņemt...

Un noteikti, laimīgas attiecības nenozīmē gludu saskaņu visu laiku, bez kašķiem, bez domstarpībām un nepārtrauktā svētku atmosfērā.


Pati pēdējā laikā daudz domāju - vai mīlēt ir garīgā spēka jautājums.

Apmēram tā arī es domāju.. Mīlestība manā uztverē ir sava veida abpusēja apzinātas izvēles izdarīšana. Aiziet vienmēr ir vieglāk, kā palikt un turpināt - tam ir vajadzīgs spēks un atbildības apzināšanās. Bet vienmēr pastāv arī otrā puse - otrais cilvēks, kurš arī izdara šādu izvēli. Ja abas puses stingri pieturas pie savas apņēmības un sava solījuma, tad viss var izdoties "kamēr nāve šķirs". Taču piespiest otru mēs nevaram...

..no otras puses - izrauties no būra arī ir drosmes jautājums.

Gan, jā, gan, nē... Citreiz jāsaka "paldies" rutīnai vai pieradumam, kas spēj saturēt kopā brīdī, kad it ka nekas vairs netur... Paiet laiks un saproti, ka labi vien izdarīji, ka tomēr biji par gļēvu aiziet. Citreiz atkal - šis viss traucē pārtraukt destruktīvas attiecības... (t)
01.02.2015 19:46 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Šajā sakarā man vēl ir ļoti daudz ko teikt, taču sobrīd nav laika.
Kartējo reizi - bija jauki ar Tevi papļāpāt, Neons. :)
01.02.2015 20:01 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Abpusēji! ;)

Vispār šī tēma ir tāda, ka citreiz pat jākaunās, ka stabilās attiecībās esošas būtnes nevar formulēt vai skaidri saprast, ir vai nav... :D :-P
Katrā ziņā, nodzīvojot visu mūžu kopā, tikai tie cilvēki var beigās pateikt, ko viņi saprot ar vārdu mīlestība. Tas noteikti nav tas pats, kas pirmajos kopdzīves gados...
01.02.2015 20:08 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Neons-labi teikts:-)
01.02.2015 20:17 |
 
Reitings 509
Reģ: 24.03.2011
100% par mani, jo es miilu to viirieti ,kura iespaidaa esmu gariigi ljoti izaugusi, kuru njemu par piemeeru daudzaas dziives jomaas, kuram veelos liidzinaaties. Iespeejams, vinjsh ne vienmeer man like justies labi, jo mees neesam kopaa, kas ir mana vieniigaa dziives nelaime, bet zinu, ja mees buutu paaris, mana dziive buutu ideaala(l)
01.02.2015 20:23 |
 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Pilnībā piekrītu :)
01.02.2015 22:19 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Es milu tos kas mil mani un izturas ar mani pret cienu. Visaadus emocionaalos terrorus, kritikus nemilu :D

Viriesi ar starp citu ir manipulaatori taa ka nevajag..Piemers izludzas analo, pretejaa gadijaa iedvess bailes ka pametis un aiziet.
01.02.2015 22:28 |
 
Reitings 10
Reģ: 01.02.2015
Piekrītu...
01.02.2015 22:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits