Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nedēļa Itālijā

 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
Hey, dāmas! :) Plānoju septembra sākumā aizbraukt uz Itāliju - Bergamo. Esmu atradusi feinu viesu māju, izdevīgas biļetes, zinu, cik apmēram sabiedriskais maksā un nokļūšana uz Milānu un Veronu.

Taču radās jautājums - cik apmēram aiziet ēšanā 1 nedēļas laikā? Jāsaka, ka ar draugu neesam lieli gurmāni un nav mums nepieciešams pirmais, otrais un vēl saldais ēdiens, bet vismaz 1x dienā ko siltu tomēr gribētos uzkost. + Arī brokastis nav iekļautas viesnīcas cenā. Pagaidām plānojam uz 300-400 eiro ēšanai + ieejas biļetēm apskates objektos/suvenīriem/sadzīves sīkumiem. Tām, kas bijušas Itālijā - ar to būtu gana?

Jāsaka, ka kopā neesam nekur īsti ceļojuši, tāpēc nestādamies priekšā, kā būtu. Es personīgi esmu pirms tikai tam kā crazy čika stopējusi pa eiropu, izmantojusi couchsurfing u.t.t. bet tad arī tika ēsts viss vislētākais...līdz ar to normālas ceļošanas pieredzes nav!
28.01.2015 09:31 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
es gan nepievērsu uzmanību cenām cik maksā ēdiens, bet atceros ka kalnā kad uzbraucām tur visos kafūžos ir dārgāk nekā nebraucot augšā ar vagoniņu. Saprotams tur tūristu apgrozās, tādēļ tādas cenas. Otrais ēdiens ja nemaldos ap 7euro arī maksāja...Jā veikali praktiski nav, tikai ārpus pilsētas. Mēs vispār paņēmām daudz ko jau līdzi gatavu, tādēļ ar tērēšanos ēšanai nebija nemaz tik traki!tava nosauktā summa ir pārāk liela bet ja ēdat tā kārtīgi, tad noteikti pietiks un varbūt pāri paliks:-D
28.01.2015 09:36 |
 
Reitings 2784
Reģ: 18.05.2009
Uh man araktuaalateema, butu interesanti palasiit :) Ceru ka meitenes bus atsauciigas. Man tieshi par Veronu interesee. Ah un jaa kaadi laika apstakli parasti ir uz Augusta vidu/beigaam?
28.01.2015 09:38 |
 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
Nu, mēs to 300-400 eiro apmēru noteicām tā ar "drošības spilvenu".. pašai iepriekš ir bijis, ka jāmaksā sods, jo bija nepareizi nokompostrēta biļete sabiedriskajā un tajā valstī sodi vnk ārprātā augsti!

Gribētos tā normāli izbaudīt to nedēļu, dzīvot "vidēji" jeb pārlieku netērēties bet pārlieku arī neknapināties...Mana vīzija 2 cilvēkiem:

10 EUR brokastis x 7 dienas = 70 EUR
20-25 EUR pusdienas x 7 dienas = 140 - 170 EUR
10 EUR vakariņas x 7 dienas = 70 EUR
Kopā: 280 - 310 EUR.. + ieejas biļetes/sabiedriskais...
28.01.2015 09:41 |
 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
Cheeky*, nezinu, vai tam var uzticēties, bet - http://www.holiday-weather.com/verona/averages/
28.01.2015 09:42 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
cheeky* Veronā neēdām, tikai ieskrējām apskatīt kolizeju un protams Romeo un Džuljetas balkonu :D bet domāju cenas nemainīsies ar Bergamo pilsētas ēdnīcu cenām.
Bet vispār viņi tur tik tradicionāli, visur picērijas un bulciņ/maizes kafūži...Nav tā kā pie mums uz katra stūra kebabnīcas, sushi ēstuves utm.
28.01.2015 09:46 |
 
Reitings 670
Reģ: 03.10.2010
10eur - tas būtu vēl pats izdevīgākais piedāvājums restorānos u.c. ēstuvēs, es teiktu, ka rēķinaties tomēr ar 15 eur drošības labad. Bet ja jūs nakšņojat viesu mājā, tad tur noteikti jābūt virtuvei, vakariņas arī kādreiz var nopirkt tāpat veikalā un pagatavot.
Visdārgākie restorāni bija Venēcijā, bet izdevīgākie tai mazajā pilsētiņā pie Gardas ezera, kuras nosaukumu gan neatceros (tur viennozīmīgi jāaizbrauc, pasakaini skaista vieta - olīvu kalni, tik tīrs ezers un lielisks tirgus! Ja man būtu iespēja, noteikti tur vēlreiz atgrieztos!)
28.01.2015 10:06 |
 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
CICĪ, paldies par padomu :) jā, vakariņas domājam gatavot paši, ja būs tāda iespēja. Itkā ir rakstīts, ka pieejama virtuve un viss nepieciešamais, t.sk. pat pamatprodukti kā milti, garšvielas u.t.t. tā kā sliktākajā gadījumā pankūkas sanāks :D :D

Vienīgais labums ir, ka tieši tajā datumā, kad lidojam, vajadzētu ieripot algai, kas sniegs papildus drošības naudu..
28.01.2015 10:32 |
 
Reitings 82
Reģ: 29.07.2014
Brokastis - atkarībā ko tu plāno ēst? Ja kruasāni ar kafiju ir gana, tad tie 10 EUR uz abiem pietiks. Sviestmaizes maksā vidēji ap ~7 EUR viena (bet tādas lielās, normāli var paēst uz kādām 3h). Es ar draugu gāju uz branča vietām, tur katram vajadzēja maksāt ~14-18 EUR.

Pusdienas - atkal, atkarībā, ko tu ēdīsi. Ja picas, tad lielākā daļa ir lētas, jo tas ir tradicionālais ēdiens. Picas ir vidēji 8-15 EUR robežās (lēta ir 7 EUR ja noveicas). Dzērieni vnm ir diez gan dārgi, piem mazā kolas pudelīte 2 EUR. + atceries, ka 90% restorānos Itālijā jāmaksā par galdiņu, jeb apkalpošanu, kas automātiski tiek pieskaitīts pie rēķina. Parasti tie ir 2 EUR no cilvēka (ēdienkartes apakšā kaut kur rakstīts).
+Milānā ir diez gan grūti atrast lētu ēstuvi, iesaku pačekot iepriekš internetā, tajā paša tripadvisorā, uz kuru pusi doties. No pieredzes saku, ka vislētākais laikam būs Makdonalds, bet tur vienmēr pārbāzts ar cilvēkiem.

Vakariņas - arī nezinu kā jūs divatā plānojat paēst pa 10 EUR katru vakaru. Tas sanāk 5 EUR katram. Nu tur pat sviestmaizi nevar nopirkt. Restorānos un nekur citur Itālijā nav tādās cenas. Pat pārtikas veikalā sveramais siltais ēdiens ir daudz dārgāks.


Ceru, ka palīdzēju nedaudz. ;)
28.01.2015 10:38 |
 
Reitings 82
Reģ: 29.07.2014
Tikko izlasīju, ka vakariņa splānojat gatavot paši.
Ēdiens ir aptuveni par 50% dārgāks (izņemot makaroni :D ), gaļa tieši 2x dārgāka, ja ne vairāk. ;-)
28.01.2015 10:40 |
 
Reitings 431
Reģ: 29.01.2009
Sveika, Keiko.
Es dzīvoju Itālijā, tieši tevis nosauktajā reģionā :)
Pirmkārt, silti iesaku pat nemēģināt gatavot pašai valstī, kurā ēdiens ir Dieva godā :-) Te patiešām par ļoti nelielām naudiņām visvienkāršākajā restorānā var debešķīgi paēst. Es ieteiktu mest līkumu visām tūristu vietām un ēstuvēm un izvēlēties restorānus, kas ir tālāk no centra un kur iet vietējie. Nosauktā summa daudz pa lielu, tā ka noteikti pietiks!

Ieskatam: kafija 1 eur, kruasāns 1 eur, pica 5-10 eur, glāze vīna 3 eur. Otrais ēdiens būs 8-15 eur ;)
Fantastiska lieta ir vietējie tirgi, kur var sapirkties daudz augļus un ņemt līdzi braucienos. Vasarās (arī septembrī) te ir tik karsts, ka neko citu ēst negribas. Ā, un noteikti ierēķiniet budžetā vismaz vienu gelato (saldējums) dienā, kur nu bez tā Itālijā (l) Cena 2-3 eiro. Jauku ceļojumu!
28.01.2015 10:42 |
 
Reitings 135
Reģ: 31.10.2013
esmu bijusi Romā, Venēcijā, Pizā, Vatikānāun Pompejos. ja kāda no šīm pilsētiņām interesē, droši dod ziņu :)
28.01.2015 10:44 |
 
Reitings 82
Reģ: 29.07.2014
Penelope, kurā vietā dzīvo?

Es dzīvoju Milānā, būtu priecīga, ka viss tādās cenās būtu. Picu pa 5 EUR ne reizi neesmu manījusi :D Varbūt vnk nezinu īstās vietas. :-/
28.01.2015 10:45 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Mēs divatā nedēļu dzīvojām pie Gardas ezera, bija brokastis iekļautas. Parasti vienu ēdienreizi ņēmām restorānā, kur aizgāja vismaz 50-70eur uz diviem un otrā kaut ko uzkodām tāpat. Es domāju, ka noteikti vajag kādus 400-500eur, bet tas jau arī jāskatās, ko ēd. Var iet uz parastām ēstuvēm, uzkost kaut ko, bet var izvēlēties, kādus smalkākus itāļu restorānus.
Atceros, ka vienu 5 zvaigžņu viesnīcu bijām nobukojuši vietā, kur nekas apkārt nebija. Tāpēc arī laikam attiecīgi cena nebija tā augstākā tik labai viesnīcai. Braucām ar taksi uz turieni un tuvākajā apkārtnē bija vieni vienīgi vīnogu lauki. Tad nu nācās ēst viņu restorānā, kur vakariņas izmaksāja pat savus 100eur, bet toties tik izcils SPA tur bija un tāda skaista apkārtne, romantika..uhhh, jau biju piemirsusi cik skaisti bija (l)
Itālija vispār mani saista daudz daudz vairāk par Turciju, Grieķiju, Spāniju. Ja tur es atgriezties vairs negribētu, tad Itālijā gan (l)
28.01.2015 10:46 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
Ah, jūs man likāt atcerēties vietu Sicīlijā, kur par 6 eur bija iekļauts 1 dzēriens un uzkodas, cik vien lien iekšā! :D Cik labi un silti tur bija :)
28.01.2015 10:48 |
 
Reitings 235
Reģ: 20.08.2014
Noteikti iesaku aiziet uz aperitīvu, kad pasūtot glāzi vīna saņem arī kaut ko ēdamu ( ja atrod labu vietu, tādā veidā var neslikti paēst).
28.01.2015 10:52 |
 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
Paldies, dāmas! Tiešām ļoti noderīgi. Mums viesu māja nav pašā, pašā centrā + atsauksmēs rakstīts, ka uzņēmēji esot ļoti izpalīdzīgi un pastāstot par labākajām vietām ,kur ēst u.t.t. - ļoti paļaujamies uz to :D Tomēr kaut kādas iespējas pameklēšu arī pati. Man jau nav problēmu kko tikai biku uzkost (kādu augli, piem.), kā jau meitenei, bet tā kā plānojam mērot lielus attālumus ar kājām, tad ticu, ka apetīte arī uzlabosies :D katru dienu McDonaldā ēst negribētos, bet tad jau redzēs. Vārdu sakot, paliksim pie 300-400 eiro budžeta ikdienas tēriņiem :)

Laura388, Tu tik augstas cenas drošvien domāji Milānā, Romā vai kādā citā lielākā pilsētā?
28.01.2015 10:56 |
 
Reitings 82
Reģ: 29.07.2014
Romā nē, Milānā domāju ;)
Cik saprotu, tad tur arī plānojat doties vēl bez Veronas?
28.01.2015 10:58 |
 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
Jā, bet tikai uz 1 dienu (agri no rīta turp, vēlu atpakaļ vakarā). Lasīju, ka tur pietiek ar 1-2 dienām, lai apskatītu galveno. Būs jāpagatavojas, bet mums Milāna nav galvenā.. turp aizbrauksim jo šķiet ļoti muļķīgi būt tik tuvu un neaizbraukt! :D

Mums ir 7 dienas. 2-3 dienas dzīvosim pa Bergamo, tad uz 1 dienu būsim Milānā, tad uz 1 dienu būsim Berscia (Gardas ezers) un tad 1 dienu būsim Veronā. Pēdējā dienā jau 7:00 lidojam prom, tā kā to neskaitu. Tā vismaz tgd domājam, bet tad jau dzīve rādīs kā viss iegriezīsies, ko izdomāsim darīt. Varbūt īrēsim Vespu vai riteņus un apbraukāsim mazās pilsētiņas/ciemus, kas tuvumā..
28.01.2015 11:02 |
 
Reitings 518
Reģ: 17.09.2011
Itālija nav tā lētākā zeme, pagājušo gad dzīvojos vairākas nedēlās, nauda ļoti ātri iztērējās, sabiedriskais transports ir ļoti dārgs, takši arī, visas tās picas , pastas, un uzkodiņas arī ir nesamērīgi dārgas.
Ja esi studente, ieteiktu uztaisīt isic karti, ar to var superīgi ietaupīt :)
28.01.2015 11:03 |
 
Reitings 518
Reģ: 17.09.2011
un jārēķinās, ka 2viem pāest kko siltu ir apmēram 30-50 eiro.
28.01.2015 11:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits