situācija: kāzas&bērns u.c.

 
Reitings 53
Reģ: 28.01.2015
šodienas notikumu iespaidā gribētos dzirdēt kādu viedokli no malas. tad nu tā - man ir brālis, kurš pirms apmēram 2gadiem izšķīrās no savas draudzenes. attiecību laikā piedzima bērniņš, tika iegādāts kopīgs dzīvoklis. kopumā dzīve ritēja uz priekšu, bet bija viens BET- brālis ne par ko negribēja precēties. kad ģimenei pavēstīja par mazo, uzreiz teica - bērna dēļ jau nu kāzu nebūs. varbūt mana ģimene vecmodīgi cilvēki, bet mums vairākiem tas palikās jocīgi - viss dzīvē notiek, bet lūk bērna dēļ, nu neprecēs. vecāki gan deva mājienus uz to, ka, lai tikai sarakstās, vismaz nokārto to oficiāli, bet brālis neko. un nav viņš nekāds kāzu noliedzējs, vai vīrietis, kuram tas liekas kaut kas savāds. lai nu kā, viņa draudzene ik pa brīdim ieminējās, cik forši būtu apprecēties, bet draugs, pat cilvēku klātbūtnē atklāti teica - nu nebūs tev nekādu kāzu. it kā pa jokam, it kā pa nopietnam, nekad nevarēja saprast. viss beidzās ar to, ka viņa draudzene sāka sarakstīties ar citu, nekā nopietna, bet tomēr jau aizraušanās bija. brālis to uzzināja, patrieca (vistiešākajā nozīmē) viņu prom no mazuli arī.
ir daļa, kas vaino tikai brāli, jo viņš nevēlējāss spert tālāko soli, ir daļa, kas vaino abus, jo attiecības veido divi cilvēki. tā kā man ar brāli ir ļoti labas attiecības, es esmu kaut kur pa vidu. saprotu, ka brālis pieļāva ļoti daudz kļūdu, ne tikai neprecēdams draudzeni, bet vēl kaudzi citu, bet atkal man dusmas arī uz viņa draudzeni, kas sāka jau meklēt citu(t)

ko jūs par to domājat? kuram būtu jāpiekāpjas šādā situācijā, kā to varētu risināt? protams, tagad jau par vēlu, bet tā situācija vairāk kā piemērs, lai jūs saprastu par ko ir stāsts
30.01.2015 23:08 |
 
Reitings 367
Reģ: 28.06.2013
Es gan domāju, ka neprecēšana šajā gadījumā ir sekundāra problēma, ja vispār tas kaut ko maina. Pēc nepilnīga attiecību apraksta es sapratu, ka attieksme no vīrieša puses bija gaužām necienīga. Izskatās, ka viņš nav līdz galam pieaudzis, lai spētu uzņemties atbildību par savu rīcību. Kā egoistisks bērns, kurš nespēj akceptēt svešas vajadzības. Es runāju pat ne par precībām, bet par meitenes emocionālajām vajadzībām - būt mīlētai un gribētai.
02.02.2015 13:16 |
 
Reitings 613
Reģ: 31.03.2013
Ja vīrietis spītīgi neprec sava bērna māti, tā ir necieņa pret viņu. Un sievietei tas aizvainojums nekur nepazūd. Rezultāts likumsakarīgs.


Tieši tā. Un ne tikai necieņa pret viņu, bet arī pret sevi pašu- nu kas tas vīrieti, kas nevar ģimeni izveidot? Gļēvi un nevīrišķīgi. Neredzu iemeslu vīrietim neprecēt sava bērna māti, ja vien viņa nav tā ''istā''. Un ar papīriem, naudu tur ir tāls sakars (man vismaz). Vēl jo vairāk kaut kādā vīrieša noturēšanā vai tamlīdzīgi.
02.02.2015 13:16 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Re kur pat meitenes saka, ka pēc kāzām nekas nav mainījies, un vienalga, bija draudzene, bērnu māte, līgava vai sieva pēc nosaukuma.
Manās acīs tas tā arī ir - tikai nosaukums. Likuma priekšā tas tomēr īsti neko daudz nemaina, kā vienīgais likumiskais aspekts te ir pavīdējis nelaimes gadījums, tomēr tādi notiek relatīvi reti. Un nosaukums "sieva" sabiedrības acīs... Sanāk ka ja neprec, tad jāšķiras, jo "ko cilvēki padomās?" un "Oma jau trešo gadu ņaud, ka grib uz kāzām"?
02.02.2015 13:25 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Pareizi meitene darīja. Ko tad citu darīt?
02.02.2015 13:27 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
un vispaar, taa ir tikai vispuseeja atruna, ka aizgaja, jo nepreceeja, domaju, ka tur "dziljaak" skatoties sieviete nejutas, ne noverteeta, ne mileta, ne svariiga, ne laimiiga.... Mums sievieteem vajag stabilitaati, cienju, milestiibu un kadu par ko ruupeeties.
02.02.2015 13:29 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
p.s. es neatbalstu krāpšanu, bet nu šajā gadījumā , kad tiešā tekstā pasaka , ka kāzu nebūs cita varianta nav.
02.02.2015 13:29 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
kad tiešā tekstā pasaka , ka kāzu nebūs cita varianta nav.

Ko tad citu darīt?

Kā - ko darīt? Nevazāties pa kreisi un laimigi dzīvot nost ar savu vīrieti blakām. Protams, ja mīl vispār.
02.02.2015 13:34 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Bet ja cilvēks grib to balto kleitu uzvilkt un uzvārdu visiem vienu? Un būt ģimene? Bez kāzām jau nesakaitās ģimene.
02.02.2015 13:35 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Kā - ko darīt? Nevazāties pa kreisi un laimigi dzīvot nost ar savu vīrieti blakām


bet varbuut tai sievietei vieniigaa laime bija kaazas? Zinu sievietes, kuraam kaazas noziimee visu!
02.02.2015 13:36 |
 
Reitings 613
Reģ: 31.03.2013
Sanāk ka ja neprec, tad jāšķiras, jo "ko cilvēki padomās?" un "Oma jau trešo gadu ņaud, ka grib uz kāzām"?


Ja vīrietis savai sievietei- pēc viņa apgalvojuma ''īstajai un vienīgajai'', kā arī viņa bērnu mātei (esošajai vai topošajai) acīs pasaka ''tu nemaz neceri, es tevi neprecēšu''- tad tulkojums tam ir- ''tu nemaz neceri, tu man neesi nekāda vienīgā, nu nevēlos es ar tevi mūžu saistīt..par bērnu paldies, bet pat ar to es tevi necienu tik ļoti, lai padarītu par savu mūža sievieti''. Lūdzu tulkojums tām, kas nesaprot. Ja jūs pašas tās kāzas nevēlaties, nu tak neparecaties, te jau nespiež uz to, ka obligāti visiem ir jābūt precētiem, nedrīkt būt vienkārši pāris ar bērnu. Konkrēti šajā situācijā vīrietis savu bērnu māti vispār par nulli pataisa ar savu attieksmi.
02.02.2015 13:38 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Story, iespēja tāda, protams, pastāv. Bet vīrieša vietā es tādā situācijā šādu sievieti ar prieku laistu projām. Ja dzīves jēga un galvenais mērķis ir kāzas, tad man sāk likties, ga galvā salmi vien. Es vēl saprotu, ja šķirtos, jo vīrietis bērnu negrib, bet dēļ statusa sabiedrībā un balles, ni ni.
02.02.2015 13:41 |
 
Reitings 727
Reģ: 01.08.2014
Ja vīrietis savai sievietei- pēc viņa apgalvojuma ''īstajai un vienīgajai'', kā arī viņa bērnu mātei (esošajai vai topošajai) acīs pasaka ''tu nemaz neceri, es tevi neprecēšu''- tad tulkojums tam ir- ''tu nemaz neceri, tu man neesi nekāda vienīgā, nu nevēlos es ar tevi mūžu saistīt..par bērnu paldies, bet pat ar to es tevi necienu tik ļoti, lai padarītu par savu mūža sievieti''. Lūdzu tulkojums tām, kas nesaprot. Ja jūs pašas tās kāzas nevēlaties, nu tak neparecaties, te jau nespiež uz to, ka obligāti visiem ir jābūt precētiem, nedrīkt būt vienkārši pāris ar bērnu. Konkrēti šajā situācijā vīrietis savu bērnu māti vispār par nulli pataisa ar savu attieksmi.

+
(man vnk slinkums šodien skaidroties)
+ es laikam sāku saprast, ka daudzas sievietes nemaz neizprot, kamdēļ viņu vīrieši ir pret..
Manā prātā ir vienkārši - ja vīrietis apprec sievieti - viņš viņu vērtē augstu, ja neprec.. nu tad viņš cer, ka tomēr var uzrasties kāda, kurai šo satusu viņš piedāvās..
02.02.2015 13:42 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
kāzas - citiem nozimee, droshibas sajutu (jaa, jaa zinu, ka tas negarantee laimigu laulibu), citiem vecaaki spiezh (mana gadijumaa, vecaki spiezh preceties, jo ja nu kas, esmu nodroshinaata), kazas, katrs izprot savadak. Mana gadijuma, man vienalga but precetai vai nee,jo zinu, ka mani precet grib kaut tuliit, ja negribetu preceet, es ari uz savu virieti skatitos, iespejams, savadak, jo kaazas, tas tomeer nav buut draudzenei, tas ir but sievai, pienjemt viriesha uzvardu, but gimenei.

Katram ir sava izpratne par sho vardu - varbut shii sieviete gribeja kljut par sievu un justies piederiigaaka savam viiram un vinja gimenei.
02.02.2015 13:46 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Bābietis pats cilvēkos trinas savam vecim virsū ar jautājumu "Kad Tu mani precēsi" un saņem tiešu atbildi "Es tevi neprecēšu". Godīgu atbildi. Bet redz pazemojums, jo cilvēkos. Manās acīs tā sieviete jau prasīdama un plīdamās virsū sevi ir pazemojusi, ar savu nenormālo gribēšanu.
Laulātā, sieva, reģistrētā partnere sen vairs nav sinonīms īstajai un vienīgajai. Kāpēc tā? Tāpec ka statistika, lūk, kāda.
http://data.csb.gov.lv/pxweb/lv/Sociala/Sociala__ikgad__iedz__laulibas/IL0010.px/table/tableViewLayout1/?rxid=cdcb978c-22b0-416a-aacc-aa650d3e2ce0
Iespējams tas arī ir iemesls, kāpēc daži vispār negrib precēties. VISPĀR. Ne ar vienu. Ne īsto, ne neīsto. Ar to vienīgo, labo un skaisto varētu visu mūžu burvīgi nodzīvot, ja vien viņa nezāģētu ar savu precēšanos.
02.02.2015 13:54 |
 
Reitings 613
Reģ: 31.03.2013
dēļ statusa sabiedrībā un balles, ni ni.


Es nezinu NEVIENU sievieti, kas būtu piekritusi vai gribētu kāzas statusa vai balles dēļ. Nevienu. Būs vien jāpiekrīt Vētrasputns-
+ es laikam sāku saprast, ka daudzas sievietes nemaz neizprot, kamdēļ viņu vīrieši ir pret..
02.02.2015 13:54 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Vai kādam tas tik daudz maina, ka jāšķiras, ja vien atvilknē nemētājas laulības apliecība?

Samaara, jā, maina. Jo cilvēkiem ir atšķirīgs uzskats par to, kādi ir loģiskie attiecību attīstības soļi, pie kādiem apstākļiem skaitās ģimene (kaut vai elementārais - vienāds uzvārds, laulībā dzimuši bērni automātiski ir šā vīrieša bērni, nevis viss atkarīgs no sievietes - var ievilkt strīpiņu dzimšanas apliecībā un paternitāte vispār būs jāpierāda). Tāpēc to jau uzsvēru, ka daļai sieviešu neprecēšana būtu deal breaker, jo tādi ir uzskati par attiecībām.

Tas šobrīd ir kā strīdēties par politiskajiem uzskatiem - kādi cilvēkam ir, tādi ir. Ar savu pēršanos taču otru cilvēku nepārtaisīs. Ja tev šķistu stulbi satikties ar partneri, kas tik ļoti iespringst uz kāzām, kāda problēma, meklē citu ar līdzīgiem uzskatiem - ko šī sieviete arī izdarīja.
02.02.2015 13:55 |
 
Reitings 613
Reģ: 31.03.2013
Manās acīs tā sieviete jau prasīdama un plīdamās virsū sevi ir pazemojusi, ar savu nenormālo gribēšanu.


Nu tas ir nenoliedzami. Ja pati sevi necienīs, kāpēc lai kāds cits cienītu.
02.02.2015 13:56 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
kāzas statusa vai balles dēļ.



Es gan zinu, sievieti, kura nozheeloja, ka neappreceejas, jo kad virs aizgaja pie jaunaakas, atstaaja vinju bez nekaa, noireja vinjai istabinju centraa (!!!!) ... Un kopigaa maaja, mashinas, jo uz viriesha varda palika vinjiem, kaut abi bija kopaa maksajushi kreditu.
02.02.2015 14:01 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Samaara, pieaudz, tad komentee, ok??? Man nav iedvesmas gari rakstiit shodien, bet skatos, ka Motivation Tev kaut ko meegjina ieskaidrot, bet Tev kaa nepielec, taa nepielec, jo salmi galvaa ir Tev pashai nevis taam sievieteem, kas veelas buut sievas nevis muuzhiigaas draudzenes.

Kas attiecas uz autores teemu, tad, ja tas notiktu ar mani, respektiivi, viirishkjis mani sabiedriibaa pazemotu ar taadiem tekstinjiem, es no vinja ne tikai aizietu, pirms tam es veel iznestu un izpaardotu visu dziivokli. Jaa, un nekaads beerns vispaar ar taadu lopu netiktu radiits. Njaa, iespeejams, ka taa meitene palika staavoklii, cerot, ka tomeer apprecees, zheel vinjas, taads naivums ...

Ar taadu sugu, kuriem sakaapis galvaa un kuri iedomaajas, ka sieviete buus pieguleetaaja, apkopeeja un beernu dzemdeetaaja bez oficiaala statusa, var kaadu laicinju padziivot kopaa un noslaukt no vinjiem visu, kas slaucams, peec tam pamest, nevis appuishot, dzemdeet un gadiem gaidiit nez ko.

P.S. Un taas paaris taa lopa aizstaaves, kas te kladzina, ja jau juusupraat kaazas un statusa mainja nav nekas iipashs, tad, kur probleema viirietim aiziet parakstiit to papiiru? Tas tachu kaa nospljauties, vai ne?
02.02.2015 14:03 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
kad tiešā tekstā pasaka , ka kāzu nebūs cita varianta nav.


Ko tad citu darīt?


Kā - ko darīt? Nevazāties pa kreisi un laimigi dzīvot nost ar savu vīrieti blakām. Protams, ja mīl vispār.

Vēl variants, ja nemīl, un tur tik ļoti niez, tad vienkārši palaist to cilvēku vaļā un meklēt citu, kurš, varbūt, precēs. Nevis čakarēt smadzenes laižot pa kreisi, tāpat zinot, ka abi skatās pretējos virzienos un nekā prātīga tur nebūs.
02.02.2015 14:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits