Tām, kas īrē un tām, kas izīrē

 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Šķiet, reiz jau bija diskusija par šo, bet neko īsti sev noderīgu neatrodu un pagājis labs laiciņš, tādēļ jautāšu vēlreiz: kā ir, dzīvokļa saimnieki kādreiz nāk uz dzīvokli? Piemēram, ja nāktu reizi trīs mēnešos pārbaudīt skaitītājus, Jūs būtu ar mieru? Protams, uzmestu skatu telpām, bet tik garām ejot. Un kā Jūs par dzīvokli maksājat? Pārskaitāt uz kontu vai dodat rokās, piemēram, pret parakstu? Lūdzu, padalieties :)
27.01.2015 17:24 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Bet kas tur pret? Galu galaa saimnieka dzivoklis un ir tiesibas atnakt paraudzities kas notiek dzivokli,protams,saskanojot to adekvaataa laikaaa. Protams, ir dzirdeti gadijumi ka lauzas ieksaa jau devinos no rita ar rezerves tasleegu vel sestdienaas, tas gan nav pienemami.
27.01.2015 19:50 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
kāpēc jātiekas, lai samaksātu/saņemtu samaksu? visi nelegāli īrē?
intereses pēc jautāju.
27.01.2015 19:55 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Cik es esmu dzīvojusi komunālajos dzīvokļos, mums vienmēr ir viens "galvenais" kurš tad arī komunicē ar saimnieku un arī savāc naudiņu. Mana pieredze ir tikai tā labākā un dzīvokļa biedri ir drīzāk kā draugi, nevis kaimiņi, kaut arī iepazinušies esam dzīvoklī.
27.01.2015 20:18 |
 
10 gadi
Reitings 2151
Reģ: 02.04.2011
Atvainojos, ka noshluucu uz radnieciigu teemu, bet loti gribu pajautaat meiteneem, kas iziiree savas dziivojamaas platiibas kaadam - kaada jums pieredze ar tehnisko,kosmeetisko un jebkaadu citu -isko mitekla staavokli peec iirnieku doshanaas prom? Manas Latvijas maajas shobriid staav tukshas. It kaa jau taa gribeeju -tur visas manas mantas, miljons graamatas un taa, turklaat negribas savaa "templii" sveshas vibraacijas laist. :D Bet, taa kaa izskataas, ka prombuutne ir ar potenciaalu buut ilgstosha, iisti praatiigi laikam nav atstaat to neapdziivotu. Plus mans maajas garinsh droshi vien ir paarbeedaajies. :D

Nu tad kaa tur ir (paturot praataa, ka iirnieku raksturi un attieksmes "normatiivi" ir visaas varaviiksnes kraasaas) - juus taa mieriigu sirdi laizhat/laistu kaadu dziivoties savaas maajas?
27.01.2015 20:48 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
visiem dzīvokļa īpašniekiem esam sūtījuši naudu uz kontu. man nepatīk,ja nāk uz mājām un traucē. vispār liekas drošāk maksāt caur kontu,jo tad ir pierādījums,kad esi samaksājis. tādi -atdevu naudu uz rokas man liekas maz vai nelegāli un nedroši. mēs vienmēr nomainām atslēgas,jo puisim bail, kad iepriekšējie īrnieki var atnākt( kaut kādu iemeslu dēļ uz iepriekšējo dzīvokli)un apzagt:D tādas iekšējas bailes viņā iekšā mīt.
27.01.2015 21:13 |
 
Reitings 1431
Reģ: 09.10.2012
pride and prejudice, mana pieredze nav tā labākā. Vieni nozaga vecās mēbeles, otri uztaisīja remontu uz remonta un nolaida māju vēl trakāk.Bet ja atrodi labus īrniekus, kāpēc gan ne?
27.01.2015 21:16 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Viena mana draudzene pieķēra, ka saimnieki pa kluso ved dzīvokli izrādīt citiem īrniekiem, vēl vienai bija tā, ka saimnieces draugs dzīvokli izmantoja, lai uz to vestu mīļāko. (Zināja, ka īrniece brīvdienās tur nav)


Otrā dienā šis zvana, ka trubas esot sataisītas un tā, bet vai viņš varot paņem aliņu, kas man ledusskapī. Es tā negribīgi :" Nu, ok ņem". Šis tā : "Forši, es jau viņu izdzēru!" Atbraucot mājās atklāju, ka viņs bija padzēris kafiju, aprijis desu un tā.


fui! cik nezolīda rīcība no izīrētāja puses.
tik lielu naudu par īri saņem un vēl dzīvokļa saimnieks ēd desu:D
27.01.2015 21:17 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
gan jau tas vīrietis ar mīļāko gulēja tajos pašos palagos, kuros Tava draudzene.
27.01.2015 21:18 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Ui, nu savās mājās ar mierīgu sirdi būtu grūti kādu ielaist...sveša enerģija. Bet, ja tas tomēr ir racionāli-tad jau laikam vienkārši jāsaņemas un jāsper tas solis.
Bet ar īrniekiem ir laimes spēle. Bija viens "enģelīšu" pārītis, kas pamanījās pāris mēnešu laikā, piedodiet, piekakāt (prasās vēl cits vārds) dzīvokli, kad ienākot, esi šoka stāvoklī. Tiesa, pēc pamatīgas tirādes,burtiski nākamajā dienā dzīvoklis gandrīz spīdēja un laistījās. Dubultšoks:-D
Ir bijusi apzinīga meitene, dzīvoja viena, kārtību, tīrību uzturēja.Praktiski nemanāma. Ir bijis tāds pats puisis. Abi varianti ideāli. Ir bijuši pāri ar maziem bērniem. Tas jau ir nedaudz problemātiski. Cieš tapetes, apakšstāva kaimiņi var parūkt par "dipināšanu" utt. Pīpmaņi-ne visai piemēroti, pirmkārt, telpas uzsūc to aromātu, ar kuru pēc tam kāds laiciņš jāpacīnās, arī kaimiņi var safantazēt (bet kas to lai zin), ka pelnus kāds ber uz galvas.:-D
Tā kā situācijas ir dažādas.
27.01.2015 21:21 |
 
Reitings 318
Reģ: 29.01.2009
Pashlaik neiziireeju,bet ir doma iziireet,noteikti naaktu vismaz reizi pusgadaa apskatiit dziivokli,naudu tikai caur kontu.
27.01.2015 21:22 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Nu īrējam no pašas ēkas īpašnieka un maksājam ar pārskaitījumu, nav ne runa par skaidru naudu jo viss oficiāli, drošības naudas, līgumi utt., skaitītājus lasa apsaimniekotājs un tie brīvi pieejami kāpņutelpā, nsviens nenāk. ;)
27.01.2015 21:34 |
 
Reitings 264
Reģ: 14.08.2011
Šobrīd īrējam konkrēto dzīvokli jau 3.gadu. Saimniekam maksājam skaidrā naudā, īres līgums ir. Vai nu saimnieks atbrauc pie mums pēc naudas vai satiekamies kur tajā brīdī ir ērtāk. Tālāk par priekšnamu pa šiem gadiem nav bijis, viņam arī nav intereses, uzticās. Rezerves atslēgu saimniekam nav. Rēķinus maksājam paši.
27.01.2015 21:38 |
 
Reitings 264
Reģ: 14.08.2011
nav ne runa par skaidru naudu jo viss oficiāli, drošības naudas, līgumi utt.

Tas, ja maksā skaidrā naudā, nenozīmē, ka nav līguma, drošības naudas utt.
27.01.2015 21:40 |
 
10 gadi
Reitings 2151
Reģ: 02.04.2011
Njaa, tieshi no taadiem kapenju staastiniem arii baidos. :-| It kaa jau saprotu, ka nolietojums jau tik un taa buutu, jo meebeles, virtuves iekaartu &co nedomaaju demonteet un transporteet kur citur, bet laikam jau veel neesmu gatava taadam solim, ja tik daudz raizhu un "ja nu" paardomu. Bet no otras puses - maksaatpar tukshaam telpaam, kuraas vieniigais iemiitnieks ir mans Zigis vannasistabaa... Arii nav finansiaali atbildiigs leemums.

Paldies par pieredzeem! :)
28.01.2015 00:08 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Esmu izīrējusi savu dzīvokli, bet tolaik tur vēl nebija remonts, jo dzīvokli saņēmu mantojumā, ar minimālām mēbelēm un OSRS emontu, nebija par ko trīcēt. Īrnieki gadījušies labi, tikai pa klusu piedeklarējušies dzīvoklī :D Vajadzēja pāris mēnešus, lai sadzītu tos rokā un panāktu, lai izdeklarējas. Bet atkārtoju - labi cilvēki, vissbeigās sanāca labi.

P.S. tajā dzīvoklī nekad nebiju dzīvojusi, laikam tāpēcbija viegli ielaist svešus cilvēkus..
28.01.2015 00:25 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Mums dzīvokļa saimnieks atbrauc pēc naudiņas. Mēs pazvanām un sarunājam, kad un cikos viņš būs.
28.01.2015 00:45 |
 
Reitings 565
Reģ: 29.01.2009
Mani bijušie saimnieki :D parasti atbrauca pakaļ naudai gan īrei un komunālajiem, kurus paši maksāja. Dzīvoklī ienāca 2x gadā, kad vajadzēja pārbaudīt skaitītājus. Vispār neatraucēja un varējām darīt , ko gribam, pat tusiņus nelielus pa retam un viss kārtībā...
citā dzīvoklī saimniecei sūtijām naudu uz kontu un viņa vispār nebrauca...
tā kā pagaidām paveicās...
bet vienreiz meklējām dzīvokli un tur saimniece teica, ka brauks skatīsies un vispār baigā krutā virtuve viņiem ārprāc (neskatoties uz to , ka pārējais nebija tik kruts) tā jau bija ok un ļoti lēti bet baigā pļāpa tāpēc domāju, ka nē, neesmu gatava uz tējas dzeršanām ar saimnieci :D un vispār , jo mazāk viņi nāk , jo labāk :)
28.01.2015 00:49 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
īrēju legāli, īpašnieks maksā visus nodokļus :)
28.01.2015 07:02 |
 
Reitings 298
Reģ: 11.02.2014
Man šķiet, tikai normāli, ka 1x mēnesī (iepriekš norunājot laiku un datumu kad abiem ērti) saimnieks atnāk, iekasē naudu, noraksta skaitītājus. Tas ir viņa dzīvoklis, tu īrē un tev ir jāpakļaujas viņa vēlmēm. Protams es runāju saprāta robežās, par to pašu 1x, bet viņam ir visas tiesības to darīt. Nesaprotu ko tur citas pukst, ka traucē. Kad būs savs dzīvoklis, tad arī varēsi darīt kā gribi.
Protams uzskatu, ka bez iepriekšējas sarunāšanas nedrīkst līst citu dzīvē un kur nu vēl tukšot ledusskapja saturu :-D
28.01.2015 07:36 |
 
Reitings 850
Reģ: 24.10.2014
Agrak, kad vel ireju, saimnieks uzpeldeja 1 x menesi, bija, kad pasi braucam, kaut ka saimnieki mums uzticejas un nenaca. Tagad esam sava mitekli un labi, ka ta. Ja kadreiz iziresu, domajams, ka irniekus netraucesu- vienigais reizi pusgada skaititajus apskatisu, lai parliecinatos, ka viss ok. :-)
28.01.2015 08:31 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits