Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

jautājums par referātu

 
Reitings 75
Reģ: 26.12.2014
Rakstu referātu, vienas esejas analīzi. Referātam prasība, ka jāpiedāvā sava problēmas analīze un pretargumenti, nevis jāizmanto cita autora domas. Citiem autoriem un viņu domām tekstā jābūt, bet tikai kā sava uzskata pamatojumam, plašākai perspektīvai, bet tas arī viss.

Tā nu es rakstu savu eseju, salasījusies citus autorus, un šķiet, ka viņiem tāds vienpusīgs vai neprecīzs skatījums, ka to oriģinālo problēmu varētu no otras puses pagriezt. Tā es arī izdarīju, viss jau gandrīz pabeigts rakstīt (9lpp) BET šodien pilnīgi nejauši uzskrēju virsū vienai ļoti labi zināma autora esejai, un viņa argumenti ir protams labāki, bet būtībā identiski manējiem.

Ko darīt?

Ja atsaucēs eseju neminēšu, man var pārmest, ka patiesībā visu esmu nevis pati izdomājusi, bet izlasījusi to eseju un tad saviem vārdiem pārrakstījusi, bez atsauces, lai uzdotu par it kā savu viedokli. Citiem vārdiem - plaģiāts.

Ja atsaucēs minēšu, tad sanāk tā, ka esmu tikai pārrakstījusi tā autora domas, un no sevis neko pielikusi klāt neesmu, lai gan realitātē ir tieši pretēji.

Nezinu ko darīt :( Ieteikumi?
27.01.2015 14:42 |
 
Reitings 75
Reģ: 26.12.2014
idejas? :)
27.01.2015 15:48 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Nedari neko, ja ko prasa, tā arī saki, ka visu pati rakstīji.;-)
27.01.2015 15:51 |
 
Reitings 75
Reģ: 26.12.2014
Man neko paprasīt nevar. Sūtu šo darbu sava veida konkursam, un ja viņiem radīsies kaut mazākās šaubas, viņi taču to vienkārši izmetīs miskastē, par labu 1000 citiem kandidātiem. Bet es nevaru atļauties izkrist :( Būtu pat gatava uzrakstīt pilnīgi citu darbu, bet jāiesniedz jau nākamnedēļ, neko kvalitatīvu tik īsā laikā nespēšu paveikt.

Bet kā ir, vai tiešām ir pilnīgi normāli likt rakstīt par gandrīz 100 gadus vecu eseju, kas ir ļoti populāra un tādēļ visi jomas speciālisti un nespeciālisti ir to aprakstījuši no a līdz z, un tad gaidīt, ka students ar minimālu izglītību par to eseju kaut ko pilnīgi jaunu un nekad nebijušu uzrakstīs?
27.01.2015 16:01 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Manuprāt, atbildēji jau pati uz savu jautājumu- uzrakstīt kaut ko citu nepaspēsi. Tātad neatliek nekas cits kā atstāt tā, kā ir.
27.01.2015 16:05 |
 
Reitings 1267
Reģ: 20.09.2010
Bet reāli, jaunu divriteni Tu neizdomāsi...
27.01.2015 16:17 |
 
Reitings 704
Reģ: 27.01.2015
Tak to pašu domu var apspēlēt citiem vārdiem
27.01.2015 16:31 |
 
Reitings 116
Reģ: 23.08.2011
Es ieteiktu aprakstīt tā autora argumentus un minēt, ka tiem piekrīti, un tālāk vari varbūt nedaudz pielikt kaut ko no saviem ieteikumiem, vai mēģini daļu pārfrāzēt, lai nesanāk plaģiāts. Protams, atsaucēs noteikti jāmin. Vairākumā gadījumu arī skatās to, cik kritiska esi pret lasīto. Pieņemsim, ka atrodi divus dažādus argumentus, un apraksti abu plusus un mīnusus, kā arī vari minēt, kāpēc viens no otra atšķiras, kāpēc utml. Piekrītu, ka darbiem, kas jau 100x aprakstīti, ir grūti izdomāt ko no sevis vēl pielikt. Lai veicas!
27.01.2015 18:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits