Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai pērkat visu ko vēlaties?

 
Reitings 40
Reģ: 16.01.2015
Labs vakars! (l)

Vai jūs vienmēr pērkat to, ko jums vajag, vai kārojas? Vienalga, vai no apģērba, ēdiena, kosmētikas, vai mājas lietas. Vai arī bieži vien izslēdzat to lietiņu no vēlmju saraksta, naudas drūkuma dēļ, vai kad žēl naudas? Padalaties!

Man bieži vien ir tā, ka ieejot apģērbu veikalā, pretim paveras skats ar tik daudz skaistām drēbēm, kuras ļoti vēlētos savā īpašumā, bet zinu, ka es pie viņām nevaru tikt, jo nav naudas.

Tāpat arī, piemēram, ja vajag šampūnu, ja vecais jau iet uz beigām, es bieži vien nopērku pašu lētāko, vai ilgu laiku nepērku, iztērējot katru mazāko pilīti tajā.

Ar ēdienu ir līdzīgi, bieži sagribas vakaros kaut ko saldu, bet mājās nekā tāda nav, un zinu , ka nevaru atļauties nopirkt saldumus, vai kādu auglīti. Tā skumji kopumā, zinot to, ka drošivien visi vakaros ēd kaut ko garšīgu, bet man jāēd to kas ir. Un nē, šī nav čīkstošā tēma, tikai gribējās zināt, kā ir citām.

Padiskutējam, ka ir jums! :-)
29.01.2015 21:57 |
 
Reitings 97
Reģ: 22.01.2015
Nu, es šaubos, ka te kāda var atļauties nopirkt visu ko vēlas.
29.01.2015 21:58 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Nē nepērku, ne tikai tāpēc ka nevarētu atļauties, bet arī tāpēc ka vienkārši nevajag visu ko iegribās.
29.01.2015 21:59 |
 
Reitings 40
Reģ: 16.01.2015
Un nerunājot par kautkādām brendu lupatām vai lietām..Bet tā, normas un vajadzību robežās..
29.01.2015 22:00 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Ja man nav naudiņas un aizbraucu uz veikalu pastaigāties (vai arī kādam līdzi) ir tāds "Wow, cik skaistas drēbes apkārt! Gribu to! Un to! Un šo! Kopā ar tiem abiem!". Kad dodos iepirkties ar mērķi kaut ko nopirkt, tad nekas acīs nekrīt...
29.01.2015 22:02 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Un no pārtikas produktiem - jā, ņemu lētāko (bet ne vienmēr). Man ir diezgan vienalga, vai griķi, kurus ēdu ir Waldo, Rimi vai Optima līnijas. Man mamma šo taupību uz pārtiku ir ļoti iemācījusi... Mūsu frāze iepērkoties ir "Mūsu mājās viss ir garšīgs, kas ir uz akciju" :D Katru otrdienu (jo tad mainās akcijas Rimi un Maximā) abas pētām bukletus par to, ko kur lētāk pirkt. Sveramajam sieram arī vienmēr atrodu mazāko gabaliņu. Ok, kaut kādas desas gan neņemu pašas lētākās, bet sveramās pērku pavisam mazos gabaliņos, lai paspēju apēst, pirms paliek slikta.
Agrāk man tas likās mazliet dīvaini, bet, kopš pārvācos uz kojām, esmu ievērojusi, ka daru to pašu.
29.01.2015 22:06 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Es ari peetu taas akcijas, bet biezi vien skatos kaadi apstaakli ja velos iekraat labaakam dreebem tad nedelu uz risiem ari izdzivotu. Ar drebju pirksanu savaadak biezi ir taa ka patik 3 lidzigi topini, bet varu nemt tikai vienu.
29.01.2015 22:10 |
 
Reitings 942
Reģ: 04.11.2014
Protams, nē. Ja es tā darītu, tad sen jau ar ubaga spieķi staigātu. Neesmu miljonāre un naudu uz visām pusēm šķiest nevaru atļauties. Priecājos, ka varu atļauties to, ko varu.
29.01.2015 22:11 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
No ēdiena - vairāk vai mazāk, bet atļaujos visādus kārumus un ko nu kurā brīdī sagribas, kad ir nauda.
Par drēbēm gan.. Nemaz tā nevaru iet pa veikaliem un pirkt, kas ienāk prātā, jo, pirmkārt un galvenokārt, mūsdienu stilīgajos veikalos man 99,9% drēbju liekas bezgaumīgas. Tāpēc drēbju pirkšana man ir teju kā rituāls, ļoti īpašs brīdis.
29.01.2015 22:11 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Man bieži vien ir tā, ka ieejot apģērbu veikalā, pretim paveras skats ar tik daudz skaistām drēbēm, kuras ļoti vēlētos savā īpašumā, bet zinu, ka es pie viņām nevaru tikt, jo nav naudas.


Man atkal otrādi... Nauda ir pietiekami - eju šopingā - vairākas stundas staigāju pa tirdzniecības centriem, bet īsti neko normālu neatrodu... Gribu braukt ceļojumos, līdzekļi atļautu, bet laika nav.
No tādām sadzīviskām lietām - kosmētikas, pārtikas, apģērba pārsvarā pērku visu, ko vien iegribas un vajag, bet lielākus pirkumus (datoru, telefonu utt.) tomēr nedaudz saplānoju iepriekš.
29.01.2015 22:18 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Es diemžēl esmu ļoti izķērdīga. Lieki pietam vēl.
Braucam šopingā katru mēnesi, kaut neko nevajag. Eju veikalos profilakses nolūkos :D
Vispār tas ir traki, jo no pārtikas tik daudz,kas ir jāmet misenē pat neatvērts, jo veikalā iegribai paklausu, bet mājās esot vairs nekārojas. Un sakārojas tad, kad termiņš ir cauri, vai pāri pārklājusies zaļa pūka. :D tik daudz sanāktu ietaupīt, ja neļautos šādām iegribām, bet mūsmājās ēdiens tiek pirkts, zinot,ka ledusskapī vairs nav rūmes. Mierinu sevi ar domu- kad būs nepieciešamība, zināsim uz ko varam krietni ietaupīt :D
Ņemu uz akcijām, ņemu bez akcijām, ja ko iegribas. Varu pirkt nocenotu, varu pirkt necenotu :D atkarībā kāds garīgais un ko kārojas.
Mans apavu skapis lieliski parāda to, ka pērku ko gribu, pat ja nevajag. Tieši tāpēc man ir apavi, ko neesmu ne reizi vilkusi, bet tie stāv jau pāra gadus.
Vispār tas ir traki. :-D es to apzinos :D
29.01.2015 22:22 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Par taam dreebem tur jau taa lieta nopeerk, jo taja bridi iepatikaas peec tam apnik un tas dreebju gabals staav skapii pie paareejiem un taa kaa taa nav ko vilkt. Piemeram, man ir entie krekli vel diezgan svaigi, bEt reti kad esmu uzvilkusi. :D
29.01.2015 22:27 |
 
Reitings 466
Reģ: 20.09.2010
Teiksim tā.. Ja runa ir par ēdienu, tad naudu nežēloju. Šodien sagribējās nutellas kūku, tad nu aizgāju un sapirku visu vajadzīgo. Augļi un saldumi mājās ir vienmēr.
Par tām drēbēm ir tā, ka drēbju netrūkst, tāpēc nepērku visu, kas patīk.. Vispār pēdējā laikā liekas, ka veikalos nav ko pirkt. (e)
29.01.2015 22:29 |
 
Reitings 2784
Reģ: 18.05.2009
No partitkas produktiem un sevis kopshanas lidzekliem jaa. No kurpem, rokas sominjam, dreebeem nee. Ja ko loti loti velos un zinu ,ka vilkshu noperku. Bet ja ieskrienu veikalaa uz atro un kautko smuku ieraugu neperku uzreiz. Apsveru vai nebus naudas izmeshsna. Isteniba man vieglak naudu teret uz citiem neka pashai uz sevi. Nezinu Kapec, bet juutos vainiga
29.01.2015 22:30 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Tāpat arī, piemēram, ja vajag šampūnu, ja vecais jau iet uz beigām, es bieži vien nopērku pašu lētāko, vai ilgu laiku nepērku, iztērējot katru mazāko pilīti tajā.

Apbrīnoju. Nopietni. Es tā gribētu.
29.01.2015 22:30 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Loģiski ka ne. Es to nevaru atļauties. No apgērba, somas un etc. perku ko varu, nevis ko gribetu.
29.01.2015 22:31 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Par ēdienu - cenšos pirkt pārtiku 1-2 reizes mēnesī. Man pie mājām ir labs pārtikas veikals, kuram "veikala līnijas" produkti ir garšīgāki nekā daudzi "konkurenti". Pērku lietas, kas ir "ēdiens", nevis "našķi". Nejūtos lāga, ja mājās kaut kas ir izbeidzies, tapēc ja nu sakārojas kaut ko, mājās vienmēr ir visas sastāvdaļas, lai izceptu kādus mafinus vai vismaz vafeles. Mājās vienmēr ir popkorns. Bet ir pārtikas lietas (piem. šokolāde :-P ), kam veikalā ar aizgrieztu galvu eju garām, jo tas ne pie kā laba nenoved...:-D
Drēbes: mēģinu tikt vaļā no tā sindroma, kas ir daudziem, kam tīņu gados nebija iespēja gana pucēties, t.i. pirkt visu pēc kārtas un apzināti būvēju klasisku, skaistu, ilgtspējīgu un praktisku garderobi, līdz ar to sanāk "nē" sev teikt diezgan daudz.
Ļoti grūti pateikt "nē" ir jebkādām ceļošanas iespējām. Ja varu kaut puslīdz atļauties, tad vienmēr braucu.
29.01.2015 22:31 |
 
Reitings 806
Reģ: 29.01.2009
Protams, nē. Grāmatām un teātrim vien varētu iztērēt visu mēneša budžetu.

Attiecībā uz apģērbu šī gribu teju visu! sajūta nav manīta kopš vēlīnajiem pusaudža gadiem. Drīzāk ir problēma atrast to, kas nepieciešams. Ir gan pāris veikali, kuros atrodoties, gribas trīskāršot ienākumus, taču šī vēlme nav pastāvīga.

Ēdmaņai tērēju visai izšķērdīgi, zinu, ka varētu izmaksas samazināt vismaz par trešdaļu. Šeit manu sevī pretrunu: ēst patīk, no makaroniem pārtikt nevarētu un negribētu, taču tieši pārtika ir tā, kuru labprāt nedaudz ierobežotu dvēseles baudu labā. Šī apņēmība gan parasti ilgst no viena Rimi apmeklējuma līdz nākamajam.
29.01.2015 22:33 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Pērku visu,ko vēlos.Uz pārtiku/kafejnīcām naudu netaupu,kā arī uz visu citu,ko man kārojas.
Kas attiecas uz drēbēm-nav dārgs prieks,jo ļoti reti varu atrast sev kaut ko tādu,kas man būtu pa prātām.Lielākoties redzu tikai lupatas.
Nav man lielummānija,bet kafejnīcas,procedūras sevis lutināšanai, sev neliedzu.
29.01.2015 22:34 |
 
Reitings 979
Reģ: 03.01.2015
Protams, ka nepērku visu ko gribas, jo tā vienā dienā nevaru atļauties nomest naudu par jaunām Chanel somām vai ieiet salonā un nopirkt jaunu auto.
Bet ja runājam par ikdienas precēm - uz cenām īpaši neskatos gan veikalos, gan restorānos.
29.01.2015 22:36 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
No vienas puses - protams, ka es nepērku visu, ko vēlos! Man patīk dārgas mantas, ir dārgi hobiji un tam vajadzētu kādu miljoniņu kontā.
No otras puses - nemaz tik daudz es PA ĪSTAM nevēlos, lielākā daļa ir mirkļa iegribas. Ja es pirktu visu, ko vēlos, man nebūtu vietas, kur apgriezties un es pavisam noteikti ātri aizmirstu, kas man vispār pieder. Lai kā gribētos visu skaisto un smaržīgo pēc kārtas, reāli tas nav vajadzīgs. Vislabāk, ja to saproti pirms pirkuma izdarīšanas :D
Lutināt sevi mēdzu bieži, gan ar našķiem, gan ar smaržām un kosmētiku, bet uz apģērbu un apaviem gan žmogojos - grūti atrast kaut ko sev piemērotu. Un pielaikošana riebj.
29.01.2015 22:39 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits