Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

kā sevi aizstāvēt?

 
Reitings 36
Reģ: 03.01.2015
Ja man sāk atklāti braukt virsū, teikt, piemēram, tu esi stulba, tu neproti neko darīt u.tml., tad es strīdos pretī.

Bet ja cilvēks kaut kā aplinkus mani aizskar, tad nespēju pirmā sākt konfrontāciju un pateikt, lai izbeidz pret mani tā izturēties.

Piemēram, vakar satikos ar vienu 'draudzeni.' Šogad es sāku studēt maģistros un teicu viņai, ka ceru, ka pēc tam dabūšu labāku darbu nekā man bija pagājušajā vasarā (strādāju kafejnīcā). Viņa: ''tas bija labākais darbs, kāds tev jebkad būs hahahaha.'' Pēc tam saruna ievirzījās, ka uzrakstīju ļoti labu darbu un profesors atzinīgi novērtēja, bet viņa uzreiz ''ak tā?! bet es vakar biju tur un tur un kāds man pateica ka es esmu tik forša utt whatever.'' Tādas frāzes viņa saka bieži. Es jau esmu pārstājusi viņu visur aicināt, jo domāju, ka dziļi riebjos, bet viņa mani aicina vismaz 2x nedēļā. Sākumā mums bija ļoti labas attiecības, viņa nekad neko tādu neteica, tieši pretēji, teica, ka es esmu ļoti gudra utt., bet tagad ir tieši pretējais, katru reizi, kad satiekamies.

Kā sevi aizstāvēt? Ko jūs uz tādām frāzēm atbildētu? Man ir bail kaut ko teikt, jo viņa man ir vienīgā draudzene un baidos, ka viņa novērsīsies un es palikšu pavisam viena. Īpašu baudu no satikšanās negūstu, bet vismaz neesmu vientuļa.
27.01.2015 11:58 |
 
Reitings 1513
Reģ: 08.01.2015
Acīmredzami, ka viņai skauž, ka tev iet labāk kā viņai. Tev vajag tādu draudzeni? Personīgi es tad labāk dzīvotu viena, nekā ar tādu skauģi kā viņa.
27.01.2015 12:04 |
 
Reitings 2573
Reģ: 14.08.2013
Tev vajag blakus cilvēku, kas tevi visu laiku grauj? Ja kritika un šāda veida izteikumi ir pamatoti,tad es saprotu,ka draugi tā dara,bet šajā gadījumā liekas,ka viss,ko viņa saka ir nevietā un lai tevi emocionāli grautu.
27.01.2015 12:06 |
 
Reitings 36
Reģ: 03.01.2015
Dantessa, es nevaru teikt, ka man iet labāk nekā viņai. Viņai ir ļoti labs darbs, viņa ir daudz labāk pārtikusi. Viņai nav iemesla mani apskaust. Redzēt kā zemāku par sevi gan varētu būt.
27.01.2015 12:07 |
 
Reitings 1620
Reģ: 22.05.2014
Labāk lēnā garā atkraties no tādas "draudzenes" ...
Neļauj sevi iespaidot, viņai vienkāršai skauž, ka tu sevi pilnveido un centies tikt uz augšu.

Vienreiz, divreiz, kaut piecreiz atsaki un gan jau viņa sapratīs, ka nav jēgas vairs tevi aicināt ...

Vai vienkārši kādā satikšanās reizē arī pasaki- Tev skauž? Kas par lietu, kāpēc tāda attieksme.
27.01.2015 12:10 |
 
Reitings 1620
Reģ: 22.05.2014
Viņai vienkārši patīk ar tevi tikties/ draudzēties, jo viņa uz tava fona jūtas krutāku/gudrāka/skaistāga/bagātāka un visādi citādi labāka.
27.01.2015 12:11 |
 
Reitings 36
Reģ: 03.01.2015
Viņai vienkārši patīk ar tevi tikties/ draudzēties, jo viņa uz tava fona jūtas krutāku/gudrāka/skaistāga/bagātāka un visādi citādi labāka.

Pieļauju, ka tā arī varētu būt. Bet gribētos no viņas pašas dzirdēt, kas par lietu, vienīgi pietrūkst drosmes atklāti pajautāt... nezinu, kāpēc esmu tik vāja saskarsmē ar cilvēkiem
27.01.2015 12:16 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Acīmredzami, ka viņai skauž, ka tev iet labāk kā viņai. Tev vajag tādu draudzeni? Personīgi es tad labāk dzīvotu viena, nekā ar tādu skauģi kā viņa.


+ piekrītu šim!

Ja viņa aci pret aci skaidri nepateiktu, kas par problēmām, tad nafig tādu draudzeni ;)
27.01.2015 12:17 |
 
Reitings 243
Reģ: 06.11.2014
Tiešā tekstā pajautātu, kāpēc ir tāda attieksme un izrunātos par šo tēmu.
27.01.2015 12:18 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Bet zinu kā tas ir...man arī viena draudzene ik pa laikam izmet kritiskas piezīmes par ārējo izskatu, cenšos ignorēt un savā prātā viņu nolamāt vnk :D
27.01.2015 12:21 |
 
Reitings 36
Reģ: 03.01.2015
Manā gadījumā tikai ārējais izskats paliek neapspriests, jo tā tiešām ir vienīgā joma, kur viņa man ne tuvu nestāv klāt. Bet nu es nezinu kā cilvēks var tā otram, kuru uzskata par draugu, visu laiku braukt virsū. Man abi vecāki ir krievi, viņa pilnīga latviete, un saistībā ar ''Noziegums un Sods'', kur ir tā meitene Sonja, kaut kā vēl sākās viens 'joks' no viņas puses, ka esmu krievu prostitūta :-/ Vienīgais iemesls, kāpēc es ar viņu joprojām satiekos, ir mana vispārējā vientulība un citu draugu neesamība. Gribētos jau pasūtīt, bet esmu emocionāli atkarīga.
27.01.2015 12:29 |
 
Reitings 36
Reģ: 03.01.2015
Bet tagad to visu publiski uzrakstot tiešām kauns palika, ka esmu ļāvusi pret sevi tā izturēties. Nākamajā tikšanas reizē pateikšu, ka vairs nevēlos viņu redzēt. Tad droši vien kļūšu par aktīvu šī foruma lietotāju, jo nebūs vairs ar ko parunāt.
27.01.2015 12:35 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Lai arī, kā viņa tevi nepazemotu, man liekas, ka lielākais pazemojums ir tikties un pieķerties tādiem cilvēkiem kā viņa. Saprotu, ka ir grūti atbildēt uz tādām ģeķībām. Es tavā vietā smietos līdzi un kaut kā mēģinātu smieties tā, lai viņa saprastu, ka smejos par viņu. Kad viņa atkal sāk stāstīt par saviem `krutajiem` piedzīvojumiem, saki: "Vai kāda tev garlaicīga dzīve! Visu laiku jāgaida, kad kāds tevi kaut kur vedīs un pateiks kaut ko foršu par tevi.." Nu, kaut kā tā.
Bet vislabāk tinies vaļā no viņas. Kad nākamreiz zvana un lūdz tikšanos, uzjautā: "Kā, vai tad tev atkal nav kādi plāni? Kur tad nu es, es jau tevi nesaucu par foršu, lai tu ar mani gribētu tik bieži tikties.."
Ja tomēr nevari īsti izbeigt šo `draudzību`, meklē vājās vietas viņā. Diez vai tādi cilvēki kā viņa mēdz tieši un skaidri runāt par savām neveiksmēm, bet reizēm izdodas noķert kaut ko, kur var iedzelt.
Esi gudra un daudz neņem galvā viņas pļurkstēšanu. ;)
27.01.2015 12:39 |
 
Reitings 36
Reģ: 03.01.2015
Neiekarota Pilsēta, kad viņa to saka, parasti tā arī sanāk, ka es pretī pasmīnu, jo vienkārši apmulsumā nezinu, ko citu darīt. Neizskatās, ka viņai tas traucētu turpināt.
Bet jā, pieķērusies viņai esmu. Kad tikko iepazināmies, tad vispār šķita, ka ideāla draudzene, ļoti mīļa un tā. Biju ļoti laimīga, ka beidzot man ir tik laba draudzene. Bet kaut kā tas viss izmainījās. Tādas riebeklības kā Tu raksti, tādas gan es nespētu nevienam pateikt, pat ne viņai :D Laikam būs draudzību jāpārtrauc, kaut kā vairs neredzu citus variantus un arī nedomāju, ka viņa būs tā, kas teiks, ka mainīsies, ka grib turpināt draudzēties...
27.01.2015 12:47 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Redzi, ja Tu viņai neko nesniegtu, viņa ar Tevi netiktos. Te ir divi varianti:

1. Cilvēkam ir slikta humora izjūta vai tās nav vispār;
2. Kā jau minēja, Tevi cenšas izmantot savu trūkumu nomākšanai.

Ko darīt?

Nākamreiz, kad viņa pasaka kaut ko, kas Tevi aizskar, uzreiz informē, ka šis joks Tev nešķita smieklīgs, bet aizskarošs. Kā viņa reaģēs, noteiks vai draudzību ir jēga saglabāt vai nē. Iespējams, esi klusa, tāpēc viņa muld bez apstājas visu ko vajag, un arī to, ko nevajag. Galvenais ir runāt. Ja tas nelīdz, atsakies no šī cilvēka.

Starp citu, šis teksts

ārējais izskats paliek neapspriests, jo tā tiešām ir vienīgā joma, kur viņa man ne tuvu nestāv klāt.


īpaši neatšķiras no tā, ko viņa saka Tev. Ko pati runā, saki viņai ikdienā?
27.01.2015 12:49 |
 
Reitings 347
Reģ: 15.03.2013
Es no tādas draudzenes sen, sen, sēen atpakaļ atkratījos. Gāju pamatskolā un viņa mani arī visu laiku grauza, kāda es stulbene utt. Bet tajā pašā laikā pašai biju vienīgā draudzene. Neizturēju, vienkārši ignorēju viņu un tā arī viss beidzās.
Pret draugiem tā neizturas. Pretīgi.
Manuprāt, gudrākais ir vienkārši ignorēt tādus cilvēkus nevis nolaisties līdz viņu līmenim un kaut ko mēģināt atcirst pretī. Viņi ir kā troļļi- barojās no tava emociju sprādziena :D
27.01.2015 12:51 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Godīgi sakot es nesaprotu, kā var paciest tādu izturēšanos. Ja mana kāda draudzene tik pretīgi uzvestos, pajautātu ko viņa blato un noliktu viņu pie vietas. Protams, nekādas draudzenes mēs arī nebūtu.
27.01.2015 12:54 |
 
Reitings 36
Reģ: 03.01.2015
īpaši neatšķiras no tā, ko viņa saka Tev. Ko pati runā, saki viņai ikdienā?

Nedomā, ka es jebkad esmu komentējusi viņas izskatu. Bet tā ir patiesība, ka viņa ir periodiski man iedzēlusi par pilnīgi visu - darbu, naudu, fizisko spēku (viņa ir sportiste), draugiem (kuru viņai pa pilnam, bet man nav), tautību, gudrību, utt., un tikai izskats palicis neapspriests. Ikdienā es viņu nekā nekomentēju, vienīgi ja viņa stāsta par darbu, tad pasaku, ka forši, ka beidzot viņai iedeva vairāk pienākumu, pielika pie algas, žēl ka kolēģis ir tik slinks kā viņa saka. Es tiešām neesmu no tām, kas ir ciniskas vai gūst baudu no citu aizskaršanas. Bet komplimentus arī nekādus nesaku, jo nevaru neko labu pateikt cilvēkam, kurš man vienmēr tikai iedzelt mēģina.
27.01.2015 12:59 |
 
Reitings 613
Reģ: 31.03.2013
Bet vai tu esi pārliecināta, ka draudzene ir dzēlīga nevis tie ir tavi kompleksi, kas tā tulko? Jo cik noprotu, sevi īsti neesi pieņēmusi pati. Vai pati nevēlies atmest nopietnību malā? Piemēram, sākumā draudzene esot teikusi, ka tu esi gudra un tev tas, cik saprotu, patīk. Man, piemēram, tādas nopietnas draudzības nepatīk, nu var dažreiz pa nopietno izrunāties, bet draugi jau domāti smiekliem. Ja draudzene (piemēram) baigi sāk gudroties, es arī droši vien pajokotu. Kaut vai, piemēram vienreiz bija tā, ka gājām pie manis iedzert vīnu, ziema, ledus, draudzenei rokās iepirkumu maisiņš ar vīnu un gardumiem. Šī paslīd, normāli nožaujās, es smejos- tizlene, šmigu nesasiti? Šī smejās arī. Un nekad par apsaukāšanos neviens mūsu draugu loka neapvainojas, tā taču ir ākstīšanās, jautrība. Vai esi pārliecināta, ka tas, ko uzskati par aizvainojumu patiešām ir aizvainojums vai varbūt pārāk nopietna esi?
27.01.2015 12:59 |
 
Reitings 36
Reģ: 03.01.2015
Godīgi sakot es nesaprotu, kā var paciest tādu izturēšanos.

Selīna, tev ir kādreiz tā bijis, ka gadiem ilgi nav tuvu draugu un tad tu vienu atrodi? Tādēļ es arī ļāvu viņai tā izturēties, jo domāju, ka labi, tā draudzība nav ideāla, bet vismaz ir.
27.01.2015 13:01 |
 
Reitings 131
Reģ: 06.10.2012
nu zini.mana masa arii sitadas debiilibas man agrak stastija - vina man vieniga draudzene,mes visur kopaa un daram visu kopa ..bla blaa

tad jau labak bez nevienas draudzenes nekaa ar tadu kura par tevi atklati nirgajas.
un vispar to par draudzeni nosaukt nevar.

izklausas,ka grasies runat ar viiru,kas tulit tev uzbruks.
tadai uzmest un atpakal neskatities.
es ari nesaprotu,kapec tu kaut ko tadu paciet - kada jega tam ?

nevajag baidiities!! ;-)
27.01.2015 13:02 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits