Vai pērkat visu ko vēlaties?

 
Reitings 40
Reģ: 16.01.2015
Labs vakars! (l)

Vai jūs vienmēr pērkat to, ko jums vajag, vai kārojas? Vienalga, vai no apģērba, ēdiena, kosmētikas, vai mājas lietas. Vai arī bieži vien izslēdzat to lietiņu no vēlmju saraksta, naudas drūkuma dēļ, vai kad žēl naudas? Padalaties!

Man bieži vien ir tā, ka ieejot apģērbu veikalā, pretim paveras skats ar tik daudz skaistām drēbēm, kuras ļoti vēlētos savā īpašumā, bet zinu, ka es pie viņām nevaru tikt, jo nav naudas.

Tāpat arī, piemēram, ja vajag šampūnu, ja vecais jau iet uz beigām, es bieži vien nopērku pašu lētāko, vai ilgu laiku nepērku, iztērējot katru mazāko pilīti tajā.

Ar ēdienu ir līdzīgi, bieži sagribas vakaros kaut ko saldu, bet mājās nekā tāda nav, un zinu , ka nevaru atļauties nopirkt saldumus, vai kādu auglīti. Tā skumji kopumā, zinot to, ka drošivien visi vakaros ēd kaut ko garšīgu, bet man jāēd to kas ir. Un nē, šī nav čīkstošā tēma, tikai gribējās zināt, kā ir citām.

Padiskutējam, ka ir jums! :-)
29.01.2015 21:57 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Nē, nevaru atļauties visu ko vēlos. Man arī jamaksā komunālie un jāpērk pārtika, tādēļ visādas drēbes un kosmētika atkrīt.
Par pārtiku, es skatos uz cenu, man ir svarīgi, plānoju ko iegādāties.
Starpcitu ilgu laiku iztiku bez ledusskapja un sanāca tā ka pirku ļoti maz produktu kas jāuzglabā tajā, tik cik tajā dienā apēd. Un tagad var teikt man ledusskapis tukšs, nav ko tur glabāt, tik cik siers, piens , krējums un kāds siers. Es desas utm. produktus nepērku, reti. Takā neko nenākas izmest. it nemaz...
Un es skatos atlaides, plānoju ko ēst uz priekšu, ko pagatavot tādu kas pietiks 2 dienām piemēram :) reti tā iznāk, bet dažreiz sanāk :-)
30.01.2015 09:58 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Nē, neperku. Man vispār ir kaut kāds komplekss naudu tērēt - pat ja kaut ko ļoti gribas (ja tas ir dārgāks par 20 eiro), tad man vajag volšebnij pendaļ no ārpuses, lai es to nopirktu. Un tad es pusstundu vēl domāju.

man ir identiski! brīžiem pati uz sevi dusmojos, ka neko sev nepērku kaut varu atļauties. Vienmēr sev iestāstu, ka var iztikt.
30.01.2015 10:11 |
 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
Cenšos pirkt nevis to, ko vēlos, bet ko reāli vajag. Neciešu, ja mājās ir pārāk daudz mantu un nevajadzīgu lietu - ja kaut ko nelietoju, tad no tā atvados. Vienmēr pirms pērku es padomāju, kāds ir reālais pielietojums. Man, strādājot no mājām, nav vajadzības pēc tik daudz drēbēm kā varbūt strādājot ofisā, bet tik un tā patīk šad un tad nopirkt kaut iziešanai vai nedēļas nogalēm, jo gribu savam draugam būt vislabākā :)

Runājot par pārtiku - pērku visu,ko vēlos, bet normas robežās. Piemēram, ļoti garšo lasis - kad sagribās, nopērku; garšo arī sparģeļi, svaigas dateles, premium kvalitātes produkti, bet tos pērku tikai reizēm, kad tiešām ļoti, ļoti gribas vai ir algas diena :)
30.01.2015 10:14 |
 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
Aizmirsu piebilst, ka, kad runa ir par kopjošo kosmētiku, tad gan es šķērdējos :D labi, nepērku gluži serumu par 120€, bet visādas maskas u.c. līdzekļus pērku,jo šobrīd meklēju kaut ko, kas palīdzētu manam sliktajam ādas stāvoklim.. man tas ir svarīgāk par jebkuru apģērbu vai mantu mājās, jo tas tiešā veidā ieteikmē to, kā es jūtos, paskatoties spogulī un izejot vakariņās uz restorānu.
30.01.2015 10:17 |
 
Reitings 1416
Reģ: 25.06.2012
Ēdu veselīgi, tāpēc nevar būt runa tikai par akcijas preču iegādi utml. Pārtikai naudu neskaitu, pērku to, kas vajadzīgs. Našķiem gan žēloju, domājot ne tik daudz par naudu kā par savu figūru. Runājot par citām lietām - man nav tieksme stulbi iepirkties, bet, ja kaut kas iepatīkas un ir nepieciešams, pērku nost un diži par to nespriedelēju. Rezumē- jā, pērku visu, ko vēlos :)
30.01.2015 10:37 |
 
Reitings 598
Reģ: 12.02.2014
Noteikti, ka nē, jo viss ko iegribas nemaz nav vajadzīgs. Piemēram, ieejot veikalā un ieraugot kādu smuku kleitiņu uzreiz ir doma - o, jā, man viņa ir nepieciešama, bet tad padomājot, ka mājās skapī karājas vēl tādas pašas 10+ kleitas saproti, ka nē, nevajag!
Kas attiecas uz pārtiku... Parasti mājās vienmēr jabūt augļiem, dārzeņiem, gaļai, griķi, rīsi, makaroni, maize, kaut kas uz maizes (siers, svaigais siers, desa), piens, krējums, paniņas (kefīrs), biezpiens. Pārējie produkti, ja sagribas kādreiz uztaisīt kādu picu, kebabu vai vienkarši kādu saldumu (šokolādi, cepumus, čipšus) nopērku un neatsaku, bet ne katru dienu.
30.01.2015 10:45 |
 
Reitings 704
Reģ: 27.01.2015
Pērku tikai to,ko man tiešām vajag. Ja man kaut kas iekrīt acīs,bet saprotu,ka man nevajag,varu mierīgi paiet garām. Nav mana vājība apģērbi vai kosmētika. Tāpēc te nedarbojas princips-ieraudzīju,patīk un pērku. Vienalga-vajag vai nē.

Attiecībā uz pārtikas produktiem - sākumā primārais ir sapirkt tiešām nepieciešamākās lietas, kuras arī pārsvarā skatos uz akciju. Nedaudz atlaižu grožus tikai uz kādiem augļiem, jogurtiem, ja tiešām gribās panašķoties. Čipsi, kola un tādas lietas nav man.
30.01.2015 10:53 |
 
Reitings 74
Reģ: 29.01.2009
Interesanta tēma, aizdomājos par paradumiem. Secināju, ka - jo vairāk pelnu, jo vairāk paliek žēl naudu bezjēdzīgi tērēt iegribām. Agrāk, kad bija maza alga, gāju uz tiem pašiem apģērbu veikaliem biežāk un nopirku bieži vien kaut kādas bezjēdzīgas lietas, kas beigās nemaz nepatika. Tagad man ļoooti nepatīk iet uz apģērbu un apavu veikaliem, nekas nepatīk, bez atlaidēm vispār neko nepērku. Tā padomāju, ka neskaitot vienus džinusus (jo bija akūta vajadzība) un apakšveļu, neesmu neko no apģērba pirkusi ļoooooti sen, vismaz kādus 6-8 mēnešus.

Attiecībā uz ēdienu ir dažas vajības, piemēram, sieri ar pelējumu utml., kādi našķi, kam naudu nežēloju. Patīk arī garšīgi paēst, izejot no mājas. Ja šo visu atmestu, noteikti varētu labu summiņu ietaupīt, kā arī veselību uzlabot. :|
30.01.2015 11:02 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Pārtiku pērku, kas garšo un uz cenām īpaši neskatos. Tas gan nenozīmē, ka visu tikai to dārgāko.

Cita lieta ar nepārtikas precēm.
Apģērbam atvēlu konkrētas summas un tad eju klejot ar to summu pa veikaliem un pērku visu, kas iepatīkas un iekļaujas šajā summā. Kad limits sasniegts - pietiek. Reizēm mēdzu sagrēkot uz kurpēm un pēc tam taupīt uz ko citu.
Kosmētikas man nav daudz. Pērku konkrētas lietas, neatkarīgi no tā vai tās maksā 2€ vai 20€. Lietoju , kamēr beidzas pavisam un tikai tad pērku jaunu.

drošivien visi vakaros ēd kaut ko garšīgu, bet man jāēd to kas ir

Tas nav pārmetums, bet gan ieteikums - iemācies priecāties par to, kas Tev ir, nevis gauzties par to, kā nav. Tas palīdzēs pašai sajusties labāk. :)
30.01.2015 11:18 |
 
Reitings 74
Reģ: 29.01.2009
Mans melnais caurums naudai ir dažādas izklaides, ballītes, izbraucieni, kas sevī tad ietver vājprātīgus daudzumus degvielas, biļetes, alkoholu, našķus utt. Tas ir briesmīgi, bet, kamēr varu atļauties, nespēju sev atteikt.


+

Man līdzīgi. Ar alkoholu neaizraujos, bet visādas pasēdēšanas, aktivitātes, izklaides un citas saviesības ļoti patīk. Ja ir iespēja kaut kur izbraukt, vai izmēģināt kādu jaunu aktivitāti, tad daru un par naudu nedomāju.
30.01.2015 11:26 |
 
Reitings 50
Reģ: 07.07.2013
Ņam ņam pērku visu ko vēlos, drēbes nū, reizi mēnesi es perku 3-4 vajadzīgas lietas, draugs jau saka, ka tērēju naudu novajadzīgi, jo tā pat tās visas lupatas nevelku, bet man patik, katru dienu izskatities citadak.
bet taa, isteniba nevaru ieet oo Zara, o man patik sita augsina cena 70€ no no no, nevar taa. Kaut ka vienmer paskatos uz cenu un saprotu, ka pa daargu.
30.01.2015 11:26 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Protams, ka nepērku visu. Nevaru es atļauties izpildīt visas savas iegribas. Vairāk naudu sanāk iztērēt izklaidēs, ceļojumos, pārtikā. Mazāk apģērbā un kosmētikā. Apģērbu, apavus/somas pērku maz, bet pēc iespējas kvalitatīvākus.
30.01.2015 11:35 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Nepērku gan, bet taupīt arī nemāku. Pārtikai neskatos uz to, vai ir atlaides, vai nav. Ja gribas kādu konkrētu produktu, tad pērku. Impulsīvi mēdzu tērēt naudu kladēs, bloknotos un grāmatās, lai gan bez tā varētu iztikt. It sevišķi jau nu bez kladēm. :D
30.01.2015 11:41 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Secināju, ka - jo vairāk pelnu, jo vairāk paliek žēl naudu bezjēdzīgi tērēt iegribām. Agrāk, kad bija maza alga, gāju uz tiem pašiem apģērbu veikaliem biežāk un nopirku bieži vien kaut kādas bezjēdzīgas lietas, kas beigās nemaz nepatika. Tagad man ļoooti nepatīk iet uz apģērbu un apavu veikaliem, nekas nepatīk, bez atlaidēm vispār neko nepērku.


Jā, man tāpat. Nav nekādu iegribu vairs gandrīz.
30.01.2015 11:42 |
 
Reitings 1513
Reģ: 08.01.2015
Ja es pirktu visu ko es vēlos, es iedzīvotos nenormālos parādos un kredītos. :D
30.01.2015 11:42 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Un nerunājot par kautkādām brendu lupatām vai lietām..Bet tā, normas un vajadzību robežās..


jā , bieži pērku ko smuka tikai tapēc, ka patīk atnāku mājās un saprotu, ka pa lielam man pat nav ko likt tajā 215 smukajā kastītē kuru nopirku :D

visādi našķi, rieksti u.c lietas , kuras nerāli es pat neēdu ...

Meitai pērku pudeles, soses nu tādā kvatumā , tjipa smukas un man patīk.
Man ir ļoti daudz visādu dekoratīvu štruntu, kas pa lielam tikai krāj putekļus.
30.01.2015 11:46 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Mans melnais caurums ir vīns un siers .... pat bail domāt cik daudz es mēnesī tur tērēju ....
30.01.2015 11:49 |
 
10 gadi
Reitings 893
Reģ: 29.01.2009
Man ir tā, ka katru mēnesi nevaru sagaidīt algu, lai tikai tiktu uz veikaliem un kaut ko pirktu. Man tā pirkšana sagādā baigo prieku, bet nedēļas laikā nauda gandrīz izrērēta un jūtos draņķīgi. Liekas, ka nekas jēdzīgs nav nopirkts un pat ne viss no vēlmju saraksta.(Piem.jauna acu tuša,jauna gultas veļa). Un tad atkal gaidu nākamo algu, lai ko nopirktu (t) Un nepērku dārgas lietas, arī ja virs 20eur,tas jau man liekas dārgi.
30.01.2015 12:06 |
 
Reitings 233
Reģ: 26.01.2015
Ir dažas lietas, uz kurām ieciklējos. Ja nenopirkšu uz doto momentu, tad gan jau agrāk vai vēlāk tomēr kaut kā pie tās tikšu, iekrāšu uz citu lietu rēķina utml., kaut vai izrakšu internetā pēctam, ja vairs nebūs veikalā. Ir lietas, kas neaizmirstas :D Bet nu tas ir reti. Kopumā - ar naudu nebārstos, daudz apsverot, izvēlēšos tikai vienu lietu citu piecu iepatikušos vietā.
30.01.2015 12:50 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
cenšos, pašlaik vienīgais, ko gribu nopirkt, bet nevaru- sava māja
30.01.2015 13:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits