OCD - Obsesīvi kompulsīvie traucējumi

 
Reitings 171
Reģ: 13.08.2012
Pus 5 no rīta, neguļu.
Ilgi domāju un izdomāju, ka uzrakstīšu par ilgi sasāpējušu problēmu - OCD.
Man gan šī slimība neizpaužas tīrības ziņā (nepārprotiet, esmu tīrīga :D), bet gan darbību atkārtošana. (saistīta ar reliģiju, kaut arī neesmu pārāk reliģioza)
Tas sākās jau pirms apmēram 4iem gadiem. Vienu dienu skatījos My Strange Addiction un es nespēju noticēt, ka kādam vēl tā ir! Es nezināju nosaukumu savai problēmai. Ieguglēju, izlasīju un biju mēma.

Ielikšu nedaudz Jums palasīt:

Obsesīvi kompulsīvie traucējumi ir trauksmes traucējumi ar uzmācīgām domām, kas rada neērtumu, bažas, bailes un uztraukumu. Tajos indivīds veic atkārtotus uzvedības moduļus (apmātību un piespiedu uzvedību), lai mazinātu šo trauksmi. Obsesīvi kompulsīvo traucējumu simptomi izpaužas kā atkārtota un rūpīga roku mazgāšana, apkārtējās vides tīrīšana un kārtošana, vēlēšanās piešķirt katrai lietai savu vietu un panākt simetriju to izkārtošanā, atkārtota dažādu priekšmetu (piemēram, aizslēgtu durvju) pārbaudīšana, apsēstība ar seksuālām, vardarbīgām vai reliģiskām domām, izvairīšanās no atsevišķiem skaitļiem vai kādas darbības noteiktu reižu izpildīšana pirms aiziešanas gulēt. Slimnieks bieži izveido īpašus rituālus, bez kuru izpildīšanas viņš nespēj ķerties pie citiem sadzīves vai profesionāliem uzdevumiem un kuru pārtraukšanas gadījumā tie jāatsāk no jauna. Piemēram, vairākkārt ieslēgt un izslēgt gaismu, ienākot telpā un izejot no tās, nogaidīt, kamēr pa šoseju pabrauc noteiktas krāsas noteikts mašīnu skaits, pirms šķērsot ielu u.c.
Šie simptomi var izsaukt atsvešināšanos un bieži ir arī laiku nevajadzīgi patērējoši, tā darbību veicējam vairo emocionālu stresu un bēdas. Rīcībai, ko veic indivīds ar obsesīvi kompulsīvajiem traucējumiem, no malas ir paranoiska un dažkārt arī psihotiska tendence. Dažreiz pat apzinoties to, ka viņa rīcība ir iracionāla, viņš nespēj atturēties no šīs rīcības veikšanas. Bet ne katrs apzinās savu stāvokli, it īpaši pārspīlētas higiēnas un kārtības apsēstības gadījumos. Nereti cilvēks cenšas pakļaut savas ģimenes locekļus aizvien jaunu mājas noteikumu ievērošanai. Šīm augstāk minētajām izpausmēm bieži pievienojas depresija un sociālā fobija.
Obsesīvi kompulsīvie traucējumi ir ceturtā visbiežāk sastopamā garīgā slimība un to diagnosticē gandrīz tikpat bieži kā astmu un cukura diabētu. ASV vidēji 1 no 50 cilvēkiem ir obsesīvi kompulsīvie traucējumi.



Mēs Cosmo runājam par daudzām lietām. Arī par VD te bijušas garas un plašas diskusijas. Manuprāt, par šo problēmu runā mazāk.
Vai esat sev novērojuši OCD simptomus, varbūt arī tāpat kā es iepriekš, nezinājāt kas tas ir?
Vai tās kurām ir šie traucējumi, kā ārstējaties?
Noteikti gribētu dzirdēt arī viedokļus no malas.
30.01.2015 04:31 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Netēmēju uz nevienu šeit, bet, cik internetā esmu novērojusi, OCD vai VD piedēvēšana sev jau ir kļuvusi bez maz vai par modes lietu. Dīvaini tā mazliet.
31.01.2015 16:21 |
 
Reitings 1062
Reģ: 26.12.2012
Atvēru šo tēmu ar domu, nu palasīsim, kas tas par brīnumu... ok sākotnēji lasot likās, nu jā, gadās gadās(tajā googles tekstā, gan par rokām, gan par "katrai lietai sava viet)"... un tad es izlasīju šī komentāra daļu-

man sis ari no esanas trauc laikiem kaa iegaajaas ja busu tievaaka, tad driskteesu uzkraasoties, kaut kur aiziet, ja nebusu zuadejusi to nelaimigo kg tad vispar nekur neiesu un pat matus nekemmeesu.


Un sapratu, ka man ir tieši tāda pati nostāja. Nebūs tā, ka matus neķemmēšu, bet jā, tā apsēstība ar noteiktu lietu. Piemēram, to nelaimīgo kg... vēl tiek uzstādīts termiņš līdz kuram viņš jāzaudē un ja ne, tad ne jauna kleita, ne krāsošanās, ne pilnīgi visam.
Pietam, tajās dienās ir arī paranoja no apkārtējās vides, "es zinu, ka viņi zin, ka es neesmu nometusi to vienu kg, izmazgājusi kaut ko, vai ka kaut kas ir atstāts nekārtīgs" (lai gan racionāli saprotu, ka nevienam nav nojausma ne par manu svaru, ne mājās atstāto tējas krūzi, bet man vienmēr ir paranoja, ja nu kāds uzzin, ka neesmu sasniegusi to -kg vai atstājusi to krūzi... loģiski domājot, pat ja uzzinātu, nekas tak nemainītos, bet... jā.)
31.01.2015 16:49 |
 
Reitings 1062
Reģ: 26.12.2012
Lai gan esmu pārliecināta, vēlaizvien, ka šāds sindroms man nav, bet pazīmes no tā gan... iespējams, ka visiem kuri ir perfekcionisti ir kādas iezīmes no OCD
31.01.2015 16:50 |
 
Reitings 509
Reģ: 24.03.2011
Man ir, bet pavieglaa formaa--reizeem jaapaarbauda vairaakas reizes vai esmu aizslēgusi mashiinas, dziivoklja durvis, uzlikusi modinaataaju... Varu nakts viduu pamosties, lai kaarteejo reizi paarbaudiitu, vai modinaataajs iesleegts!
31.01.2015 17:02 |
 
Reitings 389
Reģ: 12.10.2014
Man ir diezgan kaitinošs OCD jau ilgi, man tas neizpaužas tīrīšanā, bet arī darbību atkārtošanā un visu laiku kaut kādā skaitīšanā. Es nezinu ko darīt, ilgi jau ar to sadzīvoju, bet tas ir briesmīgi.
Es agrāk domāju, ka tie ir tikai tādi ieradumi, bet aptuveni pirms gada sapratu, ka tā ir slimība.
01.02.2015 21:07 |
 
Reitings 389
Reģ: 12.10.2014
Tāpēc drausmīgi kaitina lasīt, kā jau Diversija , ka kādam tas ir tikai tā... dažreiz uznāk vai tamlīdzīgi. Žēl, ka daudzi cilvēki nesaprot kas tas ir un cik patiesībā smagi tas ir.
01.02.2015 21:10 |
 
Reitings 14
Reģ: 03.11.2015
Sveikas meitenes, diez gan vēlu pievienojos Jūsu diskusijai, tikai šodien šeit piereģistrējos. Vēlos pajautāt varbūt kāda ir meklējusi speciālista palīdzību, lai ārstētu OCD ?
Varbūt ir kādas atsauksmes pie kāda konkrēta speciālista vērsties?
03.11.2015 16:14 |
 
Reitings 1814
Reģ: 29.01.2009
Nu meitenes, durvju un kontaktu pārbaudīšana nav OCD. Tā ir nopietna slimība! !!!
Tās ir daudz dziļākās problēmas, kā jau MAD rakstīja... izpaužas kā slimas domas, kompleksi, māņticība, depresija, bailes, apsēstība visu kontrolēt, labot utt...
03.11.2015 16:35 |
 
Reitings 2
Reģ: 17.01.2016
He laikam būšu pirmais vīrietis kas piedalās diskusijā, ilgi kaut kā grozīju domas un pirmo reizi par šo runāju, jā, es visu laiku arī domāju, ka man ir vieglā formā OCD, bet ja pie sevis pasakot ka "OCD man ir vieglā formā" jau nozīmē, ka tev ir šī slimība un tas neko nemainīs kādā "formātā" tev slimība ir. Manuprāt cik esmu sapratis ir pateikt, ka ok pie sevis - ok man ir šī slimība nu ok ko tālāk? Zāles šai slimībai nav. Līdz ar to šo tēmu var slēgt vai arī visi var pastāstīt par savām problēmām par šo slimību, jo parasti ir tā, ka tikai vajag izteiktie, lai kāds tevi saprot kam tu ikdienā ej cauri, no malas cilvēks nesapratīs, jo izskaidrot šo slimību pašam cilvēkam ir ļoti grūti.
17.01.2016 20:29 |
 
Reitings 2
Reģ: 17.01.2016
Hah tikko ievēroju googlējot kādā forumā esmu nonācis. :) Ok, šajā situācijā ir labi, ka kāds ir uzsācis šādu diskusiju, jo neko citu neatradu, kur cilvēki izsakās un domāju pie sevis hmm kāpēc izsakās tikai meitenes. :) Bet nu jā, mans OCD, man ir jāatkārto vairākas reizes darbības kamēr tās nav "pareizes", pareizas - ik katru reizi ko smadzenes iedomājas to man vajag izdarīt tā kā pareizi, njā pie sevis domāju, ka nevaru izskaidrot, vecākiem kad skaidroju viņi arī nesaprata, protams, ka man ir grūti izskaidrot, kā it kā man nav jau pietiekoši daudz citu lietu par ko uztarukties un blakus ir faking ocd vēl. Nu jā, nu kaut kā katru dienu ir šādas cīņas ar sevi. Lai visiem viss izdodas!
17.01.2016 20:37 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
apkārtējās vides tīrīšana un kārtošana, vēlēšanās piešķirt katrai lietai savu vietu un panākt simetriju to izkārtošanā

Un trauksme, nemiers, dusmas, kad šī kārtība tiek izjaukta. Tieši šādu iemeslu dēļ varu dzīvot viena, jo man trauksmi un dusmas rada, ja kāds ir pieskāries manām mantām, es tas vienmēr paceļu un nolieku atpakaļ, pat tad, ja būtībā, tas man netraucē un nekas cits, kā vien viens izkustināts milimetrs. Katru reizi atgriežos mājās un pārcilāju savas lietas. Nespēju ēst, pirms telpa, kurā ēdīšu vai gatavošu vai vienalga ko plānoju darīt, ir perfektā kārtībā un tīrībā, es visu noslauktu pat tad, ja nekādas acīmredzamas nekārtības nav.
Personīgi man tas netraucē, taču šī iemesla dēļ spēju dzīvot kopā tikai ar savu draugu, jo viņš kaut kā ir iemācījies respektēt šo ieradumu. Nevaru dzīvot kopmītnēs vai ar kādiem dzīvokļabiedriem, jo mani nepārtraukti moka sajūta, ka kāds pieskarsies manām mantām.
17.01.2016 20:53 |
 
Reitings 175
Reģ: 17.03.2016
:'-( Vēlos pacelt.
20.03.2016 10:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!