Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

OCD - Obsesīvi kompulsīvie traucējumi

 
Reitings 171
Reģ: 13.08.2012
Pus 5 no rīta, neguļu.
Ilgi domāju un izdomāju, ka uzrakstīšu par ilgi sasāpējušu problēmu - OCD.
Man gan šī slimība neizpaužas tīrības ziņā (nepārprotiet, esmu tīrīga :D), bet gan darbību atkārtošana. (saistīta ar reliģiju, kaut arī neesmu pārāk reliģioza)
Tas sākās jau pirms apmēram 4iem gadiem. Vienu dienu skatījos My Strange Addiction un es nespēju noticēt, ka kādam vēl tā ir! Es nezināju nosaukumu savai problēmai. Ieguglēju, izlasīju un biju mēma.

Ielikšu nedaudz Jums palasīt:

Obsesīvi kompulsīvie traucējumi ir trauksmes traucējumi ar uzmācīgām domām, kas rada neērtumu, bažas, bailes un uztraukumu. Tajos indivīds veic atkārtotus uzvedības moduļus (apmātību un piespiedu uzvedību), lai mazinātu šo trauksmi. Obsesīvi kompulsīvo traucējumu simptomi izpaužas kā atkārtota un rūpīga roku mazgāšana, apkārtējās vides tīrīšana un kārtošana, vēlēšanās piešķirt katrai lietai savu vietu un panākt simetriju to izkārtošanā, atkārtota dažādu priekšmetu (piemēram, aizslēgtu durvju) pārbaudīšana, apsēstība ar seksuālām, vardarbīgām vai reliģiskām domām, izvairīšanās no atsevišķiem skaitļiem vai kādas darbības noteiktu reižu izpildīšana pirms aiziešanas gulēt. Slimnieks bieži izveido īpašus rituālus, bez kuru izpildīšanas viņš nespēj ķerties pie citiem sadzīves vai profesionāliem uzdevumiem un kuru pārtraukšanas gadījumā tie jāatsāk no jauna. Piemēram, vairākkārt ieslēgt un izslēgt gaismu, ienākot telpā un izejot no tās, nogaidīt, kamēr pa šoseju pabrauc noteiktas krāsas noteikts mašīnu skaits, pirms šķērsot ielu u.c.
Šie simptomi var izsaukt atsvešināšanos un bieži ir arī laiku nevajadzīgi patērējoši, tā darbību veicējam vairo emocionālu stresu un bēdas. Rīcībai, ko veic indivīds ar obsesīvi kompulsīvajiem traucējumiem, no malas ir paranoiska un dažkārt arī psihotiska tendence. Dažreiz pat apzinoties to, ka viņa rīcība ir iracionāla, viņš nespēj atturēties no šīs rīcības veikšanas. Bet ne katrs apzinās savu stāvokli, it īpaši pārspīlētas higiēnas un kārtības apsēstības gadījumos. Nereti cilvēks cenšas pakļaut savas ģimenes locekļus aizvien jaunu mājas noteikumu ievērošanai. Šīm augstāk minētajām izpausmēm bieži pievienojas depresija un sociālā fobija.
Obsesīvi kompulsīvie traucējumi ir ceturtā visbiežāk sastopamā garīgā slimība un to diagnosticē gandrīz tikpat bieži kā astmu un cukura diabētu. ASV vidēji 1 no 50 cilvēkiem ir obsesīvi kompulsīvie traucējumi.



Mēs Cosmo runājam par daudzām lietām. Arī par VD te bijušas garas un plašas diskusijas. Manuprāt, par šo problēmu runā mazāk.
Vai esat sev novērojuši OCD simptomus, varbūt arī tāpat kā es iepriekš, nezinājāt kas tas ir?
Vai tās kurām ir šie traucējumi, kā ārstējaties?
Noteikti gribētu dzirdēt arī viedokļus no malas.
30.01.2015 04:31 |
 
Reitings 2816
Reģ: 19.01.2015
Ja vēlies uzraksti privāti, man ir OCD, ne smagā formā, bet tas arī tracina manu dzīvi.
30.01.2015 04:59 |
 
Reitings 171
Reģ: 13.08.2012
Fionna, PM.
30.01.2015 05:25 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Pie OCD diez piederaas taadas lietas kaa solu skaitisana, piemeram uz trepem, vai skrienot, vai vnk staigaajot?

Par tirisanu man ir savaadak vai nu visam jabut alfabeta seciibaa, traukiem ari vienmer tiks pirmie nomazgaati skiivji, pec tam kruzes, tad parejais..

vai nu pilniga tiriiba vai haosss..

man sis ari no esanas trauc laikiem kaa iegaajaas ja busu tievaaka, tad driskteesu uzkraasoties, kaut kur aiziet, ja nebusu zuadejusi to nelaimigo kg tad vispar nekur neiesu un pat matus nekemmeesu.

taaapat vienmer visur pierakstu daraamaas lietas, uzlieku entos atgaadinaajumus... skaitu dienas, stundas, minutes lidz kaut kam jaanotiek..uzlzieku sev paarspileeetos terminus. Taaa vienmer bijis

Durvis - sitas man skeit ka visiem ir, muzigas bailas ka tik durvis nav palikusas neaizsleegtas..man reizem lidz 3 reizem sanaak paarbaudit. Kad esmu aarpus maajas vienmer satraucos ka tik dzivoklis nenosvilst..utt.
30.01.2015 05:33 |
 
Reitings 171
Reģ: 13.08.2012
MADasaHATTER, jā piederas.
Es jau kādu pusgadu lasu rakstus, skatos video, lasu, lasu un vēlreiz lasu... Tas ir drausmīgi.
Arī man izejot pirms mājas ir jāizrauj visi kontakti, jo man bail ka neaizdegas dzīvoklis.
30.01.2015 05:37 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Arī man izejot pirms mājas ir jāizrauj visi kontakti, jo man bail ka neaizdegas dzīvoklis.


man tas pats..nekas nedrikst but pie straavas un pat tad stresoju, jo tomer dzivoklis un ja pabrauc garam pazarnieki gar sturi kur mana iela uzreiz jaskrien jaskataas ka tik taa nav mana maaja. Dzivoklu majas ugunsnelaimi viegli izraisit pietiks ar vienu kaiminu kaut!
30.01.2015 06:39 |
 
Reitings 171
Reģ: 13.08.2012
up
30.01.2015 07:31 |
 
Reitings 298
Reģ: 11.02.2014
Ahhhh, rakstīju un viss izdzisa (e)
Man arī ir problēmas ar durvju vairākkārtēju pārbaudīšanu pirms gulētiešanas, jo vnm liekas, ka kāds zaglis nāks.
Gludeklis un matu taisnotājs parasti tiek pārbaudīts miljons reizes, kaitina baigi shitais.
Plus par piipēšanu vsp :D Es vnm pīpēju kaut kur maliņā, lai citiem nedod dievs netiktu virsū ( pat pīpētavās) :D Tad es oblig'ati nodzeeshu lidz pedejam, vai samiidu un tad pacelju un vel parlauzhu :D un tad tikai metu miskastee jo liekas, ka aizdegsies kaut kas :-D
30.01.2015 08:27 |
 
Reitings 680
Reģ: 16.07.2013
Allurē, kas tā par liekulību jautāt citiem lai viņi par to pastāsta, ja pati neuzdrošinies pateikt kā tieši tev tas izpaužas? Tad negribas stāstīt, atklāti sakot.
30.01.2015 08:41 |
 
Reitings 1069
Reģ: 13.11.2012
Oho:-O Laikam man nav smaga forma, pat nebiju aizdomājusies, ka tā varētu būt slimība... Likās, ka vienkārši esmu paranoiķe un nedaudz dīvaina.:-D
30.01.2015 09:51 |
 
Reitings 114
Reģ: 18.09.2014
Man laikam arī ir tā pati slimība.
es divreiz pātslauku istabu, jo liekas ka kautkur ir puteklis.
nevaru pavirši izdarīt darbu. Jo krīt man uz nerviem. Piemēram žurnāliem jābūt smuku vienā čupiņā saliktiem.
šķīviem jābūt saliktiem no lielākiem uz mazākiem.
30.01.2015 09:57 |
 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
Es arī paraustu durvis 2-3x pirms iešanas gulēt. Man patīk , ka lietas stāv taisni un kārtīgi..grāmatas pēc lielumiem, šķīvji arī... esmu pamanījusi, ka šī slimība saasinās brīžos, kad esmu nogurusi/sastresojusies par kaut ko..tad bezmaz varu iet pa māju un visu kārtot vnk lai justos labāk. Zinu, ka man nav šīs slimības smagākā forma, bet tik un tā nav patīkami un draugs arī reizēm iesmej par maniem ieradumiem :D
30.01.2015 10:30 |
 
Reitings 598
Reģ: 12.02.2014
Jā, man laikam, ka arī ir tāda pati problēma... Kaut gan laikam, ka nemaz neteiktu, ka tā īsti ir problēma. Man jau kopš pusaudžu vecuma ir tā, ka visam ir jāstāv savās vietās, visam ir jābūt tīram, kārtīgam, nevaru ciest, ka mājās ir netīra grīda, putekļi un nekad nevaru aiziet gulēt, kad ir netīri trauki izlietnē! Vienā vārdā sakot - apsēstība ar kārtību. :D Laikam jau, ka esmu tā pie tā pieradusi, ka man tas liekas normāli un pat patīk, jo labāk, ka mājās ir ideāla kartība un utml., nekā mājā cūkkūts.
30.01.2015 10:37 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Es nevarētu teikt, ka man šī slimība ir, bet ir bijis jautājums no kolēģa. Es darbā ļoti bieži mazgāju rokas, kad vajag un nevajag. Kaut kam pieskaros un liekas - pirms pieskaros nākamajai lietai, jānomazgā rokas. Tā iedzīvojos recepšu zālēs.
Mājās gan tik bieži nē, reizēm sevi virtuvē pieķeru atkal ne pa ķeksi mazgājam rokas, tomēr tas noteikti nav tik traki, lai to varētu saukt par OCD.
Bet slimība kā tāda ir interesanta, esmu daudz lasījusi un skatījusies videomateriālus, viena no fascinējošākajām psihiskajām kaitēm.
Starp cit arī The Big Bang Theory Šeldona trīskāršā klauvēšana ir OCD. Tādi sīkumiņi...
30.01.2015 10:42 |
 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
Samaara, es arī ļoti bieži mazgāju rokas..arī mājās.. kas par zālēm? :o
30.01.2015 10:49 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Keiko, tas ir cīņai ar sekām, nevis cēloni, līdz ar roku sausumu, iedzīvojos dermatītā, kurš ik pa laikam uzliesmo.
Bet nemazgāt arī nevar, citādi jāmaina darbs :D
30.01.2015 10:52 |
 
Reitings 598
Reģ: 12.02.2014
Keiko
Es nevis rokas bieži mazgāju, bet nevaru izturēt, ja izlietnē ir kāds netīrs trauks. Piemēram, tikko izdzeu tēju vai kafiju tā uzreiz izmazgāju. Līdz ar to rokas tik pie mitruma ļoooti bieži un uz rokām (parasti ziemā, ziemas beigās) parādās dermatīts... Diemžēl parastie roku krēmi nelīdz, vajag spec.aptiekās nopērkamos krēmus.
30.01.2015 10:56 |
 
Reitings 2573
Reģ: 14.08.2013
Izejot no mājas, vairākas reizes atkārtoti pārbaudu,vai durvis tiešām ir aizslēgtas. Es tādai rīcībai uzreiz nepiedēvētu slimību,bet gan pārlieku lielu piesardzību :D
30.01.2015 11:00 |
 
Reitings 112
Reģ: 03.12.2014
parbaudisana vai gludelis vai fēns ir izrauts tas jau man ir parasti..es visam pieversu uzmaniibu lai ir izrauts no kontaktligzdas un aizslegats durvis.Piekritu bembijam- ta ir piesardziiba.esmu parnemta ar tualeti un vannasistabu dazreiz pa vairakam reizem parslauku visu, bet ta vienkarsi ir higienas jautajums..arii vis ir vietas nolikts nevaru ka kkas nomest ne tur kurr vinam jaatrodas..
30.01.2015 11:13 |
 
Reitings 2018
Reģ: 21.12.2013
kad biju mazaka, tad vnm durvis parbaudiju vairākas reizes vai ciet un vai visas istabas viss ir kartiba šis reāli kaitinajā, Tagad tā ir ļoti reti, ka kautkas tāds uznāk :D
30.01.2015 11:18 |
 
Reitings 171
Reģ: 13.08.2012
kad biju mazaka, tad vnm durvis parbaudiju vairākas reizes vai ciet un vai visas istabas viss ir kartiba šis reāli kaitinajā, Tagad tā ir ļoti reti, ka kautkas tāds uznāk



Meitenes, nepārspīlējam. Tas nav OCD.
31.01.2015 15:49 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits