Vai pērkat visu ko vēlaties?

 
Reitings 40
Reģ: 16.01.2015
Labs vakars! (l)

Vai jūs vienmēr pērkat to, ko jums vajag, vai kārojas? Vienalga, vai no apģērba, ēdiena, kosmētikas, vai mājas lietas. Vai arī bieži vien izslēdzat to lietiņu no vēlmju saraksta, naudas drūkuma dēļ, vai kad žēl naudas? Padalaties!

Man bieži vien ir tā, ka ieejot apģērbu veikalā, pretim paveras skats ar tik daudz skaistām drēbēm, kuras ļoti vēlētos savā īpašumā, bet zinu, ka es pie viņām nevaru tikt, jo nav naudas.

Tāpat arī, piemēram, ja vajag šampūnu, ja vecais jau iet uz beigām, es bieži vien nopērku pašu lētāko, vai ilgu laiku nepērku, iztērējot katru mazāko pilīti tajā.

Ar ēdienu ir līdzīgi, bieži sagribas vakaros kaut ko saldu, bet mājās nekā tāda nav, un zinu , ka nevaru atļauties nopirkt saldumus, vai kādu auglīti. Tā skumji kopumā, zinot to, ka drošivien visi vakaros ēd kaut ko garšīgu, bet man jāēd to kas ir. Un nē, šī nav čīkstošā tēma, tikai gribējās zināt, kā ir citām.

Padiskutējam, ka ir jums! :-)
29.01.2015 21:57 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Skatoties, kā uz to skatās. Protams, nevaru atļauties katru mēnesi braukt brīvdienās uz Maldīvām, bet par to itin nemaz nepārdzīvoju, tā vietā dodos uz laukiem, ciemos pie drauga ģimenes, kādā mazā izbraucienā tepat pa Latvijas skaistajām pilsētām un vasarā arī kaut kur mazliet tālāk. Uz ēdienu baigi netaupu, bet baigi arī netērējos, cenšos iekļauties mēnesī 100 eiro summā, visas pasēdēšanas un kafejnīcas ieskaitot. Iepirkties gan man patīk, bet reti veikalos redzu ko pa prātam, tāpēc nav tā, ka nenormāli daudz naudas tajos atstāju, un skatos arī uz cenu - nu nemaksāšu par parastu krekliņu 20 eiro un džinsām 50 eiro, bet veikalos, kuros iepērkos (colloseum, H&M, New yorker, stradivarius, house, cropp un citi) bieži ir atlaides un drēbes astronomiskas summas nemaksā. Visādos firmu veikalos nemaz neeju, nav nedz intereses, nedz vēlmes kaut ko tur skatīties, jo līdz šim visu nepieciešamo esmu atradusi pavisam parastos veikalos, kurus jau nosaucu iepriekš. Protams, reizēm gadās pa spontānam pirkumam, kaut vai kāda kosmētikas nieka vai aksesuāra no ebay`, bet par to daudz nepārdzīvoju, un ja ko vēlos - pērku arī nost, daudz nedomājot. Neskatoties uz to, vienmēr ir kādi mazie mērķiši, kuriem no katra mēneša ienākumiem atlieku - šobrīd tas ir viesistabas remontam/mēbelēm, pēc tam - mašīnai. Nu tā kaut kā :)
30.01.2015 13:59 |
 
Reitings 774
Reģ: 16.01.2015
Man nemaz tik daudz nevajag. Es neesmu no meitenēm,kurai mājās ir vairāki ķermeņa losioni vai padsmit nagu lakas. Man nav 3 dažādas matu maskas un pilns plaukts ar dekoratīvo kosmētiku. Arī mugurā man ir ko ģērbt,un vispār veikalos reti,kas patīk,nemaz nerunājot par milzīgajām cenām,kas ir nekvalitatīvajām lupatām.
30.01.2015 14:36 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012



Jā, tādā ziņā, paldies Dievam, jā. Nevaru protams atļauties nopirkt brendīgas drēbes im somas, bet t.k. jautājums ir, vai varat nopirkt to, kas kārojas, tad atbildu jā, jo brenda drēbes man nekārojas. Ja nepieciešama soma, varu atļauties kvalitatīvu ādas somu, no top dizaineriem nē, bet tāda vēlme manī nav modusies līdz šim brīdim.

Kosmētiku, matu kosmētiku utt. varu atļauties dārgu/dārgāku. Būtībā jā, +/- varu atļauties nopirkt to, ko vēlos. Bet tas neizslēdz iespēju, ka kādu mēnesi var sanķt, ka nevaru atļauties, jo bija pārāk daudz izdevumu, pārāk daudz vēlmju un ieplānoto vai neieplānoto tēriņu. Pa lielam saūdzēties nevaru.
30.01.2015 15:33 |
 
Reitings 478
Reģ: 24.01.2014
Man ir tā, ka katru mēnesi nevaru sagaidīt algu, lai tikai tiktu uz veikaliem un kaut ko pirktu


+
Es tērēju daudz, vaŗetu pat teikt, ka man ir zināmā mērā atkarība no ieprikšanās :-D Ta man ir kā sava veida terapija, sevi palutināšana, iepriecināšana... Īpaši ja jūtos vientuļi vai skumji.
Mājās vietas tā īsti vairs nav, bet gandrīz katru nedēļu, kad man ir brīvdiena, dodos uz veikaliem. Reizēm nopērku daudz ko, citreiz neko vai tikai kādu nieciņu... Kopš LV ir HM, ļoti bieži tur kaut ko atrodu, viņiem tik sasodīti bieži mainās piedāvājums.. Katru reizi kā aizej, tā ir kaut kas jauns :-D

Ja atļauties varu, tad pērku un sirdsapziņa mani nemoka. Vienīgais lielais mīnuss, ka man nav nekādu iekrājumu :-/ Neprotu pie sevis noturēt naudu, ja man viņa ir, tad obligāti gribas iztērēt (t)
30.01.2015 15:47 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Nē. Gribētu katru dienu ēst lasi un omārus, un katru atvaļinājumu pavadīt Kubā vai Dienvidamerikā. :D

Ja nopietni, tā kā pēdējā laikā pirmoreiz mūžā esmu iemācījusies iekrāt un atlikt naudu, tad bieži vien piemetas skopums un pat negribas tērēt naudu. Spilgtākais piemērs - pirms pāris dienām skatījos uz vienu kleitu pa 30 eur un domāju - pirkt vai nepirkt. Kad pārdevēja pateica, ka 40% atlaide no tās cenas, uzreiz nopirku. :D
Man nepatīk pārmaksāt par lietām vai pirkt kaut ko nejēdzīgi dārgu, bet tajā pašā laikā arī nepērku tikai lētāko, jo svarīga ir arī kvalitāte.

Principā, īpaši sevi neierobežoju, bet ļoti bieži izvērtēju vai tā tiešām ir vajadzība vai vnk iegriba. Tas palīdz! :)
30.01.2015 15:55 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
vispār veikalos reti,kas patīk,nemaz nerunājot par milzīgajām cenām,kas ir nekvalitatīvajām lupatām.

++++
tieši tāpēc es bieži vien no veikala izeju ārā tukšām rokām! neceļas roka atvērt maku tiem s***, atvainojos, ko tur tirgo!
30.01.2015 15:55 |
 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
Mincija, ja drīkst jautāt - cik Tev gadu? Man tā bija, kad studēju 1. un 2. kursā jeb kad sāku strādāt un nāca pirmās aldziņas, kas ļāva piepildīt to vēlmi pēc drēbēm, kas bija vidusskolā, bet mamma nepirka. Tā teikt, iztrakojos, iztērējos, sapratu, ka galu galā prieka no tā nekāda un tagad jau jūtu, ka sāku no tā izaugt un pērku tikai nepieciešamāko un tikai kvalitatīvu/reāli pielietojamu.
30.01.2015 15:55 |
 
Reitings 385
Reģ: 15.01.2014
Mani no pārmērīgas tērēšanas izārstēja draugs. Kad viņš par visu maksāja, tad veikalā ņēmu visu ko gribeju, bet tagad, kad jākrāj nauda mājvietai, tad nu iet pašvakāk un ja gribās kko dārgu, tad 10 reizes padomāju, tad uzprasu draugam vai man tas viss ir vajadzīgs un tikai tad iespējams nopērku. Es neesmu uz drēbēm kritusi,tapēc uz to ļoti žēloju naudu un nepērku lupatas katru mēnesi.
30.01.2015 16:04 |
 
Reitings 774
Reģ: 16.01.2015
Vienīgais uz ko neprotu taupīt ir visādas statoil kafijas un našķi,tur aiziet liela nauda,ja paskaita mēneša beigās.

Šarlote_ Paldies Dievam ir iespēja iepirkties internetā,citādāk brīžiem liekas,ka vispār nāktos staigāt kailai. Tas pats par apaviem,kā nav kauns pārdod novalkātas zoles par gandrīz 100 euro. (t)
30.01.2015 16:08 |
 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
Vienīgais uz ko neprotu taupīt ir visādas statoil kafijas un našķi,tur aiziet liela nauda,ja paskaita mēneša beigās.


O, jā! Mana Jaunā gada apņemšanās bija nepirkt take-away kafijas un sieviešu žurnālus. Guess what, I failed!! (l)
30.01.2015 16:24 |
 
Reitings 48
Reģ: 26.01.2015
jā perku gan
30.01.2015 16:24 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
Protams, ka ne! Droši vien, ka arī visu ko iegribās nemaz nevajag. Pērku nepieciešamākās lietas un pavisam mazliet mirkļa iegribu apmierināšanai. Šobrīd ievēroju taupības režīmu.
30.01.2015 16:28 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Vispār iesaku sākt krāt naudu. Agrāk arī visu notriecu un neko neiekrāju, bet tad nolēmām sākt krāt savai dzīvesvietai un ar katru mēnesi arvien vairāk gribas iekrāt un mazāk tērēt. Pie tā kaut kā pierod. Kad sāk krāt, tad gribas vēl un vēl iekrāt un tad attiecīgi arī nāk apziņa, no kā es varu / gribu atteikties, lai ieliktu vairāk krājkontā :)
30.01.2015 16:53 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Vispār iesaku sākt krāt naudu. Agrāk arī visu notriecu un neko neiekrāju, bet tad nolēmām sākt krāt savai dzīvesvietai un ar katru mēnesi arvien vairāk gribas iekrāt un mazāk tērēt. Pie tā kaut kā pierod. Kad sāk krāt, tad gribas vēl un vēl iekrāt un tad attiecīgi arī nāk apziņa, no kā es varu / gribu atteikties, lai ieliktu vairāk krājkontā

Jā, uz mani šis arī strādāja - jo lielāku summu pirms algas varēju ielikt krājkontā, jo gandarītāka jutos, un negribējās naudu triekt ne lupatās, ne šmiņķos.
30.01.2015 16:57 |
 
Reitings 1405
Reģ: 17.02.2012
Ir dažas lietas, uz kurām ieciklējos. Ja nenopirkšu uz doto momentu, tad gan jau agrāk vai vēlāk tomēr kaut kā pie tās tikšu, iekrāšu uz citu lietu rēķina utml.


Identiski :) Bet vispār, protams, nē, es nevaru atļauties visu, ko vēlos un es te nemaz nerunāju par dizaineru apģērbu vai dārgiem ceļojumiem. Neko darīt- lai kaut ko iegūtu, no kaut kā ir jāatsakās. Man, piemēram, nav daudz somu vai, teiksim, zābaku dažādiem dzīves gadījumiem un stiliem, bet gribētos. Vienlaikus arī nepērku galīgi lētas lietas, jo pēdējos gados pieturos pie principa likt uzsvaru uz kvalitāti nevis kvantitāti.
30.01.2015 19:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits